2300
Hogyan készítsünk otthon füst- és bűzbombát?
  • Nuki
    #1378
    Szímpatikus arc :DDD
    "Roy Lowry, a University of Plymouth kémikusa éppen arra vár, hogy rekordjának hitelesítésével bekerülhessen a Guiness Rekordok Könyvébe.
    Kísérletében 55000 boltban is beszerezhető tűzijáték rakétát indított öt másodperc alatt. A korábbi rekord 39210 volt.
    A brit kémikus elmondása szerint a célja legfőképpen az volt, hogy a tudósok levetkőzhessék a "fehér köpenyes férfiak" imázst. "Ezzel azt akarom demonstrálni, hogy a tudomány szórakoztató.""
  • revizor
    #1377
    már nem tom mikor, addig nem emlékszem vissza
  • Nuki
    #1376
    elmúltál 18?
  • revizor
    #1375
    mármint a füst
  • revizor
    #1374
    mindegy az csak füstöljön, paintballozni kéne
  • Nuki
    #1373
    füstgránátot akarsz vagy elfüstölni, a környéket pl egy kísérlet felállításából?
  • revizor
    #1372
    ...az esőcseppet....
  • Nuki
    #1371
    és sikerült e kocka alakúra kristályosítani? (kockajég)
  • revizor
    #1370
    Tudománytalanok vagytok! :D
  • nf1
    #1369
    még nem probáltam, eddig csak nedvesjeget csináltam :PP
  • Nuki
    #1368
    o.O XDD

    neked sikerült?
  • nf1
    #1367
    ugyan... fogsz egy zacskót és megtöltöd vízzel majd beteszed a fagyasztóba egy nap múlva kiveszed és hajszárítóval elkezded szárítani, ha elég száraz lett akkor kész a szárazjég
  • revizor
    #1366
    könnyű hozzájutni, kilóra vehetsz a (ha jól eml.) Linde v. minél Pesten, (ócsó)
  • Nuki
    #1365
    köszi, SZEREZZÉL szárazjeget!!4 :D (elméletileg már az kihívás)
  • revizor
    #1364
    :DDDDD
    Már van rajta általában!

    Tanács: Ha jót akarsz magadnak, thermoszba nem teszel szárazjeget (időzitett bomba!!!) LOL
  • Nuki
    #1363
    :D

    akkor fúrj lyukat egy termoszra oszt jólvan :D
  • revizor
    #1362
    tudok ám hejesen is írni:D
  • revizor
    #1361
    hát mert szépen elpárolog :D


    egyszer be akartuk zárni egy hőszigetelt dobozba (hűtőtáskaában volt a többi doboz) kb 2 óra múlva akkorát robbant, hogy kitörte a vitrinajtót, aszt hittem beszrok ijedtemben :D
  • Fantos
    #1360
    ménem lehet?
  • Czdano
    #1359
    :/
  • revizor
    #1358
    úgy hallottam, hogy a színpadtechnikában szárazjeget használnak az effektekhez, csak az a baj, higy azt meg nem lehet tárolni
  • Czdano
    #1357
    figy haveromnál szomszéd utcákban landoltak ezek a palackok és ezeken nemvoltak nyomásmérő.füstbombára viszont egyik ilyen megoldás se alkalmas mert hirtelen kijön belőle
  • Fantos
    #1356
    nem, nem ugratlak
  • revizor
    #1355
    A vastagabbik PET palack kibír akár 5 bart is ha nem többet, de ez még kevés, hogy tetemes mennyiségű füstöt töltsünk belé. Pl. a paintballos palackok 200 bar fölöttiek. Különben gyújtásos sajna nem jó, ha azt szeretnék egyszerűen meggyújtanék egy pingpong labdát, annak baromi füstje van :D
  • Czdano
    #1354
    figy én egy rakétát csináltam egy 2 Les colás palackból parafadugóba beleraktam 1 szelepet és már felis lehetett fujni..1.2 barig simán fellehetett fujni
  • revizor
    #1353
    csak az a baj, hogy az ilyenféle palackok drágák, vm. ocsó megoldás kéne
  • revizor
    #1352
    ez nem is hülyeség
  • revizor
    #1351
    most csak ugratsz ugye?
  • Czdano
    #1350
    megoldható lenne egy nyomás alatt álló palacka füstöt nyomatni vhogy és hirtelen kiengedni
  • Czdano
    #1349
    a vakondpatron is füstöl csak nemszabad belélegezni xD
  • Fantos
    #1348
    de egyébként itt egy füstbomba recept:Pétisó-t teszel pl. egy sörös dobozba és sok sok szotyi vagy mogyoró héját meggyújtod és kész
  • Fantos
    #1347
    és nemhiszem hogy szüleid örülnének ha a kertben füstölnél
  • Lord Oswal
    #1346
    az is égéssel működik csak nem látod
  • revizor
    #1345
    de nekem szent meggyőződésem, hogy van olyan, tudod olyan gránát szerű, mint a Mohaa -ban
  • Nuki
    #1344
    égés nélküli füstbombában nem vagyok jártas :D
    máshogy tudnék tanácsot adni ^^
  • revizor
    #1343
    Sziasztok! Olvasgattam hátra, de nem találtam. Szeretnék mezei füstbombát készíteni, ami az egészségre ártalmatlan, és nem gyújtással mükszik. Sima összekutyulok ezt azt elvűre gondoltam.
    Tudna valaki tanácsot adni nekem? Ja a füst színe tök mindegy...
    Köszi
  • Flamer
    #1342
    hát a végén má igen :D
  • Fantos
    #1341
    azután továbbnézted és rájöttél hogy az egész hülyéskedés
  • Flamer
    #1340
    :D ya beisba*zna :DDDdd de az elsőre aszittem nem kamu.. :| aszittem valami kémiai cuccot rakna a kolába.. :o
  • Nuki
    #1339
    fú ez igen érdekes kérdés :D
    lehet mögé el van rejtve valami és az robban fel :D