2300
Hogyan készítsünk otthon füst- és bűzbombát?
  • Nuki
    #2100
    Mellesleg vannak az oldalon moderátorok akik el tudnának távolítani 1-2 nemtetsző elemet a rendszerből?
  • Nuki
    #2099
    tüzijáték rendelést én nagyon jó ötletnek tartom :)
    de minek van fönnt az oldalon II.osztályú termék, ha nem lehet rendelni csak szezonban? Étvágygerjesztőnek?
  • Hupiedone
    #2098
    Semmi probléma, a kritika hasznos :-).
    A probléma igazán az, hogy mindig jön egy-két ember, akik kiborítják a többieket, akik emiatt aztán nem jönnek többet, vagy ritkábban. Szerencsére ez megváltozott egy ideje olyan irányban, hogy azok mennek, akik kiborítanak másokat :-).
  • Hupiedone
    #2097
    Igen :-). A Piedone név már foglalt volt.
  • light00
    #2096
    Bocs, ha bárkit megbántottam vele, de nekem eddig jo élményem nem származott arrol az oldalrol, talán lehet, egyszer megnézem alaposan, mondjuk minden topikban eltöltök egy-két hetet, hátha mégis megkedvelem^^
  • vegicsek
    #2095
    Jáá, Piedone te vagy az? Nem is néztem a nevet hirtelen.
    Ő az admin
  • Hupiedone
    #2094
    Köszönöm a kritikát, sajnálom, hogy ennyire nem nyerte el a tetszésedet a Pyrocenter (ami egyébként nem csak abból az egy topicból áll).
    Viszont megnyitottuk Magyarország első tűzijáték webáruházát, ahonnan online lehet tűzijátékot rendelni. Ez remélem kedvezőbb fogadtatásra fog találni.
  • vegicsek
    #2093
    High Energy explosives
  • Nuki
    #2092
    hélium?
  • vegicsek
    #2091
    Hja, nagyon gyatra most a színvonal, el vagyunk árasztva hülyékkel.Inkább HE témában dumcsizunk
  • Nuki
    #2090
    ismertük már, de én nem nagyon fogadnék meg 1-2 tanácsot amit oda leírnak mert több mint életveszéles.... :)
  • light00
    #2089
    nicsak, megtaláltad a legszarabb, leggányoltabb topikot ami a témárol szol. :)
  • Czdano
    #2088
    Nicsak mit találtam nektek..(csak h pörögjön a topik :) )
  • Czdano
    #2087
    Azis én voltam :D
  • Nuki
    #2086
    valamelyikőtök ezt már beszúrogatta régen...
  • Czdano
    #2085

    YEAH :D
  • Czdano
    #2084
    Hát elég érdekes szaga van de az ize nem olyan rossz (megkóstolta még előző nyáron) Asszem még megvan a kép róla...
  • light00
    #2083
    Na és az füstöl vagy büzölög?

    (diétás kolával csináld(Y))
  • Czdano
    #2082
    Hmmhmm itt a nyár, lehet késziteni a kólaágyúkat ^^
  • Nuxa
    #2081
    Szerintem a fluorgázt belélegezni látványosabb jelenség lenne
  • zoolee
    #2080
    Vagy ha PL alut eszel, az felgyűlik vesédbe, és veseelégtelenségbe megborulsz...XD
  • Nuki
    #2079
    ajánlhatom a szaud-arábiait? nekik nagyon finom aranyporjuk van :D azok az olajsejkek micsoda fényűző életet élnek!! haj!
  • vegicsek
    #2078
    [elmegy aranytömböt enni]
  • Nuki
    #2077
    Vigeicsek! Ha ide benézel, mert tudom hogy ide jársz =)
    Csak hogy nea vicctopikot spammeljük szét, ide írom be:
    a nehézfémek sói a mérgezők, irreverzibilisen(visszafordíthatatlanul) kicsapják a fehérjéket.
    Ha könnyüfém-sót iszol, azok reverzibilisen(visszafordíthatóan) csapják ki a fehérjéket. Konkrét példa: ezért leszel szomjas ha konyhasót eszel (Na ugye könnyűfém)

