278
  • Griphons
    #118
    Mókás emberke volt, és lássuk be mindig a veszélyes helyzeteket kergette. De legalább úgy halt meg ahogy élt, és azt csinálta közben amit szeretett. Én is így szeretnék a végén... (mármint nem a tengerben, egy rája miatt, de értitek...)
  • skydrake
    #117
    Kár érte, Én nagyon csíptem ezt a fickót.

    VisualChat.hu Rulez!
  • MrSpock
    #116
    Ez így van,Sajáttestével védte habármi baj lett is volna.
    Ő inkább tudta mit csinál akkor,mint az idióta Michael Jackson amikor kilógatta a "gyerekét",és ott vihogott saját magán.
    És ezt is csak a média túlkapása volt,mert minden ami negatív,vagy rosszfénytvethet bemutat.De azt miértnemlehettet látni a magyar médiában,hogy megnyitja az állatparkot,vagy megment akármit is?
    Mert az nem eladható,és nembír hírértékkel.
    Csak ha valami olyan amitől az meberek megdöbbenhetnek,és egyből ítélkeznek.
    Hány szülő van aki babakocsinál társalog, a kis csemete meg rohan az úttestre,vagy épp az autó alá?Azok felelőtlenek,de nem Steve az.
    Ha megnézi valaki az életművét,azthiszem rádöbben,egy nagyszerű fickó volt,aki imádta amit csinál.
    Persze kicsit showszerűen,mert így nemkapcsolnak el esetleg az emberek,vagy nemalszanak el.És mindazt a pénzt amit ezzel keresett beleölte a filmjeibe,az állatparkjába.
    Jeff Corwin is ahogy nyilatkozott,ugye ő kollega,és csak elismerően,mint igazi barát.
    Sajnálom a feleségét,és a gyerekeket,de büszkék lehetnek rá.
    Nem alkoholban,vagy kábítószertúladagolásban halt meg,mint egyes istenített sztárok.Akik nemtudnak mitkezdeni a jóléttel,és életükkel.
    Szerencsétlen baleset,és ha már megtörtént talán érezte ő is egy pillanatra,és a természetben,egy állattól amit midig is akart,ha eljön a vég.
    Biztosan bemutatják majd a filmet,családja is eztszeretné,és ő is odafennt,hogy lássák az emberek,okulva,hogy a természet szeszélyes,és veszélyes.
    Nyugodjon békében!
  • Darien
    #115
    Hihetetlen sok barom van még mindig... Nézzétek már meg azt a kurva videót, hol lógatja azon a gyerekét a krokodilhoz? Csak egyszerüen a gyereknek "betekintést" engedett a munkájába. Annyira eltartotta a másik kezében a krokodiltol a gyereket, amennyire csak lehetett. Nemtom minek kell minden szaron fennakadnotok.
  • Lonesome Jim
    #114
    Majd holnap végigolvasom ezt a fórumot.. :)
    Nem ismertem teljesen Steve Irwin munkásságát, csak annyit mondhatok, hogy amikor az Animal Planeten megláttam rögtön elkapcsoltam.. ő volt "az a fazon aki mindig ráugrik egy hüllőre és fetreng rajta egy darabig" Hát engem marhára idegesített, sosem kedveltem. Ennek ellenére halálának híre megrázott. Még nem olvastam el az életrajzát, de többen írták, hogy sok nemzetiparkot alapított, és úgy overall sokat tett a természetért.. Ha ez "igaz" akkor talán elnézhető ez sok "baromság" amit elkövetett (hüllőkkel szarakodás, meg leginkább a gyerek belógatása a krokodolik közé) mert talán ezeket csak azért csinálta, hogy felfigyeljenek rá.. jó nyílván kattantnak is kell lenni egy kicsit ,de a fő cél talán az volt, hogy felfigyeljenek rá.. egy "sima" természetvédő senkit nem érdekel, ahhoz hogy az emberek felkapják a fejüket rá kell ugrania egy hatalmas krokodilra :) a gyerekes akcióról meg csak annyit, hogy talán tényleg jobban értett a krokodilokhoz mint bárki más, és nagyon jól tudta, hogy meddig mehet el (még ha ez nem is látszott) Ha ez így van, akkor szvsz elnézhető neki ez a kis mutatvány, elvégre ezt is csak azért követte el, hogy minél többen felkapják rá a fejüket, megismerjék őt.. ettöl függetlenül persze túllőtt a célon, sokan emiatt utálták meg..
    na mind1, sajnálom, hogy elment, mindentől függetlenül egy értékes embert vesztettünk el. .
  • alph4
    #113
    lol
    http://en.wikipedia.org/wiki/Steve_Irwin
  • The Sinner
    #112
    huh vazze ez aztán a fórum.

