64
  • Zedas
    #24
    Látom termékeny talajra hullt a marketing! :)

    Pár dologra reagálnék:
    - A PS2 rakétavezérlésével az a problémám, hogy bár valóban meg lehetett volna csinálni vele, még egy valag más dologgal is ugyanúgy megoldható lett volna. Tehát: a SONY egy amúgy nyilvánvaló dologgal +'rakéta' varázsszóval sikeresen marketingelt.
    - Én is kutattam a PC-men ufók és a rák után. Megint csak egy triviális dolog +'rák' varázsszó -> a lent olvasható hozzászólások alapján megint csak sikeres volt a marketing.
    - PS2 exporttilalom: ezt bizonyíthatóan a SONY fújta fel annyira a médiában hogy a sok rozzant idegrendszerű illetékes végül (némi boríték hozzáadásával) komolyan vette. Megint csak egy teljesen lényegtelen dologból sikerült a SONY-nak marketinget varázsolni.

    irkab1rka:
    "Zedas: fáj, hogy ennyire tájékozatlan vagy"
    Sajálom hogy fájdalmat okoztam, ne haragudj!

    NEXUS6:
    " A kezdeti PS3/cell koncepció arról szolt, hogy a cell-ek egy grid hálózaton belül megosztják az erőforrásokat a programok futtatásakor."
    A fent olvasható cikknek és témának ehhez semmi köze. Az eredeti koncepció szerint a lakásban található Cell alapú készülékek között az SPE programok mozogtak volna az adatokkal együtt: tehát ha egy PPE kifogyott volna a beágyazott SPE-k ből, akkor mondjuk a hűtőben lévő Cell-nek elküldte volna wireless az SPE adatokat+kódot, az kiszámolta volna és visszaküldi. Ez lett volna a lényeg.

    dez: én emlékszem arra a rizsára ami a PS2 kijövetele előtt volt, meg megint csak a sok rendervideóra amiből aztán nem lett semmi. Egyébként akkor valóban erős volt a PS2 de közel sem annyira mint amennyire beharangozták. Egyébként sokkal kisebb és olcsóbb PC alapú embedded rendszerek vannak mint a PS2, és persze nagyságrendekkel gyorsabbak is. Ha érdekel megkérdezem az ismerősömet aki ilyenekkel foglalkozik hogy hol lehet utánna nézni.

    Az elvakult PS3 fanoknak javasolnám a 2005-ös E3-ról a motorstorm videót, valamint azt ami nem olyan rég jött ki. Ez a realitás, az meg a marketing volt.

    Még egyszer mondanám hogy bár a Cell valóban erős CPU, most a PC piac nem recesszióban van mint a PS2 megjelenésekor, úgyhogy semmilyen szempontból nem lesz annyira kimagasló különbség egy PC és a PS3 között mint anno a PS2-nél volt.
    Egy dolgot lássatok meg: a SONY fogott egy amúgy jópofa és hasznos dolgot (ami persze már régen ismert volt) és ebből marketinget gyárt.

    Ez ugyanaz mint a multkor, amikor Ken Kutaragi nagy mellénnyel mondta hogy az MS mindent tőlük nyúl le, majd kitért a SONY "forradalmi" online rendszerére (ami a Live szép nyúlása)...

    Na mind1, abban hisztek amiben akartok, csak a kétkedés magjait szeretném elhinteni. Egyébként ha valaki észérvekkel belémköt, hajlandó vagyok változtatni a véleményemen.
  • NEXUS6
    #23
    Hát nem egy Athlon 64!;)

    Annyiban viszont hasonlít hozzá, hogy kb 100W-ot fogyaszt.
  • Sanyix
    #22
    "A PS2-nél a rakétavezérlős mese" hát de ha valaki ismeri a dolgokat, éppen az ellenkező hatást ért el a mese, merthogy az apollo-k számítógépe simán elvezérelte azt a bazinagy rakétát földkörüli pályára, majd a holdra, és annak a teljesítménye, egy mai zsebszámológéppel egy szinten van... szóval így annyi jönne le, hogy a ps2 csak ennyire képes? :D
  • dez
    #21
    Egyébként egy ismerősöm most tervezi embedded rendszerben használni a PS2-t, mert ilyen kicsi méretű ipari pc jóval kisebb teljesítményű.
  • NEXUS6
    #20
    Hát igen ha belegondolunk, micsoda kapacitás áll mindenkinek a rendelkezésésre, és az idő 90%-ában csak üresjáraton dohog.

