5447
DexterBanner.jpg
  • tigeroo
    #5326
    de tényleg akkor most a maszuka szálnak mi értelme volt? nem emlékszem a nagy "pörgések" közepette, most akkor jó lett végül a viszonyuk vagy wtf?
  • joebacsi
    #5325
    detto :)
  • Flamer
    #5324
    total egyetertek.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    inkabb halt volna meg. csaj, kolok.. eh.
  • ForzaInter
    #5323
    úgyis folytatni fogják pár év múlva, nem kell zárni:D
  • Fenrir
    #5322
    Sajnos előbb-utóbb ez lesz, bár nekem még a Battlestar Galactica is ott van a kedvenc topikok között :)
  • Szolnokboy1
    #5321
    ti még mindig dumáltok róla?

    szerintem -fav /closetopik /hinttopikwithsalt

    pedig még én nyitottam. :(
  • ts638
    #5320
    " Egy olyan lezárás, ahol az utolsó ellenség elől csak az élete feláldozásával tudja megmenteni a családját nem lett volna csalódás. "

    Valahogy úgy. Rátapintottál a lényegre én is mindig ilyen lezárást hittem hogy lesz,legalábbis ilyesmi. Vagy pedig az is jobb lett volna,ha a 7. évad végén Deb lelövi Dexet LaGuerta helyett,és nem lett volna 8. évad
  • edios
    #5319
    ez is jó írás
    http://filmvilag.blog.hu/2013/09/30/miert_vegzodott_brutalis_sorozat-gyilkossaggal_a_dexter
  • precision
    #5318
    most nagyon egyet tudok érteni a junkie -s kritikával
    http://www.sorozatjunkie.hu/2013/09/23/dexter-nincsenek-csodak/
  • precision
    #5317
    az írói töketlenséget mi sem példázza jobban mint a Masuka lánya szál... ilyen jelentéktelen töltelék mellékszálat már nagyon rég láttam sorozatban... :)
  • precision
    #5316
    nem is az, hogy nem tudsz szabadulni az ösztöneidtől... ezzel az üzenettel talán még nem is lenne gond...

    hanem, hogy rohadt önző módon magára hagyta a fiát és Hannah -t, hagyja, hogy halottnak higyjék :) ez a meg kell őket védenem saját magamtól szöveg hatalmas egy bullshit... álszent mártírság mögé bújtatott önző érdekek :)
    ott a pillantás a végén, még meg van neki a Dark Passenger, egész egyszerűen azt választotta a fia és a szerelem helyett... ezen nincs mit túlmagyarázni :D a készítők meg azzal akarták ellensúlyozni ezt az önzőséget, hogy jajj szegény Dexternek már a szakálla is nagy és milyen nehéz munkája van és milyen szar élete van, vezekel, bűnhődik... :)
    és ja, engem is idegesít amikor egy tollvonással dobnak ki a kukába hosszú jellemfejlődést
    a Debes húzás is szánalmas volt, mármint ahogyan megölték

    hát ez van, a színvonal már amúgy is nagyon régóta zuhant... a befejezéssel ezt sikerült megfejelniük :)
  • Shiwo
    #5315
    miért ? tudsz?
  • edios
    #5314
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A csalódás alatt Dexter jellemében való hirtelen visszaesést értem. Kialakítottak (jó lassan) egy olyan érzést a nézőben, hogy van lehetősége elszakadni az állati ösztöneitől. Az egész karakterre jellemző kettősségben (barátságos, profi de mégis sorozatgyilkos, csak bűnösöket öl meg, de mégis hazudik és meghalnak miatta ártatlanok is, stb.) úgy tűnt, hogy végül a "jó énje" kerekedik felül, aztán egy viszonylag értelmetlen haláleset után (továbbra sem látom értelmét ennek a jobban van -> szinte halott fordulatnak a néző átverésén kívül) visszaesik teljesen.

