12300
10528995171446015691.jpg
  • gabi89
    #10413
    Kristen Bell -nek eddig volt szerződése. Tudtommal 5részre volt még szerződése a 3évadban. Ettől még hosszabbíthattak volna ,de nem tették
  • szucsy89
    #10412
    hm van benne vmi:D
  • Gmux
    #10411
    és szerinted arthurnak elkellett magyarázni a használatát? többet tudot róla mint sylar... ő tanitotta meg sylarnek hogy gyilkolás nélkül is elveheti a képességeket...
  • szucsy89
    #10410
    nem mert Peternek is úgy "magyarázta el" hogy megértse...
  • Shiwo
    #10409
    valahogy kikellett írni a sorozatból...gondolom mivel "elvileg" nevesebb szinész, mint a többiek, így valszeg többe is került..költségtérítés címen -1 Takezo végleg..gyanítom ugyanezen ok miatt írhatták ki Elle-t is a sorozatból
  • Gmux
    #10408
    Sylar képessége már megvolt arthurnak. mer ugye elvette Peter összes képességét és kösztük volt Sylaré is
  • Scouser
    #10407
    Viszont ebben az esetben már alapból sem Claire lenne a katalizátor, hanem Hiro. Vagy rosszul értelmeztem?
  • sandor8206
    #10406
    azért én se lepődnék meg ha valamelyik részben arthur visszatérne:-D
  • szucsy89
    #10405
    istencsászár rész volt ez:D

    végre visszajött az igazi heroes érzés, Sylar nagyot alakított a tortás, a liftes meg a végén a petrelli papás rész nagyon ütött, most várom a köv rész nagyon...mindig 2 promo szokott lenni most miért csak 1van?
  • Fresh Duke
    #10404
    Sztem a Haitinak van annyi esze, hogy nem próbál meg 20 percen keresztül blokkolni v.ki olyat, aki meg tudná szerezni a képességét. :D

    #10398: Adam, Claire, Sylar és Peter öngyógyítós képessége ugyanaz volt. Arthur halálában viszont én se vagyok biztos. De mivel ott volt a Haiti, ezért nem tudott volna akkor se felkelni, ha akart volna.
    Az viszont ciki lenne, ha a köv rész úgy kezdődne, hogy a magára hagyott Arthur felkel a földről, lenyúlja Sylar képességét, majd egy atomrobbanással lezúz mindenkit pár kilóméteres körzetben. :D
  • precision
    #10403
    Adamnél csak a képessége "mellékhatása" volt hogy nem látszódtak meg rajta az öregedés jelei. Peter azért nem porladt el, mert nem volt jópárszáz éves mint Adam. Adamen sem jelentek meg azok a sérülések amiket a képessége már véglegesen _meggyógyított_. Csupán mivel már nem volt meg a képessége, hirtelen jött a hatása hogy ő bizony nem harmincakárhány éves hanem jóval több :)
  • Hoz_Hun
    #10402
    Azt meg megint csak nem értem, hogy mire Syler odaért kimerült és nem működött a képessége a Haitinak, de a fater meg elpatkolt?
    Vagy az öngyógyítás fejsérülésre nem hat? Akkor meg hogy maradt életben Adam, hisz a koporsoban oxigén hiányában igencsak sérülhetett az agya.
    Szóval van egy-két dolog amit nem értek.

    De legaláb tudjuk már hogy a Haiti képessége is másolható. Csak ki kel fárasztani aztán már is működnek a képességek.
  • Hoz_Hun
    #10401
    Igen én is úgy hiszem, hogy Adamnak öngyógyító képessége volt. Azt nem tudom, hogy amikor a képességét elvették, miért öregedett meg hirtelen. Szerintem képességét elvesztve közönséges emberé válik, azaz onnantól fogva normál öregegednie kellet volna, de nem porrá omlania. Ezzel az erővel Peter is meghalhatott volna, mert hirtelen "megkapja" az összes képessége által gyógyult sebet.
  • Lirion
    #10400
    Adam ugyanazt tudja, mint Claire, amit már tudott Peter is meg Sylar is.
  • a.carkey
    #10399
    Mondjuk a Haiti is ott volt. Francba, bonyolult ez ... :D
  • a.carkey
    #10398
    Ok, hogy "meghalt" Arthur (bár mivel előre érezte és nem izgult, szerintem ez még egyáltalán nem biztos). Az is ok, hogy Petertől szerzett "öngyógyulása" blokkolva van, de még mindig ott van benne Adam tulajdonsága is, vagyis hogy halhatatlan, ami elvileg veri Peter öngyógyulását, vagy nem? :)

