158
  • ZSOOLT2
    #158
    Nem lesz olyan nap-óra-perc-másodperc jellegű visszaszámlálás, mint ami a Defcon c. játéknál volt?
  • Magnificat
    #157
    omg, voltam a Vista bemutatón, amit az egyetemen tartottak, és meggyőzött... de nem arról, hogy használni fogom...
  • BiroAndras
    #156
    Hát én is többnyire programokat használok, de ennek ellenére nekem nem mindegy, hogy hogy néz ki az OS. Nyílván más is így van ezzel, mert linux-ra is csinálnak csicsás GUI-t.
  • Magnificat
    #155
    de pl ha netezik az illető... mit lát? a képernyő 95%-án a bööngészőt (én esetemben mondjuk firefox, így mégcsak nem is az explorer... ott még érthető lenne). Vagy mondjuk office, ott 95% office táblázatok, ennek a skinje az office-é, és nem az vistáé... Mondjuk nálam még emellett Maya, Photoshop, ott is max a startmenü az, ami látszana a Vista skinből... Hidd el, sok ember valamilyen programot HASZNÁL, ami eltakarja a képernyőt, gyakran a startmenüt is, stb...
    btw holnap lesz itt az egyetemen Vista bemutató + programozásáról előadás, majd arra becsorgok...
  • BiroAndras
    #154
    "Az uit a grafikus kártya fogja kezelni aero esetében directX 10 nél majd."

    DX9-nél is.

    "Akinek kevés ramja van az használja az OS-t a régi Windows skinnel ennyi, az nem zabál."

    Azért nem csak emiatt eszik több ramot, hanem a több szolgáltatás miatt is.

  • BiroAndras
    #153
    "nekem ne szép legyen, úgysem az OS-t akarom bámulni, hanem legyen jó, és gyors"

    Hát, ha csak játszol, akkor lehet, hogy nem számít a kinézet, de sokan mást is csinálnak, és akkor bizony az OS GUI-ját kell bámulni és használni. Én pl. szeretem ha a környezetem igényes kinézetű, és ezrt hajlandó vagyok fizetni is.
  • BiroAndras
    #152
    "Még ma is van olyan ember akinek nincs legalább 512Mb ramja."

    Akinek nem telik normális gépre, az nem fog Vistát venni.

    "Ez olyan mint nálunk az 1ik számtech teremben a windows 2000. Jó pár perc míg bejön."

    Nekem egy P2 200MHz-es 256 megás gépen is gyors volt.
  • BiroAndras
    #151
    "deee ez a kép alapján annyit mondok hogy szépnek szép lessz, csak az a kérdés hogy mennyire lessz stabil?!?!"

    Ne a kép alapján ítélkezz. Nézz utánna, vagy próbáld ki. Én kipróbáltam. Már az első béta is atomstabil volt.
  • BiroAndras
    #150
    "Odaírtam, h FPS, TPS egyéb gépigényes játékokról van szó.
    Ilyen gémek közben nem igazán van időd leírásokat, meg egyebeket böngészni a neten"

    Dehogynem. Néha megállhatok egy kicsit, és akkor van időm gyorsan átfutni a leírást, hogy mit kell csinálni. És ez sokkal kényelmesebb, ha nem kell taszkot váltani hozzá.
    TV-t vagy filmet meg simán nézhetek, azok nem igényelnek nagy koncentrációt.

    "Ha a háttérben nem fut valamilyen win, rentgeteg memóriát és proci időt lehetne átcsoportosítani így a játékoknak."

    Egyáltalán nem. Játék közben a win legfeljebb memóriát használ, de azt is kiswappolja ha kell.

    "Ha meg mindenképpen úgy érzed, h gém közben is kell más célra PC, akkor meg be kell szerezni ~ Pentium III-as gépet, azon már viszonylag használható sebességgel fut az XP is..."

