2300
Hogyan készítsünk otthon füst- és bűzbombát?
  • Flamer
    #1418
    nekemiskell!!4
  • Nuki
    #1417
    szeretnél?
    bendegúznak ment...
  • ColdFire
    #1416
    nekem nem? :|
    :D
  • Nuki
    #1415
    pü ment :]
  • Nuxa
    #1414
    Mondom JÁ!!!!!! 4 embert érdekel, ennyi nem elég, nincs meg az előírt létszám?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ebből se lesz semmi :(
  • Nuki
    #1413
    alap :D jól hangzik, fogékonyak vagyunk újdonságokra ^^
  • Nuxa
    #1412
    Já!
  • Flamer
    #1411
    naná. :D
  • Czdano
    #1410
    johet
  • blendeguz
    #1409
    patikai alapanyagokból gyújtóbomba...
    akár 10-15 percig is késleltethető...
    és nagyon egyszerű...
    érdekel valakit?
  • Nuxa
    #1408
    Ja :D
  • Czdano
    #1407
    kira =)
  • Nuki
    #1406
    ugye, a kísérletezés és felfedezés öröme?! :DDD
  • Nuxa
    #1405
    Kipróbáltam a "gyújtózsinór készítése otthon" technikát, bevált! Olyannyia, hogy a földre fektetve is égett a fonal. A gyufa mérgét kevés, langyos vízbe tördeltem kombinált fogóval (tehát nem levágdostam a fejüket!), egy kémcsőre hasonlító üvegcsébe töltöttem a keveréket(azért nevezem keveréknek, mert nem oldódik fel a vízben a gyufa mérge, hanem csak elkeveredik benne-olyan lesz, mint a homok ), belelógattam a fonalat, jól összeráztam, kivettem, megszárítottam a radiátoron, meggyújtottam, LOÁL!! A lényeg a keverék sűrűségében rejtőzik; minél sűrűbb a keverék, annál hatékonyabb a gyújtózsinór.
  • Nuxa
    #1404
    A fő hatóanyaga a kén-dioxid, az eléggé mérgező, nem?!
  • Czdano
    #1403
    lál
  • Czdano
    #1402
    TÉK
  • Nuki
    #1401
    lehet hogy fel van hígítva hogy többet kelljen venni
  • Czdano
    #1400
    "a vakond vígan röhög rajta" őőő akkor mért van ráirva hogy belégzése tilos +mérgező?
  • Czdano
    #1399
    :DDDDDDDDDDDDDD
    most jut eszembe tegnap bicozás közben láttnuk 1 eltévedt vakondot ami nekem ment haverom bicajának mer 2 macska kergette,igaz nemtudák miaz
  • Nuki
    #1398
    :D én még nem láttam ilyet szóval nem nyilatkozom...
    van ott a közelben cimkéd, be tudod írni mik vannak benne? :)
  • csibor
    #1397
    Nincs benne semmi mérgező, mert a vakond vígan röhög rajta. Tapasztalatból tudom.Elnézést hogy ismeretlenül beleszóltam
  • Nuxa
    #1396
    Sztem jó sok kén van benne, meg talán KNO3 is. Meg egyéb baromságok :D
  • Nuxa
    #1395
    Sztem nagyon megéri kiprószálni!!
  • Nuki
    #1394
    ja hogy a két olvadék dolog? én pont a karamelizálódás miatt nem csinálom, (értem ez alatt azt hogy eddig meg se kockáztattam:)
    de kipróbálom a példádon felbuzdulva (a videót még nem néztem meg de lehet hogy jóXD)
  • Fantos
    #1393
    szerintem az új idézési módszer nem jó
  • Czdano
    #1392
    kicsit érdekes xDD
  • Nuxa
    #1391
    Nekem tetszik:D
  • ColdFire
    #1390
    a forum is uj :D
  • pcsaby
    #1389
    Sziasztok, uj vagyok a forumon es a legelso beirasnal leirt recepttel kapcsolatban szeretnek megsugni egy dolgot: a KNO3 es cukor nem keverve, hanem osszeolvasztva a legtokeletesebb. Ezt kis langon kell, mivelhogy ha tul folmelegitjuk, akar be is gyulhat es hat nem igazan ajanlott akkor a kozeleben tartozkodni. :-) Lenyeg, hogy addig melegitsuk es kavargassuk, amig a cukor meg nem olvad es enyhen barnas szinu nem lesz.
    Ime egy video a sajat fustbombamrol: http://video.google.com/videoplay?docid=-633525942600382527&q=smokebomb&hl=en
    Ez kb. 100 gramm KNO3-bol keszult, 50-50% aranyban cukorral.
    Sajna Erdelyben elegge nehez KNO3-at szerezni, remelhetoleg nalunk is megjelenik elobb-utobb a patikaban. :-)
  • Nuki
    #1388
    sry nem, valami boltban ahol ilyet lehet venni, kérdezd meg :)
  • Fantos
    #1387
    H2O2(hidrogén per oxid)+jód=nagy nagy habozás (érdemes egy csatornafedő közelében csinálni) de egsébkénjt a jódban nem avgyok biztos
  • Czdano
    #1386
    nemtudja vki vakondpatronba milyen anyagok vannak? ha ki birnánk szedni belőle a mérgező anyagokat tök jó füstbomba lenne belőle xD
  • Czdano
    #1385
    szia
  • Nuki
    #1384
    hajj^^
  • Dawe13
    #1383
    Szasztok!
  • Czdano
    #1382
    :D
  • Nuki
    #1381
    :)
    pont a szórakoztatás és az izgalom a cél ahogy mondod ^^ ezért szép a vegyész szakma (többek között!!:)
  • revizor
    #1380
    a füstbomba készítés szórakoztatóbb, mint gondolná az ember, lassan szinte életcéllá válhat
  • Fantos
    #1379
    ez a topic is ezt bizonyítja mármintfecsegtetek mindenféle tudományos izét amit hs megcsináltok az szórakoztató