2300
Hogyan készítsünk otthon füst- és bűzbombát?
  • Nuxa
    #2180
    Jó tudom hogy eléggé megbüntet Isten még ezért :) legközelebb kimegyünk majd a francba, hogy ne zavarjunk senkit és a következő téma a petárda hatása a gyümölcsökre címmel fog indulni :D
  • Dawe13
    #2179
    Jól hallottam,hogy a videó elején az a Prince of Persia zenéje? :)
    jó lett..
  • Dawe13
    #2178
    Na feltankoltam a készleteimet. Van itt minden: Csillagszóró,szénpor,alumíniumpor,vaspor,gyufapor,petárda...
    Majd elkezdem a teszteket...vulkán,rakesz stb..
  • Nuki
    #2177
    Hát nem a legjöbb ötlet... vannak akiket ez elég kényelmetlenül érint, hogy sírköveken petárdázgattok, ráadásul így hogy a petárda nem túl legális... eléggé ízléstelen.
    Az hogy elhasznált mécsest (más szerintem nincs is nagyon ott) pukkantgattok az még oké, amikor elememben voltam én is szerettem pukkantgatni dolgokat, de legközelebb a sírokat hagyjátok ki ebből, mert mint fentebb említettem nagyon sok embernek ez igen kényes pontja, mindentől függetlenül.

    Ahol laktok, nem zavar senkit hogy ti petárdázgattok?

    Amúgy majdnem elnevettem magam azon a részen amikor ilyen mindenféle rádióbeszélgetés alatt jöttek ezek az egymásutáni pukkanások...

    Minden ilyet csak kúltúráltan, és visszafogottan (petárda, rakéta, akármi...) ne romboljuk már legalább a saját "hírnevünket"
  • Fantos
    #2176
    legalább a sirokról szedtétek a mécseseket?
    ja és síron gyújtani szentségtörés
  • vegicsek
    #2175
    Pont temetőben?
  • Nuxa
    #2174
    Míg dávidka pakolászik én felgórom má ide a linket az új temetős kalandjainrról :) azért temető, mert közel van és sok a törékeny cucc :) na itt van
  • Dawe13
    #2173
    Sziasztok!
    Tegnap rendet raktam a cuccaim között,és végre helyre állt a rend.
    Az anyagok el lettek különítve kis műanyag dobozkákban. Még bevásárlok szilveszter előtt,és elkezdem a szökőkutak gyártását.
  • Fantos
    #2172
    kerti fű WCgurigába, alját meggyújtos leteszed, happy
  • tom505
    #2171
    hat az alapanyagok beszerzese ne legyen tul nehez es latvanyos legyen.
    ugy ennyi
  • Nuki
    #2170
    Bombát nem. Máshogy tedd fel a kérdésed. Például: mik az igények?
  • tom505
    #2169
    nemtud vaki egy jo kis bombat a pin-ponglabdas fustbomba, a light cola+ mentos, a wc tisztito es celofan-os bombakon kivu?
  • light00
    #2168
    Ha szar kólával csinálod akkor még nem is drága :D
  • Nuki
    #2167
    Túl drága... habár ha szar kólával csinálod akkor nem-nagyon kár érte
  • roli613
    #2166
    tudom,csak ki másoltam ezt a topic legvégéból,valaki ezt írta
  • Fantos
    #2165
    ki lett beszélve képekel, videokal
  • roli613
    #2164
    amugy az én egyik kedvencem:

    mentost dobjatok bele egy 2 literes cola lightba az eredmény = gejzir :)
    nagyon fless
  • roli613
    #2163
    csak mi az a gyufapor
  • Fantos
    #2162
    füstbomba elöted lett pár postal leírva
  • Nuki
    #2161
    Ha elmúltál 18 éves veszel füstgránátot airsoft boltban.
    Másvalami?
  • roli613
    #2160
    valaki leírná hogyan csináljak füst vagy bűzbombát,valami jó erőset,na valaki írja le,kicsesznék zsívesen a haverokkal
  • Nuki
    #2159
    Nekünk roppant rossz. Itt városban alig akad 1-1 kert ahol lehet ilyennel kísérletezni.

    Annak ellenére hogy nekem ez a 'szakmám', a szülők nagyon aggódnak, úgyhogy itthon én sem (pedig lenne egy lótetünyi kis hely egy ilyen közös-udvaros kertben, de ott se).
    Úgyhogy arra vagyunk ítélve pestiek (legalábbis egy részünk), hogy ha bármit szeretnénk, telekre vagy vidékre kell kimenni.

