48
Lakatlan sziget és a jogok
  • nyamiag #8
    így van, ige
  • Qwerty4
    #7
    Biztos van erre is valami egyezményes jogszabály, képzeljétek el ha nem lenne az emberek kihajókáznának az ilyen szigetekre az áldozatukkal azt hazudva hogy kirándulnak, megtörténne a gyilkosság és nem lehetnének vádolhatók.
  • SötétBarom
    #6
    Legjobb tudomásom szerint, a magyar törvények vonatkoznak rád a világ bármely pontján. Ezen felül pedig az adott ország törvényei, ahol épp tartózkodsz. (pl ha hollandiában betépsz, akkor a helyi rendőrség nagyívben lesz*rja, viszont hazatérés után ha feljelented magad, elítélhetnek..). Rgo miután hazakerülnek lecsukják az egyik arcot..

    persze lehet hogy rosszul tudom..
  • Szeszmester
    #5
    Szerintem túl sok a szabadidőd.
  • Sephi
    #4
    Mindgyart beir Garfield!
  • Thanatos
    #3
    olvasd el mégegyszer..., aztán ha akkorse mégegyszer, és mégegyszer és mégegyszer..., és ha még ezekutánse kérem keresse fel psichomókusát vagy gyógyszerészét...
  • Garga Pitic #2
    Büntetés? Egyáltalán hogy vinnéd bíróság elé a vádlottat? A Lakatlan-szigetekkel nincs kiadatási szerződésünk :)
  • Lacc
    #1
    Azt hiszem leginkább a tudományos kategóriába tartozik ez a kérdés, de legalábbis súrolja azt.

    A minap gondolkodtam el a következőn: adott egy lakatlan sziget, ami nemzetközi vizeken van, így nem tartozik egyetlen ország hatáskörébe sem, és van ott pár hajótörött tegyük fel, és ezek közül az egyik gondol egyet, megöli az egyik társát.
    Na és itt jön a kérdés, ha mondjuk ezek mind magyar állampolgárok, akkor büntethető-e a gyilkos (úgy értem, hogy ha hazakerülnek, és bizonyítható a bűntény)? Mindegy mi volt az indíték, arra lennék kíváncsi, hogy elviekben ilyenkor is védik-e jogok az embert, hátha vannak itt jogászok :)