2300
Hogyan készítsünk otthon füst- és bűzbombát?
  • Dawe13
    #2140
    ja köszi a dicsérő szavakat! 10 doboz gyufa elég volt hozzá! :P
    nekem a sima gyufa lángja is begyújtotta... lenne egy kérdés(tom nem ide tartozik:D): nem tudjátok,hogy lehet egy kép méretét lekicsinyíteni?? túl nagyok a fájlok,nem tudom őket sehova se feltölteni...
  • Dawe13
    #2139
    Most éppen egy videón dolgozom,amin a mostani "pirós tevékenységeimet" gyűjtöttem össze. eddig ezek vannak: gyufás vulkán(ha annak mondható :p)
    gyufás-rakéta,és füstbomba.Még ha minden igaz,lesz vetőcsöves,kanócteszt,meg minibomba is...majd meglátom..természetesen ez is fennt lesz a jútúbon. :D
  • light00
    #2138
    Össze kell keverni, alaposan, és a gyufa lángja sztem túl kevés a gyújtáshoz. Próbáld gyújtózsinórral. Másrészt porcukrot használj, vagy még inkább a gyógyszertárban található glukagon(?) vagy milyen nevű cukrot.
  • Deviance
    #2137
    jaja es mi a velmenyetek rola? :)
  • Deviance
    #2136
    ja ok koszi! akkor itt a kristaly cukoral van a baj!
  • light00
    #2135
    szép munka...dicséretes!
  • Dawe13
    #2134
    pár gond ami lehet a baj forrása: porcukrot használtál? ..mert csak az a jó...Az arányok milyenek voltak? én már rég csináltam candyt,de sztem porcukor kicsit több kell..(javítsatok ki ha nem). Ha gyógyszertárba vetted,akkor a tisztaságával nem lehet gond. ja,és nem "egymásra kell önteni" hanem el is kell keverni. :p(de gondolom elkeverted rendesen)
    ja,és az arányokra visszatérve: asszem,ha sok kálium-nitrátot teszel,akkor elkezd égni,de nem füstöl...és feketés-barnás trutyivá válik...ha sok a cukor,akkor meg meg se gyullad,csak foltokban...tehát: csinálj egy másikat,és kísérletetgess! akkor biztos össze fog jönni! ;)
  • Deviance
    #2133
    hali! uj vagyok!(ezen a teren) vettem gyogyszertarba kalium-nitratot + kristaly cukorral osszekevertem (1masra ontottem) de nem gyullad meg :S (fa gyufaval)
  • Dawe13
    #2132
    Ő az! :)
    Remélem így már elhiszitek!
    figyelmesebbeknek mondom!
    a képernyő jobb sarka felé tisztán látszik,ahogy a rakéta a virágokra esik.

    U.I: a macskanyávogás nem az én hibám!
    ...a cica volt...
  • Dawe13
    #2131
    Nektek se hozza be a képet? bazz... :(
    Pedig ez egy kép lenne a rakeszról..
  • Dawe13
    #2130
    megpróbáltam feltölteni...a feltöltés felment 100-ig aztán hibát írt ki...még egyszer megpróbálom..[IMG]E:\Dokumentumaim\Fényképezőgépes fotók[/IMG]
  • zoolee
    #2129
    Ezaz...
  • Nuki
    #2128
    Ja, különben meg sem történt...