    Egyedül szilveszterkor van még lehetőség =)
  • Dawe13
    #2158
    Egyszerű! Egyességet kötöttünk!
    Ha körültekintően kísérletezgetek( ja is kinnt csak!) akkor csinálhatom.
    Persze ha nem veszélyes nagyon az anyag. Házba tilos,házat,kertet felrobbantani,kigyújtani tilos!
    Egy-két tesztem különösen tetszik nekik.
    Háát a szomszédok az igazi ellenségek! azok aztán nem nagyon szeretik...
  • Nuki
    #2157
    Őseid mit szólnak az ilyesfajta akcióidhoz?
  • sanyi1313
    #2156
    TEljesen mindegy hogy milyen fű?csak száraz legyen az a lényeg nem?majd megpróbálom akkor még remélem sikerül.
  • Dawe13
    #2155
    Van olyan,hogy elalszik...nekem egyszer csinálta ezt.
    ha jól izzik alul,akkor nagyon bír ám füstölni!
    A videón amit feltettem,azon egy félresikerült füstbomba látható.Jobban szokott füstölni még ettől is.
  • sanyi1313
    #2154
    Én az alját gyűjtottam meg de kb 5 másodpercig füstölt és annyi volt utána megált a füst
  • Dawe13
    #2153
    Hogy csináltad? nem az egészet kell begyújtani...csak az alját..aztán letenni,és füstöl :)



    nyugi,nekem se jött össze elsőre...
  • sanyi1313
    #2152
    nekem ez a budipapír gurigás füstbomba nem jött össze
  • Dawe13
    #2151
    Minek azt?
    ..meg nem is tudtam volna,mert akkor még nem volt meg a digitgép...
  • Fantos
    #2150
    arról persze se kép se videó mi?
  • Dawe13
    #2149
    Egyszer 3-at nyomta mel egyszerre,és egy utcai árokba dobtam.
    Akkora füstje lett!
  • Fantos
    #2148
    ez jó és ingyér van
    ki kell próbálnom
  • Dawe13
    #2147
    sorry...rossz URL adtam meg
    Ez a jó.
  • Dawe13
    #2146

    ezt a videót is én csináltam.
    A recept egyszerű:
    fogsz egy budipapírgurigát (vagy akármilyet) és azt megtöltöd valami száraz fűvel,teljesen. Az egyik végénél begyújtod,és amikor a másik vége elkezd füstölni,leteszed a földre.Egyre erősebben fog füstölni,utánna kigyullad a guriga(nekem 10-ből 9-szer kigyulladt:D)
  • Dawe13
    #2145
    :D Ha olyan rakétát akarsz csinálni,ami kicsit nagy (ez nagynak számít)
    akkor nem kell sajnálni az anyagot bele! persze meg kell nézni,mennyit bír a test,stb...ezt sok-sok teszttel lehet kiküszöbölni..ez a videó az 5, teszt "szülöttje" :D
  • Deviance
    #2144
    inkabb 4 gyufat meggyujtok 1xe :D
  • Dawe13
    #2143
    2 megoldás: Vagy veszel egy közeli pirotechnikai boltban(asszem 500ft/5 méter...) vagy csinálsz...eme recept a következő: 5 doboznyi gyufapor/30 cm ezt a port egy kis tálkába szórod,egy kis vizet adsz hozzá,és sűrű masszát keversz belőle..aztán egy 30 centis fonalat beleraksz,és egy ceruza segítségével "elkutyulod" a fonalat a masszában...5 percig bennehagyod,hagy szívja át az anyagot..aztán mehet a radiátorra száradni! :D nekem mindenhez jó volt! a videómon azok a kanócok mind ilyenek voltak...gondolom,észrevettétek,kicsit gyorsan ég...nos,azóta ezt a problémát is kiküszöböltem: vagy vaspor+szénpor keverékét adjátok a gyufaporhoz,vagy szódabikarbónát adtok hozzá.Mind a kettő lassítja az égést,csak az a különbség,hogy a vasporos-keverék szebb lángot ad a kanócnak
    Próbáljátok ki!
    Persze ha van bolti kanóc helyben jó árban,akkor vegyétek azt!
    ..nálunk nincs,azért csinálok én...
  • Deviance
    #2142
    gyujto zsinor hol van 1altalan? :)
  • Deviance
    #2141
    paint--> control+w :)