2300
Hogyan készítsünk otthon füst- és bűzbombát?
  • Dawe13
    #1458
    Na sziasztok!! Éppen most tervezek 1 candy mixes rakétát! akit érdekel, azzal majd lessz valami!:) :)
  • Czdano
    #1457
    magyarul ha pl vasból kell aranyat csinálnunk kell egy olyan anyag ami x atomból kirobbantja a cuccost? =)
  • Nuxa
    #1456
    A kémiatanár mondta, de lehet, hogy épp ittas volt :DD De tényleg az volt!
  • uniu
    #1455
    Sehogy sem lesz ezust! bakker... Azert irtam, hogy: ezustos.. A higany, ahogy be vonja a rezet, annak lesz olyan kinezete.
  • Nuki
    #1454
    18atomot kilőni kicsit több energia lenne, mint 1et és akkor meg tudnánk csinálni arany-reakciót is. nem gondolod? :)

    annak az ezüstpénzes dolognak a végeredménye hasonló az ezüsttükör próbáéhoz, csak ott standardpotenciál külömbség miatt történik meg a változás(ha jól emlékszem)
    (mivel most reggel megyek valahova, ezért nem tudom megnézni, de ha hazajöttem és nem felejtem el akkor rákeresek/megnézem mert én sem emlékszem a dologra és ez zavar:)

