136
  • bld
    #56
    "az IQ-toknak megfeleőlen dohányozni."
    elnézést de kikérem magamnak h te intelligensebb vagy bárkinél is mert nem dohányzol.... gondolkodj el ezen szerintem;)
    mellesleg ha olvastál volna kicsit lentebb pár hozzászólással, vagy csupán a cikket akkor tudhatnád h amit az utolsó mondatodban írtál az sem túl értelmes..
    sárga fogú:)aki fogat msot rendszeresen annak nem lesz sárga a foga, kortól káros szenvedélytől függetlenül, ezt is tudhatnád
  • GulaSoft
    #55
    Igen nem járok kocsival, vonattal és metróval közlekedem többek között pont ezért
  • UnnameD
    #54
    Így van, még az a bűnös, aki nem dohányzik. Nekem jogom van véleményt nyílvánítani, nektek meg jogotok van az IQ-toknak megfeleőlen dohányozni. Valami veled nem stimmel, tudod, én nem dohányzok, nem halok meg tüdőrákba, elletétben veled, sárgafogú szerencsétlen majom.
  • szivar
    #53
    "Hát mikor szállok le a vonatról, és már a peronon olyan büdös van mint a szar, és látom hogy ugrálnak le a dohányosok és remegő céggel gyújtanak rá, hogy aztán a nemdohányosok orra alá pöfékeljenek, akkor legszivesebben az egész dohányos bandát kiirtanám."

    Ha nekem remeg a kezem, akkor elmegyek inkább csövelni, mert olyan jó érzés lesz úrrá rajtam utána :D.
    Mellesleg én meg egész BP-t irtanám ki, mert egyrészről szennyezik a levegőt, azzal a négy-öt kocsival (és társaival) amivel ott rohangálnak (állnak, mennek 10m-ert, állnak...). Másrészről azért is mert a sok xart beleengedik a Dunába, és itt egy kicsikét lejjebb a gyógyszeres-szennyvizes ráknyavaját kell innunk. Mivel még nem elég fejlett a kémiai tisztítás a vízműveknél. Tehát a franc tudja hogy mennyi mosóport, kalgontot és fogalmazásgátlót (vagy fájdalomcsillapítót,stb) kell lenyelnünk. Harmadrészről pedig szért, mert a legtöbb kredit az állam bácsitól Pöstre meögy, had' fejlesszenek a szegények. Negyedszeere pedig azért, mert sok ott az elvarázsolt figura, akik azt hiszik hogy ők xarták ki a világot (akinek nem inge...).

    "Ezek szenvedélybetegek mint a kábszeresek!"
    Mivel a cigaretta kábítószer (tudatállapot módosító hatással bír), ezen nem nagyon csodálkozom.

    "Elvonókúrára kéne kötelezni őket!"

    Aha. Mint a netfüggőket és az egyébb szenvedélybetegségben tengődőeket. Lsd.: szerenycsejáték függőek, munkamániások, szexmániások, stb...

    "Mondjatok egy olan erős dohányost amelyik inkább a bagójáról mondana le, mint pl. a reggelijéről!"

    Itt vagyok én - egyenlőre...

    "Akik bent a cégnél bagóznak, fél óránként lemennek az udvarra és 5 10 percet lógnak a melóból! Ezeknek kapásból 2/3-ad fizetést adnék csak, rögtön leszoknának!"

    Én meg azokanak adnák csökkentett fizetést, akik hülyék a szakmához, és csak azért járnak be hogy a létszám meglegyen és ne növeljék a munkanélküliek létszámát.

    "Aki bagós annak pl. nem fizetném a bagóval egy kicsit is kapcsolatbahozható tb ellátását!"

    Na látod ezzel én is így tennék. Aki meg eszik, annak nem fizetném az emésztőrendszerrel kapcsolatos problémáit, aki meg nem eszik, az legalább kijön a fizetésből. Sőt, aki veszi a levegőt (az orrán v. száján keresztül) azoknak sem fizetnék semmiféle légzőszervi megbetegedéssel kapcsolatos dologokért. Aki meg mozgásképes, annak nem járna táppénzes állomány akkor sem, ha eltörné (megvágná, megsebesítené) akármijét is.

    "Anyám 48 éve bagózik, akkir is ezt tette mikor velem volt terhes, az összes unokatestvérem 2 méteres szekrényajtó, én meg nem igazán!"

