12300
10528995171446015691.jpg
  • Kicsikiraly
    #6872
    2006. nov. 8 ?????
    ok hogy korábban forgatták le a részeket, na de nem ennyivel korábban.
  • Kicsikiraly
    #6871
    egyszerű: abban a korban ragadnak amikor megáll a növekedés. addig egészséges a folyamat utána leépülés van, na azt nem hagyja a szervezet. ja és a másik: az agysejtek ugye állandóan lebomlanak. akkor nekik azok is visszanőnek? :)
  • danikarate
    #6870
    A robbanás után: http://samantha48616e61.com/popups/drucker_clip.shtml
  • BlackWolf
    #6869
    jo en ertettem felre de nemis halt meg claire mikor felrobbant new york hanem sylar olte meg a jovoben csak mindenki ugy tudta halott ... vagy nemigy tortent ?
  • Toodmayne
    #6868
    ha nem halt volna meg mért kellett volna megmenteni? :) (save the cheerleader...)
  • Seten
    #6867

    Márpedig valószínűleg meghalt. Sylar arról gondoskodott.

  • BlackWolf
    #6866
    nemis halt meg :D
  • vki
    #6865
    Meg ha darabokra széthullanának, és regenerálódnának, akkor Claire sem halt volna meg abban a jövőben, amikor NY felrobban. (még az 1. évadban Sylar szedte ki az agyát abban a jövőben)
  • Toodmayne
    #6864
    Most beszéltük meg hogy Claire nem igy fog kinézni egész életében, mert a sejtek osztódása normáslis testi mműködés, amit a regenerációs képessége nem befolyásol, mivel a képessége regeneráció és nem "halhatatlanság". És az is most lett megtárgyalva, hogy Peter nem robbant fel ténylegesen. Kensei pedig nyilván nem loccsant darabokra csak megégett, mert ha az agya elpusztulna nem nagyon kenne képessége regenerálódni.
  • Shiwo
    #6863
    lehet, hogy élete teljében marad meg az ember..ami ügyebár férfiaknál a 30as évek eleje szokott lenni...tán nőknél is
  • juve1127
    #6862
    van RNS meg DNS vírus is
  • juve1127
    #6861
    És mért pont 32 éves korában maradt meg kensei?????? mert akkor ezek szerint Claire is örökre egy 17 éves lány képében fog császkálni? mert ezek szerint igen. A másik, meg az hogy sztem ha levágják a fejüket, akkor sem halnak meg, mert Peter meg Kensei is túlélt 1-1 robbanást, ami tuti darabokra loccsantota őket
  • Cat 02 #6860
    sztem már babakorában leesett neki mikor "benntégett" a házban ...
  • TommyC
    #6859
    Ügyes (:
    Baktériumok: kör alakú DNS + plazmidok
    de az RNS helyettesítheti a DNS-t bármikor.

    a DNS véfén lévő dolog emi fogy pedig a telomer.
  • TommyC
    #6858
    Atttyám... barátaim..még nem volt olyan rész ami után nem éreztem volna azt h seggre esek...most néztem meg a legújjabb részt és....áááááááhh

    jajjjjj de jóóók!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Kicsikiraly
    #6857
    Ebben lesz nagyspoilerből is egy kis idézés, csak hogy ne mondjátok hogy nem szóltam.[spoiler] 1., szvsz tök egyértelmű h Hiro fog meghalni. sajnálom én is, de a spoilerek alapján erre lehet számítani.
    2., lehet hogy amikor a kép készült már Takezo el volt zárva :P
  • ancsie18
    #6856
    Azért mert ő a 12-ek kiötlője, még nem feltétlenül tag is!
  • BlackShadow
    #6855
    na.. a dns és a terhesség vita után itt egy kis fun video :D persze aki nem néz junkie-t csak annak új :P