    szerk: pélául ha egy aranytömböt, vagy ezüstdarabot lenyelsz, semmi bajod se lesz.
    Az már más kérdés, hogy egyes fémeket ha lenyelsz, a gyomrodban lévő HCl-el reagálnak, fém-kloridokká, amik viszont mérgezők lehetnek...
  • Nuki
    #2076
    nekem volt alkalmam ezt skype-on a képébe vágni öregségével együtt =)
  • light00
    #2075
    Köszi szépen!
  • vegicsek
    #2074
    Boldog szülinapot!
  • Nuki
    #2073
    iskolában, felügyelt keretek között is rakoncátlankodik. tapasztaltuk:)
    borsószem nagyságú hatalmasat pukkan, videóm is van róla ;) (telefonos)

    de szerintem csak mi vagyunk ennyire piromániásak, hogy jódból egyből a nitrogén-trijodidra asszociálunk..
  • light00
    #2072
    LOL XDXDASDASDASD
    Ezek szerint még nagyobb kémia buzi vagyok mint te :)
    De nekem meg sem fordult a fejembe hogy indulatszo csak miután irtad. Na most leszek kiváncsi a magyar érettségimre
    De jodot lehet kapni szilárdan is, egyszer haverom anyjával vetetett, miután valahol olvasta hogy lehet kapni. Mikor én probáltam anyámmal vetetni, azt mondták jöjjön vissza délután, s mikro visszament, azt mondták mégse tudnak adni. Ez azért elgondolkodtatott.
    Ui.: aki ügyes lekondenzálja a jodgözöket. Az más kérdés hogy rohadtul nem éri meg a fáradtságot. És jodaziddal tényleg ne játszon senki otthon (rajtam kivül :D).
  • Czdano
    #2071
    Lol ma összeragasztottam fél doboz gyufát és meggyujtottam (apró öröm) 30 centis lángja volt o.0
  • vegicsek
    #2070
    Basszus, mire leesett, hogy honnan szülted oda a Nátriuomot!
    A "na" az egy indulatszó volt, nem edig egy vegyjel.
    Az egy dolog, hogy én kémiabuzi vagyok, de azért ez nekem eszembe nem jutott volna.

    Amúgy Jódot csal alkholos oldatban kapsz, ha pedig kristályosítani akarod gyönyörű kísérletet kapsz a Jód szublimálásának bemutatására.
    Ui:Nitrogén trijodid-ot inkább hanyagold
  • light00
    #2069
    hehe. mire készülsz?
    ezek a legnehezebben beszerezhetö anyagok, nátriumot engedélynélkül sehol nem kapsz. Elektrolizálj egy honap alatt otthon :DD
    Jodot elvileg találsz gyogyszertárban, de ugyse fognak adni ilyen-olyan indokra hivatkozva. Tehát azt se fogsz beszerezni egykönnyen. Szorri :)
  • hulk91
    #2068
    na és jód-port hol lehet venni ?
  • zoolee
    #2067

  • Nuki
    #2066
    nem volt kielégítő a válasz ezért kérdezhette meg újra
  • hulk91
    #2065
    jaja skizofrén

    ET hazatér!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D
  • light00
    #2064
    de most meg is kérdezte hogy nagyjábol mennyibe kerül!!! :D
  • vegicsek
    #2063
    Nem véletlenül volt De-Javum.
    #2031

    Mondjuk ugyanezt el mondtam neki, és meg is köszönte, lehet skizofrén a csávó?
  • light00
    #2062
    patika: nagyon drága, nem éri meg.
    kertészeti boltokban kaphato meg változo áron, mennyiségtöl függöen de egész korrekt áron mütrágya cimén. Kicsit szennyezett igy nem lesz tökéletesen tiszta az égése, de ott kaphatsz.
  • hulk91
    #2061
    szevasztok! salétromsót hol lehet kapni és baggyából mennyibe kerül????