    Ez meg nem hozható szorosan összefüggésbe a dohányzással, a gének nagyobb szerepet játszanak benne. Törődj bele hogy ilyen satnya vagy :D.

    "... hogy a lábánam olyan érszűkület van, hogy örülhet ha nem kell levágni!"

    Ez viszont összefügghet a bagózással.

    "Fel kéne emelni a bagó jövedéki adóját az 5*-ösére a sok hülye így is megvenné, és a befoly pénzeket lehetne értelmesebb célokra is fordítani, de persze amíg a parlamentükben a sok őskommunista régi pártfunkcionárius uralkodik, akiknek a kétharmada ugyan úgy bagzik, mindezek csak fikciók."

    Valóban fel kellene emelni. És az így befolyt pénzeken lehetne építeni sok-sok autópályát, meg rengeteg metrót a cityben.

    És végezetül nem akarok neked rosszat, csak legyél már egyszer függő valamitől, hogy a környezetedben élők egész nap b@szogathasanak valamiért, napi 70-80 szor...
  • duke
    #52
    Azt kene megerteni,hogy a dohanyzas az valojaban a haterben mughuzodo lelki problemanak hibas lelki mukodesnek a tunete.(szenvedely betegseg)Es amikor valaki megbetegedik valojaban nem kozvetlenul a cigitol,es mellektermekeitol lesz beteg,hanem a hosszu eveken at megoldatlan,feloldatlan lelki problemak okoznak konkret betegseget.(tudorak)Ezert van neha olyan,hogy valaki tobb evtizednyi dohanyzas utan sem betegedik meg.Mert nincs vagy mar megoldota ezeket a belso feszultsegeket,es ezert nem betegszik meg barmennyit dohanyzik is.
  • AgentKis
    #51
    "Fel kéne emelni a bagó jövedéki adóját az 5*-ösére"
    Ezt próbálták, de nem jött be, mert tömegével kezdik a külföldi csempészárut szívni, így kifele fizetve az országból a jövedéki adót. Na ez nagy faszság, mert nem nagyon a társadalom érdekeit szolgálja.
  • AgentKis
    #50
    #41, #44
    Gondoljátok hogy valaki bevallaná ennek a fordítottját? De számoljunk kicsit: Átlagbér kb. 140.000 Huf után a tb: 7000 Huf
    havi 30 doboz cigin ami mondjuk közepesen 350 körül van namost ebből kb. 7350 Huf (a cigi árának 70%a de az olcsóbb cigiknél is 12,63 Huf/szál) a jövedéki adó. Aztán a tüdőrák elég gyorsan öl. Ne mondja nekem senki, hogy egy dohányos 2x annyiba kerül az egészségügynek mint egy nemdohányos, mert nem azt nem nagyon hiszem...

    Egyébként meg mennyivel is kellene több nyugdíjat adni azoknak akik nem halnak(haltak) bele "idejében" a szesz vagy a cigi okozta betegségekbe? Ugyanis az is a TB kasszából megy... És akkor még nem számoltuk, hogy hány munkahely szünne meg, ha ezeket betiltanák.

    Úgyhogy szerintem ez a káros a társadalomra duma csak kampány azoknak akik leszarják, hogy saját egészségüknek ártanak.
  • Dredd
    #49
    hahh ezt nem olvastam még amikor az előzőt írtam, de teljesen egyetértek vele :)
  • Dredd
    #48
    lol mindig jót röhögök az ilyeneken, hogy "az összes dohányost ki kéne irtani" meg hasonlók.

    csak azt nem veszik észre az ilyen csökött agyúak, hogy ez a dohányzás-ellenesség egy cél miatt van: végre találtak az emberek egy olyan célcsoportot, akiket nyugodtan, lelkiismeretfurdalás nélkül lehet szidni, pocskondiázni, lehet rájuk minden rosszat mondani, lehet a dohányosok szidásával társaságban jófejkedni (tekintve, hogy a régi célcsoportokat: zsidók, cigányok, kulákok, stb. szidni már különböző okok miatt nem szalonképes).

    semmivel sem rosszabb egy dohányos, mint az az autós, aki elcsalja a műszakit és a zöldkártyát (tudjátok: Józsikám csináld már meg ezt, persze Pistikém) és úgy tolják a kipufogógázt a gyalogosok orra alá. Őket érdekes módon senki sem szidja. A dohányosok könnyű célpont, mindenhová odafüstölnek, eldobálják a csikket, micsoda szemét társaság, biztos vagyok benne, hogy nemsokára kitaláják a nagyokosok, hogy dohányozni nem Istentől való dolog, hiszen ez az egész antidohány kapmány már most kezd egyfajta vallási színezetet ölteni, olyan indulattal vagytok képesek utálni.

