5447
DexterBanner.jpg
  • davidka003
    #5286
    Összes évad
    Kicsit drága de szép. :)
  • GregSB
    #5285
    Ha csak azért nyirod ki a biztiőrt mert rá vagy kényszerülve akkor nem vagy sorozatgyilkos. Ha viszont akkor is kinyírod amikor nem lenne szükséges és rituálisan masnit kötsz a farkával akkor már igen :D
  • Atys91
    #5284
    az meg a másik,h 39:40nél Saxon szinte várja,h nyakon szúrja Dex...
  • PJack
    #5283
    és a hawt lánya segít elcsábítani a gonosz bácsikat akiket együtt tesznek el láb alól!
  • gabo91
    #5282
    utólag jut eszembe:
    Dexter kamera előtt nyakon szúrja a srácot, 2perc alatt megállapítják szóban hogy "önvédelem"...önvédelem volt Dexter, de most futás mert lekésed a géped....
    :D

    csak így simán ugye, semmi gond mi eldöntöttük, önvédelem volt. Nem lesz itt semmiféle vizsgálat, belső ellenőrzés, eredj csak a dolgodra....
  • tigeroo
    #5281
    maszuka lesz ilyen tangabugyifejvédős perverz igazságtevő
  • SzinesGeza
    #5280
    Azt már nem én kevertem bele, én csak arra céloztam, hogy Hannah nem sorozatgyilkos.
  • Fenrir
    #5279
  • Fenrir
    #5278
    Vége a sorozatnak, akinek volt véleménye a zárásról már elmondta.


    Miről menjen akkor a beszélgetés?
  • ProGabe #5277
    Így van, beszéljünk inkább a következő részről!
  • tigeroo
    #5276
    Sorozatgyilkos az az ember, aki három vagy több embert öl meg különböző (3 vagy több) időpontokban.

    az i.. b... már meg hogy ilyen szarokon kell vitatkozni meg szétoffolni a topikot, gratulálok a tegnapi és mai terméshez
  • skinnyman
    #5275
    Ilyen szubjektiv definiciokon vitatkozni sztem akkora baromsag...
  • Fenrir
    #5274
    Ha csak csupán azért lövöm le az őrt mindig, hogy rögtön egy problémát kiiktassak akkor miért lennék ezért sorozatgyilkos? Nem azért teszem mert antiszociális vagyok vagy mert mert kell tennem hanem mert az akció miatt ez egy fontos lépés a számomra.


    Én még mindig szerintem fegyveres rabló vagyok kriminalisztikailag mint sorozatgyilkos aki rablás közben őröket öl.
  • Blasta
    #5273
    Reszemrol is unalmas es elcseszett zaroevadot lathattunk, kar erte nagyon.
  • cylonflatus
    #5272
    Össze lett keverve a szezon a fazonnal azzal, hogy a pszichopátia bele lett keverve. Te micsura reflektáltál, aki ezt írta: sorozatgyilkos = pszichopata. Márpedig nem minden pszichopata sorozatgyilkos, ellenben minden sorozatgyilkos pszichopata, szociopata, ill ezek valamilyen speciális formáiban szenvednek.
  • Hoz_Hun
    #5271
    A sorozatgyilkos többszörös gyilkos is egyben. De pl aki bemegy a bankba és lelő öt embert az is többszörös gyilkos mégsem soroztagyikos. Nyilván ezeknek a gyűjtő fogalmaknak bővebb mögöttes tartalmuk van. Szerintem eltérő, hogy ki a sorozatgyilkos a köznylevben, orvosilag vagy a kriminalisztikában.
  • SzinesGeza
    #5270
    Nem cáfoltam semmit.