    Az ötvenes években még a scifikben is azt írták, hogy az egész Világ számára is csak ennek a töredéke lesz meg, nemhogy egyetlen emberkének!!!
  • dez
    #19
    Ha itt házon belüli megoldásról lenne szó, akkor az lenne a legjobb megoldás. De itt magánfelhasználóknál lévő gépek szabad kapacitásáról van szó.
  • NEXUS6
    #18
    ;)))
    Megelőztél!
  • dez
    #17
    A te dumád meg csak okoskodás, már bocs: nagyon is matematikai számítási kapacitásra van optimalizálva a PS3 procija, a Cell. (Sőt, sokak szerint túlzottan is erre van optimalizálva, nem általános teljesítményre, ami szintén kellhet egy jétékban - na persze a számítási teljesítmény nem jön olyan rosszul.)
  • NEXUS6
    #16
    Ez egyátalán nem újdonság! A kezdeti PS3/cell koncepció arról szolt, hogy a cell-ek egy grid hálózaton belül megosztják az erőforrásokat a programok futtatásakor.

    Ennek egy jelentősen butított változata ez.
    De már kezdetektől ilyesmiről volt szó.

    Mellette egyetértek, marketing az egész;) Mert ugyan is most indították a PS3 marketing kampányát, lehet, hogy valóban inkább arról kellett volna cikket írni.
  • Shadow_THH
    #15
    AND HERE COMES THE GIANT ENEMY CRAB!
    ATTACK IT'S WEAK POINT FOR MASSIVE DAMAGE!
  • dez
    #14
    PS2-es dolog sem volt mese, amikor megjelent, kevés PC tudta azt a számítási teljesítményt, és azok tényleg export-tilalmon voltak bizonyos országokba.
    És ez sem mese, a Cell ilyesmire pont jó.
    Az persze marketing, hogy ezt a kezdeményezést jó nagy dobra verik.
  • Richard90
    #13
    nem tom miért fake képet kell berakni... közel sem ekkora lesz a ps3
  • adam first
    #12
    Muhahaha a Sony ne Skynetet akarjon csinálni,meg kutatgatni bár ez kutagari papáéknak menne.Hanem készüljön el időre a Ps3-al.
  • Super DANTE
    #11
    Inkább HDTV-t adjanak!
  • vg
    #10
    Ilyen hülyeség volt régen a PS2-nél is, egyszerü marketing, semmi más!
  • edios
    #9
    Elég érdekes, hogy ilyen sok a negatív vélemény, pedig ez tényleg egy olyan project, aminek értelme is van! Én biztos csinálnék a Sony helyében egy olyan akciót, hogy a legtöbbet "segítő" tulajdonosoknak adnék ajándékba még1 ps3at!
  • Super DANTE
    #8
    Mondjuk annyit, amennyi összedolgozva kihozná az 1-10 közötti petaflopsot. Egy Dual Cell alapú Mercury blade szerver kb. 400 gigaflopsot tud 32 bites architektúra mellett, 64 biten már csak kb. 50 gigaflopsot.
  • Yfel
    #7
    Ezek szerint az nem megoldas... penzbe kerulne.

    Amugy pedig nem azert fizetek szemelyi jovedelemadot, hogy az allam altal szponzoralt egyetemi kutatointezetek kihasznaljak a gepem/konzolom minden extra szamitasi teljesitmenyet.

    Tessek fizetni erte, akkor majd beszelhetunk.

    Y
  • chokeerigo
    #6
    ha adsz rá pénzt nyugodtan... amúgy a néhány mit jelent nálad? :/
  • Super DANTE
    #5
    Nem lenne egyszerűbb venni néhány Cell alapú szervert az IBM-től vagy a Mercurytől?
  • irkab1rka
    #4
    Srácok, mi lenne, ha eladnánk a számitási kapacitásunkat, mondjuk az én cégemnek, ami meg továbbértékesítené kutatásra, akik résztvesznek, azoknak meg virtuális számlára menne a pénz, illetve a cég venne meg 10K license-et a counterstrike-ból? :)

    BlueGold, Zedas: fáj, hogy ennyire tájékozatlan vagy. Még a szuperpi-ről sem hallottál. Arról sem, hogy a SETI képelemzést végez. Tényleg nem mond nektek semmit z a fogalom, hogy egy játék 'cpu/gpu limitált)? nyomd már meg a ctrl+alt+del-t és nézzed a ződ csikot 10 percig jó?
    eh, nektek még 10 év, mire megértitek, hogy mit jelent egy vektorszorzat.
    fák.
  • asysoft
    #3
    Nekem is ugyanez jutott az eszembe:)
  • BlueGold
    #2
    Egy konzolt általában eléggé el nem itélhető módon játék céljára vesznek, mivel arra van optimalizálva ( célhardware ). Ezért minden más "felhasználási" terület reklám duma, szerintem.
  • Zedas
    #1
    Kezdődik a körbereklám a Sony részéről. A PS2-nél a rakétavezérlős mese, meg az 'exporttilalom mert ez egy szuperszámítógép' volt terítéken, most úgy látom a PS3 gyógyítja majd a rákot...
    Tudom hogy erősen sarkítok, de ez szerintem a marketing része.