527
  • juzosch
    #207
    Sokan azt várják, hogy az evolúció olyan legyen, mint a matek, 4 alapművelet, amiből az általános matek levezethető, egyszerű, mindenki érti, logikus.
    De ez nem így van!

    Az evolúció nagyon bonyolult, nem lehet az egészet felfogni/átlátni, hogy mi miért van úgy ahogy. Az evolúció alapvető tulajdonságai adottak, és működnek. De rengeteg a környezetből jövő hatás, ami az egészet összekuszálja. Hiába várunk magyarázatot, ha az egyszerűen olyan bonyolult, hogy nem is lehet talán felfogni. Vagy ha fel is lehet fogni, kidolgozni a választ óriási munka. Nem lehet 100 év alatt minden kérdésre választ találni, lehet 10000 év kell hozzá. Sőt a bizonyítékok megsemmisülése (erózió) miatt még annyi sem elég.

    De akkor már talán tudni fogjuk, hogy hogy alakult ki a húsevő növény, hol vannak a félhosszú zsiráfok, meg minden apróságot. De most egyszerűen nincs annyi tudós, hogy az ilyen kis kérdésekkel foglalkozzanak.
  • Garga Pitic #206
    Mégis, milyen bizonyítékra lenne szükséged? Komolyan érdekel.
  • juzosch
    #205
    Ezt szószerint másoltam ki a Magyar Értelmező Kéziszótárból
  • malkavian
    #204
    Szerintem is hagyjuk. Semmit sem ért, reménytelen.
  • Petys
    #203
    Isten itt van köztünk,
    Csak van aki elfogadja, van aki nem, de egyszer majd az is meglátja, aki eddig nem fogadta el...
  • juzosch
    #202
    Értelmező kéziszótár:

    Elmélet: Tapasztalatilag szerzett ismeretek, gondolatok elvi általánosítása mint a további gyakorlatok alapvetése.

    Hit: Olyasmiről való meggyőződés, amit nem tudunk igazolni.

    Egyértelmű, hogy a kettő nem ugyanaz, sőt majdnem ellentétük egymásnak.
    Egyértelmű, hogy az evolúció elmélet, akár bizonyított akár nem.
    Egyértelmű, hogy a vallás hit.

    Na ebbe köss bele.
  • malkavian
    #201
    Szánalmas érvelés. Az hipotézis, nem vallásos hit.
  • juzosch
    #200
    Szerintem ezt hagyjuk, nem érted a fogalmakat és kész.
  • Fenjoy
    #199
    Ordít a soraim közül, ez jó, gondoltam, hogy te vagy a főfő Isten:) Nos, mégegyszer elmélet ergo HIT... nem bízonyitott addig csak a tudosok HISZnek az elméletükben:)
  • valamit
    #198
    ez már rég megdőlt az elmúlt fél évben Benedek pápa többször is tebb háború ellenes kijelentéseket
  • juzosch
    #197
    Épp pont ezért nem hit, mert tudományos elmélet. Lehet bizonyítani vagy cáfolni.
    A vallásra ez nem igaz. Semmi bizonyíték nincs se mellette, se ellene, így érvelni se lehet róla. Csak hinni.


    Hogy ki dönti el, hogy egy tulajdonság hátrányos? Hát az élet. A hátrányos tulajdonság hátráltatja a tulajdonosát, ezért kisebb eséllyel él túl.
    Tehát egy példa: Olyan tulajdonságot örökölsz, ami miatt nem ehetsz zöldséget, de csak zöldséget lehet enni a környéken. Akkor te bizony meghalsz, és nem örökíted tovább. Tehát hosszú távon mindenki tud zöldséget enni.(tudom hülye példa:))
  • malkavian
    #196
    Nem hit. Elmélet. Ennyi. Kevered a fogalmakat, ez ordít soraid közül.
  • Fenjoy
    #195
    Az evuluciós elmélet is HIT mivel csak egy elmélet, az hogy részben igaz vagy sem, azt nem kezelném tényként. De ez én vagyok. Amugy ezt irod, hogy "Ha az a tulajdonság nem hátrányos" KI DÖNTI el, hogy mi hátrányos és mi nem az?! Csak nem egy Felsőbb tudat?:)

    Aki tud az nem hisz, aki nem hisz az nem tud. No én ebéldelek egyet, aki teszi Jó étvágyat!

  • malkavian
    #194
    Az evolúció nem hit kérdése. Az nem vallás, bármennyire is szeretnék a kreacionisták annak beállítani.
  • juzosch
    #193
    A vallás az hit kérdése, de az evolúció nem. A evolúció tudomány, azaz logikus elméletekket és tárgyi bizonyítékokkal igazolható/cáfolható. Ma az igazolás tart jóval előrébb.