    Az egészben szvsz Irwi számára az lehet a legmegnyugtatóbb (ha lehet ilyet gondolni, írni), hogy egy rája-állat társunk beavatkozásától, mitőbb védekező mechanizmusának tökéletes működését bemutatván, került a túlvilágra és nem pedig egy autó-baleset, repülőgép-szerencsétlenség, stb..
    által került rövid de annál tartalmasabb életének határmezsgyéjére majd azon túl. Egyébként vitatkozhattok vagy kinyirhatjátok itt egymást, a lényeg akkor is az, hogy lesz-e olyan aki felveszi és folytatja ezt a......nevezzük aminek akarjuk, és tovább okítja v. szorakoztatja ezt az elfertőzödött civilizációt, (hiszen Attenborough már nem mai csirke). Mert azért lássuk be, szerettük nézni legalább hétvégente reggelizés vagy ebéd közben ahogy "elfeledtette" velünk legalább 1 órára a mindennapos xarokat.......R.I.P.
  • toto2700
    #111
    szimpatikusnak (már gépeli sem tudok)
  • toto2700
    #110
    bocs én sem akartam így "kifikázni" csak nekem a műsorai alapján kialakult egy vélemémyem róla, ami nem biztos, hogy fedi a valóságot és ez alapján nem tűnt szinpatikusnak.
  • Kelta
    #109
    Egyébként nem hibázott, a rája farok nagyon gyors, és a viz alatt az ember, már az alkatábol is kifolyolag, elég lassu, nem tudta elkerülni a csapást...és hihetetlen pechre..pont sziven :(
  • Kelta
    #108
    Hm, van egy számitógép animáció arrol hogy hogy történt, az asszem humánusabb.. nézd meg azt..
  • taoce
    #107
    nemtom... lehet h morbidnak gondoljátok és mindenki a sátán kölkének nevez majd de megnézném azt a felvételt ami készült...habár csak azért hogy megértsem mit hibázhatott el...
  • Kelta
    #106
    Lehet,igazad van :)
    bocs ha megbántottalak volna..nem neked szólt igazán, hanem ennek a fránya sorsnak.
    Mért a legjobbak mennek el mindig idő elött?
    asszem neki van borsonyi agya..kiváncsi lennék ha az ő apja, barátja halna meg, akkor is igy viccelödne??
  • toto2700
    #105
    :) megjött a viccesfiú
  • toto2700
    #104
    Talán csak elfogult voltál a jó irányba én meg a rosszba.
  • lekvároshurka
    #103
    Totonak a testéhez képest borsonyi a agya.. jajj bocs az a krokodil?
  • Kelta
    #102
    Igazad van. Jó, végre értelmesen kezded látni a dolgot.Ö nem tett mást a maga modján, csak erre akarta az embereket rávenni, hogy a helyén értékeljék az állatokat, és a veszélyes állatokkal ne játszunk.de ne is pusztitsuk öket értelmetlenül.tette azt amiben hitt, igaz hittel, lelkesen, talán tul lelkesen..
  • roliika
    #101
    15 perce repült be hozzánk a 4.re 1 kis úgy 15cm-es denevér. Szegény csak volt bekuporodott a sarokba.
    Ki kellene kergetni gondoltam, mert féltem ha megfogom megharap,vagy karmol vagy mittomén. Megfogtam elszántam rá magam. Sohasem taperoltam még denevért. Nagyon kis törékeny jószág, nem vergődött nem harapott, olyan volt tapintásra mint 1 püss állatka :) És egyre jobban félt /gondolom/ egyre gyorsabban dobogott a szive lehetett érezni. Kiértem vele, elengedtem, elég nehézkesen szállt fel, elvolt ő a kezemben jól érezte magát, vagy csak annyira félt.
    Vigyázni kell minden állatkára, védtelenek velünk szemben nagyon...
  • toto2700
    #100
    Ebben igazad van. A cápákat sokáig félreismerték a filmmiatt és még most is. Na meg a "Némó nyomában" című filmről ne is beszéljünk. Szegény bohóchalak! Mert ugyebár a visító gyereknek meg kell venni azt a bohochalat, 1 hét múlva meg úgyis a lefolyóban végzi.
  • Kelta
    #99
    Nem védelmezem, csak azt kértem, hogy ha nem tudnak valamit, ne irjanak valotlan dolgokat, mintha azok tények lennének.
    Az hogy a te véleményed szerint veszélyes volt amit csinált, elfogadom..de ne minösitsd..
  • Kelta
    #98
    Volt hivatalos vizsgálat, és felmentették..hadd ne részletezzem.
  • Kelta
    #97
    Ja, elsö fimje 92, ben készült..már elötte is hosszu évek óta élt a természetvédelemnek, és szakmai körökben ismert volt, nem reklámozta magát, de tudod, minden ezen a vacak világon zsetonba kerül, és a természetvédelem drága mulatság..tudod, ö a megkeresett pénzét erre költötte.
    és csak haverja beszélte rá arra hogy fimet forgassanak, mert látta benne a lehetöséget, és Steve csak azért ment bele, mert ugy érezte ezáltal az egész világgal megismertheti a természevédelmet, és a félreismert vadállatokat.
    Tudod te hány cápát mészároltak le a cápa film bemutatoja után??? napi több 100-at..évekig!! mért? mert mindenki azt hitte a cápa maga az ember evö félelem. Tudod te azt, hogy cápaleves miatt több ember hal meg évente mint cápa támadástol???? hogy a halászok kihalásszák a cápákat levágják az uszonyukat, és élve visszadobják öket,, és ott puaztulnak el?? naponta akár 50-et is???
  • toto2700
    #96
    Te meg úgy védelmezed, mintha az Isten lenne. Mintha csak jó dolgokat tett volna, mintha egy amerikai filmben ő lenne a jó hős. De a valóságban nem lehet az embereket, így jóra és rossza beskatujázni.
  • haxoror
    #95
    Nem ismerem az ausztrál törvényeket de ha Magyarországon egy medve-idomár bevinné a gyerekét a medve ketrecébe abból veszélyeztetés miatt eljárás lesz, és ez így helyes mert az én hülyeségem, én halálom nem ugyan az mint az én hülyeségem de a gyerekem halála.

