83
  • SaGa
    #83
    Riva Tuner 2.06. Reklamálni fog, hogy a telepített driverrel nem tesztelték, tölts le frissebbet, de nincs ennél újabb.

    Mindent tud, amit kell. Ha a kártya olyan, akkor a ventilátor sebességét is tudja szabályozni, a szerinted megadott szabályok alapján, de azt is megmutatja, mit tartalmaz a gyári beállítás. Húzhatod az órajeleket, úgy hogy folyamatosan figyeled mi történeik, de szabályokat is állíthatszbe, hogy ha túlmelegedne, akkor vegye vissza, stb...

    A játék futása közben meg tudja mutatni a bal felső sarokban az aktuális adatokat (proci hőmérsékelt, fps, venitlátor sebesseég, miegyéb)...
  • nyolc
    #82
    háj all! tudna valaki segíteni?egy gigabyte 8800gts-em van 512-es..szeretném kicsit tuningolni de nemtudom mijen progival:S cod2 multiba 400 főlé nem megy az fps-em...:S:Slécci segícsetek előre köszi!!
  • Doom 4
    #81
    hogy tudom tuningolni a gts 320 mb-me t?
  • BiroAndras
    #80
    Nem nagyon gyenge az a gép egy ilyen kártyához?
  • bcsirke
    #79
    jujj lesz egy 8800 GTS 320Mb om juhéééé!
  • dez
    #78
    Most látom, hogy az előbb GTX-et írtál. :D Privi ment.
  • Atomnyuszi
    #77
    3.06 Intel Celeron
    1024 Mb DDR2 Ram (Samsung)
    ASrock 775-Twins HDTV alaplap
    ASUS 8800 GTS 320 mb (előbbit elrontottam, GTXből nincs is 320 mb-os :) )
    80 Gb HDD
  • dez
    #76
    Márka? Proci?
  • Atomnyuszi
    #75
    Hi all! Annyi kérdésem lenne, hogy a 400 W-os táp elviszi az Asus 8800 GTX 320 Mb-os videókarit? Durva dolgok nincsenek a gépben, csak a sima alapok (1 dvd-rom).
  • LackoMester
    #74
    megvolt-de még mindig bizonyos játékoknál bizonyos részek szaggatnak-már csak a Bios frissités maradt...
  • Amadeus HU
    #73
    Érdemes a gyártó honlapjáról letölteni a drivert, mivel az tartlamz olyan plusszokat is ami a sima Nvidia driverben nincsen és tökéletes.
  • LackoMester
    #72
    Sze,volna még 1 kérdésem:kicsit szaggatnak bizonyos játékok a kártyán,milyen számú drivert ajánlanátok
  • who am I 7
    #71
    az igen...a nagyeszüek és társai.Biro bácsi meg a szokásos módon alá is támasztotta a dolgokat XD
    Te okostóni, a memória a nagy textúráknak kell és ha még erre simítást is akarsz vinni...akkor horror memória kell..csak képzeljünk el egy 4096os texet :S sztem még 2Giga is kevés lehet?hm....és még AA-t is rá + erős áef innentől a GPU is beszáll.Azt meg már nem is mondom, h a 8800 GPU-ja dx10-es, kiváncsi lennék a ps4es utasitásokat meg egyébb mappingokat egy 6600as tinglitangli gt milyen sebességgel hajtana végre.Gyanitom semmilyennel.Tehát 0.val.
    Az hogy te "majdnem" maxon játszol, vmi putri 640-es vagy 800-as felbontásban az nem jelenti azt, h nem kell fejlődjön a piac.Próbáld már meg az Obliviont 1600x1200ba (ez már kb átlag), de ha nem 12x10-be 4xAA-val és 8xAF-fel.Ezeket rakd rá, a többi mehet mediumon.Kiváncsi lennék vagy ugyanezt egy TDU-val.... XD
  • BiroAndras
    #70
    Ez teljesen normális. A kártya maga 130 fokig bírja, úgyhogy legfeljebb a környékén lévő más alkatrészekért kell aggódni.
  • LackoMester
    #69
    Sze mindenki, vettem 1 Gainward 8800GTS 640MB karit,olvastam róla meg látom is h.nagyon magas höfokon üzemel alapban 52-55C.Játék közben(STALKER,R6 Vegas)full grafikán 65-75C.És még nemtekertem rajta Expertool-lal,tehát nagyon érdekes.Ha valkinek valami hasonló tapasztalata volna...Irja meg.kösszke szevasztook
  • cserszömörce
    #68
    vagy esetleg érdemes befektetni egy gainward 8800 gts golden sample 640esre?
  • cserszömörce
    #67
    sziasztok nemtudjátok hogy gainward 8800 gts karihoz milyen játékot,extrákat adnak? másik, melyikkel lehet több fpst elérni 1280x1024 felbontás mellett? 8800gts 640rammal vagy 8800gts golden sample 320 rammal
  • dez
    #66
    Ne ijesztgesd őket, azért még kicsit odébb van, mire PC-n jobban bejön a fizika, addigra ezek el is avulnak valószínűleg. :)
  • BiroAndras
    #65
    Ma még lehet, hogy elég a GTS, de a nagyon gyorsan kevés lehet. A közeljövőben sok számítási feladatot fog átvenni a GPU a CPU-tól (pl. fizika), így gyorsabban avulhatnak el a kártyák, mint eddig.
  • schrank
    #64
    ha-ha -ha neked mit jelent a majdnem max medium-ot
    amúgy meg elég a 320mb-os gts is mert a kettő közti különbség csak horror felbontáson mutatkozik ki fps számban de az sem megy a játék rovására és + 30kj-t meg végképp nem ér a dupla memoria a tápod meg csak akkor jó ha nem mercury és társai különben ki fog lépni a win-be a game és ez még a szerencsésebb eset lenne
  • BiroAndras
    #63
    Értem én, hogy te majdnem maxon játszol, csakhogy aki ilyen kártyát vesz, annak nem elég a "majdnem".
  • Peetboy
    #62
    Mi kell ahhoz ,hogy belemenjen a gépedbe?