    Mindenkinek a maga dolga, mit kezd a testével. Nyilván a nagy ellenzők szerint az öngyilkosokat is büntetni kéne (mint Izraelben, lerombolni a család házát!), és mivel ez a dolog előre viszonylag nehezen felderíthető, kéne egy gondolatolvasó gép, és aki öngyilkos akar lenni, előre be kéne zárni, nem? Emberek, gondolkodjatok már, ne az itt-ott olvasott hülyeségek átgondolás nélküli szajkózásával akarjatok überokosnak tűnni!

    Ha valaki dohányzik, vállaja a kockázatát a ráknak. Ha autót vezetsz, vállalod a kockázatát a halálos közúti balesetnek. Ez ilyen egyszerű. Én nem akarom megmondani ki vezessen autót, nekem se mondják meg mások (pláne ne nemdohányzók), hogy dohányozzak-e vagy sem!
  • szivar
    #47
    Majd ha a cigerettát, kávét, teát és az alkoholt tartalmazó italokat is a tudatállapot-módosító szerek közé rangsorolják és betiltják forgalmazásukat, akkor lehet háborogni, de addig kuss majd' mindenkinek. Akinek meg nem inge, az ne vegye magára. De szvsz lesz olyan aki szépen felöltözködik :D.
  • pentium419
    #46
    neked is mondom hogy mégis hogy képzeled hogy a kipufogógázt nyomatod a pofámban amikor én szépen békésen sétálok az utcán? miattad lesz tüdőrákom meg allergiám! meg ne eregesd az olajat a földre ha leállsz a kocsiddal a fűre! az összes hülye barmot aki kocsival föl kéne rúgni! és ez nem ironikus volt, nagyon is komoly...
  • Pukkár
    #45
    Teljesen egyetértek Gulasofttal. Az még oké hogy magát mérgezi de mi joga van hozzá hogy engem is? Otthon szívja a lakásában szarom le nagy ívben hogy mikor hal meg. De nekem ne kelljen azt a büdös szart szívnom, mert rosszul vagyok a szagától is. A másik hogy a dohányosok nagy része nem bírja felfogni hogy a csikket nem az út közepére kicsesszük hanem egy kukába elhelyezzük, lehetőleg elnyomva hogy ne gyulladjon fel az egész.
  • Inquisitor
    #44
    Az alkohol okozta orvosi problémák is többe kerülnek vagy 25-30%-al, mint a piából befolyó pénz.
    De kit érdekel ez egy olyan országban, amelyik nemrég csúszott csak le a dobogós helyezésről alkoholizmus terén?
  • bld
    #43
    sztem nekd nem való ez az ország:) itt rengeteg ilyen buta primitív tahó suttyó él akik kárt tezsnek mások egészségében pénztárcájában, hiszen egymás ellen élünk sajnos ez van
  • pentium419
    #42
    ez a priomán nem ide tartozik, az mentálisan sérült ember...
    az sokkal inkább ide tartozik, hogy pl jársz te kocsival? vagy motorral? esetleg repülővel, vagy más belső égésű motort használó járművel? ha igen akkor ne lükd itt a sódert a dohányzás káros hatásairól más nem dohányzó emberekre nézve
    ha nem jársz kocsival, akkor nem szoltam
  • GulaSoft
    #41
    Ez a "kedvtelés" évente sokkal többe kerül az országnak, mint a befolyó jövedéki adó, ezt máre nem egyszer elmondták. Ilyen erővel mondhatnád azt is, hogy egy pirománt ne fosszunk már meg a kedvtelésétől, had gyújtson már fel épületeket ha abban leli örömét!!
  • MaT
    #40
    Ha mértékkel csinálod az sem... ;) Nha jó a cigi meg a fű persze igen, de ez is bizonyitott, hogy naponta egy feles egy 40% alkoholtartalmú italból csak az egészségünkre válik! ;) Szóval mindenki! Naponta egy feles kötelezőőőő! :)
  • pentium419
    #39
    nem kell ennyire tul reagálni... az igaz h nem szabadna olyan helyen rágyújtani, ahol másokat zavar, ezt büntetné mén is... de hogy megfosztani embereket a kedvtelésüktől? na ne már... akkor téged meg attól kéne megfosztani teszem azt, hogy a neten csak úgy bóklássz minden cél nékkül, fogyasztva a sávszélességetamit más fontosabb célokra tudna felhasználni...
    és vki emlitette már hogy mindenki mérgezi magát tudtán kívül, pl ha bármilyen cukormentes kólát vagy rágót fogyasztasz, gondolj arra, hogy ezek aszpartámot tartalmaznak, ami idegméreg ugyebár... és még mondhatnék 1-2 példát....
  • saco
    #38
    Dohányipar, abban van a pénz ;)