    Ti keveritek a "többszörös gyilkos" és a "sorozatgyilkos" fogalmát! ;)
  • Hoz_Hun
    #5269
    Sorozatos rablógyilkos vagy. :)
    Amúgy igen. Nem tudom van-e szaknyelven külömbség (biztos, miért ne lenne) a között, hogy valaki nyereségvágyból öl időről időre, vagy maga az ölés miatt öl. De mindkét tipus antiszociális ember.
  • Fenrir
    #5268
    Oké, tegyük fel én bankrabló vagyok. 10 év alatt kirabolok mondjuk 10 bankot és mindenhol lelövöm a biztonsági őrt akinél fegyver van.


    Akkor én most sorozatgyilkos vagyok?
  • Hoz_Hun
    #5267
    Így van. A legtöbb, nem pedig mind.
  • Fenrir
    #5266
    Wiki a barátnőd, heh? :)


    "A legtöbb sorozatgyilkos pszichopata (lelkibeteg), mivel általában személyiségzavarosak és nem elmebetegek, így gyakran normálisnak és kedvesnek tűnnek."
  • Hoz_Hun
    #5265
    Sorozatgyilkos az az ember, aki három vagy több embert öl meg különböző időpontokban. Ergo Hannah sorozatgyilkos. Nem minden sorozatgyilkos pszichopata vagy szociopata.
  • Unreal1942
    #5264
    A másik nagy kedvenc :)
  • Fenrir
    #5263
    Pontosan, Hannah csak akkor ölt amikor muszáj volt, mert éppen a lebukás fenyegette, mint pl a riporter csávónál.


    Ő koránt sem sorozatgyilkos, nem azért öl mert élvezi vagy mert hajtja valami, hogy megtegye.


    Ő azért ölt mert azokat a helyzeteket sehogyan sem tudtva volna másképp megoldani.
  • cylonflatus
    #5262
    Egy pszichopata nem feltétlenül fog késztetésből valami séma alapján nekiállni gyilkolni, ellenben esélyes, hogy egyszer belefut egy olyan szituációba, amit így fog megoldani.
    Amúgy a pszichopátiának is vannak azért szintjei, nagyon meglepődnétek, hogy milyen sok ember rohangál pszichopata hajlamokkal, nyilván enyhébb léptékben (ezt egy skálával határozzák meg), de akkor is jól kimutathatóan, olyan emberek akikről nem is gondolnánk. Sőt, nagy eséllyel akik itt kommentelnek, többekről ki lehetne mutatni a hajlamot.
  • cylonflatus
    #5261
    Ez így nem teljesen igaz. A pszichopatának vannak érzései/érzelmei, csak nem empatikus. A társadalmi normákat is azért hágják át pl. mert a saját dolgait mindenki más fölé helyezi, ellenben nagyon lobbanékonyan tud reagálni ha úgy érzi nem azt kapja ami jár neki (pl. figyelem, nem tárgyi dologra kell gondolni). A gengszterrel igazad van, aki képes akár ölni, csak hogy meglegyen neki az, amiről ő úgy gondolja jár neki, az csont nélkül az. Viszont az már más tészta, amelyik kéjvágyból öl, az már egy speciálisabb eset. Pszichopata, de már egy más minőség, az egy bonyolultabb lélek - ha szabad így fogalmaznom.
  • I.C.ram
    #5260
    Rögtön meg is cáfoltad magad.

    "Ettől még nem az. Azok mindig valami séma alapján vagy késztetésből ölnek.
    Ő azokkal végzett akik fenyegetést jelentettek."
  • SzinesGeza
    #5259
    Miért is sorozatgyilkos? Csak mert több embert megölt?
    Ettől még nem az. Azok mindig valami séma alapján vagy késztetésből ölnek.
    Ő azokkal végzett akik fenyegetést jelentettek.
  • ForzaInter
    #5258
    Őt én nevezném sorozatgyilkosnak. Ezen logika alapján a gengszterek is pszichopaták mert több embert megöltek.

    A pszichopata azért gyilkol mert kényszert érez erre, és ez elégíti ki legjobban, és nincsenek érzesei általában. Ezek közül Hannah-ra egyik sem igaz.
  • Micsu
    #5257
    hát akkor mi? Vogel maga mondta hogy sorozatgyilkos = pszichopata
    egyébként is annyi bűnnel a háta mögött nem tudom mennyire lehetne jó anya
  • ForzaInter
    #5256
    Hát azért Hannah klasszikus értelemben véve nem pszichopata.

