56
  • xavier
    #56
    de utálom ezeket a rohadt amcsikat.
  • Tiberius B
    #55
    Ez igaz, szerintem is, csak erre sajnos nekik is rá kéne jönniük.
  • Tiberius B
    #54
    jó mondás, én is csak most tudtam meg kitől származik
  • formatuq
    #53
    Sokszor hallottam mar, de nem tudtam hogy kitol is szarmazik. most mar tudom, koszi.

    van egy par variacioja:

    Many variants derived from this phrase have arisen and have usually been incorrectly attributed to Franklin:
    "They that can give up essential liberty to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety."
    "They that can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety."
    "Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither"
    "He who would trade liberty for some temporary security, deserves neither liberty nor security"
    "He who sacrifices freedom for security deserves neither"
    "If we restrict liberty to attain security we will lose them both."
    "Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both."
    "He who gives up freedom for safety deserves neither"

  • Morden23
    #52
    Igazából minden belügyi és külügyi hivatalnak az az érdeke, hogy teljes ellenőrzést vezessenek be, hiszen a működésük így közeledik egyre jobban a tökéleteshez. A baj az, hogy ha olyan vezető réteg áll egy ország élén, ami nem szab gátat az aránytalan túlfejlődésben, és hagyja, hogy a hárombetűs szervezetek vízfejet növesszenek az apparátusra.

    "If we restrict liberty to attain security we will lose them both." - Benjamin Franklin

    Ez annyit tenne, hogy "Ha korlátozzuk a szabadságot a biztonság érdekében, mindkettőt elveszítjük". Érdemes lenne ezen mindenkinek elgondolkodnia.

    Már alig várom a következő J. E. Hoover-t.
  • Yv@n
    #51
    Tudom jah, ofkoz, ha már kdeinit fut, egyéb cuccok gyorsabban röffennek fel, de ha gnome alatt variálok, akkro gnome cuccokatpreferálom inkább.
  • Mike
    #50
    AZ FBi a seggembe is lehallgató berendezést dugna, ha tehetné
    Igaz lassan megteheti.
    Az egész Föld az övék. Legalábbis ők úgy gondolják
  • Hegyikecske
    #49
    uhh ez melyik országban van? remélem nem itt nálunk, mer akkor kétségbe kéne vonnom h 2006ot írunk...
  • kvp
    #48
    "Jó, akkor most szólok, hogy a cyberpunk nem is volt akkora hülyeség.
    Most gondolja már valaki végig, hogy ha valakinek totális uralma van az internet fölött, akkor menniy energia és idő kell ahhoz, hogy ezt a hatalmat hijack-elje valaki?"

    A jelenlegi technologia teljesen biztonsagos, mivel az adatokhoz valo hozzafereshez fizikai hozzaferessel kell rendelkezni a szolgaltatok halozati berendezeseihez. A megoldast elsokent a cisco javasolta meg 2003 korul. Mara a legtobb nagy amerikai gyarto beepitette a termekeibe, es a magyar halozat nagy reszen ezen rendszerek mar telepitesre kerultek. A legutobbi eu-s torveny korlatozottan, de ezek hasznalatara kotelezte a tagallamokat. Amig amerikaban csak felvetettek, addig az eu bizonyos allamaiban (pl. hazankban) mar mukodik is egy ilyen rendszer...
  • formatuq
    #47
    hat igen, amerika egy szabad orszag.
    es egy szabad orszagban, ahol szabad akaratodbol azt teszel amit SZABAD.......
  • Caro
    #46
    Úgy értem a KDE libek +32 mega.
  • Caro
    #45
    Kb. 32 Mega.
    Csak lassabban indulnak, mint KDE alatt sajnos.
  • asr1981
    #44
    USA-FBI-CIA???
    SAJÁT PORTÁJUKON ,rakjanak előbb rendet utánna ugassanak, bele más véleményébe életébe!
    Őket kifelügyeli senki!
    Már J.F.Kennedy idejében sem tudták az fbi-t,cia-ét ellenőrizni..Háát akkor mi lehet most????
    KÁOSZ!---inkább magukat ellenőrizzék...!
  • Mike
    #43
    ez spec nem demokrácia, hanem republikánus őrület
  • p1gr1
    #42
    Vagyis inkabb nem csak windows ele erdemes hanem minden OP ele amit nem olyanra talaltak ki hogy biztonsagos legyen.Egyrol tudok de az nagyon is jo :).
  • p1gr1
    #41
    Aki a viszont windows ele nem rak egy tuzfalatt es nem titkositott kapcsolaton keresztul csatlakozik egy proxyhoz az haat nem tudom hogy erzi magat biztonsagba :).Eleg sok modszer van a neten es mind nyilt forrasu.Google jo barat o semleges internetett szeretne.Winyo titkositasra is van 1-2 jo cucc amit meg a jo isten se tudd feltorni.
  • jzombi
    #40
    "az is tud GPG-t"
    Nem voltam elég figyelmes, nem azt írtad, hogy "az tud GPG-t". Bocs.
  • jzombi
    #39
    Nem tudom, mi a gond a gaim-el. Én azt használom. Pluginokkal nagyon jól használható, van ebben is titkosítás, rsa asszem (nem értek sajnos ezekhez, nem tudom melyik algoritmus a jobb). Kopete-et is kipróbáltam, nekem nem jött be.
  • Yv@n
    #38
    Én spec nem komálom ha berántja a kde libek jórészét valami csak hogy gnome alatt fusson.

    Üzenetet küldeni tud, fogadni tud, és ugyanazt a felületet adja win és linux alatt is, így lényegtelen hogy épp mi előtt ülök mindent ugyanott találok benne.

