136
  • Morden23
    #96
    Csatlakozom egy egyetértéssel. Bunkóskodni, féligazságokat, azaz félhülyeségeket mindkét irányba lehet állítani.
  • Morden23
    #95
    Nem azt mondtam, hogy van rá jelen pillanatban megoldás, hanem az, hogy a te választásod autókázni.

    Az, hogy nincsen más mód, csak az autó, mert az "ojamaffiák" fejbelövetik meg betonba temetik a feltalálókat, az egy dolog. Ettől függetlenül a "termék használata" a te választásod.

    Ezzel az erővel én meg mondhatom, hogy a dohánygyárak meg "ez a szemét mocskos börény népbutító média" tett engem dohányossá, na, nosza, az ő dolguk, hogy szoktassanak le, mert én magamtól nem tudok, hiszen függő vagyok, szükségem van rá.

    De ezt nem mondjuk, mert minek mondanánk. Főleg, mert nem is igaz. Mindenkinek a saját választása. És ha már a kocsizásnál tartunk, akkor elég kevés ember van, aki ha azt mondja, hogy NEM TUDNA ÉLNI kocsi nélkül, akkor igazat is mondana. Rakat ismerősöm van, aki megoldja az ügyesbajos dolgait autó nélkül (pl. jómagam), ugyanúgy, ahogyan rengeteg olyan ismerősöm is van, aki a sarki zöldésgesig is autóval megy, mert bele van varrva a valaga a kocsiülésbe.

    Egy szó, mint száz, nem érdemes összehasonlítani a két dolgot, de azért azt nem illik elfelejteni, hogy a legtöbb autós (és itt most semmi szidás) pont azért nem "szokik le" az autókázásról, amiért a cigis sem a bagóról. Mert kurva kényelmes, mert élvezi, szereti.
  • Capra Ibex #94
    Nagyon jó, a mantrádhoz (első mondat) még azt tedd hozzá, hogy :
    a csikket nem dobom el SEHOL az utcán
  • szivar
    #93
    "Én a nagyobb betegség kockázati tényező miatt, egyszerűen több TB-t fizettetnék a dohányosokkal.
    Kiváncsi lennék, hányan ragszkodnának eme nagyszerű szokáshoz..."

    Én meg a nemdohányzókkal fizettetnék több nyugdíjjárulékot, mert ők nagyobb eséllyel fogják megérni a nyugdíjat, mint a dohányosok...

    Álltalánosítani mindenre lehet...
  • Hoz_Hun
    #92
    Ami a kocsit illeti: mond mi a megoldás! Esküszöm, ha megoldod a tenyeremn foglak hordozni. Ha már csak azt el tudod érni, hogy MO engedéjezzék a biobenzin használatát és törvényes itthon tankolhassak, szobrot emeltetek neked.
  • szivar
    #91
    Stimt.
  • szivar
    #90
    Ha már a dohányos a paraszt állandóan, akkor mi a véleményed arról, ha valaki pöfékel az adott buszmegállóban a dohányzásra kijelölt helyen, és egy csaj melléáll (természetesen szélirányba helyezkedvén), és nekiáll háborogni, hogy 'miért nem megy arréb ha dohányozni akar'? Pedig ő arrébmehet, a dohányos meg nem (elméletileg), mert akkor megszegné a 'társadalom' álltal létrehozott szabályokat.

    A kocsik szennyezőanyag kibocsátásáról meg annyit, ha a sok tudatlan parasztja nem kocsival menne még sz@rni is, akkor egy kicsit mérséklődne a légszennyezés mértéke is. De mivel kényelmesebb a kocsiban ücsörögni a dugó közepén pár órahosszát, ezért nem fog senki sem várakozni 10-20 percet a buszra (villamosra, trolira, metróra, stb). Sok olyan ember van, aki 100m-ert(!) nem képes gyalogolni, inkább kiáll a kocsival és megy vele egyet. Persze erről nem ő tehet, mert ő nem dohányzik. És azért össze lehet vetni a kipuffogógázok összetételét/mennyiségét a dohányfüst összetételével/mennyiségével. Ja, hogy ez nem az egyén hibája, csak nincs más lehetősége? Persze, rá vannak kényszerítve szegények...