    Ezzel a halhatatlanság baromsággal kezd New Amsterdamos magasságokba emelkedni a sorozat. De ha meglátom a Heroesban Kellermant, kinyírom a készítőket. :)
  • Flamer
    #10397
    nemértesz te ahhozhogy mi a pradoxon..
    ajánlom ezt a gémet.. kicsit. yóak :D info a gémről pedik itt.. :D itte a link!
  • Zomil
    #10396
    hatására=használatával


    wtb edit :D
  • Zomil
    #10395
    nem értek egyet a paradoxon kifejezés hatására, mivel nem tudjuk hogy müködik az "idö" és még senki nem járt multban, igy bármi történhet, felesleges egy fantáziára alapozni.
    ez történt ez van el kell fogadni, az hösök igy kezeli az "idöt" :)


    amugy ennyi erövel az is paradoxon, h most eldöntöm, ha felfedezik az idöutazást akkor most forumozás közben be fogok csöngetni magamhoz, nem történik meg :D
    (hopp várjatok csöngettek)

    :DDD
  • Enosh Chan
    #10394
    En egyszer mar megjartam az idoutazasos tema utjat, egyezunk meg annyiban hogy masok az elkepzeleseink :D
  • Lirion
    #10393
    Sőt, van kvibli is, aki rendelkezett képességgel, de elvesztette! ;)
  • Lirion
    #10392
    Igen, a Kensei-s példában a mesék szerint a hős megmentette a falut, amikor Hiro visszament, elbénázta kicsit a dolgokat és a falu nem menekült meg, leégették (paradoxon, kicsi, de az). Egyébként nem ő faragott hőst Kenseiből, hanem ő maga volt Kensei, csak a hőstetteit Adam cuccában vitte véghez.

    Különbséget kell tenni még a között, hogy véletlenül visszakerülsz a múltba vagy direkt, azzal a céllal mész, hogy változtass valamin. Ha csak véletlenül kerülsz vissza, akkor minden, amit teszel a most hatalma szerint történik és a te normál jelenedben már megtörtént, ismert eseményként van jelen. De ha céllal mész vissza, akkor bizony már paradoxont idézel elő.
    Egy nagyon remek példával tudom neked vázolni, hogy mire is gondolok: te vissza akarsz menni mondjuk úgy 200 évet, mert vmi pofa nem tetszik neked a töri könyvben és úgy döntesz, hogy kicsinálod amíg még pelenkás kis lurkó, de ez a krapek véletlenül pont a te ősapád, akit ha megölsz, nem tud utódokat hátra hagyni, így végeredményben te meg se születsz - nem tudsz visszamenni megölni. De ha nem tudsz visszamenni megölni, akkor nem is ölik meg, felnő, utókad nemz és 200 év múlva megszületsz te is, aki, mint tudjuk, vissza mész, hogy megöld és a kör így forog időtlen-időkig.

    A heroes-ban Hiro és Claire nem a jelenben döntötte el, hogy mit tesz, hanem miután visszamentek a múltba és az a jelenükké változott. Nem szándékos változtatás történt. Ha viszont Claire még a jelenben eldönti, hogy visszamegy a múltba és megakadályozza a katalizátorságát, akkor az már paradoxon lenne és változtatna a jelenen, jövőn is.
  • Fresh Duke
    #10391
    Nem, itt nem arról volt szó, hogy ki sárvérű. :D
    Vagyis, lehet arról is szó, hisz itt is van olyan, aki eredetileg rendelkezett képességgel (aranyvérű) és aki úgy kapta (sárvérű).
  • Enosh Chan
    #10390
    Az lehet, de ha a multba mesz vissza akkor honnan tudod hogy nem ugy tortent alapbol hogy vissza mentel? nem tudom ertheto-e :S

    Pl.: Hiro visszamegy a multba Kensei-hez azthiszi tonkretette es msot nem lesz hos kensei, pedig nem, elvileg nem lett volna hos kensei ha nem jon, ugyhogy neki hala jott letre a kensei mesek meg minden egyeb, o faragott host kenseibol
  • Flamer
    #10389
    heri plotter
  • Lirion
    #10388
    Claire-nek és Peternek is volt már vmi az agyában és mégis meggyógyult.

    Fresh Duke: sajnos én most nem tudtam újra nézni az említett jelenetet, rosszul emlékeztem a video szövegére, így már más a dolog fekvése, valóban bárki lehetett a katalizátor és nincs paradoxon.

    #10382: Ha a múltban megváltozik vmi, annak hatása van a jelenre és a jövőre is. Ha vmi történt a múltban, de te visszamész az időben arra az időpontra, számodra az jelenné válik és nem egy már megtörtént esemény lesz.
  • Enosh Chan
    #10387
    Amugy szerintem valahogy az apja kepessegeit kapja meg Peter, mert nezzuk ahogy a jovobeli peter elkuldi Matt Parkmant-t a sivatagba es ahogy Arthur elkuldi Claire-t ki tudja hova, godnolom valami koze lehet ehhez annak a fenynek ami kijott a testebol mikor meghalt, vagy nem tudom :O
  • Cat 02 #10386
    Mi ez HP ? :D
  • Gmux
    #10385
    arthur már csak azér is meghalt mer ugyebár induljunk ki sylarböl... a képességeket úgy veszi el hogy az aggyal csinál valamit és megérti. tehát a képességek az agyban vannak... na már most arthurt fejbe lőtték szét lőtték az agyát(kb azzal egyenlő hogy elvették a képességeit) így ha regenerálódna elég érdekes lenne... a katalizátorrol meg annyit hogy a jövő az változik így bárkibe lehetett, de ugyebár eddig úgy volt hogy Clairebe volt csak ugye most Claire meg Hiro visszamentek és megváltoztatták a jövőt vagyis ami a jelen. aztán ugye arthur is visszament elvette Hirotól megcsináltak egy adagot belövik Andonak meg Peternek meg még Hironak félre raknak egyet gondolom és kész... megvan oldva a problémájuk.:) ááá várom a következő részt....:D
  • sandor8206
    #10384
    hátha te látsz egy golyót jó szemed van !
    látni, hogy fröccsen hátulról, és ha fröccsen akkor az ott ki is jön, nemhiszem hogyaz agy nyomja ki a koponyát, hogy hagyjon helyet a golyónak
  • Fresh Duke
    #10383
    Megnéztem azt a részt, nem láttam, hogy ki jött volna a golyó. (Amúgy pont hátulról látni, mikor belemegy a golyó, látszott volna, ha kijött volna.)
  • Enosh Chan
    #10382
    azt probalom mondani, hogy a jovon lehet valtoztatni de a mult az allando, szoval barmit is tesz a multban hiro az nem jar semmi kovetkezmennyel mert megtortent mar...
  • sandor8206
    #10381
    de arthurból ki jött a golyó, hátulsó snitt, fej fröccsen szét
  • Fresh Duke
    #10380
    Én egy szóval se állítottam ennek az ellenkezőjét, csak annyit mondtam, hogy ez sztem nem volt amúgy se paradoxon. De amúgy is kár ezen agyalni. Megtörtént, szóval lehetséges. (Azt, meg hogy nem lehetséges, addig nehéz lenne bebizonyítani, ameddig nem épít v.melyikőtök egy működő időgépet. :D)
    Akinek nem tetszik, nézzen lostot vagy amit akar. A Hősökben amúgy se a hibát kellene keresni, sztem.

    A fejlövéses dologhoz meg annyit fűznék hozzá (azoknak, akik még mindig nem értik), Arthur feje azért nm löki ki a golyót, mert (feltételezem) a golyó akadályozza a képessége működését (mint Peternél az üveg, vagy Clairenél a fa). Ha v.ki kiszedné a golyót (pl a helyszínelők), akkor (feltételezem) feltámadna Arthur, ezért célszerű lenne Peternek meg a Haitinak eltűntetni a holttestet. :D
  • Fresh Duke
    #10379
    seth_greven fordításában ez szerepel:

    Kaito:
    "Ha rossz kezekbe kerülne, csak egy reményünk marad. Egy kiválasztott közületek, akinek tiszta a vére, aki ragyogva óv a sötétségtől."

    Egy szó sem esett itt aranyhajról, meg hasonlókról. Az egyetlen, ami itt érdekes, az a tiszta vér, de ez bárki lehet.
  • Zomil
    #10378
    amugy se biztos, h lineáris sikon mozog az idö :)
    simán lehet több egymás mellett, és ugy azért konyebb lenne megmagyarázni a dolgokat :)
  • Zomil
    #10377
    a fejböl nem löki ki.
    amikor Claire fejébe beleállt a faág addig nem regenerálodott mig ki nem huzták, Peter is addig halott volt amig az üveget ki nem vették a fejéböl, vagyis ha kiveszik Artur fejéböl a golyot akkor regenerálodna, ami valoszinüleg esélytelen ugy, h a fejében ne tegyenek más kárt :)

    amugy meg nem tudom, mit kell kavarni ezzel az idö paradoxonnal...
    A jövö folyamatosan változik, Hiro-ék megváltoztatták a jövöt. Ennyi, felesleges tovább agyalni rajta :)
  • Fresh Duke
    #10376
    1. Nem értem, hogy miért lenne itt paradoxon. (Sokan állíjták, hogy jó a logikám, szóval nem hinném, hogy nálam van a gond.)
    2. Arra nem gondoltál, hogy mások is megnézhetik a videot? Lehet, hogy Kaito direkt akart mindenkit félrevezetni... De a kedvedért megkeresem a gépen azt a részt, és megnézem.
  • Bulykin
    #10375
    de akkor még Clairben volt a katalizátor...mondjuk nemhiszem h lenne köze hozzá:D
  • Cat 02 #10374
    Szvsz időutazás még mindig parás :)