36657
10802156721287564357.jpg\"


TILOS az Off: 10802156721213620594.gif\" , a Flém: 10802156721213620607.gif\" ,és a Warez: \"\"

  • Rudee
    #25556
    Az miért baj?
  • Rudee
    #25555
    Na végre hazaértem, telepítem is.
  • The Hedgehog
    #25554
    Egyébként ezen hiányosságok egy része a PES-re is igaz. Ott is nagyon steril az egész stadion. Pedig egy futball mérkőzésen azért megy a banzáj rendesen. Gondoljunk csak egy olasz vagy német bajnokira. Görögtüzek, konfetti, szalagok, hatalmas közönség fölött kifeszített transzparensek. Hiányoznak...
  • galmat
    #25553
    Nekem a kedvenceim a 98,2000,2003. Azóta Pc-s verziókat nemigazán tudom elhelyezni. Felsorolok pár példát amit egyszerűen nem értem miért vettek ki.

    Asszem a 2001-ben voltak kamerák a pálya mellett, amik ráadásul mozogtak és követték az eseményket! Ezt miért kellett kivenni?

    2003-ban azt hiszem volt pénztárgépszalag dobálás
    Aztán később voltak zászlók a nézőtéren, amiket lengettek.
    A VB,EB játékokban szinte mindig volt,hogy minden szurkolónál volt kis zászló, vagy ilyesmi. Sőt talán még tüzijáték is volt.

    Meg rengeteg ilyen apróság, ami mostanság sajna a pc-s verziókból is hiányzik. Nemtudom, a grafika persze szép, de nagyon sterilnek, műnek tűnik konzolon is a nézőtér. És tényleg nem erőforrás igény kérdése az egész. Emlékszem,hogy a nagy újításként bevezetett 3D-s fű tavaly már bizonyos mértékben a 2005-ben is megvolt. Most néztem meg nemrég,hogy jól emlékszek-e és bizony a kapuskirugásoknál ügyesen megvan oldva,hogy 3D-snek hat a gyep. Aztán később ez is kikerült a játékból. Kicsit olyan érzésem van, mintha a FIFA sorozat évről évre visszafele fejlődne.

    Aztán a másik örök kedvenc a 98-as teremfoci mód! :D azt nagyon szerettem.

    Amúgy technikalag járható út lenne az NHL 10, NBA 10/NBA 2K10, Madden NFL 10 megoldásai. Itt sok kis aprósággal teszik élethűvé a meccset, pl az NFL10-ben idén erre mentek rá,hogy olyan plusz nézőtéri animációkat tettek bele amiket hétről hétre láthatunk a tv-s közvetítésekben. Nagyon sokat dob a játékon!
    Az NHL10-ben amikor palánkrlökés van pl, az emberek felpattannak és ütik a palánkot, mint a valóságban!
    Az NBA-t már írtam,hogy a ott meg a kispadok vannak nagyon jól animálva.

    Nemtudom mi lehet a megoldás, jó lenne,ha valahogy ezeket a dolgokat az EA-s fejlesztők is meghallanák (esetleg a magyar EA-s képviseleten keresztül?), és beépítenének belőle a következő részbe, mert így én azt érzem,hogy magasról tesznek ránk, meg arra,hogy hogyan lehetne jobbá tenni a játékot, inkább leírják,hogy száz apró újítás került bele, csak kár,hogy ezeket mi nem vesszük észre.
  • Steve1988
    #25552
    hát igen, az mekkora játék volt :))
  • The Hedgehog
    #25551
    Ahogy a külföldi fórumokon olvastam azt mondják olyan mint a 09-ben. Sok változás abban sincs.
  • kuci06
    #25550
    de az előrevisz, ha csendesen megveszitek ezt a részt is, mintha semmi sem történt volna?