    Happy end lezárás nem illett volna a sorozathoz, sőt, én azt vártam, hogy meghal Dexter, de a jellemfejlődése megmarad. Egy olyan lezárás, ahol az utolsó ellenség elől csak az élete feláldozásával tudja megmenteni a családját nem lett volna csalódás.

    Így viszont egy picit negatív üzenetet sugároz az egész Dexter sorozat, kb. "az ösztöneidtől nem tudsz szabadulni".
  • zorrobomber
    #5313
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az nem lett volna csalódás, ha az a válasz, hogy IGEN? Nem illett volna szvsz a sorozathoz. Én úgy élem meg ezt a csalódást(mert bennem is ilyesmi érzés motoszkált), hogy egyrészt csalódás hogy vége a sorozatnak, másrészt saját magamra kivetítve újraéltem a saját korlátaim által okozott sebeket. Mert ilyen korlátok a legtöbb emberben vannak. A sorozat vége felvázolta az egyik(talán rosszabb) megoldást, hogy elengeded a korláton túl nyúló vágyaidat, és élsz tovább a beszűkített életteredben. Ez egy dráma, abból is a jobbik fajta. Nyilván lehetett volna jobb is a megvalósítás, logikai bukfenceket, és szerencsétlen megoldásokat(Deb halála sunyi volt, de kétségkívül hatásvadász, ráadásul nem lehet azt mondani hogy ilyen nem történhet az életben, mégis csak egy lőtt sebről beszélünk) egy ilyen hosszú sorozatban mindig lehet találni, de a formátumhoz képest én elégedett vagyok.
  • edios
    #5312
    Végére értem én is a sorozatnak.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    8 év alatt picit több jellemfejlődésre számítottam volna, illetve egy jobban átgondolt, évadokon átívelő és a cselekményre jobban kiható történeti szálra. A látott 8 évadban a játékidő nagy része jelentéktelen szappanoperás szálakra és a kötelező évadonkénti/epizódikus ellenségek utáni nyomozással telt el. Ez 2-3 évadig még szolgálhat izgalommal, de a készítők nagyjából ~6 évig ugyanazt mutatták nekünk.

    Szerintem a sorozat két legfontosabb témája a dark passengerrel vívott belső harc, illetve Dexter és Deb kapcsolata. Hannah előremozdította az előbbit, a 8. évadban már azt lehetett hinni, hogy Dexter felül tud kerekedni a sötét énjén, hiszen mint ahogy mondta is már nem érzi a vágyat, hogy öljön. Szintén a hetedik évadig kellett várni Deb és Dexter kapcsolatában változásra. A (túl) hosszú agonizálás után az utolsó részekben úgy tűnt, hogy Deb is el tudja fogadni Dextert és önmagát, többé nem menekült a régi élete elől.

    Aztán Debet váratlanul (és picit sunyi módon) megölték az írók, Dexter pedig ennek hatására meghátrált és eldobta a családos életet, az egyedüli dolgot, ami kiutat jelenthetett volna számára. Vagyis ami fejlődés következett be az utolsó két évadban, az szinte mind le lett nullázva. Értem, hogy Debet a saját áldozatának tekintette és azért dobta őt is a vízbe. Az is világos, hogy a szerettei érdekében vonult el, mert mindenki meghalt körülötte, akit fontosnak tartott..

    Viszont a sorozat alapkérdésére, amit 8 évig mindenféle perspektívából körüljártak, avagy képes-e függetlenedni az állati ösztöneitől az lett a válasz, hogy NEM. Ilyen szempontból csalódás a vége.
  • bega82
    #5311
    De még a háttérben a fotók... hogy kiknek ártott a fa!
  • ts638
    #5310
    Atya gatya.. Most néztem meg az utolsó részt.Hát vannak dolgok amit nem igazán tudok hova tenni. Nem ilyen befejezést érdemelt volna,össze lett csapva ahogy azt kell. Csomó minden amire kíváncsiak lettünk volna nem tudunk semmit,pl h hogy kezelték az információt h Deb eltűnt a kórházból?? Azt hiszik hogy kisétált magától vagy wtf? Na és mi van Hannahékkal? Hogy adta be Harrisonnak h a faterja oda lett? És Debet így kinyírni...és értelme nem volt,mert úgy elcseszték,hogy nem érték el vele azt a a hatást amit akartak (ha akartak) Ha már 1 ilyet meglépnek, legalább nagyobbat szólhatott volna.. és az a "temetés" legalább 1 normális temetése lett volna h elbúcsúzhattak volna tőle,még az is ezerszer jobb lett volna. Na az a favágós cucckombó a végén dafuq? ... És hogy a toszba élte túl dex azt a vihart? Hát kár érte.