    Az olvasáskészség meg nincs a génekben. Az csak egy melléktermék, mivel ugyanazokkal az agysejtekkel olvasunk, amelyekkel a köveket pattintottuk, ami viszont már evolúciós előny volt a 'majmoknak'.

    A véletlenszerűségből meg egyáltalán nem következik, hogy eltűnik egy tulajdonság. Ha az a tulajdonság nem hátrányos, akkor akármeddig fenntmaradhat, mivel nincs meg a kényszer.
    A véletlenszerűség azt jelenti, hogy véletlenül eltűnhet, de ennek kicsi az esélye.
  • Fenjoy
    #192
    Szerintem meg maradjunk annyiban, hogy mindkettő csak HIT kérdése, egyik Istenben hisz a másik az evuluciós elméletben, ennyi.:) Viszont a tudomány "fejlődik" előbb utóbb vagy igazolja vagy cáfolja majd önmagát:)

    Viszont már nem tudom ki(k) irta, valamikor hajnalban a fizikai test és energia lebontását, hasonlóan "gondolom" én is. Van a Fizikai test, mely egy energia+információs gestalt. Mikor meghalunk, a fizikai test, az ego, vele hal meg. De a tudat, lélek nem. Ez energia egység átkerül egy másik dimenzióba. Szóval, ahozz, hogy az atomok között energia+információs gestalt jöjön létre (élet), gondolom ez is a véletlen műve...?!:)

    Egy mégegyszer egy Gondalat erejéig:)

    Olvasáskészségünk akkor alakult ki, amikor a történelem előtti ember agykérge kifejlődött, noha a történelem elötti világban senkinek sem volt szüksége az olvasásra. Ha az evulúció olyan véletlenszerű, ahogy számos genetikus állítja, akkor olvasáskészségünknek egymillió éve el kellett volna tűnnie, hiszen a túlélésben vett "haszna" egyenlő volt a nullával.
  • juzosch
    #191
    Te azt várod, hogy isten lejön közénk?
  • Tecnamo
    #190
    Majd meglátjuk...
  • juzosch
    #189
    És ha a Mátrix az igaz és programok vagyunk? Vagy a Galaxis utikalauz és holnap elbontanak?
    Hinni sokmindenben lehet, de olyanra érdemes egy életet és világképet alapozni, aminek van is alapja, nem csak egy mese.
    És a biblia csak annyiban különbözik a fentiektől, hogy régebbi és sokan elhiszik. Valóságtartalma viszont pont annyi, mint a fentieknek.
  • malkavian
    #188
    Többek közt éppen emiatt alakult ki a vallás. Ne keress ott értelmet ahol nincs, rossz a kérdés.
  • juzosch
    #187
    Igen a mai elméletnek vannak hiányosságai. Ellentmondás viszont nem nagyon van benne.
  • juzosch
    #186
    Levezetem én neked: Volt sokezermilliárd növény, ezek közül pár1000milliárd hibás génekkel. Közülük 1 olyan váladákot termelt, ami marja az élő szervezetet. Aztán ha büdös is volt esetleg, akkor kész is a növény.

    Az, hogy nem tudjuk, hogy adott xy élőlény pontosan milyen úton fejlődött ki, az nem ellenérv.
  • Tecnamo
    #185
    Te így gondolod, rajtad kívűl sok milliárdan hisznek valamilyen felsőbbrendű lényben. Viszont ha neked van igazad, és ez a cseppnyi kis létünk ebben az univerzumban a véletlen műve, és semmi értelme nincs a létezésünknek, akkor legyen. De ha azoknak van igaza, akik hisznek az egy igaz Istenben, akkor tebizony nagyon megszívod...
  • malkavian
    #184
    Tanulj meg érvelni. Szánalmas az eszmefuttatásod, erre bármelyik utcai hittérítő képes.
  • Kurosora
    #183
    Isten... Valamikor négymilliárd évvel ezelőtt elhaladt a Föld ősóceánjai felett egy részeg fiatalokkal teli UFO s az egyik menőzésből belekulázott a vízbe, innen lett az élet...

