113
Művész-és Elvont fim topik
  • Kaszi46
    #33
    Majdnem jól írtad, rubber Johnny. Bár ez videóklipp, de megér egy misét, mint ahogy Chris Cunningham összes alkotása, nomeg Aphex Twin munkássága is! de ez már erősen off itt:)

    Sokat felsoroltatok már a filmek közül, én kiegészíteném egy Mehanikus Narancsal.
    Azert az animék királyát is megmlíteném, a Ghost in The Shell-t, nagyon jó ghondolat magvakat vet el.:)

    amúgy jó topik nagyon, már most sok filmet felirtam a megnézendők listájára!
  • JonDavis
    #32
    Az elég elvont:)
  • Cat 02 #31
    hollo ?
  • magus
    #30
    nem az a muvesz film amit nem ertenek meg az amcsik...
  • Darkoo
    #29
    Annak a filmnek istenien indul az eleje.Főleg ahogy mutatja az űrhajókat,és közben szól a Kékduna keringő:D
  • fifi
    #28
    könyvben én szerettem...
  • DJ Skyline
    #27
    2001 Űrodüsszeia eléggé elvont szerintem, nehezen érthető, hogy mi miért hogyan! bár lehet csak én látom így
  • fifi
    #26
    K-PAX
    most vertem le a port a dvd-ről, nagyon érdekes volt anno, bár kicsit populárisabb vonal...
  • Darkoo
    #25
    Pozitív értelemben mindenképp az:)
  • JonDavis
    #24
    Szerintem az.
  • Quantumleap
    #23
    Amúgy:

    Meztelen ebéd
  • Dying Soul
    #22
    Oldboy
    2005 óta kedvencem.
  • Quantumleap
    #21
    Már mért lenne drámai végkifejlet? Hacsak nem pozitív értelemben, mint odapasszoló dolog.
  • Iori
    #20
    Nem nevezném a Requiem for a Dream művészfilmnek, sztem messze áll mondjuk Aronofsky másik művétől, a Pítől
  • cenobite
    #19
    Igen, Roz filmje. Bár lehet, hogy igazad van. Mármint hogy film(?) :)
  • JonDavis
    #18
    Requiem For A Dream - Rekviem egy álomért Valaha készült legjobb művészfilm:) Sokkoló képeivel,lehengerlő zenéjéve,kegyetlen valóságával letaglóz.
  • Darkoo
    #17
    Ha ismered David Lych munkásságát,akkor nagyon fog tetszeni. NEm egy átlagos alkotás:) Jó filmnézést
  • fifi
    #16
    ehh
    tesóm éppen most vette meg dvd-n. el is kérem tőle...
  • Darkoo
    #15
    Bár sokaknak nem tetszett,de szerintem tényleg megérdemelte a legjobb rendezés Oscar díját a Túl a Barátságon
    A színészek fantasztikusak, Jake Gyllenhaal hozza a formáját:) Zenéje ennek is nagyon jó,kicsit ugyan vontatott, de a vége nagyon szép:)
  • fifi
    #14
    A PIG ugye a Christian Death frontemberének Rozz Williamsnek /R.I.P./ szado-mazo rövidfilmje, sztem nem is film... Bár súlyos, ez tény...
    Andalúziai kutyát én anno nászajándékba kaptam, benne van a filmtörténelem egyik legemlékezetesebb jelenete/számomra/, nagyon érdekes, köszönjük Dali...

    De ha Pig ide befér, akkor van egy Apex Twin klipp is ami izgi, Rubber Jhonny a címe, bár nem tuti így kell írni... Na az is elég érdekes...
  • Iori
    #13
    david lynch filmjei
  • Taranov
    #12
    Nincs is ilyen meghatározás, hogy elvont.
    Van kommersz film és muvészfilm, de természetesen ezek nincsenek kategóriákba sorolva.
    Ahogy olyan kategóriák sincsenek hivatalosan, hogy vígjáték, dráma, akciófilm, mivel egy jó film úgy teljes, ahogy van, és nem egy stílust foglal magában.
  • Darkoo
    #11
    David Lynchet én is imádom. Egyik kedvenc filmem tőle a The Straight Story . Egy nagyon szépen fényképezett,csodálatos zenével ellátott művészfilm drámai végkifejlettel.A világ egyik legjobb filmje
  • cenobite
    #10
    Kevésbé kommersz filmek közül ajánlanám az Andalúziai Kutya, valamint a Pig című alkotást.
    No és ha már elvont és "kissé" szürreális, akkor lehetetlen nem említeni David Lynch nevét. A Radírfej c. filmet nagyon ajánlom! Meg úgy általában az összes filmjét.
  • repro
    #9
    A Hukkle-t "ma" adják a tv2-n hajnali 2:50-től.. csak gratulálni tudok.
    Aki tudja mindenképp nézze meg!
  • fifi
    #8
    és ha igazi atomvillanást akartok látni, megnézitek a The Begotten-t. Na AZ az elvont, már-már más tudatszintre "magyarázó" alkotás...
  • SötétBarom
    #7
    Figth Club, Memento, A Sejt, 28 nappal később..
    Sztem mind belefér az elvont kategóriába..

    Amugy ez egy idióta kifejezés.. Valaki definiálná nekem mi az "elvont"?
  • fifi
    #6
    bár nem művészfilm, nem is elvont olyannagyon, de nézd meg az I inside és a The jacket /A Fiók/ című filmeket...
  • Slash89
    #5
    Donnie Darko az egyik legjobb elvont film!
  • _Vegeta_
    #4
    Szia, van ilyen topik! De egyetertek a DD az egyik legjobb film amit valaha csinaltak. :D
  • mod
    #3
    Hát sok ilyen film van, mit mondjak. :-|
  • Shiwo
    #2
    Azonosság, Pillangó hatás..

    Félelem és reszketés Las Vegas-ban is eléggé elvont, csak máshogy mint az előzöek..
  • Darkoo
    #1
    Az én ízlésem elég tág.Scifi -horroroktól kezdve fantasyn át sokmindent szeretek.De szívemhez legjobban az elgondolkodtató, elvont és művész filmek állnak.
    Szeretném ha megosztanátok régebbi, vagy legújabb filmes élményeiteket, mely művészfilmeket ajánljátok a fórumozó közösségnek. Miért érdemes megnézni az adott filmet, mikor adják esetleg a mozikban, stb..
    Leírhatjátok a topicba többek között kedvenc elvont filmeiteket is....Az enyém míly meglepő ,a Donnie Darko o című alkotás:) Egyszerűen számomra ez a film a csúcs.Egyszerre roppant elvont és roppant művészi:) Gondolom nem sok embernek kell bemutatni..

    LEgutóbb a Stay - Maradj! című Mark Foster filmet láttam, Ewan McGregor és Naomi Wats főszereplésével. Szokták becézni "Donnie Darko 2" -nek ,talán mert hasonló témát feszeget.Mindenkinek nagyon ajánlom