    Ezt a videót érdemes megnézni,(angol tudók előnyben)...:
    http://www.youtube.com/watch?v=8XPsc1MxAHg
    Valahogy így éreztem én is.
  • F Kalifornia
    #5309
    Én azt hittem legalább 100000-ig elmegy, de mégsem.
  • skinnyman
    #5308
    Az durva, mindenki BB-vel volt elfoglalva? :)
  • F Kalifornia
    #5307
    40990-ért kelt el.
  • tigeroo
    #5306
    szerintem jó vég, mert pont ilyen befejezésre nem gondoltál.

    szerintem a tv csatorna is beleszólt a végébe (hogy ne haljon meg esetleg ha visszakéne hozni fejőstehénnek)

    mondom: vesd össze az első részben megismert dexterrel az utolsó évad dexterét. gondoltad volna hogy szeretni fog, hogy ilyen érzelmeket tud befogadni és kiadni magából? naugye. ilyen szempontból tökéletes volt a befejezés, unalmas is lett volna ha a sorozatgyilkoláson van a hangsúly, mint a kis pinocchio, dexter is csak ember akart lenni, de a szerettével fizetett, és hibázni kezdett (mint egy ember amivé válni akart, nem volt már mindenre A-B-C terve, nem volt körültekintő, nem volt óvatos mint ahogy Harry tanította neki)
  • skinnyman
    #5305
    Jogos, en is mondani akartam, probaltam minel inkabb konkretumoktol mentesebben valaszolni, de ez meg igy is sok lehet.
  • RAMyMamy
    #5304
    légyszi, a breaking bades cuccokat tegyétek már legközelebb spoiler tagbe, mert nem biztos, hogy mindenki látta innen...
  • skinnyman
    #5303
    Nekem sem eppen tetszett a vege, ezt anno le is irtam.
    De egyaltalan nem azert, mert a csunya Dexter bacsi nem nyerte el a melto bunteteset (mikozben nagyjabol pont ezzel szivta meg a legjobban).
    A BB pedig egeszen mas, ott Walt a vegere egy teljesen rossz ember lett, aki mar csak a megvaltast kereste. Dexter pedig sosem volt igazan tudatosan rossz, nem csinalt elore meggondoltan rossz dolgokat csak ugy, az olesei 1-1 kivetellel mind a kod szerint tortentek.
  • precision
    #5302
    hát, azért ölt ártatlanokat is... a fotós pl, akinek nem nézett utána alaposan, vagy a WCben valaki beszólt neki, azt is simán kinyírta

    az volt a baj, hogy a készítők nem merték megölni, pedig rászolgált volna... lehet magyarázni, hogy gyerekkori trauma meg ilyesmi... :) nyilván nem vagyok naiv, nekem is szimpatikus volt valamilyen szinten Dexter, máskülönben nem néztem volna a sorozatot
    a Breaking Badben a főszereplő egy átlag kémiatanárból megy át drogdíler gyilkossá, és őt is kedveljük ennek ellenére... na annak a sorozatnak a végét nem cseszték el :)

    nem azzal van a baj, hogy nem lett az arcunkba tolva, hogy mi a jó és mi a rossz... szerintem ezzel mindenki tisztában van... csak semmit nem adott morálisan a sorozat ezzel a befejezéssel