    1) olajipar - nincs nagyon környezetbarát autó/üzemanyag -> az olaj hatalmas pénz, ha mindenki felhagyna vele és mást használna mi lenne az oilbusinessel ?

    2) gyócceripar - nem megfelelő hatású gyógyszerek -> ha mindent elmulasztana ki venne többe bogyót ? Csak olyan hatásfokkal dolgoznak, hogy éppen ne gyógyítson meg, és kelljen venni a többit.

    3) fegyverkereskedelem - nincs háború -> nincsenek eladott fegyverek, "mesterséges" háborúk

    4) ...

    amúgy nézzétek meg a The corporation c. filmet, tanulságos ;)
  • bld
    #37
    sajnos ebben nem teljesen van igazad:)
    nem a dohányzással vana baj hanem az intelligencia és a kultúra hiányával... majd meégrted
    amúgy sztem ha a cégemnél félóránként 10percre lemennének cigizni igen csak kirúgnám a bandát, nehezen képzelem el h a főnököd ezt tűri, amúgy ha ez van akkr mej le te is sétálj egyet igyál egy kávét, üdítőt...
  • KIP
    #36
    én még remgeő céggel nem gyújtottam rá sohasem bár remegő kéz nélkül sem teszem
  • Zro
    #35
    "A daganatos betegségek közül a tüdőrák szedi a legtöbb áldozatot világszerte, férfiak és nők között egyaránt. A magas halálozási ráta összefüggésbe hozható a szűrés és a korai felismerés hiányával. Pedig a tüdőrák a leginkább megelőzhető daganatféleség. A tüdőtumorok 85-87%-a az aktív, 3-5%-a pedig a passzív dohányzással hozható összefüggésbe."

    S az orvosi kezelésüket is fedezni kell valamiből, ami ugyancsak milliárdos nagyságrend évente... Igy aki cigizik az több szempontból is árt a környezetének. De aki saját magát nem tiszteli annyira, hogy tudatosan és igen durván ne károsítsa a szervezetét, az miért foglalkozna mással.
  • KIP
    #34
    dongalábad volt kiskorodban lol?
  • GulaSoft
    #33
    Hát mikor szállok le a vonatról, és már a peronon olyan büdös van mint a szar, és látom hogy ugrálnak le a dohányosok és remegő céggel gyújtanak rá, hogy aztán a nemdohányosok orra alá pöfékeljenek, akkor legszivesebben az egész dohányos bandát kiirtanám.
    Aztám két dolgot találtam ki, csak persze ez soha nem fog megvalósulni.
    Az egyik egy kicsit módosított gázmaszk, amiben bagózhat a barom, de nem jön ki belőle a füst. Na itt tényleg magát károsítaná csak, és ez lenne MaT-nak a válasz.
    A másik egy olyan spray, ami a szervezetben a nikotinnal kölcsönhhatásba lépne, és olyan büdöset érezne a bagós, hogy akár el is hányná magát, a nem dohányosok meg vagy nem éreznének semmit, vagy egy kellemes illat lenne. Na ebből a spray-ből annyi fogyna legalább mint a cigiből, és ilyenkor a peronon csak megnyomnám a gombot és bagósok akár a tenyerükbe is elnyomnák a csikket.
    Ezek szenvedélybetegek mint a kábszeresek!
    Elvonókúrára kéne kötelezni őket!
    Mondjatok egy olan erős dohányost amelyik inkább a bagójáról mondana le, mint pl. a reggelijéről!
    Akik bent a cégnél bagóznak, fél óránként lemennek az udvarra és 5 10 percet lógnak a melóból! Ezeknek kapásból 2/3-ad fizetést adnék csak, rögtön leszoknának!
    Aki bagós annak pl. nem fizetném a bagóval egy kicsit is kapcsolatbahozható tb ellátását!
    Anyám 48 éve bagózik, akkir is ezt tette mikor velem volt terhes, az összes unokatestvérem 2 méteres szekrényajtó, én meg nem igazán!
    20 éve baszogatom, hogy szokjon le, megmondta, hogy képtelen rá, egyébként is hagyjam békén mert semmi baja, most meg kimutatták, hogy a lábánam olyan érszűkület van, hogy örülhet ha nem kell levágni!
    Szóval ennyit arról, hogy magát mérgezi, meg hogy nem is okoz semmit, mert Béla bácsi 35 évesen meghalt rákban pedig életében nem szívott el egy szálat sem, csak arról nem szól a fáma, hogy 15 évig ült egy füstös irodában, és mások miatt hallt meg pl.
    Fel kéne emelni a bagó jövedéki adóját az 5*-ösére a sok hülye így is megvenné, és a befoly pénzeket lehetne értelmesebb célokra is fordítani, de persze amíg a parlamentükben a sok őskommunista régi pártfunkcionárius uralkodik, akiknek a kétharmada ugyan úgy bagzik, mindezek csak fikciók.
  • metaljesus
    #32
    másrészről a gyenge cigi azért is lehet károsabb, mert az emberke úgy gondolja, hogy gyenge cigitől nem lehet komoly baja, ezért sokkal többet szív belőle mint az erősből.