    #5253: Nem az a lényeg, hogy mit csinált Deb, hanem hogy Dexter életvitelének lett ő is az áldozata.
  • Micsu
    #5255
    önzőség vagy sem de az biztos hogy igaz, egy pszichopata kire van jó hatással? senkire
    bár a probléma ott kezdődik hogy egy másik pszichopata neveli fel a gyerekét így felesleges volt az önfeláldozás :D
  • vg
    #5254
    "Gondolom úgy gondolta, inkább nőjön fel a gyerek apa nélkül, mint egy sorozatgyilkossal."

    Ez pontosan az önzőség. Magára gondol. Amíg meg nem halt Deb ez eszébe sem jutott? Ezek szerint jobban szerette a testvérét mint a gyerekét? Önfeláldozó? Ne!
  • SzinesGeza
    #5253

    SPOILER S08

    Pont, hogy nem az ő hibája. Mármint Debra.
    Nem tudom, hogy te kaptál-e már fegyveres kiképzést, én igen.
    Ilyen ökörséget nem csinál ember (pláne egy rendőr) amit Debra tett!

    A másik: az igaz, hogy Rita anno Dexter életvitele miatt halt meg de pont itt jön képbe a karakterfejlődés lényege:

    Már nem akart ölni tovább, ergo az egy tévképzet, hogy a továbbiakban veszélyt jelentene a szeretteire!
    Tehát egy teljes ellentmondás az egész befejezés.

  • StillAwesome
    #5252
    Azért dobta a vízbe, mert úgy érezte, hogy gyakorlatilag Deb is az ő áldozata, mintha ő végzett volna vele. Deb nem fog partot érni, legalább is Miami-ban biztos nem, mert ahova dobta, ott az áramlat szépen jó messzire elviszi a testet (ezt még valamelyik részben mondta Dexter). Miata halt meg Rita és Deb is, és nem akart kockáztatni, ezért tűnt el. Gondolom úgy gondolta, inkább nőjön fel a gyerek apa nélkül, mint egy sorozatgyilkossal. Önfeláldozó, korrekt. Sajnos egyesek teljesen fel vannak háborodva csak azért, mert nem Happy End lett a sorozat. Nekem az jobban kicsapta volna a biztosítékot, ha ezek után vígan éldegélnek Argentínában. Bár jobb lett volna a favágós részt kihagyni, de gondolom a csatorna kötelezte őket, hogy lehessen esetleg folytatásért nyúlni ha úgy adódik.
  • vg
    #5251
    Nekem más a véleményem, itt nem hibáról volt szó. Nekem az jött le a végéből, hogy Dexter egy önző pöcs. Miért?

    1. Csak ő "temetheti" el testvérét, az ő fájdalma a legnagyobb.
    2. Nem engedte, hogy egyáltalán normálisan eltemessék testvérét.
    3. Ki tudja mennyien keresik a barátok/kollégák akik szerették, mert azt hiszik felébredt és kisétált...
    3. Deb hullája felpuffadva fog partot érni, szép látvány lesz.
    4. A szerelmét is leszarta, pedig tudta, hogy összejöttek.
    5. Gyerekét elhagyta.
    6. Szerelmét elhagyta.

    Ezeket nem lehet azzal magyarázni, hogy jót akart.

    Valószínű az volt a cél ezzel a lezárással, hogy megossza a nézőket.
  • bega82
    #5250
  • PJack
    #5249
  • MerlinW
    #5248
    Detto, nekem is tetszett.
  • ForzaInter
    #5247
    SPOILER
    Dexter hibája volt. Ha ott akkor megöli Saxon-t akkor Deb még élne.. Az ő életvitele miatt halt meg Rita is meg Deb is, ezt ő is tudja, magát is hibáztatta.