    ezzel szemben önző módon magára hagyta a családját, hagyja hogy a fia és a szerelme halottnak higyje... ő meg valószínűleg ugyanúgy gyilkolgat tovább, kicsit nehezebb körülmények között él, de megvan amire szüksége van, és minden mást leszar :) önző gyilkos, és életben van, ezzel a hatásvadász befejezéssel és a hirtelen jött rémgagyi love > dark passenger témával pedig szánalmat akartak kelteni a nézőkben, hogy ne kelljen megölni
  • skinnyman
    #5301
    Nem is igazan ertem hogy mit vartal a vegere. Ez nem egy iskolasoknak szolo tanito musor, hogy megmondja hogy olni rossz dolog, ugyhogy nem szabad, ejnye bejnye. Lenyegeben csak olyan embereket tett el lab alol, akik illettek a kodba, lenyegeben megerdemeltek a halalt, es akiknek a halalukkal csak jobb lett a vilag. Raadasul a kialakult betegsegerol nagyreszt biztosan nem o tehet, hanem azok akik a sajat anyjat szetfureszeltek a szeme lattara csecsemo koraban. Persze ezzel mindig lehet moralisan vitatkozni, ettol meg bizonyos szempontbol akkor lett volna moralisan jo vege (ha mar ebbe akarunk belemenni), ha siman folytatja amit csinalt es meg jo hosszu ideig mosolyogva elteszi lab alol a rossz embereket.
    Es amugy igen, ahogy mar mondtak a veget felreertetted. Ha meghalt volna az lett volna a kisebb buntetes neki.
  • ForzaInter
    #5300
    Az a tekintet ott a végén a sötét utitárs volt, jelezve ezzel, hogy a sötét oldala nem halt meg.
  • precision
    #5299
    most megnéztem újra az utolsó másfél percet YT link
    tényleg nem teljesen egyértelmű, nincs mosoly amire emlékeztem...

    hát, így sem tetszik ez a megoldás
  • precision
    #5298
    SPOILER

    rühellem az ilyen hatásvadász befejezéseket... mekkora művészek már ezek, hogy nem a szánkba rágják a befejezést, hanem mindenki gondolkodjon el rajta saját maga... ez így oké is, csak akkor ne legyen kétértelmű a dolog
    mint pl az Inception végén a pörgettyű.. :)

    én azt láttam benne, hogy túllépett rajta és kész visszatérni Hannahékhoz... mint ha egy apró kis mosolyt is láttam volna az arcán, de lehet ezt már csak én képzelem be

    na mind1, sajnálom, hogy puhapöcsök voltak a készítők és nem merték megölni... helyette csináltak belőle egy depis remetét :) GG :)

  • Kmarha
    #5297
    szintén SPOILER

    bár tényleg szar a vége, de te teljesen félre értetted.

    Nem talált lelki békét, nem nyert megbocsájtást. Sőt, a halálnál lett volna neki a megváltás.

    Azzal, hogy kihúzta Debet a gépből, és kivitte a tengerbe, látszik, hogy a jellemfejlődése elért a kritikus ponthoz, húgát a saját áldozatának tekinti, és nem akarja, hogy a többi szerettével (furcsa ezt a szót Dexterrel együtt használni) is ez történjen.

    A végén pedig az a tekintet üres. A teljes csend, a zene hiánya egyértelműen jelzi, hogy ott szó sincs megváltásról, nincs visszatérés, Dexter örökre elveszett.

    (szerintem?)
  • precision
    #5296
    SPOILER (?)

    még csak most sikerült megnéznem, az utolsó 4 részt daráltam
    ez meg mi a jó büdös franc volt? hogy gondolták ezt a finálét? ennyire dilettáns írókat...

    most komolyan azt a morális üzenetet akarták közvetíteni, hogy lehetsz te akármilyen gyilkos, ha elmész egy időre fát vágni, amolyan vezeklés gyanánt, megbánod bűneidet, még jó nagy szakállat is növesztesz akkor megtalálod a lelki békét, kvázi bűneid megbocsáttatnak és akkor a végén bele nézhetsz a kamerába a már ismerős pillantással, hogy ennyi, letudtam a dolgot, fuck everybody, old Dexter is back ? mi a pöcsöm ez?