    És ha már áruszállításnál tartunk, mennyivel olcsóbb egy kamionnal keresztülfurikázni az országon, mint modjuk hajóval vagy vasúttal szállítattni a rakományt? Pláne ahol az úthálózat (lsd.: vasúti sínek és hajókikötő) már eleve adott. De akik a kamionosokra számítanak, azok sem parasztok, mert nem tudni hogy dohányoznak-e...
  • Hoz_Hun
    #89
    Nem minden dohányos paraszt, mint ahogy nem minden antidohányos nem paraszt. Valóban nem lehet általánosítani, van ilyen is olyan is.
    Amit én mondok azaz, hogy nem kell védekezni és másokra, vagy más káros dolgokra mutogatni, hogy bezzeg az... Ami tény az tény. Mindenki tudja, hogy a dohányzás káros és nem csak arra aki szívja. Nem kell kibúvókat, mentségeket keresni, mert az olyan mint a zugivás. Sem annak aki csinálja sem annak aki előtt tagdják/kimagyarázzák nem jó. Ha nekem a bagósok azt mondják, hogy odafigyelnek másokra és ha kényszerű helyzetben is uralkodnak magukon (pl hosszabb ideig összezárva másokkal) akkor semmi bajom velük.
    Azonban sajnos vannak paraszt dohányosok, és hiába ök a kevesek az egészhez képest ő miattuk van ez az egész dohányos-antidohányos harc. Gondoljunk bele; ha egy dohányos kulturáltan kezeli a dolgot, akkor senkit nem zavar épp ezért fel sem tűnik, lehet ilyen tíz is egy helyen. De ha közül csak egy parasztkodik akkor azzal rögtön "feltünést" kell és mindenki istenel és általánosít. Számtalanszor utaztam ugy vonaton, hogy a nemdohányzóban rágyújtott a figura, aztán járt a pofája mikor ki akartuk dobni. Sajnos az ilyet jegyzi meg az ember.
  • wmatyi
    #88
    Én a nagyobb betegség kockázati tényező miatt, egyszerűen több TB-t fizettetnék a dohányosokkal.
    Kiváncsi lennék, hányan ragszkodnának eme nagyszerű szokáshoz...
  • Morden23
    #87
    Hoz_HUN: Ez az olajmaffiák lenyelik a reformer járművek terveit szöveg ez kb. egyenlő a szintén általad leírt "azért az jó ha elvisznek kocsival? mekkora képmutatás" szöveggel.
    Nagyon könnyű valami rajtad kívül álló dologra fogni a baromságot. Nem tudsz ellene tenni semmit, nem érsz el semmit, ha ellenszegülsz, hát akkor hovatovább, pöfékeljünk a verdával. Ez is képmutatás.

    És kicsit irritáló kezd lenni, hogy a vérgőzös antibagósok szerint minden dohányos valami überparaszt. Általánosítsatok csak, gyerekek, de nem jó ötlet.
    Terhes nővel, vagy kisgyerekkel egy szobában dohányozni? Ne haradgudj, személy szerint egy ilyen embert nem ismerek, pedig a társaságom 99%-a dohányos, velem együtt.
    Olyanról sem hallottam még, hogy valaki bemegy egy nemdohányos kecójába, és csak úgy fun-ból rágyújt. Tudod, ahol dohányoznak, ott dohányoznak, ahol meg nem, ott a dohányos kijár az erkélyre, utcára, kertbe, teraszra.
    És mellesleg az utcán mászkálva ne oltson már senki a bagózással. A szabad ég alatt bizony elég a légtér cigizéshez, fingáshoz, izzadáshoz, böfögéshez. Az, hogy valaki undorítónak tartja, az a saját szuverén dolga. Én meg a véres hurkát meg a deréktetoválást tartom annak.

    Egyéb, sokak által használt helyen meg jól meghatározott szabályok vannak. Olyan cégről sem hallottam még, ahol mindenki bagózhat, aki akar. Kijelölt hely, vagy kültér, csókolom. Éttermek ésatöbbi? Ott is meg van oldva nagytöbbségben normálisan, ahol meg egy légtérben van a nemdohányos-dohányos szekció, az meg megint csak nem a bagós hibája. Nem kell ilyen helyre járni (se dohányosként, sem nemdohányosként).

    A szórakozóhelyek meg más kalap alá tartoznak.

    Szóval jópofa lenne, ha nem általánosítanánk ilyen bagós=paraszt kategóriában. Szimpla hazugság.
  • Match
    #86
    Igen szívom, nem is akarok lemondani róla, mert szeretem. Igyekszem másoknak nem ártni és erre odafigyelek, mert tisztában vagyok vele, hogy ez mennyire káros nekem is és a környezetemnek is.

    Nálam ez valahogy úgy nyilvánul meg hogy ha pl a buszmegállóban rágyújtok és valakire ráfújja a füstöt a szél, akkor átmegyek a másik oldalára...
    Utcán sétálva család/anyuka jön babakocsival/kisgyerekkel, akkor cigi parazsa tenyérbe befordít, és így megyek el mellettük.

