46
Autómosás, kárpittisztítás, polírozás, műszerfal ápolása, festés javítás,... praktikák, tanácsok, ötletek
  • Renata100
    #46
  • Kepek
    #45
    Csuszi-suli 2: Belső takarítás és ápolás
  • Kepek
    #44
    A kerámiabevonat tényleg golyóálló? Csuszi-suli 1: Külső ápolás – mosás, polír, vax, kerámia

  • autofejlesztes
    #43
    Több lehetőség is van a fagyanta eltávolítására. A legegyszerűbb a kátrányoldó használata. Csak ráöntesz egy keveset egy puha rongyra és a szennyezett felületen végigtörlöd. A másik lehetőség az autógyurma, ami alaposabb munkát igényel, de szebb lesz tőle a fényezés is.
  • foxlala
    #42
    Sziasztok!

    Nyárfa virágzáskor keletkező gyanta szerű anyagozik hogyan lehet eltávolítani a karosszériáról? Olvastán neten ecetes rony-ról, de nem Kerék a fényezésnek nekimenni vele... vélemény-ötlet???
    Köszi!
  • SuperGlanz
    #41
    SuperGlanz 3in1 - Autóápolási termék otthoni használatra is

    SuperGlanz 3in1 autóápolási termékünk egyszerre mélytisztit, políroz és egy ragyogó karcálló védőbevonatot képez, így semmilyen más kiegészítő terméket nem igényel. Egy lépésben, házilag, egyszerű kézi használattal felvihető akár már járművenként egy óra alatt. Polírozáshoz hasonló eredménnyel. Minden sima felületen használható, a fényezésen felül műanyagon, krómon, alumíniumon , felnin stb.
    Részletek, képek és videók a honlapunkon:
    http://superglanz.hu

  • HSR3M
    #40
    Minőségi autóápolási termékeket itt találsz!

    http://hsrshop.hu/autoapolas.html
  • rbalage2
    #39
    Ha valakit esetleg érdekelnek a minőségi autóápolási szolgáltatások:

    http://www.autonerokozmetika.hu
  • Desiderata #38
    mire akarod használni?
  • Holnemvolt
    #37
    És a kromofág? Avval mi a helyzet? Valahogy nem szántam rá magam, csak egy ismerősöm mesélt róla. Az elvileg használható saját felelősségre?
  • Desiderata #36
    rozsdát és festéket eltávolítja elvileg rendesen
    otthoni használatra nem hiszem, hogy árulnának ilyet, komolyabb műhelyben van ilyen
  • Holnemvolt
    #35
    Sziasztok!

    Próbálta már valaki a homokfújást? Mi a véleményeket róla?
  • Desiderata #34
  • sjani1995
    #33
    a punczikaábrijóhoz az Opel bontót tudom leginkább ajánlani
  • Rekorder73
    #32
    Autóápolási termékek!
  • Rekorder73
    #31
    Ha autóápolással, autómosással, foglalkozol, autómosót üzemeltetsz, itt egy cég, akit jó szívvel ajánlok:
    www.primatec.hu
    www.autoapolasi-termekek.hu
  • Hondapowa
    #30
    Ha valaki POLÍROZTATNI szeretne, akkor itt egy jó hely:
    www.auto-polirozas.fw.hu
  • RS
    #29
    Nekem nem igazán jön be, inkább beállok a benzinkúton a mosóba. :D
  • enzo96
    #28
    Mit gondoltok a gőzzel való autómosásról
  • Deviance
    #27
    helo motoromat szeretnem polirozni es az lenne a kerdesem h mennyibe kerul a polir(gondolom van tobbfajta is) es h sima rongy eleg hozza? na ezzel kapcsoloatba szeretnek valami valaszt koszonom :)
  • blackgamer
    #26
    szerintem ecetes rongy leszedi, esetleg előtte csak permetezd rá az ecetet vagy öntsd hogy feloldja
  • w77d
    #25
    sziasztok! nem tudjátok a vízkövet mivel szedhetném le a kasztniról?? a locsolórendszer 2 hétig egyfolytában mosta szegénykémet, mert vki elfelejtette kikapcsolni amíg elutaztam
  • latyak19
    #24
    sziasztok lenne egy kérdésem valaki nem tud valami jó és olcso kárpit ragasztot?
  • bigfoot
    #23
    hát nekem is vmi faja műszerfalápolót kéne keresnem,már néhol kicsit kopott szegény:)
    egyebként itt van autós topic?mármint ahol saját autó kitárgyalása folyik
  • fifi
    #22
    én nem szilikonoznék, az tuti csak külső elemen.
    belül nekem jók ezek a furcsa szerrel átitatott "kendők"...
    ha meg olyan, hogy nem nagyon fogsz nyúlkálni ott, akkor jó a Sonax vagy Turtle "lökhárítóbox" már ha fekete a cucc...
  • blackgamer
    #21
    szilikonnal, elvileg van szagtalanabb változata is, de mégis szilikont ajánlanám
  • IvecoPeter
    #20
    Kicsit kopodt műanyagnak valamilyen szerrel visszalehet hozni a színét?
    Meg a műszerfalat ti mivel tisztítjátok, amitöl szépfényes lesz mintha uj volna.
  • nesto
    #19
    Heló, nemtaláltam jobb témát, hát ide írok, remélem tudtok segíteni. Az lenne a kérdésem, hogy ugyebár télen nem azonos guminyomást kell alkalmazni mint nyáron, de mennyi legyen akkor most télen/hideg időbe a guminyomás? Kissé puhának látom a gumikat, és szeretném ha minden tökéletesen lenne beállítva a kocsin
  • zmeor
    #18
    na érdekel valakit?
  • dieselG
    #17
    *autót
  • dieselG
    #16
    Á nem kell polírozni... ha jól tom, rászáradnak a vízcseppek ugye? Le kell törölni az egész autó jó szarvasbőrrel, vagy bármilyen sima nemkarcolós anyaggal és akkor nem lesznek ilyen rászáradt foltok.
  • Vlala #15
    Polírozás?
  • Carti19
    #14
    Nekem olyan help kéne hogy miután lemosom a kocsit, viledázom, de hiába öblítem ki, koszos lesz a kocsi újra :(( (vagyis közelről látni hogy a vízcseppek hol voltak)
  • cagivamito
    #13
    Hali

    Van egy nagy problémám

    Festékfuvoval festettem a kocsim meg 20 méterre ált tölem és sajnos ő is kapott
    De nem lehet látni csak ha közel áll az ember a hocsihoz.

    Nem tudom hogy lehetne eltávolitani olcson

    Vettem "szinfelujitó" t azzal még csak egy kis rész probáltam hát kb az adott területröl eltünt a fele rákerült festék

    Nem tudom ogy ha vennék egy polirozó korongot az levinné de utána újra kéne fényeztetni??

    Valaki help
  • Wicked Belzebub
    #12
    Ha az autódon gyári fényezés van, akkor nyugodtan használhatsz higítót.
  • G_ArchAngel #11
    víz, vmi jobb autósampon, szarvasbőr, illetve CIF, vagy más vízkövesedésgátló ablaktisztító - és nem csak az ablakra, az egész autóra, mert a fekete gyöngyházmetált csak ezzel lehet szépre fényesíteni...

    a műanyagokat és gumikat is átszoktam kenni a hozzávaló pasztával, mert sokat van szabadég alatt az autó...
  • fifi
    #10
    hát.-.....

    vagy NAGYON ÓVATOSAN hígítóval, vagy festékplecsninként vmi finom kaparóeszközzel...
  • cagivamito
    #9
    Helló

    Lenne egy nagy problémám

    Festékfuvoval festettem és a kocsim kb 20 méterre állt tölem és sajnos ö is kapott egy kis festéket.Nem nagyon látszik csak ha a kocsi mellé áll az ember.

    Nem tudom hogy lehetne eltávolitani olcson (nem fényezőben)


    VALAKI HELP
  • j4n3k
    #8
    Ezt a fejet ami a logódon van, hol találni.? tudsz adni linket?
  • zmeor
    #7
    Én tudok ajánlani egy nagynyomású mosót!
    FAIP -nál..
    apámnak van egy pár ilyenje és eladók!
    akit érdekel az msg me!