    110.000 ft kell csak hozzá. De szerintem ez a 640 Mb-os és 768 Mb-os memória egy nagy átbaszás.
    Akkor hogy-hogy én 128 megás 6600GT-mel majdnem maxon jáccok a játékokon.
    Szerintem 256-os kártya már bőven elég lenne.
    Itt nem a memória mérete a lényeges,hanem a grafikus processzor erőssége.Szerintem.
  • picipoC
    #61
    hi all!

    venni akarok nem soká egy geforce 8800 gts 640mb grafikus kártyát
    és azt szeretném megkérdezni hogy mi kell ahoz hogy belemenjen a gépembe a kártya

    itt a konfigom:P4 alaplap:asus p5gd1 pro processzor:intel pentium 3.00GHZ grafikus kártya ASUS EAX1600XT táp 450 W 2db 512 mb ddr1 ram

    ebbe igy belemegy a geforce 8800gts?? ha nem akkor mit kell kicserélnem hogy beletudjam rakni?
  • Szebi
    #60
    Az Asus meg ad 2-t.Ghost Recon meg GTI Racing Bundle.
  • Amadeus HU
    #59
    nehogy már azt a szar játékot! Akkor inkább már barbie baba
  • BiroAndras
    #58
    Heroes 5. Lehetett volna jobb is.
  • Amadeus HU
    #57
    Valaki nem tudja megmondani hogy az MSI 8800GTX-hez milyen játékot adnak? Mert meglehet hogy a játék mindegyik gyártónál más
  • Szebi
    #56
    Aszta jo mindenit,nekem a 2006-os el se indul.A 2003-asnal mikor repul az a lepke ojan 1-2 fps van es meg azt se lehet mondani h szaggat inkabb az all a kep.Na meg itt a viz az ojan h mindjart ugrok bele egy fejest:)Bele se merek gondolni h mennyi pontot ertel el en a 2003-nal 1393 pontot.
  • BiroAndras
    #55
    Játékból most így hirtelen nem tudok képet csinálni, de van pár a 3DMark06-ból:
    8800GTX vs. 3DMark06
    A kiírt 0fps ne zavarjon meg, csak azért van, mert állóképeket csináltam.
  • Szebi
    #54
    Sziasztok
    Lenne egy keresem.Ha valakinek van egy ijen kartyaja,az kuldjon mar el egy par kepet egy par jatekrol,mondjuk a far cry,call of juarez esetleg egy 3dmark screen shot-ot ha akar ide:[email protected].
    Nagyon kivancsi lennek ra vajon mijen lehet a kep,mert elobe ugyse fogok soha latni,esetleg ha majd annyiba fog kerulni,mint most egy gf2es.Eddig a legjobb amit lattam egy agp-s 6600gt,1gb rammal,3000 bartonnal,tft monitorral de mar itt is leeset az alam,mikor meglattam a far cry-t.de mit is akarok en itt egy fx5200al.Na majd egyszer.Csak ugy nagyon megneznem,hogy mi az amire mar lehet mondani,h tokeletes.Mondom,ha valaki akar kuldjon mar el egy parat.Elore is kosz.
  • BiroAndras
    #53
    Sajnos csak DDR3-as. Legalábbis az enyém. Egyébként brutál a cucc így is. Halk a hűtés, és nem vészes a fogyasztás sem. Viszont melegszik mint állat, a chipset-em nem is bírja (a kártya alatt van).
  • Amadeus HU
    #52
    Nem zabál 450wattot, (csak) 150et.