    A csikket pesten nyugodt szívvel eldobom...
    Miskolci vagyok, azon a városon látom hogy a helyi nagyfőnökség próbál rajta valamit szépíteni, így ehhez én is hozzájárulok azzal hogy nem dobálom lépten nyomon a csikkeket...persze helyettem más megteszi.

    Mondjuk szapuljátok itt a dohányosokat össze vissza, de láttatok már olyat hogy valahol egy dohányos egy terhes anyára fújja a füstöt? Vagy akárkinek a képébe szándékosan?
    Na majd jönnek az igenlő válaszok...hát fiaim, akko balfaszok vagytok...tudjátok a dohányos köcsög is ember, ha szólsz neki, lehet hogy reagál rá! Vagy odébbmegy, vagy nem...
    Ha odébbmegy megköszönöd.
    Ha nem, akkor ki hogy, szájíze szerint pofánbassza vagy beszól neki...
  • Hoz_Hun
    #85
    Ez a kocsis dolog, meg... hát. Szóval a dohányosok azzal nyugtatják, magukat, hogy fújhatják a levegőbe füstöt, mert a kocsik rosszabak. De azért az jó ugye, hogy ha bemész a boltba akkor meg tudod venni amit akarsz (pl cigidet, de említhetném a kenyeret is), mert valaki KOCSIVAL odaviszi. Szvsz ez a képmutatás. Ha valaki annyira kocsi meg füstellenes akkor költözzön ki falura.
    Ez persze nem menti fel a kocsik szennyezőanyag kibocsájtását, de ezzen TE, ÉN, meg a többiek NEM tudunk változtatni, mert amíg az olajmaffiák lenyelik a reform járművek terveit addig nincs mit tenni. Az viszont, hogy hol fujod a füstöt az meg kurvára rajtad múlik nem máson. Nem kéne párhuzamokkal takarózni.
    Miért nem tudják azt mondani a bagósok, hogy: "Igen szívom, nem is akarok lemondani róla, mert szeretem (mert gyenge vagyok, vagy ami tetszik indoknak). Nincs mentségem, de ígyekszem másoknak nem ártni és erre odafigyelek, mert tisztában vagyok vele, hogy ez mennyire káros nekem is és a környezetemnek is."
  • Hoz_Hun
    #84
    Mindenben GulaSoftal értek egyet.
    Birom, hogy még a dohányosoknak ál feljebb. Ha úgy gyílkolják magukat, hogy az engem nem érint akkor teszek rá. Engem ne érdekel az hogy korábban halnak, meg és az álamnak ez nem jó, mint ahogy az sem ha a tb fizet miattuk többet, mert nem érdekel. Az sem hogy elhúznak idönként 5-10 percre bagózni míg én melózok az ő idejükben is. Szarok rá, öljék magukat. Azt viszont egyik se poróbálja nekem megmagyarázni, hogy a levegőbe fúja a mérget nem árt másnak és, hogy egy szinten van pl a fingással (igaz kedves Mat), mert az kb olyan, hogy azzal magyarázom hogy kinyirtam a szomszéd Gizikét, mert vannak akik átmennek a piros lámpán. Attól hogy valaki gyenge ahoz, hogy leszokjon (vagy nem is akar), még igaz az hogy ez egy olyan káros szenvedély, ami a környezetét rombolja.
    Ha valaki dohányos akkor legalább legyen benne annyi gerinc, nyilt térben teszi távolabb embertársaitól, illetve terhes vahgy terhesnő közelében egyáltalán nem.
  • GulaSoft
    #83
    Ha mindenki tömegközlekedéssel járna akkor nem kapnál a városban tüdőrákot, hanem tisztább lenne a levegő mint vidéken ahol a tehén telefingja a levegőt.

    ui: lehet hogy nem hiszed, de szelektíven gyűjtöm a hulladékot, és többek között ezért is választom a vonatot a munkábajáráshoz.
  • Fenjoy
    #82
    A dohányosok elég sok pénzt fizetnek be adoba, az, hogy TB-t nullfunkcios emberek irányitják az megint más kérdés...Lendület Feri és csodálatos csapata. Nos, nos egy kétszínű dolgot megjegyeznék, a legtöbb komment sír, hogy a dohányosok "gyilkosok", passzív dohányzásra értem. Igen a passzív dohányzás, az tényleg szar, már egyszerűbb lenne szivni:) De, most komolyan... sok a bunko cigis, ez tény. Nincs kulturájáa ennek sem, mint külföldön, gondolok erre, hogy nem az utcára dobom el a csikket etc etc. De egy fontos dolgot, hagyj tegyek hozzá, nagyon kétszínű dolognak tartom azt, hogy a dohányosokat midenki szapulja, de kocsival és/vagy tömeg közlekedésel jár, ami szintén léguti tüdö etc megbetegedéshez vezet. Válassz, jaj hát muszáj család, meg munkába járáshoz kocsi.Szemetel mint állatt, etc etc Szóval az összes kommentet kétszínű... és még sorolhatnám... de reggel van ....

    ui: persze mindjárt jönnek az olyan kommentek, hogy gyalog jár dolgozni vagy biciglivel, szelektiven gyüjti a hulladékot, és szabadidejében, fákat ültet... tudom, érzem.... biztos lesz itt ilyen...ááááhhhhhhhhhh

    : )
  • dez
    #81
    Hm, lehet, hogy mégsem nyugtat meg az a cigi? ;)
    Bocs, de a #74 után nem lehetett kihagyni.
  • rohamkukac83
    #80
    ja..
    le kéne szokni
  • dez
    #79
    A nikotin a szájnyálkahártyán keresztül is felszívódik, így valóban több szál cigivel ér fel.
  • rotaboy
    #78
    Na, megint sikerült felbosszantani egy-két embernek a hozzászólásával. Először is leszögezem, hogy én a „pofátlan” „bűnös” és „megvetendő” dohányosok táborához tartozom. Jó lesz, ha odafigyeltek rám, mert miattam nem lesz, a nem dohányzóknak, TB támogatásuk, ha tüdőrákot kapnak az én cigim füstjétől. Sőt azért is én leszek a hibás, ha a tökéletes társadalmuk, szociálisan és gazdaságilag összeomlik, mert én 30 évvel kevesebbet dolgozom, mint ők. De azért azokra sem ártana figyelni, akik a magasabb profit kedvéért, emberek millióit betegítik, vagy mérgezik meg. A dohányzás által keltett környezeti, gazdasági, szociális kárt, össze sem lehet hasonlítani, például a kőolaj ipar által okozott károkkal! Mégsem láttam egyetlen kormányprogramban sem, hogy komolyan tenni kéne ellene valamit. Másrészről, ha már sikerült az utolsó szemét dohányost is kiirtani, vagy életfogytiglanira ítélni dohánylevél termesztésért, vagy terjesztésért, akkor elkezdhetjük szelektálni a géneket, és megtilthatjuk, erre hivatkozva a szexet. Mert ugye a egyszerűbb és olcsóbb mesterségesen megtermékenyíteni egy nőt előre definiált gén állománnyal, mint utólag gyógyítani a gyereket. Ha ügyesek leszünk akár azt is, elérhetjük, hogy egy-két éves korára a gyerek mehet dolgozni, és csak felét, negyedét fogja fogyasztani, mint egy mostani „szenvedélybeteg”
    „elfuserált”, de természetes példány. Megjegyzem a változatos génállományunk nélkül rég kihaltunk volna.
  • dez
    #77
    színeket->ízeket. :P Közben mást nézek.
  • dez
    #76
    Barátnőm 10 évig szívta, aztán leszokott. Ennek 2 éve. Jobban tud koncentrálni, nyugodtabb, jobb "színe" van, jobban érzi a színeket és illatokat (így jobban főz), soroljam még?

    Azt mondja, csak egy átmeneti ideig érezte úgy, hogy cigi nélkül rosszabb, majd éppen az ellenkezőjét. A függés okozza, hogy jobban tudsz koncentrálni, stb., amikor szívod. Jó kis csapda... Így jártál.

    A te barátnőd/feleséged majd vajon le tud szokni, amikor a gyerekedet hordja? Talán. Én mindenesete sok nőt látok, aki nem tudja letenni, még a gyereke érdekében sem. Vagy szerinted ez még a magzatnak is jót tesz? Hát nem éppen.
  • neccesnick
    #75
    egy szivar nem ér fel egy doboz cigivel sem, sőt eggyel sem, kivéve ha letüdőzöd, de akkor a szivarosok furán fognak nézni rád, hogy "ki ez a bugris?" Amúgy meg a nikotin nem az egyetlen káros anyag a cigien hanem a papirban lévő kátrány az már sokkal több gondot okozhat.
    És hogy a dohányzás miért nyugtat? Nos elég ha veszel egy zacskót nem raksz bele semmit, csak abba légzel ki be és a hatás ugyanolyan, a nikotin csak a függőséget okozza nem a megnyugvást. Az agytevékenységet nem hiszem hogy közvetlenül a nikotin tudná fokozni bár nem kizárt, de inkább az a helyzet mint a rágónál, hogy a mozdulatok segítik elő a vérkeringés által az agytevékenységet ugyanakkor a széndioxid legalább ennyivel csökkenti is. A többi pont pedig egyértelműen igaz, mint pl a kutyasétáltatók is könnyebben ismerkednek és csajoznak, mert van téma és egy kis ok és idő is hogy leszólíts valakit. // a kulcstartód legyen nálad, vagy a póráz hogy kieészítsd a testbeszéded:D //
  • Déta
    #74
    "...ugyanis egy szivar elszívása felér 1 doboz cigi elszívásávla..."
    Clava ne haragudj, de Te hányas számrendszerben számolsz?

    De hogy Én is értelmeset szóljak hozza...

    MIÉRT JÓ A DOHÁNYZÁS?

    1.Bizonyítottan fokozza az agytevékenységet, mivel az agynak vannak olyan részei, amit a nikotin aktivál.
    2.Nyugtat.
    3.Szüneten elmennés a budira a haverral, megtudás ezt-azt,jönni csajok koldulni,velük együtt szívni, flörtölni, pletyó, basztatás, röhögés, amíg cigi kitartás.
    (Milyen hülyén hangzana:"Hé Pista, gyere má' a budira pletyózni meg csajozni.")
    4.Testbeszéd-kiegészítő.
    5.Van téma. (lásd itt is)

    U.i:Aki nem dohányzik annak üzenem, hogy szívja két hónapig és ha utána le tud szokni, akkor verje a mellét.
  • Doomista
    #73
    van egy nagyon jó mondás!
    "Aki hülye az dögöljön meg"



    Ennyi.
  • Morden23
    #72
    "A cigarettáról való leszokás a legegyszerűbb dolog a világon. Én is már vagy ezerszer megtettem".

    W. Churchill
  • szivar
    #71
    Az a gond hogy a dohányosok többsége sem tudja, de a leszokás meg nem olyan egyszerű, amíg hozzáférhető a sarki bolttól kezdve az utolsó kiskocsmáig mindenütt.

    Mellesleg a boldogsághormon termelését megugrassza addig amíg a szervezet meg nem szabadul a nikotintól.
  • Clava
    #70
    egyébként aki meg szivarozik az se jjobb ugyanis egy szivar elszívása felér 1 doboz cigi elszívásávla és azt le se szoki tüdőzni meg szájrákot is hamarabb kap az ember mint mást.
  • Darth Sith
    #69
    árulja már el valaki hogy mi a jó a cigiben. mert eddig negatívumokon kívül pozitívumot nem találtam.
  • szivar
    #68
    "Hát nagyon kifacsarodott dohányos gondolatmeneted van szivar."

    Nem 'kifacsarodott dohányos' a gondolatmenetem, hanem csak 'kifacsarodott' a gondolatmenetem.

    "Na most egy netfüggő nem károsít engem akárcsak a többi általad felsorolt"

    Mígnem egy hozzátartozód nem lesz függő. Utána már magasról tesz a családra, gyerekekre, rád. Mindegy a munkahely, a család, a ház. Szal utána nem mondanál ilyeneket.

    Azonkívül a czigeretta is függőséget okoz, hasonlóképpen mint drogoknak nevezett izék. Egy heroinista is tesz rá nagy ívben hogy kinek és milyen kárt okoz, ha a napi adagjáról van szó. Szintúgy a dohányosok többsége. De képzeld el, -bármily hihetetlen is- van akit zavar az hogy valakit zavar a füst...

    "Akik bent a cégnél bagóznak, fél óránként lemennek az udvarra és 5 10 percet lógnak a melóból! Ezeknek kapásból 2/3-ad fizetést adnék csak, rögtön leszoknának!"

    "Én meg azokanak adnák csökkentett fizetést, akik hülyék a szakmához, és csak azért járnak be hogy a létszám meglegyen és ne növeljék a munkanélküliek létszámát."

    ennek mi köze van egymáshoz?


    Csak annyi, hogy nem azért megy ki bagzani, mert annyira szükségét érzi, hanem azért, mert nincs kedve dolgozni. A mai fiatalok jó része hasonlóan cselekszik (saját megfigyelés). A hőbörö a fizetésért (életszínvonalért, lakásért,stb) az megy, tenni valamit hogy jobb legyen, az már nem. Ez van.

    "Ez tisztán statisztika , a terhesség alatt dohányzóknál sokkal nagyobb a koraszülések, és egyéb rendellenességek arány, mind a nem dohányzóknál, úgyhogy ezt nem kéne vitatni."

    Valóban. Viszont a nem kialakult zilplató hátat nem írhatjuk mindig a dohányzás számlájára, mivel az álltalában nem rendellenesség, hanem a gének 'mellékhatása'. Én is irigyeltem az unokatesóimat, mert majd' mind szép szál legyény, meg ilyenek, de most hogy elmúltak 30 évesek és majdhogynem tarkopaszok, már nem irigylem őket.

    "Ez a legkifacsartabb érvelés az egészben, ezzel neked orvoshoz kéne fordulnod ember!!!"

    Esetleg érdemes lenne megnézni hogy a dohányzás miatt hányan betegednek meg, és mennyibe kerül a tb-nek. És mindezt összevetni azzal, hogy a 'civilizált' társadalom miatt mennyien betegednek meg, illetve hogy ez mennyibe kerül.
    Ez utóbbin értem azt hogy:
    -Mennyien kapnak tüdő- és légút betegséget a (jó eséllyel) gépkocsik és hőerőművek álltal kibocsátott por miatt,
    -Hány embernél okoznak betegséget (akár fogamzásképtelenséget,stb) az ivóvízben/élelmiszerben található light anyagok,
    -Munkahelyi ártalmakból kifolyóla hány ember munkaképtelen - esetleg,
    -Mennyibe kerülnek a közúti balesetben megsérültek ellátása, stb, stb.


    Mellesleg voltam dokinál, de két beszélgetés után felakasztotta magát :D.


    "Enni kell, levegőt venni kell, todod ezeket hívják létszükségeknek, de tudod mit ne vegyél levegőt 10 percig, és nem lesz több gondunk veled, és egy fillérbe sem fogsz kerülni a tb-nek, és ma már nagyon szép szórásos temetéseket rendeznek, ami neked mind bagósnak, kifejezetten stílusos!"

    De számítógépezni nem kell, világítani sem nagyon, a tv sem létszükséglet, mint ahogyan a rádió sem... Együnk, igyunk, lélegezzünk és szaporodjunk, másra nincs is szükség.

    Szerintem vagy skrizofén vagy, vagypedig a társadalom nevében írtad azt hogy "nem lesz több gondunk veled". Egyik verzió sem tanúskodik a dolgok egészséges meglátásáról.
  • Dredd
    #67
    LowEnd, nem jól olvasol, neked ezt a részt írtam:

    "csak azt nem veszik észre az ilyen csökött agyúak, hogy ez a dohányzás-ellenesség egy cél miatt van: végre találtak az emberek egy olyan célcsoportot, akiket nyugodtan, lelkiismeretfurdalás nélkül lehet szidni, pocskondiázni, lehet rájuk minden rosszat mondani, lehet a dohányosok szidásával társaságban jófejkedni (tekintve, hogy a régi célcsoportokat: zsidók, cigányok, kulákok, stb. szidni már különböző okok miatt nem szalonképes).

    A dohányosok könnyű célpont, mindenhová odafüstölnek, eldobálják a csikket, micsoda szemét társaság, biztos vagyok benne, hogy nemsokára kitaláják a nagyokosok, hogy dohányozni nem Istentől való dolog, hiszen ez az egész antidohány kapmány már most kezd egyfajta vallási színezetet ölteni, olyan indulattal vagytok képesek utálni."

    a többihez amit írtál inkább NC (no comment, ha nem értenéd). olvasgass egy kis William Gibsont. te is biztosan szeretnéd, ha valaki megmondaná neked, hogy milyen színű fazonú és hosszúságú hajad lehet, hordhatsz-e piercinget, és kötelező jelleggel tetoválnának, mint arra volt már példa a történelemben. igenis az a véleményem, hogy az ember (a FELNŐTT EMBER!) rendelkezzen szabadon a testével és a lelkével (gondolataival, véleményével, stb). ez a nyugati civilizáció legnagyobb vívmánya a francia forradalom óta, aki nem így gondolja, annak talán Észak-Koreában kéne tapsolni a rezsimnek....
  • Sadist
    #66
    Felőlem mindenki bagózzon úgy, ahogy akar. Csak lehetőleg egy 2*2-es légszigetelt szobában. Ott legalább nem megy kárba a sok kifújt füst.
  • pentium419
    #65
    kötekedés on

    a cigaretta drog, csakúgy mint az alkohol vagy a kávé, csak legális, nem úgy mint a kábítószerek(amik szintúgy drogok, mivel tudatállapot-módosulást idéznek elő)

    kötekedés off

    na véresszájú antidohányosok tessék csak lehet reagálni #64-re
  • Morden23
    #64
    LowEnd

    Az eldobott csikkes példa baromság. Szerintem meg az eldobott sörösüveg, újsághírdetés, "10% árleszállítás" szórólap, csokipapír sem gusztusosabb. Ennek semmi köze a bagósokhoz. Ennek a tróger emberi felfogáshoz van köze, hogy "elpöckölöm oszt csá, úgyis van már ott ezer".
    A cigifüst más kérdés. Az utcán mászkálva szerintem neked is tökmindegy, mert a tetves városban büdösebb leszek, mint egy szellőztetett kiskocsmában. Nem beszélve a McDonald's-ról. A körtéren állva 5 méterről megmondom neked, ki kajált éppen a "Mekiben". Az is undorító. Arról nem is beszélve, hogy normális dohányost, ha megkérsz, arrébb megy, és amúgy is, senki nem fogja közvetlenül rád fújni a füstöt. Ha meg mégis rád jön, hát nosza, te is fére tudsz állni egy-két métert. Én sem szólok neked, ha a buszon utazva nem tetszik az after shave-ed illata.
    TB-járulék, meg felelőtlen magatartás. Oksa, nem is kéne a bagósoknak egy vasat sem adni. De én sem fogok a hájadvány otthonülőknek adni egy kanyit sem, sőt senkinek, aki nem jár el hetente 2x 3x valamilyen sport-jellegű kikapcsolódásra. Meg azoknak sem, akik egész nap gyorséttermekben zabálnak.

    Nekem van egy mentős ismerősöm, dohányzik, mint az állat. Szóval ne feledd el, hogy aki dohányzik, az neked viszi a kenyeret, viszi a terhes feleségedet kórházba, vagy teszi eléd a jól megérdemelt sört munka után/hétvégén.

    Egy szó, mint száz, mindent lehet kultúrmódon csinálni. Ahogyan neked megvan a jogod hozzá, hogy ne szívd a cigifüstöt, úgy a dohányosnak megvan a joga hozzá, hogy szívja. Az már, hogy parasztok az emberek (csikket eldobják, szarnak a fejedre ha szagolod a füstöt stb.) az nem a bagózásuknak tudható be, hanem annak, hogy parasztok.

    A drogos példád meg sántít. A drog momentán nem legális, a cigaretta igen.
    Ha meg "logikus" példát is hallani akarsz, akkor enyhén több probléma történik az alkohol, mint a cigaretta miatt (ebbe benne van minden: anyagi károkozás, testi sértés, halál, amit akarsz). Szóval azért he.

  • Cony
    #63
    Hááát Srácok, gratulálok!
    Vicces volt (vagy inkább elkeserítő) végigolvasni az építő jellegű vitát.
    Akinek nem inge, Ne vegye magára!!!

    Üdv!
  • aaaaa
    #62
    "Mindenkinek a maga dolga, mit kezd a testével. Nyilván a nagy ellenzők szerint az öngyilkosokat is büntetni kéne (mint Izraelben, lerombolni a család házát!), és mivel ez a dolog előre viszonylag nehezen felderíthető, kéne egy gondolatolvasó gép, és aki öngyilkos akar lenni, előre be kéne zárni, nem? Emberek, gondolkodjatok már, ne az itt-ott olvasott hülyeségek átgondolás nélküli szajkózásával akarjatok überokosnak tűnni!"


    Kicsit félreértetted a dolgokat szerintem !!!
    Ott is nyugodtan felkötheted magad, ezért nem fogja senki lerombolni a házadat. Ez az öngyilkos terroristákra vonatkozott, akik merényleteket követtek el, nem pedig az egyszerű, másanak kárt nem okozó szerencsétlenekre....
  • GulaSoft
    #61
    Hát nagyon kifacsarodott dohányos gondolatmeneted van szivar.

    "Elvonókúrára kéne kötelezni őket!"

    "Aha. Mint a netfüggőket és az egyébb szenvedélybetegségben tengődőeket. Lsd.: szerenycsejáték függőek, munkamániások, szexmániások, stb..."

    Na most egy netfüggő nem károsít engem akárcsak a többi általad felsorolt

    "Akik bent a cégnél bagóznak, fél óránként lemennek az udvarra és 5 10 percet lógnak a melóból! Ezeknek kapásból 2/3-ad fizetést adnék csak, rögtön leszoknának!"

    "Én meg azokanak adnák csökkentett fizetést, akik hülyék a szakmához, és csak azért járnak be hogy a létszám meglegyen és ne növeljék a munkanélküliek létszámát."

    ennek mi köze van egymáshoz?

    "Anyám 48 éve bagózik, akkir is ezt tette mikor velem volt terhes, az összes unokatestvérem 2 méteres szekrényajtó, én meg nem igazán!"

    "Ez meg nem hozható szorosan összefüggésbe a dohányzással, a gének nagyobb szerepet játszanak benne. Törődj bele hogy ilyen satnya vagy :D."

    Ez tisztán statisztika , a terhesség alatt dohányzóknál sokkal nagyobb a koraszülések, és egyéb rendellenességek arány, mind a nem dohányzóknál, úgyhogy ezt nem kéne vitatni.

    "Aki bagós annak pl. nem fizetném a bagóval egy kicsit is kapcsolatbahozható tb ellátását!"

    "Na látod ezzel én is így tennék. Aki meg eszik, annak nem fizetném az emésztőrendszerrel kapcsolatos problémáit, aki meg nem eszik, az legalább kijön a fizetésből. Sőt, aki veszi a levegőt (az orrán v. száján keresztül) azoknak sem fizetnék semmiféle légzőszervi megbetegedéssel kapcsolatos dologokért. Aki meg mozgásképes, annak nem járna táppénzes állomány akkor sem, ha eltörné (megvágná, megsebesítené) akármijét is."

    Ez a legkifacsartabb érvelés az egészben, ezzel neked orvoshoz kéne fordulnod ember!!!

    Enni kell, levegőt venni kell, todod ezeket hívják létszükségeknek, de tudod mit ne vegyél levegőt 10 percig, és nem lesz több gondunk veled, és egy fillérbe sem fogsz kerülni a tb-nek, és ma már nagyon szép szórásos temetéseket rendeznek, ami neked mind bagósnak, kifejezetten stílusos!
  • LowEnd
    #60
    Ezek az érvek meg annyira komolyak, mintha azt mondanám: most úgyis háború van (pl Libannonban), úgyhogy ha a Jászai Mari téren ledurrantok két kancigányt, az nem rasszizmus, csak a háború kiterjesztése, ráadásul sok millió embert amúgy is lelőnek, továbbá amúgy is meghaltak volna, csak idő kérdése, hovatovább dicséretet érdemlek.
    ez nevetséges.
    Attól még, hogy valakinek az autója büdös (és megjegyzem: a katalizátor, részecskeszűrő és üzemanyag ergó károsanyag takarékosság / csökkentés nem a mai nap vivmánya), az nem kényszerít engem arra, hogy a kipufogógázát szagoljam egész nap az irodában.
    Aki közlekedik, az ráadásul nem öncélúan teszi, hanem neked fuvarozza a kenyeret, téged visz a korházba, termeli az adót az államnak. Ilyen értelemben végképp nem összehasonlítható a közlekedés az öncélú szórakozásként leírt dohányzással.
  • LowEnd
    #59
    Karaj vagy Dredd :)
    ja, nem vicc volt? akkor :(((
    Mindenki azt csinál a testével amit akar? Liberalizáljuk a keménydrogokat, orvosi öncsonkítást, "abortuszt" a 9. hónapban, sőt, miért álljunk meg itt? Minden 10 évnél fiatalabb gyereket el lehessen vetetni (vagy azt, aki nem tud diffegyenletet megoldani, mint a P.H Dick novellában)
    Te szereted, ha a szomszéd kutyája odaszarik a lábtörlődre? Egy eldobott csikk se sokkal gusztusosabb. Szereted ha odafinganak az orrod alá? Elárulom: a bagódnak sincs jobb szaga, sőt....
    A fingszagot kiviszi a szél a ruhámból egy perc alatt, míg ha mellettem füstölnek, azt másnap is érzem.
    És naná, ha lehetne választani, hogy kire költsem a TB járulékomat, akkor én is azt mondanám, hogy aki saját felelőtlen magatartásával jelentős mértékben hozzájárult a betegségéhez - sérüléséhez, azt ne én fizessem, hanem inkább a gyermekem és idős szüleim kapjanak jobb ellátást, korszerűbb gyógyszereket.

    Engem nem érdekel ha valaki dohányzik, narkózik, vagy éppen buzi, amíg otthon űzi ezt az elfoglaltságát, és engem nem kényszerít rá sem engem, sem családomat, hogy valamilyen módon (akár az adónkkal, akár passziv elszenvedőként) részt vegyünk az általuk extravaganciának tartott devianizmusukban.
  • bld
    #58
    nem beszélve a rengeteg adalékanyagtól stb amit megeszünk..
  • Sepu
    #57
    és attól talán nem lehetne kapni tüdőrákot, ha valaki a permetet szívja, vagy a hulladék meg szénerőműből jön ki a minden kosz, autókból, főleg kamionokból a füst? csak a cigitől?
    mert ha valakinek megtudják hogy tudőrákja van, és néha rászokott gyújtani,akkor az csak a cigarettától lehett
    szerintem hulyeség, mert nem csak ettől lehet az embernek daganatja a tüdőben, hanem hogy minden koszt beszív, ami a levegőbe van, terjed.