23
  • jodován
    #23
    és amd-s gép nincs is a kínálatban. :(
  • Cleawer
    #22
    Tegyük fel hogy megvan 4 könyved kifogástalan minőségben pdfben,és mondjuk legyen darabja 5k,és 300 oldal.Te megvennéd,kinyomtatnád vagy laptopon nézegetnéd?De egy felsőbbéves mérnök infósnak + dolog egy laptop.
    Nekem ez a gondom,de laptopom nincs:)
  • A Vajda
    #21
    ott az igazság. szerintem mindenki vegyen inkább pendrive-ot és azt lehet dugdosni a haver/tanár/prof gépébe, ha prezentációt kell tartani. mi legalábbis így csináljuk. :)
  • scorpeeon
    #20
    házidolgozatot meg otthon kéne irni, arra os fölösleges laptop
  • scorpeeon
    #19
    szerintem ez a laptopozás elég menő dolog mostanság, mert kezd elérhető árba kerülni, de az egyetemisták jórésze arra használja, hogy msnezzen, letöltsön órán, ha lukasorája van valahogy elüsse az idejét. Igazi szükségletként nem fogható vel, vannak esetek, de ritka.
  • PoisonBorz #18
    Itt a lényeg azon van, hogy egyáltalán számítógépe legyen a diáknak. De tanuláshoz igen, még egy bölcsész is tudja, ETR/Neptun/Coospace, házidolgozatírás és beadás, tanárokkal kom., estébé.

    De azt megérteni még mindig nem tudom, hogy miért nyomatják ennyire ezt a laptop dolgot... 160ért komplett top-közeli gépet vesz akárki, nem beszélve hogy használtan 1,5-2Ghz-es gépeket kapni (monitor nélkül) 70e körül... Persze, van akinek oka van rá hogy hurcolja, de ez a diákok 10%-a.
  • Vieri85
    #17
    A BME-re járok, de én nem igazán vettem magamra a cikkíró célozgatásait, csak azután tűnt, fel, hogy előttem felvetette valaki...

    Nem tudom, hogy a többi egyetemen hogy megy, de a BME-n aztán minden van csak idő nincs. Lehet hogy a túlparton a Közgázon van idő lébecolni.
    Az másik kérdés, hogy szerintem ha valaki akar venni egy laptopot akkor leül a net elé és megnéz 5-6 boltot és talál magának megfelelőt.

    Nem tudom, hogy a cikk írója milyen diplomával rendelkezik, de szerintem egy átlagos építőmérnök nem annyira láma mint amilyennek beállítja... mondjuk a bölcsészekről el tudom képzelni :) ... Egyébként nem is értem, hogy a bölcsészek mire tudják használni a tanuláshoz a laptopot? Együtt leülnek és megírnak egy esszét vagy mi? :D
    Ellenben a mérnöki tudományokkal, ahol elég sok számítást és rajzot kell kidolgozni...
  • thinker
    #16
    Apple nincs is benne... helyette fujitsu-siemens
  • ReTeK
    #15
    szegény csóringer egyetemistáknak semmijük sincs csak idejük amiből bőven fussa sorbanállni meg nézelődni,bölcsen dönteni
  • Piel
    #14
    Azt a sulinetes gépet vedd meg mihamarabb, mert már azt is rebesgetik, hogy leállítják a programot. Gondolom új húsosfazék kell, mert néhányuknak nem jutott belőle. :)
  • kutyak
    #13
    46 eladott notebookból? Ha mindegyik fél misibe került is, akkor is csak 23 millió a forgalom.
  • signs
    #12
    Nálunk erste bank van :-)
  • amdrula
    #11
    Lol, igen pont az egyetemistákat kell félteni, mert nincs rajta csak windows meg office, semmi antivírus meg ilyenek...
    Másrészt laptop messze nem elengedhetetlen, de internet+gép mindenképpen kell manapság.
    Egyébként tényleg nincs sok értelme a dolognak, sőt én biztos előbb néznék ki valamit neten és venném meg boltban, mint, hogy az egyetemen keressem hol van ez...
  • ZoliJ
    #10
    szóval egy egyetemen k&h van, többin otp
  • BCs design
    #9
    ez csak annak jó akinek van munkája és közben tanul az egyetemen és őrülen vágyik egy laptopra de a fizetése mondjuk minimálbér és emiatt nem bírja ki azt a néhány hónapot és az idiot inkább elkezdi hitelre venni nem számít neki hogy így 10 20 ezerrel drágábban jön ki a gép
  • BCs design
    #8
    akár hogy számolom ez még annak se valami jó dolog aki amúgy is nyugodtan tud magának venni laptopot a kamt meg igyis ugyis lesz rajta és voltaképen többe jön ki mint ha boltban egy összegben vesz egyet már aki megteheti :D
  • BCs design
    #7
    kemény 46 hallgatót tett boldogá amugy kiváncsi vagyok ki lehet az a 46
  • SmallGreenET
    #6
    Tényleg nagy kérdés, hogy mi ebben a jó? Mellesleg a cikk stílusa nem tetszik, minden 2. bekezdésben fikázza az 1etemistákat. Basszus ha valahol, akkor talán itt a felsőoktatási intézményekben vannak még értelmes emberek is, aki ha venni akar 160k+ Ft-ért egy masinát, akkor nem az az elsődleges szempont, hogy azt a campus falain belül elintézze...
  • Voltan
    #5
    Remek. Valaki biztos zsebre vágott pár száz millát ezért a marhaságért is...
  • mikloss
    #4
    legolcsóbb is 160e Ft... akkor már inkább sulinetbe veszek 100e-ért és ugyan ott vagyok csak 60e Ft-tal olcsóbban kijöttem nah puff
  • menpe
    #2
    "Így éppen újra azok maradnak ki az állítólag hiperegyedi és szuperkedvezményes lehetőségből, akiket eddig is megfosztott az élet egy lapos számítógéptől."

    Ott a lényeg...
  • joebacsi
    #1
    jesszus...