    http://www.sorozatjunkie.hu/2007/11/07/reggeli-video-hiro/
  • atomboy
    #6854
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ize, lehet, valahol elsiklottam, de s2x07-nel Bob azt mondja Nathannak, Adam gyozte meg, hogy osszetartanak, elvileg o lenne a 12-ek kiagyaloja.
    Megneztem az s2x04-nal lathato csoportkepet, egy kiveve mind lathato, a 12. tagot viszont Nathan keze eltakarja. Azert a feje bubja lathato, nagyon osz a haja es rancos a homloka. Tazeko viszont szoke meg akkor is, amikor Peterrel talalkozik. Lehet, megsem o az Adam?
  • bigdadylacika
    #6853
    Peter ezek szerint már halhatatlan ja
  • Shiwo
    #6852
    nem, ösztönösen használja a regenerálódást, már többször volt rá példa..
  • Flamer
    #6851
    de akkor Peter is halhatlan már?:D és hogy használja a képességét? csak akkor halhatatlan ha arra koncentrál?:D
  • light00
    #6850
    Jó, már ez a regenerációs téma is kezd úgy eldurvulni, mint Claire gyerekszülési, stb. vitája :D
  • light00
    #6849
    Ja amit elfelejtettem :D
    Többen írták, hogy lehet Takezo a Petrelli papa. Én úgy emlékszem, a 12ek fotóján rajta volt a fater és nem Takezo volt az.
  • rtfmZoli
    #6848
    illetve nem is DNS, hanem RNS van náluk, a baktériumoknál van asszem körkörös DNS
  • light00
    #6847
    Jaja, én is így gondolom, hogy Claire hamar megtudta hogy mi a képessége, így ebben a korban "ragadt" (szegény :DD), míg Takezo a halálos lövését ugye Hiro mellett kapta, őnála ott akadt ki a biológiai órája.
  • rtfmZoli
    #6846
    A sejtekben lévő DND szálak végein vannak javítófehérjék, amelyek sejtosztódásonként egyre rövidülnek, ha elfogynak, akkor már nem tud tovább osztódni a DNS a másoláskor.-->death approaches
    A vírusoknál körkörös a DNS, úgyhogy náluk nincs ilyen gond.
  • atomboy
    #6845
    A sejtek osztodnak. :)
  • Seten
    #6844

    u.i.
    Mert ez nem új kitaláció, amiket már korábban többször is megmagyaráztak.

  • Seten
    #6843

    (a szervezet/szervek fejlődnek, nőnek)

  • DJ BP
    #6842
    sztem a sejtek szaporodnak nem nőnek :))
    Mondjuk ezzel épp sikerült megmagyaráznom imént feltett kérdésem :)

    u.i.: azért érdekes, egy forgatókönyv író kitalációit próbáljuk magyarázni :)
  • Seten
    #6841

    Mit nem lehet érteni ezen a sejtregeneráción?
    Ha egy szervezet (a sejtek) fejlődik/növekszik addig nincs semmi gond. De ha már öregedni kezd(enek), akkor kezd működésbe a regeneráció.

  • Shiwo
    #6840
    hát a hősökbe pl nem mindenkinek ugyanabban a korban jön elő a képessége, így aki hallhatatlan, az annyinak néz ki, amennyi akkor volt, amikor hallhatatlanná vált..




    amúgy sztem nem a hallhatatlanság a képessége, viszont sztem esélyesen lesz valami más képessége a regeneráción kívül..
  • DJ BP
    #6839
    ezt én sosem értettem, amikor filmekben halhatatlanok voltak, mi alapján néz ki valaki pl. 25 vagy 40 évesnek? :DD
  • Seten
    #6838

    "Vett át"? Az alapsztori ugyanaz. Csak az X-Men-ben úgymond "előrébb" járnak mert ott már a nyilvánosság is tudja, hogy vannak a világon ilyen külöleges képességű emberek.

  • precision
    #6837
    én nem olvastam, hanem néztem
    és igen, valljuk be a heroes vett át dolgokat az xmenből, még ha nem is egyazegybe, de párhuzamok vagy hasonlóságok vannak
  • ancsie18
    #6836
    Itt mindenki olvas X-Ment?! Mindig onnan hoztok példákat.
  • Seten
    #6835

    Hát sztem meg de. :) Sejtregeneráció. Vagyis a sejtek nem(vagy csak nagyon kis mértékben) öregszenek.
    Lásd az X-Men-ben Wolverine.

  • spidey91
    #6834
    szerintme meg ugyanaz mint Clairnek regenerálodik azért néz ki ugyanugy mint mikor hiro felrobbantortta mert nem öregedik

    de monjuk akkor eddig vagyis felnöttkorig is ell kellet jutnia... meg kler se csecsemo nemtom passz.....
  • DJ BP
    #6833
    baromi jó rész volt hinyje :)