113
Művész-és Elvont fim topik
  • norbdog
    #113
    Trash humpers
    szemétbaszók (vagy kukakúrók). a cím mindent elárul
  • Daza500
    #112
    Jaja :D
  • Christiansen
    #111
    súlyosak:D
  • Christiansen
    #110
    nekem megvan, bár gondolom azóta már neked is
    (ha nem: torrent-finder.com :D)
  • Daza500
    #109
    Keresem az A.E. Bizottság együttes Jégkrémbalett c. zenés filmjét, talán páran ismerik.

    Tudna segíteni valaki beszerzési ügyben ?
  • Daza500
    #108
    Azért a Metropolis-t még mindig keresem.
  • Quantumleap
    #107
    Semmi lecseszés, csak nem túl valószínű, hogy majd pont itt tud valaki segíteni.
  • Daza500
    #106
    Jó. Le lehet cs*szni, tényleg rossz topikba írtam...
  • Quantumleap
    #105
    Dehát ha Rambo utánzat, akkor hogy lehet művészfilm?
  • Daza500
    #104
    Én a belinkelt filmet keresem, nem a Rambo-t.
  • Quantumleap
    #103
    LOL! És a Rambo mióta művész- vagy elvont film?
  • Daza500
    #102
    Valaki help ! Ezt a filmet keresem:

    Korkusuz (Rampage)

    Egy török Rambo-utánzat 1986-ból.
    Most Áprilisban meg is jelent DVD-n, de gondolom csak odakint.

    Nincs meg valakinek ? Ha igen, segíthetne hogy tudnám beszerezni.

    Előre is köszönöm !
  • Daza500
    #101
    Én most egy 1927-es filmre is vadászok, a címe Metropolis.
    Ez egy néma sci-fi, azt mutatja be, hogy fognak élni az emberek, milyen lesz a civilizáció a 2000. évben.
    Láttam belőle képeket, hátborzongató az egész. :)
  • Kaszi46
    #100
    Film noir szinkronsan jelent meg. legalábbis nekem úgy van meg. Többit nem ismerem.

    Viszont ha már itt vagyok ajánlok pár filmet én is.

    Persepolis - feketefehér francia-amerikai animációs film 2007
    Irréversible- francia 2002 (18++++++++++++++++)
    Berlin Calling- színes feliratos német zenés dráma 2008
    Coffee and Cigarettes- amerikai-japán-olasz 2003

    a mirrormask-ot is most láttam, engem a képi világa, és a felszín mögött rejlő mélységei teljesen lenyűgöztek.


  • Daza500
    #99
    Hadd hozzam fel a topikot.

    Mostanában többször járok art moziba, és eddig láttam pár kevésbé ismert alkotást.
    Leginkább az érdekelne, hogy az ilyen filmekhez hol tudnék szerezni feliratot.
    Az alábbi filmeket néztem meg eddig:

    Csak egy szerelmesfilm (2007 Dán dráma-thriller)
    A Hazugság Szabályai (2006 Cseh filmdráma)
    Libanoni Keringő (2008 Német-Francia-Izraeli animációs)
    REC (2007 Spanyol horror)
    Film Noir (2007 Amerikai-Szerb animációs)
    Melegkonyha (2008 Spanyol vígjáték)

    Számomra ezek és ezekhez hasonlók számítanak art-filmeknek, és sokkal jobban bejönnek, mint az agyonreklámozott amerikai multiplex-töltelékek.
    Ezek közül egyikhez se készült szinkron, s még csak a REC fog megjelenni DVD-n, a többinek se híre se hamva megjelenés ügyben.
    Interneten amúgy megtaláltam mindet, még a cseh alkotást is, csak felirat kéne.
    Mivel a mozik nem adják ki azt. Ámbár érdekes is lenne...
    Hosszupuskán is csak az egyikhez van.