    Sokkal egyszerűbb ugyanarra a gépre kötni egy második monitort.
  • soka
    #149
    Az uit a grafikus kártya fogja kezelni aero esetében directX 10 nél majd.
    Akinek kevés ramja van az használja az OS-t a régi Windows skinnel ennyi, az nem zabál. Az OS meg ha megfelelő géped van, gyorsabb lesz mint XP. És simán ki merem jelenteni hogy az 5744 gyorsabban töltbe másfél giga ramomnál mint XP. És nem csak gyorsabban töltbe hanem gyorsabb is.
    Kell hozzá egy jó kis proci, sok memória meg egy viszonylag jó 3D kártya azoknak akik szeretik a szuperdesign-t.
    Amúgy ez egyfajta szorgalmazás is az emberek felé hogy fejlődni kéne, nem kéne manapság 256 ramokkal Pistát használni. -> Fejleszd fel a géped, haladj a korral -> akkor majd vehetsz Pistát, ami jó is lesz.
  • Magnificat
    #148
    itt nem erről van szó, hanem az, hogy nem azért vesz az ember 1g ramot, hogy megegye az OS a skinjével, az áttűnős buborékos ablakelőjövetelével...stb...
  • DjDano
    #147
    akinek 256 mb ramja van vegyen hozzá, nem kerül sokba... vagy maradjon az XP-nél... Már az XP alatt is kell 1 Giga az ütősebb játékokhoz, Quake 4 stb
  • kiscsula
    #146
    hát igen. legyen gyors és stabil. Deee az a baj hogy viszonylag erős gép kell hozzá. Mondom viszonylag. Még ma is van olyan ember akinek nincs legalább 512Mb ramja. És ha jól tudom(ha nem javítsatok ki) akkor a minimum 512MB ram. De lehet hogy az ajánlott nem tudom már nem akarok hülyeséget mondani. Nah szal a legtöbb embernek 256 ramja van, de szeretné a legújabb MS terméket használni de nem igazán tudja, mert pöppet lassan jönne be. Ez olyan mint nálunk az 1ik számtech teremben a windows 2000. Jó pár perc míg bejön. És igen Magnificat igazad van hogy nem OS-t akar az ember bámulni. Szal részemröl most ennyi.
  • Magnificat
    #145
    "szépnek szép lessz, csak az a kérdés hogy mennyire lessz stabil"

    nekem ne szép legyen, úgysem az OS-t akarom bámulni, hanem legyen jó, és gyors :D
  • A1274815
    #144
    Nem azért de a Windows 2000 amikor megjelent 60000 (hatvanezer!) ismert hiba volt benne, ehhez képest az 500 semmi.
  • kiscsula
    #143
    Hát sztem is elég sok hiba lessz(szokás szerint). Nem akarom fikázni a microsoft-ot mert ebből mindig vita volt meg minden, deee ez a kép alapján annyit mondok hogy szépnek szép lessz, csak az a kérdés hogy mennyire lessz stabil?!?!
  • BártfaiB
    #142
    Ha jól értem, akkor ez azt jelenti, hogy a végleges kereskedelmi változatban kb. 500 hiba lesz (+ a még nem ismertek)?
  • Benedicht
    #141
    "Odaírtam, h FPS, TPS egyéb gépigényes játékokról van szó."

    Kinek mi a gepigenyes... :)
  • Benedicht
    #140
    "lyen gémek közben nem igazán van időd leírásokat, meg egyebeket böngészni a neten :) :) "

    "Gondolok itt CoD, Battlefield sorzat, Unreal T. , Q4, WoW, Counter Strike 1.6 ( bár ez nem gépigényes :) ) stb stb."

    "csináljanak egy olyan op. rendszert, amit a játékokhoz adnak.
    Tehát, ha játszani akarsz akkor egyszerűen újra bootolsz, és akkor csak egy speciális op rendszer töltődik be"

    En is szoktam jatek kozben netezni, zenet hallgatni, stb. Es milyen jo is lenne fejleszteni ez ala az uj oprendszer ala(nemcsak ujraforditani kell a jatekot, hanem meg ujra is kell bootolni).