    igazából csak abba gondolj bele amikor a 'protonágyút ' üzemelteted:D
    hogy 1 mol az 6*10huszonharmadikon.(ezt te is tudod:)
    egy darab atom kilövéséhez kell X energia (nem feltétlenül végtelenül kicsi, hisz kimozdítani egy protont a stabil közösségből nagggyon nehéz dolog)
    és azt szorozd meg huszonnégy nullával és hattal. nagyon sok. :D
    ráadásul a higanyban a neutronok száma: 201-80=kb.121 az aranyban pedig 197-79=118....nem tudom mit lehet várni ilyenkor :)
  • Nuxa
    #1453
    Köszönjük a receptet, a végbélkúpos verziót lehet kipróbálom!
  • Nuxa
    #1452
    A réz alatt ott van egyből az ezüst a periódusos rendszerben, itt is valami hasonló dolog történhet, 18 elektront kellene felvennie a rézatomnak és akkor ezüst lenne belőle.
  • Nuxa
    #1451
    Az atomszerkezete biztos megváltozna. Így már higanyból csináltak aranyat, kilőtték a Hg atom egyik protonját protonágyúval :D és arany atom lett belőle. Annyi baj van az eljárással, hogy drágább, mint maga az arany :DD
  • Nuki
    #1450
    de sehol sincs ezüst, hogyan lenne ezüstös?
  • uniu
    #1449
    hmm, rez szulfat oldattal es elektromos galvanizalassal(nem biztos hogy kell) be lehet vonni a vasat. Illetve lehet a rezet vmi higanyvegyulettel, "ezusre" valtoztatni.
  • Nuki
    #1448
    szerintem ezüst ^^
  • ColdFire
    #1447
    hát arany biztos nem :D
  • Flamer
    #1446
    LOÁL!! :D
  • Fantos
    #1445
    de az volt pennyt szögeket meg nermtom mit dobot egy lábosba akkor lett réz utána tűzön melengete és arany lett
  • blendeguz
    #1444
    Galvanizálással, nem?!
  • Fantos
    #1443
    Brainiacban volt hogy egy penny-t hogyan szinezhetünk aranyszinüre nagyon tutin nézett ki
  • blendeguz
    #1442
    Ha győzitek kivárni és van érdeklődés/visszajelzés, akkor egyéb kipróbált dolgaim is vannak, amiket szívesen megosztok...
  • blendeguz
    #1441
    Beszerzés:
    Ha nagyon szívóznak a patikában, akkor menj át egy másikba.
    Ha abszolúte nem kapsz, akkor:
    http://www.donauchem.hu/dl/oxidalo_anyagok_persok.pdf
  • blendeguz
    #1440
    A cifrázás:
    Ezt az egész cuccot meg lehet spékelni fémsókkal illetve magnéziummal és egész biztos, hogy másnap az egész utca ufókról fog beszélni, meg furcsa fényjelenségekről...
  • blendeguz
    #1439
    Ja, és mindenki otthon végezze és ne éljen vissza vele.
    Egyébként ez a recept benne van a Römpp Vegyészeti Lexikonban,
    tehát nem az én agyszüleményem.
  • blendeguz
    #1438
    na itt vagyok...
    bocs a késésért.
    szóval itt már valaki pedzegette a hipermangánt.
    igen az kell hozzá. hipermangán, vagy más néven kálium-permanganát.
    A képlete: kmno4 és a végén lévő 4db oxigén kell nekünk, meg hát a kölcsönhatásból származó hő, ami égésre bírja.
    Recept: 2:1 arányban káliumpermanganát+glicerin.
    Mindkettő kapható patikában.
    Ne ugyanabban a patikában szerezzétek be, mert az gyanús.
    1. Az egyikben kérjetek glicerint. Ha kérdik, hogy mihez kell, akkor mondjátok, hogy bőrkeményedés puhításához.
    2. A másikban kérjetek kálium-permanganátot. Valószínű, hogy nagyobb mennyiségben nem lesz, ezért érdemes eleve úgy odamenni, hogy szeretnétek nagyobb mennyiségben rendelni, mert istáló fertőtlenítéshez kell több száz négyzetméterre (ugyanis pár gramm is elég egy négyzetméterre).
    Érdemes először kicsiben kipróbálni, mert könnyebb is beszerezni egy kis anyagot (mondjuk 100g kmno4).
    Késleltetés: több módszerem is van. Ebből az egyik leghatékonyabb, ha gligerines végbélkúpot (lázcsillapító) pengével felvágunk leheletvékony szeletekre és ezt tesszük a kmno4-re.
    Konkrét látványos recept:
    1. gyufásskatulyát csomagolj be alufóliába (hőszigetel) úgy, hogy ki tudd húzni a fiókját és utána egyszerűen be tudd csomagolni.
    2. a skatulyát töltsd félig kálium-permanganáttal (ne tegyél többet, mert besül a reakció)
    3. a felszeletelt glicerines kúpból tegyél a kmno4 tetejére annyit, hogy fedje és csak 3/4-ig legyen tele a skatulya (maradjon fent egy kis luft) és nyomkodd meg kicsit, hogy erősebb legyen a kontakt a két anyag közt.
    4. csomagold vissza az alufóliába a cuccot és állj arrébb úgy 2-3 méterre (a biztonság kedvéért.
    Ha friss a kálium-permanganátod és nem szúrtál el semmit, akkor úgy 10 perc múlva beindul a reakció: először kis füst, majd 5 másodperc múlva hevesen kétfelé kicsapó láng.
    Ha ez a kúpos dolog nem jött be, akkor vagy a kúpban nincs elég glicerin (vagy régi a kúp), vagy "öreg" a kmno4.
    Ugyanezt nyugodtan folyékony glicerinnel is megteheted, de javaslom, hogy gyorsan mozogjon a kezed, mert nincs több időd, mint 5-8mp.
    A folyékony glicerin esetén ügyelj arra, hogy ne túl sok glicerint önts rá, mert akkor csak fortyog, meg bugyborékol.
    Na, röviden ennyi; de lehet ezt még "cifrázni".
  • Fantos
    #1437
    pest jó szar :P
  • Nuki
    #1436
    pest jó (Y)
  • Flamer
    #1435
    pest szar. :C
  • Nuki
    #1434
    :D
  • Nuxa
    #1433
    Én nekem a régi sulimból visszamaradva van még egy csipettel
  • Nuki
    #1432
    hipermangánt sehol se kapsz mert mindenhol kifogyottt (pesten) (tapasztalat)
  • Flamer
    #1431
    két patikába kell mennii :C
  • Nuki
    #1430
    először nekemis az jutott eszembe de:
    hogy késlelteted 10-15 percig?
    gyújtóbomba?

    és ha ugyanazokat a komponenseket kéred egy és ugyanazon patikustól, csak afrikáig fog elküldeni melegebb éghajlatokra... :DDDDDD
  • uniu
    #1429
    bar sztem a glicerinre es hipermanganra gondolhatott.
  • Czdano
    #1428
    :D
  • Nuki
    #1427
    aza gond hogy én má semmin se lepődök meg :D
  • uniu
    #1426
    sztem meg be lettetek szopatva :))
  • ColdFire
    #1425
    énsenemse
  • Czdano
    #1424
    énis irtam már neki
  • Nuki
    #1423
    mondom írtam privátot, majd jön ha akar...
  • Dawe13
    #1422
    Engem igen!
  • ColdFire
    #1421
    engem iiiiissss.....
  • Flamer
    #1420
    "patikai alapanyagokból gyújtóbomba...
    akár 10-15 percig is késleltethető...
    és nagyon egyszerű...
    érdekel valakit?"

    engem ez érdekell :Cc
  • ColdFire
    #1419
    nekem is JeeeeEEEEeeeee!!!!4444
    vagyez nemaz a topik? :D