    Szóval SENKINEK sem engedtetik meg hogy egy csecsemőt veszélynek tegyen ki és akárhogy lehet csavargatni a dolgokat az amit ő művelt igenis veszélyes volt a gyerekére nézve.
  • toto2700
    #94
    Nem ebből, te! Én is láttam a műsorait.
  • Kelta
    #93
    Hm, és ezt te kézpénznek veszed? hihetetlen, kicsit sajnállak, ha csak ennyi az élet látásod, mindig más mondja meg mivan?
    Soha nem lött meg egy állatot sem, föleg nem ugy hogy veszélybe sodorja, ez az egyik. másik hogy egy állat befogásánál, föleg ha veszélyes a vad, elöfordulhatnak balesetek, szewrencsétlen dolgok.
    Van mikor az állat sérül meg, van mikor az ember, ez egy ilyen melo :)
    de hogy azt irja valaki hogy szándékosan tenne ilyet..... hááát, az nem ismerte picit sem.
    és azt hiszed ebböl állt az élete, amit a tv müsorokban láttál néha???
    ebböl következtetnek itt néhányan rá, meg a dolgaira??? merész, nagyon merész!!!
  • toto2700
    #92
    Valóban igazad van a cirkusz rosszabb. Ezért nem járok cirkuszba.
  • toto2700
    #91
    Lásd visszább! #21-es beszólás. Tudod, a Show-ért mindent.
  • Kelta
    #90
    Ellenük?????????Te mit irogatsz????? anyám...
    az hogy én mit tudok, és mennyire ismertem, nem tartozik rád, Rád a legkevésbé!!! hihetetlenül nem érdekel, mit hiszel, de valótlan, hazug dolgokat ne irj ide. véleményed lehet, de valótlant ne irj. kösz.
  • Kelta
    #89
    Kösz, jól irtad le, bár nem pontos, de jó
    kösz.
  • Kelta
    #88
    Értem mit akarsz mondani, de nem igazán jó a hasonlatod.. elfogadom hogy te igy látod, de engedtessék meg neki, hogy ö meg másként..ennyi.
  • zoozoo
    #87
    Megdöbbentem és nagyon szomorú vagyok a halála miatt. Csodálattal néztem egy-egy filmjét, amiből az állatok iránti határtalan rajongása sugárzott. Méghogy állatkínzó...
    A gyerekével történt attrakció súlyos, de ha jobban belegondolok, talán annyit akart csak mutatni, hogy a saját kölykét is oda meri vinni, mert tisztában van vele, hogy a veszély fennforgása minimális.
    Ezt is a köcsög média kapta csak fel - pontosabban a média köcsög része... és akkor mivan ha mondjuk hibázott? (szerintem nem)
    Egy hiba 1000 jócselekedetre? Egyesek úgy ítélkeznek itt, mint a mindenek tudói.
  • toto2700
    #86
    Na te aztán tudod, mi? Kebel barádod volt, ugye? TE is csak annyit tudsz róla, amennyit a TV-ben láttál! Jó, környezetvédő volt, tény, meg hogy sokat tett az állatokért, meg ellenük is, de ettől még nem kötelező szeretni. (Mert voltak megkérdőjelezhető, felháborító dolgai)
  • Kelta
    #85
    Hát ha a dologrol csak ennyit se tudsz,
    ne is haragudj............
  • Kelta
    #84
    Megkérlek szépen, hogy ha valamiröl gözöd sincs, ne irkálj már be hülyeségeket.
    Véleményed lehet, de ne itélj meg olyan dolgokat amihez nulla szinten értesz. kösz.
  • toto2700
    #83
    Ugytudom az a saját fia volt, nem?
  • toto2700
    #82
    Tudta egy fenét! Vagyis tényleg tudta, hogy nagyon veszélyes dolgot művel. A krokodilnak a testéhez képest nagyon apró az agya, mint egy borsó. Gyakorlatilag csak az ösztönei vezérlik és a mozgásra reagál. Úgyhogy én nem lóbálnék előttük egy csecsemőt.
  • Ironka
    #81
    A fikázóknak. Talán ezért is volt hihetetlen hasznos, amit csinált:

    "Conserving koala bears is easy. When it comes to conserving the nasties like spiders, snakes and crocodiles, and things that kill you and eat you, it's a different story to get people to value those animals. People say, 'What the hell are you conserving them for?' and he made a strong contribution in making people think a lot more about the values of conserving these animals."

    Aki látta a videót, amikor Territ visszahúzza a sziklapárkányra, aki, miután megcsúszott, lezuhant és a biztonsági kötélen lógott a levegőben (ő tartotta a teljes súlyát, mivel csak biztonsági kötél kötötte össze őket a sziklafalon), az nem mondana olyasmiket, amik itt elhangzottak.

    Nyugodj békében Steve, nagyon szerettelek...
  • toto2700
    #80
    Teljesen egyetértek veled. Végre egy értelmes ember.
  • haxoror
    #79
    "amit nem láttál az az, ahogy a kamera mögött milyen készültségben álltak Steve emberei, hogy közbe lépjenek bármi gyanus jelre.. "
    hát...

    Maradjunk annyiban hogy ha kilógatnék egy csecsemőt egy tizedik emeleti erkélyről gyakorlatilag zéró az esélye hogy bármi baja történjen.
    Mégse tennék ilyet soha.

    Nagyszerű ember volt, nagyon sok jót tett de a gyerekes mutatvány akkor is kockázatos volt és érthető hogy rengeteg ember felháborodott rajta.
    Természetesen ezért a hülyeségéért nem lehet megtagadni az életművét.