    Szerintem gondolkozz meg egy kicsit rajta... ;)
  • peteragoston
    #139
  • Magnificat
    #138
    de mennyi bevétel van évente az eladott játékgépekből, és mennyi az eladott ipari és irodai gépekből? (soktíz/szág gép, sokszáz procis állomások...stb)
  • Magnificat
    #137
    van rá maya 8 :D
  • Sanyix
    #136
    Hát én nem ajánlanám a hivatalos ati drivert... Én feltettem ubuntura, de annyit csinált, hogy felrakott egy ati control panelt, amivel lehet a tv kimenetet vezérelni, ami persze nem rossz, de én a hardveres 3d gyorsítás miatt tettem fel. Ugyanúgy szaggattak az opengl-es programok, mint azelőtt az alap driverrel, bár a képhibák eltűntek. Aztán felraktam egy flglx-et, és máris ment a 3d tökéletesen. Bár az is lehet, hogy mind2 kell.
  • HUmanEmber41st
    #135
    András!
    Odaírtam, h FPS, TPS egyéb gépigényes játékokról van szó.
    Ilyen gémek közben nem igazán van időd leírásokat, meg egyebeket böngészni a neten :) :) Gondolok itt CoD, Battlefield sorzat, Unreal T. , Q4, WoW, Counter Strike 1.6 ( bár ez nem gépigényes :) ) stb stb.
    Ha a háttérben nem fut valamilyen win, rentgeteg memóriát és proci időt lehetne átcsoportosítani így a játékoknak. Ha meg mindenképpen úgy érzed, h gém közben is kell más célra PC, akkor meg be kell szerezni ~ Pentium III-as gépet, azon már viszonylag használható sebességgel fut az XP is...
  • Dj Faustus #134
    "Van-e Linuxra 3D-s tájképgeneráló progi, mint pl. Bryce 5, Vue Esprit? NINCS."
  • MerlinW
    #133
    Miután az ATI driver nem GNU, ezért azt külön kell letöltened ATI-tól és telepítened. De ha XConfigban azt mondod neki hogy fusson vesa módban, akkor el fog indulni.
  • Dj Faustus #132
    "A DVD ripről ne is beszéljünk."



    "videót sokan szerkesztenek otthon, mióta DV kamerák elterjedtek"





    "Hm. Akkor miért van az, hogy hibamentes telepítés után nem hajlandó elindulni az x800-as ati kártyámmal?"
    Be kell konfigurálni:


    "Hibamentes? :)"
    Biztonsági hibáktól legalábbis jelenleg (ha a rendszeres rendszerfrissítés lezajlik) mentes - a Secunia szerint.

    Nem vagyok egyik "párt" támogatója sem, mindkettő operációs rendszert használom.
  • cateran
    #131
    Igazad van! Nyilvan nem forog a pc a jatekok korul,azert fejlesztik a grafikus kartyakat orrba-szajba
  • vice
    #130
    "Az Ubuntu 6.06 -ról pedig "szavaztak", hogy csússzon-e, vagy adják ki bugosan. Persze, hogy csúsztatták, és meg is jelent a másodikként megjelölt időpontban, mondanom sem kell, 0 ismert hibával."

    Hm. Akkor miért van az, hogy hibamentes telepítés után nem hajlandó elindulni az x800-as ati kártyámmal?

    Hibamentes? :)
  • Brett Shaw
    #129
    Ja és kerestem Linuxra ilyen progikat a neten. NINCSENEK!
  • Brett Shaw
    #128
    Nem azért, de videót sokan szerkesztenek otthon, mióta DV kamerák elterjedtek. A DVD ripről ne is beszéljünk. Én mindig azt mondom: semmi nincs olyan a Linux alatt amit windózzal ne tudnék megcsinálni. Viszont nagyon sok olyan van amit Linux-szal nem tudok megcsinálni csak windózzal. Sajna. Ha ezen a téren változatak akkor áttérek. Mellesleg tavaly november óta van fenn az XP-m és semmi gond nincs vele.
  • Sanyix
    #127
    Valószínüleg vannak ilyenek, csak te nem tudsz róla semmit, de még ha nincs, akkor sem gond, mert azért nincs, mert az embereknek nincs szükségük rá. Pár embernek kell, azért nem fognak csinálni.
  • Sanyix
    #126
    "2-3 het man es howto bongeszes utan sikerult bekonfolnia ay OpenGL-jet"
    Az jórég lehetett :)
  • Brett Shaw
    #125
    Nem értem sokan miért csak a játékokat emlitik, hogy nincs Linuxra. Bizony sok felhasználói progi sincs. Van-e Linuxra legalább Adobe Premire tudású videóvágó/szerkesztő progi? NINCS. Van-e Linuxra 3D-s tájképgeneráló progi, mint pl. Bryce 5, Vue Esprit? NINCS. Van-e Linuxra olyan DVD buheráló progi amivel szinkront lehet kihagyni, feliratokat manipunálni, ripeleni stb? NINCS. Márpedig én elsősorban ilyen progikat használok nap mint nap. Hiába stabil az Linux oprencer, ha nincs alá olyan progi ami nekem kell. Marad a Vindóz.
  • MerlinW
    #124
    Egy mondatom lenne a lenti Linuxos hozzászólásokhoz:
    Mára akármilyen biznisz van a jhátékokban, az informatikát nem játékra találták ki. Az egy szükséges plussz, ami szórakoztatja az embert. Ha valaki dolgozni akar, nyitott környezetben, biztonságosan és nem ijed meg attól hogy meg kell tanulnia/belemélyednie a informatika sűrüjébe, az Linuxot fog használni. Aki átlagfelhasználó, játszik, ofiszol, multimédiázik, az meg windows-t használ. Természetesen a Win is alkalmas a fentiek elvégzésére, de ahhoz azt is ugyanúgy be kell vágni. Akik azt hiszik hogy a PC a játékok körül forog, az erős tévhitben él.

