148
  • rotator
    #28
    Jó a cikk!
  • JedCorel
    #27
  • JedCorel
    #26
    "Tehát.A szememre kötök egy kábelt,és k*rva gyors netem lesz?"
  • Truck Driver001
    #25
    Tehát.A szememre kötök egy kábelt,és k*rva gyors netem lesz?
  • Garga Pitic #24
    Nem inkább csak valami végtermék? A sok kis neuron zizeg magának és a szomszédjainak, és az agyhullámok a mindenféle elszórt elektromos jelek összege?
    Nem vagyok agyász, csak ha elektronikus rendszerhez hasonlítjuk, olyasmi, mint mondjuk az áramfelvétel vagy hőtermelés: utal a működésre, de egyáltalán nem vezérlő jel.
    Ez itt mostan kérdés volt.
  • roliika
    #23
    Csak az agy nem 1 szerverszoba vagy szerverfarm. Lehet adatmennyiséget számolni, de ezért ez a megabites izé...azért ne. És akkor az agy milyen tömörítést használ? Xvid? H.294? Nemááááá. Homo digitalisz :)
  • Garga Pitic #22
    Digitális technikában a fizikai megvalósítás követeli, h fölkerekítsd egész számra, de átviteltechnikailag van értelme.
    Majd mindjárt jön valaki, és megmondja, mi :)
  • Caro
    #21
    Egy idegkötegben igen sok idegpálya van.
    Így jön ki.
    Mindegyik idegnek megvannak a feldolgozó neuronjai.
  • Caro
    #20
    Az agyhullámok csak az agy különböző részeinek összehangolására vannak, nem azok közvetítik az adatokat.
  • roliika
    #19
    báááár....1-2 bit / sejt és van belőle 4-8 millió akkor kijön de értelmetlen dolog így számolni.
  • roliika
    #18
    Az agyhullámok frekije...ilyen frekin üzemel napközben az agy, este néha lassabb néha gyorsabb...de megabitek nem igazán jönnek ki sehogysem szóval nem értem.
  • HyperNurbs
    #17
    "A mozgékony sejtek a vizsgálatok szerint nem túl hatékonyak, míg lomha társaikban minden elektromos impulzuscsúcs 2,1 bit információt szállít, a gyors sejtek csak 1,8 bitre képesek impulzuscsúcsonként"
    Mi értelme van a tized bitnek?
  • Garga Pitic #16
    Ez a 44Hz pontosan micsoda?
  • Sanyix
    #15
    Éppen azért, mert nem kell egy csomó izmot táplálnia :)
  • wanek
    #14
    Alapvetően téves az emberi agy (és egyáltalán az idegrendszer) digitális technikához való hasonlítása, illetve az azzal való magyarázása. Az agy nem bináris, és még csak nem is digitális számítógép. Sokkal inkább analóg, mint digitális.
  • wmatyi
    #13
    Ezek szerint az agy műveleti sebessége valahol arányos az "energiaforrás" minőségével?

    De nekem ez nem vili, akkor miért vékonyka szinte az összes nagyon okos ember?
  • metaljesus
    #12
    hát ha egyáltalán megvalósítható lenne, akkor a cikk szerint valószínűleg túl sok energiába kerülne a működtetésük, ezért vagy túl hamar elfáradnának, vagy talán idő előtt tönkremennének.
  • roliika
    #11
    Nem értem ezt a 8,75 Megabitet. Hogy jött ez ki úgy mégis? Párhuzamos kötésűek a sejtek? Az agy frekije 44 Hz körül van, hogy jönnek ide a megabitek? Nem értem.
  • lamer the true
    #10
    Ez egy jó kis cikk, még ilyeneket!
  • Caro
    #9
    Ha akkora a kép mint a látómeződ :)
    De ha nagyobb... :D
  • Chipii
    #8
    Minél jobb?:) Dvd meg hdtv nézés közben se láthatsz többet, mint egyébként, hiszen azt is a szemeddel nézed:)
  • gyuri12
    #7
    lehet hogy nagy hülyeség amit mondok,de azé mondom:D

    Mi lenne akkor ha egy emberből kiszednénk sok gyors sejtet,és átraknánk egy másik emberbe,akiből meg kiszedtük a lassú sejteket?(sztem nagyon hülyeség,de majd ti elmagyarázzátok :-) )
  • Omega
    #6
    Azért úgy összehasonlításképpen már 1-2 Mbit/s-os nettel is egész élvezhető a kép, de mondjuk a DVD vagy HD forumátum mennyivel jönne le elég gyorsan ?
    Viszont amit most látok hát az szerintem jobb.
  • Shadow_THH
    #5
    ja és nem feltétlenül fontos a sebesség hiszen az agy kipótolja a hiányzó részleteket. Sokkal több részt pótol ki mint amennyit 'látunk'
  • Shadow_THH
    #4
    szerintem ez azért nem igaz mert nem mindig ugyanolyan gyorsan látunk. pl ha izgulsz adrenalin elönti az agyad sokkal gyorsabban látsz és lassabbnak tünik minden
  • Caro
    #3
    Én is többre számítottam.
    Dehát az agy nem PC, hogy 1280x1024x32 bitx100Hz :)
    És úgy látszik, hogy az evolúció már rájött, hogy nem a 100 GHz a lényeg hanem a kis fogyasztás.
    A procitervezők tanulhatnának tőle :)
    És az emberi agy látása kijön ilyen kicsi sávszélből... azért ez nem kis teljesítmény.
  • Sadist
    #2
    Hát ez fantörpikus. Inkább azt kísérletezzék ki, hogyan lehet korrigálni a szaruhártya apró hibáit. Egy átlagos ember szeme 6x nagyobb "felbontásra" is képes volna.
  • Roli
    #1
    Nagyobb sebességre számítottam, de már ez meglepő kutatás. Éerdekes