    A napokban meg is érkezhet, mert leadtam rá a rendelést az MSI-re ami DDR4es. Azrán majd kiderül hogy mennyi lesz a villanyszámla :)
  • craymond
    #51
    szerintem ideje lenne a gyartoknak a fogyasztassal komolyabban foglalkozni, nem hiszem, hogy annyi innovativ megoldas mellet ne tudnak csokkenteni a kartyak fogyasztasat.
  • Aspyrin
    #50
    Vazze 450w-ot eszik csak a videókártya.. Agyam elszáll. Lassan 1kw-os táp lesz az alap no és persze a több tízezres villanyszámla. Hajrá.
  • Oblivion 5
    #49
    Én eddig beérem a 7800GT vel nekem ez elég.
    Videokárnyát szerintem úgy érdemes venni amikor pl:kijön a 6600GT azt nem veszed meg kijött a 7800GT azt nmegveszed kijött ez azt nem veszed meg majd a következőt!!!
  • huuu
    #48
    De jó lenne, ha ilyenekre lenne pénzem.
    msi6600 gt-re is sajnáltam a 35000-et.
    Remélem azért még kihúzom vele 2 évig.
    Azonban már van olyan játék,
    aminél tökre le kellett venni a grafikát.
    :( Kicsit jobban is kereshetnénk. :)
  • dez
    #47
    (Viszont ez drága lenne desktopra.)
  • dez
    #46
    Ja, az az új szerver-foglalat meg azért kell, mert szerver-vonalon több HTT csatorna lesz, és ott van az SMP támogatás is. Nem véletlen az az 1200+ láb.
  • dez
    #45
    Te csak szélsőségekben tudsz gondolkodni? Csak A, vagy csak B, de olyan nem lehet, hogy egy kicsi A, egy kicsit B? Az tényleg túlzás, ha egy procigenerációban többször változik a foglalat. Na de pl. nem tudsz róla, hogy a SocketA-s procikban még nem volt memóriavezérlő, és későbbiekben meg már van? Ezért kellett leváltani a SocketA-t. (És hiába tudták előre, hogy később majd lesz memóriavezérlő.) Az s939 és s754 párhuzamosan léteztek, az utóbbi mint költséghatékony alternatíva. Tehet ezek a lényeg szempontjából egy lépés. Az AM2 a DDR2 miatt kell. Athlonoknál 1000MHz alatt nem igazán hoz gyorsulást a DDR2, csakhogy lassan drágább lesz a sima DDR memória, ezért már nem lehetett tovább húzni a váltást. És ha nem hallottál volna róla, egy ideig AM2-kompatibilisek lesznek az AM3-as procik. Ja, az AM3 foglalat előnye többek között a továbbfejlesztett HTT lesz, ami nagyon is számít.
  • Sanyix
    #44
    Höhö a procigyártók nagyon is tudják előre hogy a jövendő prociiknak milyen foglalata lesz. Egyébként szerinted normális dolog hogy ugyanabban a proci generációban többször változik a foglalat? (évente) Nem ez nem normális, ezt azért csinálják, hogy mindíg gépet kelljen cserélni, annyira egyértelmű. Érdekes módon, az amd-nél jópár évig elég volt a socket462, nem változtattak, eközben az intel 3 foglalatot sütött el, és mostmár az amd is átvette ezt (s754,939,am2, meg a másik aminek nemtom a nevét).