    Szal várom a tippeket.
  • gettobuxa
    #98
    az rendezte, aki a rekviem egy álomért-at/ot
    van egy új filmje, The Fountain címen jókis múvi
  • gettobuxa
    #97
    lost highway-t lehet kapni ezerér a fókusz könyvesboltban
    egyik legjobb lincs film :)
  • Maco13
    #96
    én láttam a Pi-t, elég elvont film. Egy matematikusról szól, aki a pi számjegyeit kutatja, és felfedez valami rendellenességet ami miatt elkezd megőrülni és egyre furcsább dolgok történnek vele. Amúgy fekete-fehér a film :)
  • cenobite
    #95
    Két nagyon jó linket szeretnék megosztani a nagyérdeművel:

    Chromatophobia

    Index - Legnyomasztóbb filmek

    Érdemes bogarászni! Tegnap kaptam meg a Begotten-t, ma nézem meg. Ha valakit érdekelnek belőle részletek:

    Begotten 1.

    Begotten 2.

    Begotten 3.

    Begotten 4.

    Eraserhead pedig valóban nagyon jó film. Valami veszett hangulata van. Szerintem Lynch egyik legjobb alkotása.
    Egy kis érdekesség a végére:
    Playstation 2 reklám David Lynch rendezésében.
  • fifi
    #94
    az Ereaserhead nagyon jó film...
    beborult...
  • fifi
    #93
    nekem a kedvenc filmem a Toxic Avenger4 illetve a Beyond the limits, hamár a gyomornál tartunk...
  • Dougie
    #92
    ja, még a Tetsuo is hasonló elvileg (azt se láttam, én ilyen kategóriásat már nem nézek) viszont valahol meg azt írták hogy a Radírfejhez is hasonló kissé, ami viszont kifejezetten jó, és tetszik - de abban nincs semmi durva rész szerintem, csak simán szürreális, amivel semmi gond nincs, mondjuk az Andalúziai kutya is szürreális, de az már picit durvább részeket tartalmaz, de még simán belefér (legalábbis ezekhez képest...)
  • Dougie
    #91
    mondjuk én ezt nem láttam de ez már a beteg kategória nálam, akinek tetszett annak biztos ez is: The Holy Mountain (A szent hegy) Jodorowsky rendezte mexikói film
  • Kmarha
    #90
    másodszorra? én majdnem lekötöztem magam a székbe hogy a feléig birjam hányás nélkül. Utána pár napig nem is igazán éreztem hogy kedvem van még élni.

    Van valamilyen gyomrod hogy ezt be tudod venni.

    Bár mondjuk lehet abban van igazán a hatalma hogy sokszor nem lehet igazán kivenni mi is van a képen, csak a fantáziád müködik.. és e film megtudja teremteni azt a légkört hogy a legbetegebb szarságok jöjjenek elő a fejedben.
  • Dougie
    #89
    amit nemrég láttam és kissé elvont, de inkább vicceses elvont az a Survive Style 5+
    pár évvel ezelőtti japán film, látta valaki?
  • Dougie
    #88
    ha ez a film az, akkor az tölthető torrentről
  • fifi
    #87
    "A minőség az nézhetetlen, de ez nem a release miatt, hanem, mert alapból ilyen kamerával forgatták. Korábban megemlítette Jano, hogy nem beszélnek benne, csak hangeffektek és minimális zene van benne. A történet vagy nagyon magas filozófiai szinten van vagy tényleg nagyon nagy összevisszaság. Kezdődik az egész egy kis házikóban, ahol Isten egy pengével vagy vasdarabbal szúrkálja magát, remeg, stb. Aztán kivágja pár szervét, meghal. Majd előjön a Földanya, aki lazán orálisan kielégíti a már halott Istent majd a hasára lövellő ondót beledörzsöli a bőrébe, terhes lesz. Váltás.
    Egy hullát vagy vmi hasonlót mutatnak, elméletileg ő a Föld fia. Majd jönnek különböző emberek, akik elhurcolják őt, ő eközben feléled, hörög, stb. Játszanak vmit a tűzzel is, nem tudom mit csinálnak. (Itt jön elő az, hogy a minőség miatt nem vágod le a sztorit.) Majd újra mutatják a Földanyát, aki a Föld fiának nyaka köré kötelet köt és elhurcolja egy erdős területre. Jönnek a már korábbról ismert emberek, leütik az Anyát. levetkőztetik vmilyen szinten, majd botjaikkal és hasonló eszközeikkel a nemi szervét kezdik el döfködni ütögetni. Ezt a fiún is végrehajtják. Majd vmi gusztustalsn lével leöntik őket. Hurcolgatják őket, nagyon sokáig, a végén vmi olyasmi van, mint egy kezdetleges mozsárban összezúznak húscafatokat vagy mittudomén, aztán vége. Elfelejteni nem fogom ezt a filmet, de nem azért mert mély benyomást tett rám. Pontokkal nem tudom értékelni, egy másik filmet sem láttam, ami ehhez hasonlítana.
    Egyébként, ennek a filmnek a kockái peregnek Marilyn Manson Coma Black c. klippje alatt. Hihetetlenül hatásosan"