    Mint ahogy zt már máshol is kifejtettem, mindkét platform tökéletesen ellátja a saját felhasználási területét. Mindkét OS megáll a maga lábán a szakmai területeken, egyikígy másik úgy. Nem véletlenül van a legnagyobb rendszerekben is mindkét OS-ből (a legnagyobb infrastuktúrákban is használnak Linuxot ill Win-t is egyaránt). A játékok le vannak tojva. Arra ott vannak a konzolok.
  • BiroAndras
    #123
    "Vajon miért néz ki úgy mint egy rosszul klónozott Mac OSX?"

    Pontosan mikor jelent meg ez a GUI (nekem fogalmam sincs)? Biztos, hogy előbb, mint ahogy az Aero-t megtervezték?

    Még egy érdekesség a bugosan kiadott szoftverekhez:
    "On March 24, 2001, Apple released Mac OS X v10.0 (internally codenamed Cheetah). The initial version was slow, not feature complete, and had very few applications available at the time of its launch, mostly from independent developers. Many critics suggested that while the OS was not ready for mainstream adoption, they recognized the importance of its initial launch as a base on which to improve."
    forrás: wiki
  • BiroAndras
    #122
    Az ismert hibákkal kiadott termékekről egy hozzáértő ember:
    Joel on Software : Bugfixing

    És ha már őt idézem, ír egy érdekes tapasztalatáról is a szupertökéletes OSX-szel:
    http://www.joelonsoftware.com/items/2006/09/11.html
    http://www.joelonsoftware.com/items/2006/09/21.html
  • BiroAndras
    #121
    "Csináljanak egy olyan op. rendszert, amit a játékokhoz adnak.
    Tehát, ha játszani akarsz akkor egyszerűen újra bootolsz"

    És ha én játék közben mást is szeretnék? Mondjuk pl. a neten leírást keresni egy bonyolultabb feladathoz?
    Vagy TV-t/Filmet nézni a másik monitoron? (én így szoktam)
  • HUmanEmber41st
    #120
    Megálmodtam a megoldást a gémerek számára:)
    Csináljanak egy olyan op. rendszert, amit a játékokhoz adnak.
    Tehát, ha játszani akarsz akkor egyszerűen újra bootolsz, és akkor csak egy speciális op rendszer töltődik be, ami nem a win.-en vagy a Lin.-en keresztül kapcsolódik a BIOSZ-hoz.
    Manapság gyak. egypár alap konfig van: nVidia chip+ nVidia vidkari, nVidia+ ATI
    ugyanez iNtellel.Szerintem valami ilyesmire kellene rágyúrnia a nagyobb játékfejlesztő cégeknek.

    Persze játék alatt a komolyabb erőforrás igényű fps, tps, neten tolható gémekre gondolok nem a pasziánszra:)
  • Magnificat
    #119
    * The newer Mac OS X (the "X" refers to the Roman numeral, ten). Mac OS X incorporates elements of OpenStep (thus also BSD Unix and Mach) and Mac OS 9. Its low-level BSD-based foundation, Darwin, is free software/open source software.