    Ha pedig épp nem gaim, akkor centericq :)
  • Caro
    #37
    Mindjárt elkezdem őket sajnálni :D
    Nem ez a baj, vannak néhányan a linuxosok közül is, akik a Gaim-et hypeolják.
    Én is GNOME-ot használok, de azért a Krusader a KGPG, a Kopete és az AmaroK ikonjai ott figyelnek a quick launch panelen.
  • pepe003
    #36
    Bocs nem ezt akartam hanem ezt
  • pepe003
    #35
    "A Szövetségi Nyomozóiroda nemcsak az internetszolgáltatókat, hanem a hálózati hardverek gyártóit is kiskapuk elhelyezésére kötelezné, hogy az eddiginél könnyebbé váljon a lehallgatások megszervezése és végrehajtása. "

    Ezek is inkább elmennének dolgozni, mint hogy itt mindenféle hülyeséget kitalálnak
  • turul16
    #34
    "Nemtom miért hype-olják annyira a Gaim-et egyesek, Kopete 1000x rulz-abb."
    Többek között, mert szegény winesek nem tudják futatni. Vagy igen ?
  • Caro
    #33
    Egyébként a mostani IM-ek legnagyobb baja, hogy kell egy központi szerver.
    Sokkal jobb lenne, ha a kliensek szerver nélkül lennének képesek hálót alkotni.
    Ez még tracker mentes torrentre is használható lenne.
  • Caro
    #32
    Nemtom miért hype-olják annyira a Gaim-et egyesek, Kopete 1000x rulz-abb.
    Kopete-hez van KopeTex is, meg az is tud GPG-t és még fordító plugin is van hozzá, csak hogy a legfontosabbakat említsem.
  • turul16
    #31
    "A 27 oldalas tervezet a hálózati hardverek gyártóit frissítések, illetve módosítások alkalmazására kötelezné, hogy létrehozzák a lehallgatásokhoz szükséges kiskapukat" Egyre népszerübbek lesznek az FPGA-k, és mindeki maga csinál LAN kártyát, letölti a warez oldalakrol, hogyan kell :) Mert tiltott tudás lesz civil kézben a hálókártya készítés.
    Én biztos nem veszek olyan hardwaret amivel tudom ,hogy lehalgathatnak (BÁRKI,nem csak FBI). (Minden IC-böl végy ketöt mielőt felhasználnád, a másikat küld az elektron mikroszkóp alá, ki tudja.., lehet, hogy nem irták rá, hogy poloska is van benne)
    És persze pl. velem akarják megfizetettni a saját lehalgatómat.

    Aki még nem ismerné: gaim encyption
    openpgp
    Ha ezeket mindenki használná, akkor csak nem csuknak le mindenkit, mert terrorsta? Vagy igen? Ha pletykák igazak az USA-ban van olyan álam ahol tilos titkosítani.
  • Ronny
    #30
    a roxxhoz van köze
  • Ronny
    #29
    szerintem meg nem érted én mire gondoltam...
  • szacsi
    #28
    gondolom nemtudod miről van szó, mindegy.
  • juhand
    #27
    Helyesen:
    A jó kurva anyját az FBI-nak.
    Elég vacak a helyes írásom :-((
  • juhand
    #26
    A jó kurva annyát az FBI-nak.
  • Police88
    #25
    "kötelezve ezzel az internetszolgáltatókat és a megfelelő hardverek gyártóit a szükséges kiskapuk elhelyezésére termékeikben" hmm s akkkor majd mások is jól kihasználják ezeket a kiskapukat :D
  • Ronny
    #24
    wateva...u roxx!pff
  • Police88
    #23
    vigyázz mert már nyomoznak a bandád után :D rotfl
  • Munch
    #22
    Még örülnék is neki ha Jack Bauer félék dógoznának ottan.
  • szacsi
    #21
    Orwell roxx. 1984 roxx. Telekép roxx.

    :(
  • Morden23
    #20
    Ez azért nem így van. Ezért vannak különböző nemzetközi egyezmények.
    Ezzel az erővel azt is megtehetném, hogy kiállok az M7-es autópályához, felhúzok egy sorompót, és kinevezem "Morden-vámhatárnak", aztán mindenkit úgy megvámolok, hogy csak na.
  • P3h3ly
    #19
    A hős amcsik megvédenek mindenkit, vagy a hatalmukat akarják kiterjeszteni. Tényleg belegondoltatok már abba hogy egy kormány (vagy ott mifene van, lusta vagyok utána nézni), milyen simán véglegesíteni tudja az uralmát? Az ellenfeleit gyakorlatilag elzárja a internettől hiszen mindenről tud amit az uralma ellen próbálnak tenni és fenn van a neten.
  • BlueGold
    #18
    A végén meg igaza lesz Orwel-nek.
    Eddig nem igázán voltam oda a Linux-os firmware-t tartalmazó hálózati eszközöktöl, de ezek után arra kell átálni.
  • Morden23
    #17
    Irka: szerintem lassan elkezdhetsz választani.

    Az egyik irányból a seggedbe is kamera lesz dugva (plusz oktatási célzattal egy elektromos ösztöke), valamint minden reggel bejelentkezik a 3G-s, OLED high definition tévéden Norbi, és addig nyomja az ösztöke gombját, amíg nem tornázol vele.

    A másik irányból meg kezdhetsz megtanulni kínaiul, ami már önmagában felér egy elektromos ösztökével.

    Szerintem legyünk gonosz terroristák. Még ingyen tévé-időt is kapunk, és hivatalból áthághatunk minden szabályt. A samsung winchestereket árusító boltokkal szeretném kezdeni a merényletsorozatot (épp most pusztult el).