46
Autómosás, kárpittisztítás, polírozás, műszerfal ápolása, festés javítás,... praktikák, tanácsok, ötletek
  • Gerzson
    #1
    Sziasztok!

    Érdekelne ki hogy tartja szépen autóját, itt ezzel kapcsolatban lehet beszélgetni.

    Én most éppen az ülés kárpitját szeretném valami szerrel átmosni, mert az előző tulaj valami illatosítót használt és beleitta magát a szövetbe. Mit ajánlotok?

    Nagynyomású mosókról kinek milyen tapasztalata van, ezek autómosásra jók (mondjuk poros autó)? Vagy csak sáros időben amíg nem száradt rá a kosz?

    Lekopott festék pótlására mi a legjobb megoldás (ecsetes vagy valami fúvós)?

    Hasonló kérdéseket és válaszokat várok ide.
  • laliking
    #2
    nálam a jól bevált módszer.
    slaggal mosás.
    valami cuccal jól átsikálás
    nagynyomású mosóval átmosás és kész :)
  • SHADOWEYES7
    #3
    ha otthon csinálom akkor áztatás,bő vizzel,kerékjáratokat főleg
    valamijen autósamponnal vödörből puha szivaccsal átdörzsölöm(fontos hogy ne tűző napon mosd),és mikor jól át ázott a szertől nagy nyomásúval lemosom bőven!!
  • akyyy
    #4
    tescoba van autós részleg, és ott van biztos valami kencefice!:)
  • fifi
    #5
    nagynyomásút, hacsak nem sarat kell lemosni én kerülöm...
    Vödör víz+autósampon+szivacs+öblítés utána vileda

    ha száraz, akkor néha sonax hartwax

    évente 2X Turtle színes wax...
  • SHADOWEYES7
    #6
    én ezt használom otthon meg a vállalkozás autóit lemosni!
  • zmeor
    #7
    Én tudok ajánlani egy nagynyomású mosót!
    FAIP -nál..
    apámnak van egy pár ilyenje és eladók!
    akit érdekel az msg me!
  • j4n3k
    #8
    Ezt a fejet ami a logódon van, hol találni.? tudsz adni linket?
  • cagivamito
    #9
    Helló

    Lenne egy nagy problémám

    Festékfuvoval festettem és a kocsim kb 20 méterre állt tölem és sajnos ö is kapott egy kis festéket.Nem nagyon látszik csak ha a kocsi mellé áll az ember.

    Nem tudom hogy lehetne eltávolitani olcson (nem fényezőben)


    VALAKI HELP
  • fifi
    #10
    hát.-.....

    vagy NAGYON ÓVATOSAN hígítóval, vagy festékplecsninként vmi finom kaparóeszközzel...
  • G_ArchAngel #11
    víz, vmi jobb autósampon, szarvasbőr, illetve CIF, vagy más vízkövesedésgátló ablaktisztító - és nem csak az ablakra, az egész autóra, mert a fekete gyöngyházmetált csak ezzel lehet szépre fényesíteni...

    a műanyagokat és gumikat is átszoktam kenni a hozzávaló pasztával, mert sokat van szabadég alatt az autó...
  • Wicked Belzebub
    #12
    Ha az autódon gyári fényezés van, akkor nyugodtan használhatsz higítót.
  • cagivamito
    #13
    Hali

    Van egy nagy problémám

    Festékfuvoval festettem a kocsim meg 20 méterre ált tölem és sajnos ő is kapott
    De nem lehet látni csak ha közel áll az ember a hocsihoz.

    Nem tudom hogy lehetne eltávolitani olcson

    Vettem "szinfelujitó" t azzal még csak egy kis rész probáltam hát kb az adott területröl eltünt a fele rákerült festék

    Nem tudom ogy ha vennék egy polirozó korongot az levinné de utána újra kéne fényeztetni??