    az meg rendben is van hogy mindenkinek a magánügye hogy mit tesz a saját szervezetével, de sajnos elég gyakori hogy kemény bagósok olyan helyeken is rágyújtanak ahol nem lenne szabad, és onnantól már nem csak saját magukat károsítják vele.
  • Vamp17
    #31
    nekunk vegyesboltunk van es akar hiszitek akar nem, az emberek mindennel elobbre rakjak a cigit. bejon egy illeto elso dolga hogy" egy doboz dohany + egy 100as huvely" aztan 2 tojas meg 1 szeletelt kenyer... majd siras a penzternal hogy milyen nagy dragasag van.... es nem egy ember van aki ilyen. mondanom sem kell hogy nem epppen ugyvedi fizuja van ezeknek az embereknek. az ital meg a masik. inkabb cigizik meg iszik mint enne. ez a szomoru.
  • KIP
    #30
    A szex szvsz nem káros szenvedély a pia,cigi,fű stb viszont az:)
  • bld
    #29
    Pontosan.
    Aki cigizik azrét teszi mert élvezetét leli benne, én sem zengek ódákat de hallottam már érdekes dolgokat mindkét oldalról...
    Azt pedig h ki dohényzik és ki nem az magánügy ugyanúgy mint a pia vagy a szeksz, biztos, h ha keresnénk találnánk mindneki "portáján" olyat amibe bele lehetne kötni.
    Az h a saját egészségemmel mit csinálok és h mitől érzem jól magam az az én dolgom szerintem.
    Amúgy midnen káros szenvedély káros hatásának az alapja a mértéktelenség, nem azzal van baj ha vki iszik hanem azzal ha mondjuk legurít két üveg vodkát egy nap, ugyanezt az analógiát át lehet vinni a cigire kábítószerekre kávéra, ételekre is.
    Mellesleg ha nem tudod megállni mondjuk azt h normálisan étkezz és kövér létedre egész napa szám.gép előtt ülsz jóval nagyobb kockázatod van magas koleszterin és cukor szinttel körülbelül 10 súlyos betegségbe;) érdemes elgondolkozni
  • CsőKujts
    #28
    Ez amúgy több szempontból is hülyeség. Plusz beteges hozzáállás.
  • Ma2ska
    #27
    Baromság.
  • CsőKujts
    #26
    Nem dohányzok, de csak nézek mennyi aranyos jóindulatú emberke gyűlt itt össze. Gratula!
  • Ma2ska
    #25
    Mindenki csinálja ami jolesik neki, az élet rövid. Annak is aki dohányzik és annak is aki nem. Azért mert 3 héttel tovább élsz nem szabad semmiröl lemondani.
  • Neerpelt
    #24
    MaT!
    A cigizéssel az a gond, hogy nem egyéni, hanem társadalmi probléma. Miért? Mert a társadalom számára minden ember pénzt/munkát jelent; ugyanis többet dolgozol, mint amenyit fogyasztassz, így hasznunk van egymásból.
    Nos, ha egy ember 30 évet él, és mondjuk cigaretta nélkül a 60-65 éves kort is megéli, gondolj bele, annyival többet dolgozik, annyival "többet termel".
    Ha ez kiesik, akkor mivan? Annyi annak a sok pénznek/haszonnak, amit esetleg megkaphattunk volna! Egyszerűen odaveszett!
    Én ha az USA vagy egyéb gazdag ország vezetője lennék, bizony bezáratnám az összes dohánygyárat...
    Ha már Magyarországot kéne figyelembe vennem, akkor már egy kicsit elgondolkoznék rajta, ugyanis ha bezáratom, még magasabb lesz a munkanélküliség, bár nem hinném hogy Gyurcsány efféle dolgokban gondolkozik...
    Egyébként semmi bajom veled, jó érveket hozol fel
  • MaT