    kezdték azzal, hogy szerethetővé akarták tenni Dextert, érzelmeket, emberi tulajdonságokat adtak neki... el akarták tüntetni a gyilkos énjét, teljesen... erre kicsinálják Debet, hogy Dexter biztosan bekattanjon... az addigi jellemfejlődését egy tollvonással kidobták a kukába :) nagyon következetes...

    oké értem én, már így is rohadtul elszappanoperásodott a történet, nem akarták azt, hogy csak úgy belehajtsanak a naplementébe Dexterék és "The End"

    de ezt az utolsó pár percet akkor sem értem... vagyis értem, csak nem tudom elfogadni... értem, hogy Dexter azt mondja, meg kell őket mentenem, saját magamtól... ezért belehajt a viharba, "megöli" magát, elmegy vezekelni és ennyi? :) már meg is bocsátottunk neki minden direkt és indirekt gyilkolást ami a számlájára írható, bűnösöket és ártatlanokat egyaránt

    az lett volna az igazi befejezés, ha meghal, és legyen sírás ezerrel, mert ez rohadtul nem egy családi regény, itt sorozatgyilkosokról beszélünk... oké, Dexter valamennyire kedvelhető karakter volt, ezért is néztük hétről hétre, de szerintem akkor sem érdemelte meg, hogy tovább éljen... 7 évadon keresztül az érzelmek apró jelét sem mutatta, mármint, hogy meg akarna változni, erre durván 6 rész alatt a "szerelem legyőzte gyilkos hajlamát" ezért megmentjük...

    szánalmasan szar lett a vége, nagyon sajnálom...
  • SzirmosSzisza
    #5295
    :D

    [spoiler]
  • skinnyman
    #5294
    Amugy jelenleg ahogy all (40k) tokre aron alul van, ez a tipusu hajo valos erteke onmagaban indul kb 40k-rol link, es akkor abban nincs benne h ez tenyleg a Slice of Life. Meg 1 nap van a licitbol, kivancsi vagyok mennyi lesz a vege, az a gyanum h a vegen jol fel fogjak nyomni azert.
  • acsati
    #5293
    így van :D
  • skinnyman
    #5292
    fake, osszetort :D
  • F Kalifornia
    #5291
    Eladó Dexter hajója:

    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/DEXTERS-BOAT-FOR-SALE-SLICE-OF-LIFE-CENTURY-CENTER-CONSOLE-2900-W-TRAILER-/350880282249?ViewItem=&ssPageName=STRK:MESE:IT&item=350880282249&forcev4exp=true
  • ProGabe #5290
    Ilyet akkor sem tehetnek meg basszus! Rendőrőrsön történő gyilkosságnál mindenkit felnyúlnak a seggébe bammeg a bizonyítékért.

    Lehet ezt magyarázni a végtelenségig - az egész évadot - ez akkor is egy határ szar!
  • Kmarha
    #5289
    hát Angelt nem így ismertük meg. Még ha most így is döntött, két nap múlva felemészti a lelkiismerete.
    (Joe-nál rendben van, ott elhiszem a reakciót)
  • böröczk
    #5288
    Nos, az a rész szerintem érthető és magyarázható volt.
    Igazából szerintem Angelék fejéről abszolút levehető volt, mire föl a "gyors tisztázás".
    Hiába rendőrök,ők is emberek. Amit Debrával tett, az őket sem hagyta nyom nélkül.
    Boldogok voltak, hogy tollat kapott a nyakába Dextertől.
  • F Kalifornia
    #5287
    Annyira nem drága, az USÁ-ban 260 dollár ugyanez a kiadás.

    http://www.amazon.com/gp/product/B00DXOIEFI/ref=ox_sc_sfl_title_6?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

    Lesz náluk ilyen is:

    http://www.amazon.com/gp/product/B00DXOIU16/ref=ox_sc_sfl_title_5?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER