177
Akikkel kib*sztak az X kromoszómák!
  • Tarajos Sül
    #97
    Oszttársamat nem egnedték villanyszerelő szakmát elvégezni,mert szintévesztő!
    Ezért ugyanabban a suliban, 1 évet az asztalos szakmát nyomta,de egy év után átment egy másik suliba,ahol már cukrásznak tanul!
    Asztalost csak kényszerből végezte egy évig!
  • Aspyrin
    #96
    :DDD
  • dzsuvajoe
    #95
    :) ez aranyos:)
  • BIG Money7
    #94
  • Csori
    #93
    Még jó, h árubeszerzéskor számozás szerint kell válogatni, külömben lenne némi hiba % :DDD
  • Csori
    #92
    Nálam a legnagyobb poén mikor családi vállalkozásunk kozmetikai boltjának a pultja mögé kell állni, és bejön Lujzi, hogy neki halványzöld szemfesték kellene. ... Ott van vazze válassz :DDDD
  • dzsuvajoe
    #91
    Nekemis HRavenes problemaim vannak de sztem telelg mindenki nezze meg ezt a honalpot
  • pTk
    #90
  • RussT
    #89
    ez nem színtévesztés, ez csak optikai csalódás...
  • Gregorius
    #88
    pl
  • Gregorius
    #87
    És érdekes, hogy általában mégis előbb szenvednek hóvakságban.
  • baca01
    #86
    igen a színtévesztés inkább férfibetegség a nőknél sokkal kevesebb színtévesztő van mint a férfiaknál de hát istenem ők meg másba rosszabbak :) nem lehetünk egyformák
  • Szeszmester
    #85
    Van még egy érdekes dolog, a nők nagyon kis százalékánál fordul elő, ők több színt (több piros árnyalatot) érzékelnek.
  • baca01
    #84
    ja én is pl tudom hogy a piros meg a bordó között az a különbség hogy a bordó erősebb, sötétebb szín de mégis összekeverem őket pontosabban nem ismerem fel a bordót és azt mondom rá hogy piros:P
  • HRaVeN1
    #83
    Én olyan szinten vagyok színtévesztő, hogy pl. a kéket a lilával, a zöldet a barnával, a pirosat a vörössel és bordóval keverem. De mondjuk pirosat nem keverem sárgával oO
  • ZilogR
    #82
    úgy látszik, nem érdekel, no sebaj! ;) azért küldök egy privátot is!

    -=ZR=-
  • baca01
    #81
    jaja volt már ilyen:D meg azt nem felejtem el soha amikor még óvodába rajzoltunk és megkérdezte a tanárnő hogy mért zöld a fa törzse és mért barna a lombja :P
  • daeemoon
    #80
    Legnagyobb poén ruhavásárlásnál: Azt a barnát kérem...
    Nem nem az zöld xD

    Amúgy a legtöbbször itt jön elő, meg mikor olvasom a jegyzeteket néha elmélázok most mér zöld a ceruzával írt szöveg :D
  • PíszLávJuniti
    #79
    syntax highlightingot akkor elfelejtheted :D:D:DS:S::
  • baca01
    #78
    hát igen a legtöbb ember általában a zöldet és a barnát keveri ezzel én is így vagyok de nem mindig attól függ mert ha a két árnyalat nagyon eltér egymástól akkor semmi "gond" de amikor elig van köztük különbség akkor bizony eltévesztem:P
  • daeemoon
    #77
    Én is szenvedek(?) színtévesztésben. Igazából nekem is a pályaválasztásnál okozott nagyobb gondot, meg néha a mindennapokban, de igazából nem vészes ;) műszerésznek készültem, na annak nem mehettem, így tanulok programozónak :) Mellesleg örülök, hogy így hozta a sors. Ezt sokkal jobban szeretem :) Azt viszont a mai napig nem tom melyik színeket keverem :D De valószínű a zöld - barna (néha ezt kéknek is látom :D) színeknél vagyok bajban, főlebb a kisebb árnyalatkülönbségeknél :) Én így is ugyanúgy tok élni mintha nem lenne ez a baj :)

    Más színben látom a világot ^,^
  • baca01
    #76
    és akkor mit csináljak dícsérjem meg őket nhogy jólvan jancsika ügyes vagy? hidd el normális emberrel én is normálisan beszélek de aki így áll a dolgokhoz mint itt páran egy-két hsz-ben...
  • BIG Money7
    #75
    én a #65 hsz-re reagáltam neki!
  • BIG Money7
    #74
    én?
    nézd már meg a hsz- eket amit irtam látsz benne olyat???
  • dzsuvajoe
    #73
    Akkor mert vagy masokkal olyan amilyenek veled voltak?
  • BIG Money7
    #72
    én tudom mijen érzés mikor más betegségén röhögnek,mert 4 éve inzulinos cukorbeteg vagyok!
    de ne vedd magadra mert itt az átlag életkor 15-17,ugyhogy még az életből nem sok kóstolót kaptak!!
  • dzsuvajoe
    #71
    meg a szamegpes pötyös abraknak nem kell mindenig hini mert ha a faterom laptopjanaka monitorjat fel le hajtogatom:) akkor ho jobbanho roszabu latomoket de HAJRA MINDEKINEK HIDJETEKMAGATOKBAN!
  • dzsuvajoe
    #70
    ja :) a gyakorlatok: www.szemtrening.hu
  • dzsuvajoe
    #69
    SZÍNTÉVESZTŐK ÉS HOMÁLYOSANLÁTÓK!!!! Én egesz nap csináltam a gyakorlatokat és kezdem latnia pöttyök között a számokat!!! Esküszöm h működik, es aki homalyosan lát az is porbalja ki a gyakorlatokat az embereka forumban csak javulast irtak akit erdekel a színtévesztés korrigalasa egy kicsit behatobban egy reiki nemvű modszerrel vegyen fel MSN re :[email protected]
  • baca01
    #68
    de sok hsz-ben nem minősítés van hanem csak szimpla kiröhögés ami bizony bunkóság szvsz. sokan azt se tudják mi ez pontosan csak ja az a színvak de szar neki.
  • orkenyid
    #67
    Pl igy? :)
  • BIG Money7
    #66
    az renden van amit mondassz, de azért nem kell senkit lebunkózni,mert minősít téged is!!!
  • baca01
    #65
    mennyi bunkó ember van aki illyennel viccelődik... nem tudom hogyha pl az érintettek lennének ilyen helyzetben akkor ők mennyire röhögnének rajta. mellesleg én is színtévesztő vagyok és egyáltalán nem vagyok hátrányos helyzetben, jogsit ugyanúgy megkaptam stb stb... max néha összekeverek egy-két színt de azok sem az alapszínek hanem az árnyalatok. szóval szerintem pár ember nézzen magába és gondolkodjon el azon hogy mekkora bunkó.
  • tigeroo
    #64
    én nemlátok semmit..:D koncentráltam csak az A, B mezőkre, néztem "egybe" de semmi:D
  • CattiBrie
    #63
    ezen azért elmélkedj el még egyszer..

    pl ha nem állóhelyzetből nézel rá.. stb.
  • Gregorius
    #62
  • jax
    #61
    A színtévesztés és a rasszizmus a legrosszabb párosítás...
  • cicai
    #60
    és kaphatnak jogsit?
  • DanielT
    #59
    Ez igaz.
  • ZilogR
    #58
    Szia Marci!

    Ha esetleg érdekel a dolog és szeretnél részt venni egy felmérésben, akkor szívesen összehozlak azokkal az emberekkel, akik Magyarországon kifejlesztették a színtévesztést korrigáló szemüveget. Nem piacos cuccról van szó, hanem a munkahelyemen, a Műegyetemen már évek óta folyó kutatásról. Én magam is részt vettem egy nagyon alapos felmérésben (mint referencia tökéletes színlátó :) ), ahol sokkal alaposabban ellenőrzik ezt a tulajdonságodat, mint a lapozgatós-könyvekkel.

    Ha még megy ez a téma, és rábólintasz, akkor én felhívom az adott tanszéket és megadom neked, hogy kit kell keresned. Ha megvizsgálnak, azzal hozzájárulsz a kutatáshoz és még lehet megoldást is fogsz kapni a problémádra!


    -=ZR=-