    #23
    Már ne is haragudj, de az úgymond gyenge cigi sokkal károsabb mint az erősebb. Ez már bizonyított! Mégpedig azért mert a "gyenge" cigi füstjét a tüdő sokkal mélyebbre engedi, mint az erősét. Az erős ciginél azért köhögnek az emberek sokszor, mert a tüdő nem engedi, hogy lemenjen ezért kivált egy köhögési ingert vagy mit. Jha a másik meg waterman-nek, UnnameD-nek és a hozzájuk hasonló embereknek üzenem, hogy szerintem azokat kellene felrúgni akik ilyeneket mondanak! Én úgy gondolom, hogy mindenki saját maga dönti el, hogy károsítja-e magát, vagy nem, illetve, hogy hogyan károsítja magát. Ehhez aztán tényleg semmi köze senkinek. Persze a cigizéssel nem csak saját magát károsítja az ember, hanem másokat is, de ha belegondoltok, akkor minden ember károsítja a másikat valamilyen szinten. Pl véletlenül elhagysz vagy ha paraszt módon eldobsz egy teszem azt csokis papírt. Azzal máris ártottál valamilyen szinten az embertársadnak. (ez most csak egy kis példa volt, de vannak ennél sokkal nagyobb gondook is!) Szóval nem kell fikázni a dohányosokat, ők sem fikáznak titeket, hogy az utcán pl fingtok egyet. Mert sztem az is elég káros az egészségemre, szal légyszi ne tegyétek... Szóval ennyit erről!
  • Chris05
    #22
    Érdekes, hogy említik, hogy bezzeg a dédnagyapám napi 2 dobozzal szívott, és 102 évig élt. Ezek csak azt nem mérik fel, hogy az öreg még mindig élne, ha nem csinálta volna. Erre senki sem szokott gondolni érdekes módon.
  • Ronny
    #21
    én azt mondom inkább fussál.
  • bo1nyo3
    #20
    Nincs különbség a gyenge meg az erős cigi között, ez mesebeszéd, ha okos vagy ezt is tudhatnád. A rákos sejt átlag 15-20 naponta duplikálódik. Először egy mikro nagyságú, tehát ahoz, hogy már a röntgenen látható legyen, 10 év is eltelik attól az időtöl, amikor kialakul maga a rákos sejt. Ezért mondják, hogy évente menj szűrésre, mert mondjuk tavasszal elmész még nem látszik semmi, a következő évben nem mész, azután meg már diónyi a daganat.
    Tehát még a mamádnál "nincs semmi veszve". Még meglepődhetsz, ha rákot diagnosztizálnak nála. Mondom 3-4 hetente duplikálódik. Tehát ahogy nő a daganat, ott már a duplázódás szembetűnő.
    Egyébként érthetetlen, hogy aki tényleg szegény, tehát létminimum alatt él, az is megveszi a bagót.
  • Clava
    #19
    Ha már ezt felfedezték nehogymá ne tudjanak előállítani mesterségesen egy (Rb) fehérjét mikközbe már klónoznak meg olyan testrészeket cserélgetnek hogy ihaly, vagy csak keveseknek adatik meg ohgy előállítsák vagy pedig egyszerűen nem is kaarják.
    amúgy meg a a cigi 7 perccel rövídíti meg az életet a sex meg 12 perccel hosszabítja tehát dohányosok sexxeljetek.
  • L3zl13
    #18
    Remélem rákban döglessz meg hosszú szenvedések után. :D
  • Hoz_Hun
    #17
    A legjobban ezen ilyenen szoktam röhögni: "Az én .... (anyám, nagyszülőm, testvérem, haverom, haverom anyja, bla-bla - megfelelő rész aláhúzandó) már régóta dohányzik és ..... (még semmi baja, a szomszéd nem dohányzik és már meghalt rákban, stb.)

    Nyugtával dicsérd a napot.