113
Művész-és Elvont fim topik
  • sufnituning
    #73
    Csak most olvasgattam a topicot és megpillantottam a címet: Torzók!
    Ebbe a filmbe még a haverjaim is szerepeltek! :D

    Acsán (kis Pest megyei falu Vác mellett) forgatták, a mellékszereplőket a helyi általános iskolából válogatták (ennek már jó pár éve, még kis pöcsök voltak :P). Haverom mondta, hogy verekedniük kellett, meg rohangálni meg ilyesmik. Tiszta hülye hajuk volt!
    Haverom azt is mondta hogy a rendező egy hülye fasz volt, állandóan ilyen hosszú fehér sálban volt. Haveromék meg éheztek egész nap mert nem adtak nekik enni! :P
  • Dougie
    #72
    ez a topik is 2 napig ment csak (+ 3 hsz), gondoltam...
  • gettobuxa
    #71
    én se nézem meg többet a büdös életben :))
  • otrosinka
    #70
    salo, avagy sodoma 120 napja
    én láttam, de mégegyszer nem nézném meg....naon "nehéz" film....
    Nem mondom h nemtetszett, de ez a műfaly kissé kemény nekem
    Én Wong Kar-Wai Eros-át ajánlom, valamint a 2046-ot....
  • gettobuxa
    #69
    szereztem most pár almodovar filmet. szégyellem magam, de még sose láttam tőle semmit
    amim van és művészfilmnek mondom:
    a boldogságtól ordítani
    donnie darko
    elveszett gyerekek városa
    karambol :)
    ken park
    kontroll
    mechanikus narancs

    ragyogás
    salo, avagy sodoma 120 napja
    mulholland drive
    kölykök
  • Kaszi46
    #68
    hoppá, ezt most vettem scak észre! persze benne vagyok, de most toljuk pár nappal a dolgot, mert éppen egy komplett diszkoráfiát töltök emulon. Ha gondolod msn címet cserélhetünk privben.

    bocs az OFF-ért
  • Dougie
    #67
    nem sajnos, (és nem is találkoztam vele letölthető formátumban sehol)
  • ProGabe #66
    nem rossz topik(mostanában ez itt sg-n igen ritka) +fav

    és még senki sem írta a Rules of Attraction-t,egyik legdúrvább filmes élményem,ugyanis durva állapotban néztem meg(annyira nem kell rosszra gondolni,csupán haverokkal egy 3 nap,2 éjszakás tivornyát csaptunk egyikőnk családjának az ősszoci nyaralójában:)),szóval már eleve meg volt fordulva velem a világ(vagy hogy mondjam) és ez a film rátett egy lapáttal
    mellesleg a rendező(Roger Avery) Tarantino írótársa,ha ez még nem lenne elég,az eredeti novella írója Bret Easton Ellis,vagyis aki az American Psycho-t is elkövette
  • fifi
    #65
    Tórzókat láttad?
  • Darkoo
    #64
    Akkor az Indul a Bakterházat is lehetne annak tekinteni nem?:)
  • Dougie
    #63
    szerintem nem, bár én nem tartok sok filmet annak, szóval engem ne is kérdezz...
  • Shiwo
    #62
    a Macskajaj is művészfilm ?
  • Dougie
    #61
    vannak benne művészfilmre utaló elemek, de egészben nem az (dehát szubjektív, hogy ki mit tekint annak)
  • Dougie
    #60
    a Kontroll, mint művészfilm? szerintem egyáltalán nem (de persze értelmezés kérdése, szóval ezen nem fogunk összeveszni)
    de ha már magyar művészfilm, akkor nekem a Werckmeister harmóniák ugrik be (na az már sokkal inkább az)
  • Taranov
    #59
    Na de ez nem úgy van, hogy valami vagy muvészfilm, vagy thriller.
    Egy thriller is hordozhat muvészi értékeket, bár ez nem gyakori.
    A Kontroll egyértelmuen muvészfilm.
  • Darkoo
    #58
    Az inkább egy elvont sötét hangulató thiller.De ténylg jó magyar film
  • JonDavis
    #57
    Egyik legjobb magyar művészfilm a Kontroll.
  • Kaszi46
    #56
    Szerintem ha a m.narancs nem fér ide be, akkor az itt említett filmek 70%-a sem.:)
    de mind1 sztem ezen ne akadjunk fenn.

