65
  • Johnny d
    #65
    picit le van maradva a Need Another Seven Astronauts... :)
  • Hycker
    #64
    ez Chuck Norris arca :D
  • halgatyó
    #63
    Egy kis óvatosság nem árt... a Marson az erózió másképpen (nagyságrendekkel gyengébben) működik, mint a Földön. Legalábbis az utóbbi 300ezer (vagy pár milliárd) évben
  • halgatyó
    #62
    Ez találó volt!
  • halgatyó
    #61
    Úgy látom, nincs olyan téma, amiről eszébe ne jutna valakinek ez a címeres baromság. Más -- nagyobb -- probléma mintha nem is lenne, mint hogy "pusztítjuk a környezetünket"

    A cikknek mi köze van az általatok "környezetpusztítás" szóval ecsetelt jelenséghez?
  • ttt ttt
    #60
    "Ilyen alapon bármelyik képződmény lehet mesterséges."

    Ez így is van, nem állítottam én sem mást. Én nyitott vagyok bármilyen elméletre, elhinni viszont akkor szoktam, ha megfelelő bizonyítékok vannak mellette v. ellene. Jelen pillanatban az látszik bizonyosnak, hogy nem mesterséges.
    Ja a történetet ismerem, nem vagyok már fiatal ;)

    Egyébként fedeztek már fel a földön is műholdról mesterséges vagy annak vélt képződményeket, melyeket bizonyossággal csak a helyszínen tudtak kiértékelni, az elméleteket cáfolni v. elfogadni. Erre írtam hogy most a jelen pillanatban...
  • Wampire1
    #59
    Lol!Most tényleg összekeverted?
    Jól leugattad szegénykét.
  • HappyBoy
    #58
    Ha arra jársz, láthatod a koponyákat :)
  • Runo
    #57
    Utcsó képen valahogy nem találom a koponyát.. lehet elhagytam a fantáziámat valahol?
  • Muad Dib
    #56
    Ajjaj!
    Összekevertelek valakivel???
  • NEXUS6
    #55
    "Jézus él!

    Él? Akkor idén nincs karácsony!"

    ;)))
  • tothzozo
    #54
    Manapság az emberek egy féligmerágott pizzán
    jézust látják. stb
  • strogg
    #53
    Hááát én válltig állítom. Minek keresik a földön kívüli intelligenciát, amikor még a földön sem találták meg:)
    Az én véleményem az, hogy amelyik faj képes előre megfontolt szándékkal elpuszítatni a környezetét, és fajtársát, annak semmi keresnivalója egy galatikus közösségben. Addig csak ősember...
  • M0rph3u5
    #52
    a végén még kiderül: LEGALÁBB a marson van intelligens élet, ha már a földre nem jutott...:D
    Támad a mars!- nekem ez volt a leghihetőbb
  • mrzool
    #51
    Öreg! Te most mire válaszoltál? Hol írtam olyat, hogy soha nem lehetett a Marson élet? Hol írtam olyat, hogy a NASA tagadja az idegen élet lehetőségét? Egyáltalán milyen hozzászólásra reagáltál és tulajdonképpen mi a bajod? Senki sem osztott neked lapot, vegyél vissza...
  • L3zl13
    #50
    Szvsz ez az egész olyan mikor a gyerekek az eget bámulják, és próbálják kitalálni mire hasonlítanak a felhők.
    Ha nagyon akarsz biztos találsz valamit.
  • Muad Dib
    #49
    "Ez az "arc" csak azért kapott több figyelmet, mert egy bizonyos szögből nézve, gyenge felbontásnál valamennyire hasonlít egy arcra."

    Ööööö... és még most is hasonlít...

    Egyébként érdekes, hogy az erózióval jönnek, ugyanis előfordúlhat, hogy ez valóban egy emberi arcot ábrázolt mondjuk 300 000 évvel ezelőtt, csakhát az erózió ugyebár megtette a dolgát...
  • Muad Dib
    #48
    Hát a Marson nem is, az biztos.
    Viszont más naprendszerek nagyon érdeklik őket.
    Sok Nasa szakember rejtett vágyálma, hogy Ő legyen az, aki felfedezi az első értelmes idegen lényt...
  • BiroAndras
    #47
    "Nem vagyok mars arc hívő, de azt azért el tudom képzelni, hogy pl. 100 milió éve ez mesterséges képződmény volt."

    Ilyen alapon bármelyik képződmény lehet mesterséges. Ez az "arc" csak azért kapott több figyelmet, mert egy bizonyos szögből nézve, gyenge felbontásnál valamennyire hasonlít egy arcra.
  • BiroAndras
    #46
    "A NASA maga is több projektben az élet lehetséges nyomait kutatja"

    Igen, de nem nagyon számítanak baciknál fejlettebb életformákra.
  • uniu
    #45
    az ostobak.. ezt elfelejtettek kiretusalni, es igy mar le sem tagadhatjak, hogy van elet a Marson!!!!
  • vg
    #44
    Vak vagy? :D
  • BCS CORPS
    #43
    ez kábé annyire se érdekes mint mondjuk ahogy a felhők kirajzolnak egy olyan alakot ami emlékesztet valamire
  • vg
    #42
    Sok ilyen kép van a http://www.marsanomalyresearch.com/ oldalon fent vannak... a legjobb amin egy bazinagy kör alakú ürhajószerűség pihen egy hegytetőn, ráadásúl egy igazi, nasa oldalon lévő képen... ;)
  • brueni
    #41
    jó a kép, a jobb alsó sarokban kilóg a csórikám lábujja a homokból...
  • pipaxy
    #40
    Semmi köze ahhoz az evolúciónak...
  • vg
    #39
    koponya a marson egy hivatalos marsrover nasa oldalon... LOL!
  • kev
    #38
    Az okosok is egyet értenek abban, hogy a bolygó feolszínén lévő hosszú árkokat, víz mosta ki.
    Egy kevés víz még most is található a Marson, fagyott formában, a polusokon. Ahol víz van, ott élet is van.