    Nade komolyra fordítva a szót: véleményem szerint Isten nem más, mint egy viszonyítási pont, akit az emberek a saját képükre formáltak, akit felruháztak mindenféle tudással és bölcsességgel, aki majd minden kérdésre, problémára és jelenségre magyarázatot tud találni. A gond ott kezdődik, hogy különféle szabályrendszereket alkottak köré -- vagyis e viszonyítási pont köré --, s egyesek megpróbálták ráerőszakolni a saját rendszerüket a másikra. Aki vagy elfogadta, vagy nem. Így aztán kialakulhatott egy közösség, akik e szabályrendszer alapján éltek, hittek benne. A másik gond szerintem, hogy az "adok-kapok" elvet is belekeverték a szabályokba, s innen már egyenesen jön az "Isten nevében cselekszek", "áldozok -- jó lesz nekem", stb. jelenségek...

    Nade lehet, hogy ez már OFF, sry... (Most olvasom a hírt s fórumot )
  • Csirke4
    #182
    A Google Earth meg a sátán műve.
  • Csirke4
    #181
    És a Föld is lapos!
  • kotetlen
    #180
    igen?
  • Tecnamo
    #179
    bezzeg egy egysejtűnek kifejlődött..
  • kotetlen
    #178
    Pl úgy, hogy nem fejlődött ki idegrendszerük, te filozófus.......
  • Tecnamo
    #177
    Gondolkodó, érző, tanuló virágok. Fantasztikus! Csak azt mond meg ha ilyen okosak a virágok, és szerinted több billió éve létenek, akkor h a fenébe nem okosabbak nálunk? Ha?
  • kotetlen
    #176
    Én genetikus lennék,kicsit belemélyedtem már a genetikába, és nem érzek az evolucióban hiányosságokat. Te nem tanultál nyilván évekig erről, tehát érzel hiányosságokat, ez logikus. Ne is tanulj, hiszen anélkül is okos vagy.
    A dögszagú virág kialakulása is egyszerű mint a pofon, kérdezd meg a középiskolás biológiatanárodat, biztos szívesen elmagyarázza.
  • Tecnamo
    #175
    Na, szal, megírták az amerikai történelmet. Azt h az őslakosok északról vándoroltak be. Most, nemrég, középamerikában olyan lábnyomokat találtak amiknek a keletkezésük jóval a "bevándorlás" megtörént(érdekes módon ezt a Biblia leírja, és nem szó szerint!)! Kiv. vagyok erről hányan hallottatok. DE nem írják át a nyamvatt történelmüket, mert kitudja milyen felháborodás követné.
    Ugyanezvan darwinnal is. az ő kis majomnyi agyával csak pár hasonlóságot vélt felfedezni pár állatban. Erre gondolta h akkor legyen minden álltanak közös őse, mert mért ne. Azelőtt (az elmélet megírása előtt) mindenki probléma nélkül elhitte h Isten teremtette az életet, úgy ahogyan a Biblia leírja. Nekik nem volt nehéz elhinni, és NEM az egyház hatására!!! Ezt az elméletet azóta több százszor átírták h az nem úgy volt, meg hasonlók. Soha, de soha nem fogják tudni bizonyítani az evolúciót! Mert alapjaiban hibás, és sosem létezett...
  • Dajin
    #174
    talán kisérletezett a növény, elkezdett szagokat kibocsátani, és amire jött a légy azt megtartotta, vagy legalábbis ennyi infot feltudott dolgozni a növény, azt később tökéletesítgette, ami végül hasonlított a döghús szagára
  • Tecnamo
    #173
    De minek higgyek benne ha van más magyarázat is??? Egy őrült (Darwin) nem fogja nekem megmondani h miben higgyek! Ha teis végignéznéd a világ teremtésével kapcs. leírásokat, vagy belemélyednél a genetikába és gondolkodnál teis rájönnél h az evolúciónak hatalmas hiányosságai vannak.
  • virs lee
    #172
    Kit érdekel mit gondol az 1ház? Pont ugyanannyira szaktekintélyek mint a Gyurcsok meg az iszlám ufóhívők.
  • djukel
    #171
    Szóval szerintem Isten (de nem ez a katolikus) írta az elvolúció nevű programot és adta hozzá a hardvert, az élő anyagot.
  • djukel
    #170
    Itt van pl. a döghús szagot árasztó növény, amivel odacsalogatja a legyeket. Honnan a picsából tudta az evolúció hajnalán e növény őse, hogy milyen a döghús szaga? Hogyan tudta ezt a szagot előállitani? Honnan tudta, hogy ezzel legyeket csalhat csapdába? Ezt a folyamatot -intelligens tervezés nélkül- vezesse már le nekem valaki.
  • juzosch
    #169
    A legtöbb pápa nem az. Talán az előző, 2. János Pál aki így kívülről ítélve nem volt rossz, de ki tudja ő is mit csinált titokban.
  • Mr Csé
    #168
    ez a pápa nem szimpatikus