    hogy honnan tudod/akarodleszedni az engemnemkülönösebben érdekel, keresgélj.../DC, torrent/
  • Abruzzi
    #86
    Ez a Begotten miről szól? És honnan tudném leszedni? érdekel...
    Meg az a Pí is:)
  • gettobuxa
    #85
    holnap 19:30-kor Mester és Margarita a dunatévén!
  • fifi
    #84
    megnéztem másodjára életemben a Begotten-t.
    Ha többet nem írnék az SG-re akkor megöltem magam a filmélmény hatására...
  • gettobuxa
    #83
    végre sikerült beszereznem az egy csodálatos elme örök ragyogását :)
    nagyon jó film, mindenkinek ajánlom :) kicsit john malkovics-menetes
  • cenobite
    #82
    Én full tisztán néztem és tetszett! :D

    Radírfej-et keresek DVD-n, tudtok valami lelőhelyet? Az sem baj, ha nincs magyar felirat/szöveg hozzá. (E-bay-t ne!) Köszi!
  • Darkoo
    #81
    Nemrég néztem meg mégegyszer a Félelem és Reszketés LAs Vegasban.
    Hát nagyon pihent az a mozi.Johny Depp óriásít alakít benne.
    De ez az a film,amit tipikusan belőve érdemes megtekinteni:)
  • Dougie
    #80
    nem tudom ki mennyire ismeri Krzysztof Kieslowski filmjeit, de többek között van egy tíz részes sorozata, amit még 88-89-ban a lengyel tv-nek csinált Tízparancsolat címmel (Dekalog)

    és most vettem észre, hogy az M2 le fogja adni az összes részt
    az elsőt rész:
    december 19. Kedd, 01:35 (valójában az már szerda)

    20-án a másodikat, és így tovább, minden nap leadnak egyet


    én már láttam mind a tíz részt és nagyon ajánlom, ez komoly
    imdb-n 9.3-at kapott, de lehet, hogy még többet érdemelne...

    aki teheti, az feltétlen nézze
  • no1r
    #79
    hahóó!

    srácok!
    nincs meg vkinek véletlenül Francois Ozon - Bűnös Szerelmesek című filmjének magyar felirata?
    Vagy az Eros c. filmé esetleg, vagy ugyancsak Ozontól a Sitcom (Szappanoperett) magyar felirata?
    ha vki tudna segíteni, akkor küldjön egy mailt a címemre plíííz!!!
    [email protected]

    előre is kössz a segítséget...
  • OlsenSAJT
    #78
    A 200 éves ember alapötlete nagyon jó, a kivitelezés meg olyan amilyen.
    A mesterséges intelligencia pedig nagyon könnyen lehetséges, hogy az evolúció következő lépcsőfoka lesz....
  • Darkoo
    #77
    200 éves ember elég érdekes film volt...Ki látta?
    Szerintetek ha egyszer lesznek értelmes robotok,beigazolodik Asinov elmélete,miszerint öntudatra ébrednek,saját érzéseik lesznek,és szabadságra vágynak?
  • gettobuxa
    #76
    abban van a szem kettévágás, amit kitakar a holdba beúszó felhő? :)
  • najomi
    #75
    Tökéletesen egyetértek, bár a Ken Parknak külön egységet nyitnék egy másik bolygón, meg nem nézem mégegyszer. Mullholland Drive-ot (remélem jól firkantottam le), párszor elkezdtem, aztán múltkor végre erőt vettem magamon és végignéztem. Hát igen..... hát igen. Lejjebb említették az Andalúziai kutyát, nagyon szeretem, furcsa érzés fog el amikor látom, képes bevonni az embert.
  • Maco13
    #74
    az ilyen típusú filmek sajnos ritkán jutnak el az ismertségig, ezért nem ismerünk mostanában ilyeneket