52
  • dez
    #12
    Rendben, csak ugye nagyprofit reményében mindenfélét igérgetni, és fokozottan kockázatos, mai állás szerint kontárkodásnak minősülő emberkísérleteket végezni nem túl szívderítő dolog...
  • Epikurosz
    #11
    "És ha olyasmi történik, amitől még rosszabb lesz az életed?"
    Igaz, de vannak egyrészt, akiknek már nem sok veszítenivalójuk van, másrészt olyanok is, akik vállalják a kockázatot.

    Hirtelen Stephen Hawking jutott eszembe. Mindig, amikor ehhez hasonló orvostudományi fejlődésről hallok, rá gondolok.
    Neki megmaradt az esze, és úgy néz ki, hogy ezt értékeli a legjobban, és amíg megvan, addig nem akar kockáztatni. Persze, ha az agysejtjeit is megtámadná valamilyen kór, pld. az Alzheimer, akkor szerintem ő is lépne.

    Volt egy nagybátyám, aki kb. 55 évesen agyvérzést kapott, lebénult az egyik oldala, és deréktól lefelé teljesen. Ágybanfekvő beteg volt, teljesen magatehetetlen. A felesége 8 évig gondozta. Szomorú volt nézni, ahogy fokozatosan leépül. Egymás után hullottak ki a fogai, nem tudott beszélni. Amikor utoljára láttam, azzal bíztattam, hogy minél tovább húzza, annál jobb, mert talán megéri, hogy az orvostudomány talál megoldást a bajára. Úy köszöntem el tőle, hogy: "Fel a fejjel!" Mosolygott.
    Rá két évre, miután az egyik fia szívrohamban meghalt, ő sem bírta tovább, egy héttel a fia halála után temették.

    Szomorú történetek ezek, de nem szükségszerűek, bízni kell a jövőben. Bocsánat, ha közhelyes voltam.
  • Genesis87
    #10
    Erre az utolsó hozzászólásra és az egészhez annyit fűznék hozzá hogy, ha jól emlékszem, akkor az eredeti Superman mozi főhőse Christopher Reeve is abban, halt meg, hogy ő próbálta ki arra a betegségre az ellenszert, amely neki is volt. Persze minden gyógymód, módszer kockázatos, de aki kerekes székben éli le az életét stb. szerintem vállalhat némi kockázatot saját és társai érdekében is. Persze ez magánvélemény, én szerencsére egészséges vagyok.
  • dez
    #9
    És ha olyasmi történik, amitől még rosszabb lesz az életed? Az egy szép öngól. Még nagyon sokmindent nem tudnak a szervezet és az egyes sejtek működéséről.

    Egyébként jópár hivatalosan gyógyíthatatlan betegségre léteznek hivatalosan nem elismert gyógymódok. A miértek tárgyalása messzire vezetne.
  • sz4bolcs
    #8
    Naná.. Három füllel teljesebb lesz a hallása, mint bárkinek. :))
  • Morden23
    #7
    Egyetértek.
  • neevous
    #6
    Én ha tolókocsiban ülnék biztos, hogy válalnám azt a kockázatot, ahogy te mondod, hogy nő 1 harmadik fülem, annak érdekében, hogy teljes életet élhessek.
  • Ronny
    #5
    remélem sikerül gyógymódot találniuk a Parkinsonra, szegény J. Fox...
  • Morden23
    #4
    USA-ban néhányszor került egy lapra az imádkozás és az őssejtkutatás. Legtöbbször nem egymás mellett...
  • sz4bolcs
    #3
    Mi köze a témának az imádkozáshoz? Ha belémböknének ilyet, akkor tuti imádkoznék, nehogy harmadik fülem nőjön. Ebben a tolókocsisban azért lehet valami...
  • Inquisitor
    #2
    Miköze a témának a mutánsokhoz? Ellenben ha ágyhoz vagy tolókocsihoz köztööt gerincsérült lennél, akkor tutira imádkoznál, hogy minnél gyorsabban fejlődjön a dolog. Persze ebben az ellenörizetlen szövetfejlődésben azért lehet valami ...
  • sz4bolcs
    #1
    Előre mutánsok! :D