    Valaki help
  • Carti19
    #14
    Nekem olyan help kéne hogy miután lemosom a kocsit, viledázom, de hiába öblítem ki, koszos lesz a kocsi újra :(( (vagyis közelről látni hogy a vízcseppek hol voltak)
  • Vlala #15
    Polírozás?
  • dieselG
    #16
    Á nem kell polírozni... ha jól tom, rászáradnak a vízcseppek ugye? Le kell törölni az egész autó jó szarvasbőrrel, vagy bármilyen sima nemkarcolós anyaggal és akkor nem lesznek ilyen rászáradt foltok.
  • dieselG
    #17
    *autót
  • zmeor
    #18
    na érdekel valakit?
  • nesto
    #19
    Heló, nemtaláltam jobb témát, hát ide írok, remélem tudtok segíteni. Az lenne a kérdésem, hogy ugyebár télen nem azonos guminyomást kell alkalmazni mint nyáron, de mennyi legyen akkor most télen/hideg időbe a guminyomás? Kissé puhának látom a gumikat, és szeretném ha minden tökéletesen lenne beállítva a kocsin
  • IvecoPeter
    #20
    Kicsit kopodt műanyagnak valamilyen szerrel visszalehet hozni a színét?
    Meg a műszerfalat ti mivel tisztítjátok, amitöl szépfényes lesz mintha uj volna.
  • blackgamer
    #21
    szilikonnal, elvileg van szagtalanabb változata is, de mégis szilikont ajánlanám
  • fifi
    #22
    én nem szilikonoznék, az tuti csak külső elemen.
    belül nekem jók ezek a furcsa szerrel átitatott "kendők"...
    ha meg olyan, hogy nem nagyon fogsz nyúlkálni ott, akkor jó a Sonax vagy Turtle "lökhárítóbox" már ha fekete a cucc...
  • bigfoot
    #23
    hát nekem is vmi faja műszerfalápolót kéne keresnem,már néhol kicsit kopott szegény:)
    egyebként itt van autós topic?mármint ahol saját autó kitárgyalása folyik
  • latyak19
    #24
    sziasztok lenne egy kérdésem valaki nem tud valami jó és olcso kárpit ragasztot?
  • w77d
    #25
    sziasztok! nem tudjátok a vízkövet mivel szedhetném le a kasztniról?? a locsolórendszer 2 hétig egyfolytában mosta szegénykémet, mert vki elfelejtette kikapcsolni amíg elutaztam
  • blackgamer
    #26
    szerintem ecetes rongy leszedi, esetleg előtte csak permetezd rá az ecetet vagy öntsd hogy feloldja
  • Deviance
    #27
    helo motoromat szeretnem polirozni es az lenne a kerdesem h mennyibe kerul a polir(gondolom van tobbfajta is) es h sima rongy eleg hozza? na ezzel kapcsoloatba szeretnek valami valaszt koszonom :)
  • enzo96
    #28
    Mit gondoltok a gőzzel való autómosásról
  • RS
    #29
    Nekem nem igazán jön be, inkább beállok a benzinkúton a mosóba. :D
  • Hondapowa
    #30
    Ha valaki POLÍROZTATNI szeretne, akkor itt egy jó hely:
    www.auto-polirozas.fw.hu
  • Rekorder73
    #31
    Ha autóápolással, autómosással, foglalkozol, autómosót üzemeltetsz, itt egy cég, akit jó szívvel ajánlok:
    www.primatec.hu
    www.autoapolasi-termekek.hu
  • Rekorder73
    #32
    Autóápolási termékek!
  • sjani1995
    #33
    a punczikaábrijóhoz az Opel bontót tudom leginkább ajánlani
  • Desiderata #34
  • Holnemvolt
    #35
    Sziasztok!

    Próbálta már valaki a homokfújást? Mi a véleményeket róla?
  • Desiderata #36
    rozsdát és festéket eltávolítja elvileg rendesen
    otthoni használatra nem hiszem, hogy árulnának ilyet, komolyabb műhelyben van ilyen
  • Holnemvolt
    #37
    És a kromofág? Avval mi a helyzet? Valahogy nem szántam rá magam, csak egy ismerősöm mesélt róla. Az elvileg használható saját felelősségre?
  • Desiderata #38
    mire akarod használni?
  • rbalage2
    #39
    Ha valakit esetleg érdekelnek a minőségi autóápolási szolgáltatások:

    http://www.autonerokozmetika.hu
  • HSR3M
    #40
    Minőségi autóápolási termékeket itt találsz!

    http://hsrshop.hu/autoapolas.html