    Valaha a Mars, egy élő bolygó lehetett.
  • Muad Dib
    #37
    Látom öreg az Index játszóterét kinőtted, most itt borzolod a kedélyeket??

    Meséld el nekünk legyél oly szíves, mi a bizonyítékod arra, hogy lehetetlenség az a feltételezés, miszerint esetleg több százezer évvel ezelőtt a Marson értelmes élet lehetett??

    A NASA maga is több projektben az élet lehetséges nyomait kutatja és azt hiszem talán épp a NASA szakemberei lennének a legboldogabbak, ha esetleg értelmes életre bukkannának valahol. Biztos idiótákkal van tele a NASA ugye?

    Mond vazze, te ufonauta-fóbiában szenvedsz??
  • Muad Dib
    #36
    Aha...
    Akkor ezekszerint a NASA szakemberei is idióta hívők, hogy arra használnak több millió dolláros eszközöket, hogy egy emberi arcnak vélt objektumot fényképezgessenek a Marson???

    Kicsit visszább kellene venni a vaskalaposságból Földlakók! Ez az arc ugyanúgy foglalkoztatta éveken át az idióta UFO hívőket mint a szakembereket. Mára kiderült, hogy valószínűleg csak a véletlen folytán mutat ilyen képet ez a két objektum.
    De erről meg kellett bizonyosodniuk még a szakembereknek is.
    Az az igazi idióta egyébként, aki eleve elvet bizonyos alternatívákat. Ők ugyanolyan hívők, de ráadásul még mesterségesen vissza is tartják annak a lehetőségét, hogy valami újat, valami szokatlant fedezzünk fel.
  • Thrawn
    #35
    Kérdés, hogy ha tényleg arc lenne, milyen célból hozták volna létre? Monumentális emlékmű? Igazán jól csak nagy magasságból látható. Jelzés? Akkor jobb lett volna Mars körüli pályára állítani, ott nem temeti be a por, nem koptatja az erózió.
    Egyébként a Mars holdjainak felfedezése után elterjedt a hír, hogy a Phobos mesterséges objektum, mert mozgása alapján arra következtettek, hogy üreges. Azután kiderült, hogy a pályaszámításoknál nem vették figyelembe a Mars lapultságát. Ezzel korrigálva rögtön helyre is állt a 'rend".
  • ttt ttt
    #34
    Nem vagyok mars arc hívő, de azt azért el tudom képzelni, hogy pl. 100 milió éve ez mesterséges képződmény volt. Ezt bizonyítani szerintem teljesen csak egy esetleges leszállás alkalmával lehet. Mármint hogy mi munkálta ki eredetileg.

    A smilie ütős, Anettkát meg bármilyen ronda dologban felfedezheted.
  • brueni
    #33
    a fenti képen a koponya sztem jobban néz ki mint a mai arc.
    mellesleg tegnap a ma.hu-n még 17 méter volt egy pixel. ha így folytatódik, a hétvégére pengeéles képet kapunk róla...
  • Anteris
    #32
    hehe, szmájli a Marson! : )


    (IMAGE: NASA/JPL/MSSS)


    (IMAGE: NASA/Viking Orbiter)
  • Anteris
    #31
  • Skynet
    #30
    A következő felfedezés azlesz hogy az arcon ANETTKA arcvonásai felfedezhetőek?:)
  • mrzool
    #29
    Jah, szemét egy szervezet ez a NASA, még az ESA által képeket is manipulálja... Mikre nem képesek...
  • Yfel
    #28
    Ezt en is lattam az egyik hirmusoron. Ott interjut is keszitettek az egyik kollegajaval aki azt mondta, hogy ez teljesen normalis. Ennyi sulytalansagban tartozkodas utan a testnek ujra be kell allnia a normalis, gravitaciohoz szokott vernyomasra. A csajnak rendes vernyomas hijan kifutott a ver a fejebol.

    Y
  • Psichopat
    #27
    Igazándiból a NASA annó azér adta ki a képeket hogy mutasson vmi érdekeset arról h mire költenek csomó pézt. DE egyvalamivel nemszámoltak! Hogy sok ember rájön hogy azt idegenek építették!! És most azért csinálnak hamis képeket mert most már próbálják eltusolni a marslakók létezését!! Ne hadjátok h átverjenek titeket!!
  • NEXUS6
    #26
    Amúgy most komolyan, mennyibe ideig tart egy ilyen sziklás táj előállítása valami fraktál rajzprogival?

    Itt tépjük egymás agyát, közben a NASA meg számolatlanul küldi az űrhajókat más világokra, ahogy a hacker csákó is megmondta.;)))