    Lehet akkor a köv. film sem meríti ki egyesek szerint a topic címében található jelzőket, de nem baj különbözőek vagyunk, különböző nézőpontokkal.:) Amúgy a mai napig imádom.
    Emir Kusturica rendezésében az Underground címü filmre gondoltam.
  • Dougie
    #55
    szerintem az nem elvont, hanem furcsa/meglepő/újszerű/brutális/stb.
    és ha még elvont is lenne, az nem azt jelentené, hogy az egész film elvont (legalábbis szerintem)
  • Quantumleap
    #54
    Szerintem azért eléggé elvont dolog, hogy valakit perverz, szadista videókkal tesznek alergiássá az agresszivitásra és az erőszakra.
  • Dougie
    #53
    szerintem a Mechanikus narancs se nem elvont se nem művészfilm, szóval nem tudom miért írjátok be ide ebbe a kategóriába (attól még persze kegyetlen jó film)
    Kubricknak vannak konkrétan elvont filmjei: pl. a 2001 Űrodüsszeia vagy a Dr. Strangelove
    vagy lehet hogy rosszul értelmezem a fogalmakat?
  • Quantumleap
    #52
    A Mechanikus narancsot idén volt szerencsém színházban látni. Majdnem olyan ütős volt, mint a film és a regény. Voltak idősebbek, akik a szünetben otthagyták. Azoknak mindenképp sokkoló volt, akik se a regényt nem olvasták, se a filmet nem látták, és így ültek be.
  • Dougie
    #51
    én az új verziót nem láttam, szóval nem tudok nyilatkozni, de valamiért szerintem az eredeti sokkal jobb (de persze elfogult vagyok...)
  • Darkoo
    #50
    Solaris (1972)

    Én a George Clooney-s remake-ot láttam...MElyik a jobb film?:)NEkem nagyon tetszett a mostani film,a régi verzióra is kíváncsi vagyok:)
  • Dougie
    #49
    Szeretném ha megosztanátok régebbi, vagy legújabb filmes élményeiteket, mely művészfilmeket ajánljátok a fórumozó közösségnek. Miért érdemes megnézni az adott filmet az #1-es hozzászólásban kértek teljesítésének érdekében majd esetleg pár nap/hét múlva belekezdhetek bővebben (amikor már "elcsitult" a topik...)
  • Dougie
    #48
    az összes filmjét érdemes megtekinteni (ez komoly)
    Iván gyermekkora (1962)
    Andrej Rubljov (1969)
    Solaris (1972)
    Tükör (1974)
    Sztalker (1979)
    Nosztalgia (1983)
    Áldozathozatal (1986)
  • Darkoo
    #47
    Japánok eleve elvont emberek:)
  • cenobite
    #46
    Jut eszembe: Bábok.

    Nekem nagyon tetszik. Nem igazán elvont, inkább elgondolkodtató japán film.
  • Darkoo
    #45
    Legtöbb videó egytől egyik fellelhető a youtube honlapján,onnan belehet linkelni a kíváncsi érdeklődöknek:)
    Kaszi46:nem bánom nyithatsz, én megengedem:)
  • fifi
    #44
    na ebben benne vagyok én is ha nem baj...
    van jó sok cuccom, bár inkább keményebbb vonalból ... bár tudom NO WAREZ, de akár cserében is benne vagyok /DC/
  • Iori
    #43
    nem rég szereztem be DVDn Kubricktől a Clockwork Orangeot, 2001 Sp.Ody. és a Shiningot, asszem megvan a hétvégi program :)
  • Kaszi46
    #42
    ha nem veszed pofátlanságnak, nyitnék egy hasonló nevű topikot, csak videoklipp névvel. régóta terveztem már, de sohasem gondoltam volna, hogy sg-n is megvan ennek a a'közönsége'. van jópár klipp a tarsolyomban, meg ahogy látom másoknak is, szal sztem lenne létjogosultsága egy olyan topiknak is.
    szóvalk engedélytr kérek a cím felének ellopására, és köszi hogy megadtad a kezdő löketetet arra hogy elhatározzam mégis érdemes lenn itt megnyitni az általam említett tápikot:P
  • Darkoo
    #41
    Tudnál tőle mondani egy jó filmet,amit érdemes megtekinteni?
  • Dougie
    #40
    Tarkovszkij-t senki meg se említi?
    a létező legjobb művészfilmeket csinálta...
  • fifi
    #39
    ha befér ide a videoklipp is, akkor ajánlom az összes Tool klippet. Hihetetlenül jól megkomponált nagyrészt animációs kisfilmek, néha nagyon szürreális jelenetekkel...
    Pl a Sober ill a Schism amit érdemes első körben megnézni...
  • Darkoo
    #38
    Az nyerte idén az év legjobb filmjét Oscaron nem?
  • Darkoo
    #37
    "Bár ez videóklipp, de megér egy misét, mint ahogy Chris Cunningham összes alkotása, nomeg Aphex Twin munkássága is!"

    Dehát azok is filmek végeredményben,szóval sorolható az elvontfilmek kategoriájában.Uh nemrég néztem meg a videót.Nem semmi Rubber Jonnhys a klipp rendezője.Még egy ilyen beteg gondolkodású embert nem látott a világ
  • MagyaR
    #36
    Bár nem igazán elvont, hanem inkább olyan elgondolkodtató és hangulatos, kissé megható film az
    Ütközések! Nagyon tetszik ahogy ábrázolva vannak benne az emberi félreértések!
  • fifi
    #35
    Mechanikus narancs nálam egyik örök kedvenc...
  • Kaszi46
    #34