  • zoolee
    #2127
    youtube ra fel!!!
  • Dawe13
    #2126
    Köszi :)
    Azóta csináltam még nagyobbat,amiről videjó is van!:)
    hehe..az elején a macskám is beleszól a tesztbe...lol
    ha kell valakinek,majd MSN-en átküldöm...
    címem: [email protected]
  • Czdano
    #2125
    Hehe :) Grat
  • Dawe13
    #2124
    Am. Csá Vegicsek! :)
    Ez az oldal dtigersasé meg Johncutteré?:D
    az a helyesírás!:D hát az valami lol.
    Csak hogy 1-2-t említsek:
    - " a pyrománia legyenveled"(egybe:D)
    -fazsén :D
    -válalom
    - It
    -terorizmus
    Na jó,nem fikázom tovább szegény kiskölyköket...ha esetleg figyelnének nyelvtanórán,nem lennének ilyen helyesírási problémáik :D:D:D
  • Dawe13
    #2123
    Sziasztok! de rég voltam itt! ;)
    Tegnap,mivel eléggé unatkoztam,összedobtam egy "bombát". egy kindertojás-testbe 5 doboz gyufa porját raktam...kicsi lyukat fúrtam,és bele egy házi "Nuxa-féle" kanócot. :).
    A biztonság kedvéért leástam a földbe..begyújtottam,de robbanás helyett rohadt magas lángot produkált,és süvítő hangot adott ki,és eegy csomó füstött lőtt...ennek sikerére összedobtam egy rakéta szerű ormótlan alkotmányt. :D pezsgős-kupakba 5 doboz gyufa porját raktam,és a sok próbát kiállt A-25-ös műanyag fúvókámat ragasztottam bele,pillanatragasztóval...pácát nem raktam rá...(a következőre teszek:)) fel a rakétaállványra...mitán begyulladt a kanóc,és begyulladt a cucc,elindult a kis rakesz...úgy kb 4 méteren hangos durranással kilőtte a fúvókát,és még repült úgy 10-15 métert(csak saccoltam :D). a pályája viszont stabil volt,nem ment félre,vagy ilyesmi...tehát tetszett! :D a házi kanóc jónak bizonyult,az A-25-ös fúvókám is kibírta a "kalandot". :)
  • Fantos
    #2122
    de akkor is pyrocenter kopintás
  • Fantos
    #2121
    akkor...GWÁHÁHÁHÁHÁHÁ!!!
  • vegicsek
    #2120
    Nem, ezt az oldalt a gyerek halál komolyan gondolta.
  • Fantos
    #2119
    azért gondolom mert pyrocenter "paródia" akart lenni
  • Czdano
    #2118
    puha fazsén faszén c 1000ft tesco benzinkút

    Ezt most láttam..LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL FAZSÉN
  • Czdano
    #2117
    Mindent meg kell tanulni egyszer :)
  • zoolee
    #2116
    OFF/
    sadsadsadsadsadsadsadasdsadsadsadsasadsadadsadsad!!!!


    ON/
    asdadsadsadsadasd.???:)
    Mi értelme web lapot csinálni, ha nem rak rá semmit?
  • Czdano
    #2115
    IT SENKIT NEM AKAROK TERORIZMUSRA BUZDÍTANI!!!!!


    :AS::D:AS::SSD
  • zoolee
    #2114
    LÁL, receptek hol is vannak?
  • light00
    #2113
    Ez nagyon kész :DDDD
  • Czdano
    #2112
    Ez de odavág :DDDDDDDDDD
  • vegicsek
    #2111
    Pyrocenteres a gyerek, mindenki utálja, aztán múltkor reklámozta
  • Nuki
    #2110
    igen érdekes.... te hogy találsz ilyeneket? :D
  • vegicsek
    #2109
    Ezt kukoljátok meg.
    Egy 11 éves csinált pirotechnikával foglalkozó oldalt.
    Én percekig röhögtem, csak a helyesíráson.
    Klikk
  • zoolee
    #2108
    -.-...hülye fotocsoppos pihentagyú lámak...
    De azért jó5let..XD
  • Nuki
    #2107
    !!!4
  • Nuki
    #2106
    o.O Hinnye, akkor jó rég jártam utoljára ott :D
  • Hupiedone
    #2105
    Az már nagyon régen volt :-). Visszakeresgéltem, és a témakörös elrendezés 2005 januárjában lett meg. Azóta történt egy-két dolog :-).
  • Nuki
    #2104
    Azaz! A témakörök! :)
  • Hupiedone
    #2103
    Mire érted a berendezkedést? Szerkezeti szempontból? Már elég régen témakörök vannak, kb. fél éve pedig kicsit megváltozott a kinézete.
  • Nuki
    #2102
    Értem... mikor változott meg utoljára a fórumotok berendezkedése? mert amikor legutoljára ott jártam, kicsit más milyen volt... (ahogy emlékszem, bár lehet hogy az én hibám:)
  • Hupiedone
    #2101
    Akkor örülök :-).
    Ezt igazán az adott boltosoktól kellene megkérdezni, én is csak találgatni tudok :-). Valószínűleg valóban étvágygerjesztőnek van fent, illetve azért, hogy lehessen hallanai a véleményeket, hogy szilveszterkor vennének-e ilyeneket az emberek, vagy mást szeretnének...
    Vannak moderátoraink, akik teszik is a dolgukat rendesen, de a moderálási elvek alapvetően "liberálisak". Így van az, hogy aki nem illik a közösségbe, az előbb-utóbb kényelmetlenül érzi magát és nem jön többet, nem a "hatalom" tiltja ki. (Bár vannak rövidebb tiltások is rendesen.)