    áhh, az elvakult fifa rajongók.. mindíg mosolyra fakasztanak
  • The Hedgehog
    #25549
    Lévén én még VÁSÁROLTAM ebből a játékból pár éve és ha jól nézem a polcot 94 óta folyamatosan megvettem minden egyes részt, ezért picit úgy érzem megkárosítottak igen. Persze annyira nem dobok hátast az egésztől, csak mint mindenki más én is leírtam az új részről alkotott véleményem. Ha nem tetszik ne olvasd... Ez ilyen egyszerű :)
  • hello
    #25548
    Alapesetben igazad lenne ha nem egy nagy múltú játékot csesztek volna szét. Az egyik South Park részben van, hogy Steven Spielberg és George Lucas megerőszakolják Indiana Jones-t. Ugyan ez az érzésem. Az EA mostani fejlesztői megerőszakolják a PC-s Fifa sorozatot. A gyerekkorom nagy kedvencét egyszerűen szétrombolják amit nem lehet szó nélkül hagyni.
  • Legend Killer
    #25547
    te meg úgy, mintha jajgatnánk, holott nem, csak elmondtuk a véleményünket.

    de hagyjuk :P.
  • Shevchenko
    #25546
    A manager mód milyen?
  • Gnome
    #25545
    kultúrált keretek közt azt csinál az ember amit akar...Téged meg ha idegesít, h ennyire rossz visszhangja van a fifának ne nézd a fórumot...úgy beszélsz, mintha te készítetted volna.
  • Yeltzin
    #25544
    nem kell örülni, de a jajgatás nem visz előre, és őszintén szólva kurva unalmas

    ha nem tetszik, ne játssz vele, de mindenki úgy beszél, mintha megkárosítták volna
  • rvn
    #25543
    Nekem is idén telt be a pohár az ea vel. Semmi fejlődés.. évről évre ugyan az a szart kapjuk. Nem tudnám eldönteni most h melyik a 09 és melyik a 10 egy meccs alatt. A pes demot vizont nagyon élvezem. Mindenben otthagyta a PES a fifat...sajnos. Kivéve a licenszek:(


    Nekem a 97 volt a kedvenc mindig a brazilokkal vtam:), Haverokkal mennyit toltuk, meg a 99et is.

    Hát mind1 ez a sorozat lassan lefő mint kv ha nem tlálnak ki valami értelmes fejlesztést.
  • szucsy89
    #25541
    nyugi lesz még "pár"
  • icemankimi
    #25540
    xboxon majd este próbálom ki havernál ott biztosan nem fogok csalódni
  • The Hedgehog
    #25539
    Talán örüljünk neki? :)
  • The Hedgehog
    #25538
    Ott a pont... 2007-ig nekem az összes itt figyel eredetiben.

    Egyébként nekem is a 2003 adott kva sok jó élményt. Meg talán az előtte lévő összes rész. Valahogy a 2004-el kezdett egy mélyrepülésbe a sorozat. Emlékszem amikor a 2003 demo-ja kijött mekkora grafikai javulás volt a 2002 műanyag játékosaihoz képest a sok felismerhető, élethű arc. Davids szemüvegben... Atyaég :)
  • Yeltzin
    #25537
    jajgatásból szerintem elég volt idén
  • Neoncsoves
    #25535
    hát ha olyan lenne mint konzolon, szerintem meg is venném
  • Neoncsoves
    #25534
    FIFA2003 volt a legjobb... mennyit játszottam vele te jó ég :(
  • hello
    #25533
    Akárhogyan is én most véglegesen eltemettem a PC-s Fifa sorozatot. Kár érte mert még emlékszem, hogy a Fifa99-be vagy a 2003-ba mennyi időt beleöltem. Nyugodjék békében...
  • The Hedgehog
    #25532
    Nincs itt gond a FIFA-val. PES-el konzolon még mindig osztoznak a dobogó első helyén. A PC-s verziót hiba összehasonlítani a PES-el.
  • szucsy89
    #25530
    megvolt az első meccs, world classon nyertem 3-0ra, a játék ugyan olyan mint a demo, semmit nem változott...azért a manager móddal elleszek addig míg a pes kijön
  • The Hedgehog
    #25529
    Nem rontják el szándékosan. Csak szándékosan nem portolják a jót PC-re. Ennyi. Egyszerűen ennyit ér nekik a PC-s piac.
  • hello
    #25528
    Én még nem is azt mondom, hogy olyan jó játékot adjanak ki mint konzolra de ezen a játékon látszik, hogy szándékosan ilyen. Asszem a Fifa08-ba volt vagy melyikben, hogy a gyepen egy éles függőleges vonal volt. Mi ez, ha nem a játék szándékos elrontása?
  • Legend Killer
    #25525
    -z
  • Legend Killer
    #25524
    buzi fifát elkezdtem telepítzeni, kéccer fagyott le, mer smackdownt néztem és fél órán át telepített LOL
  • The Hedgehog
    #25523
    Egyébként a kép innen van:

    SG World Cup 2000 cikk

    Már akkor baromi szép volt a játék. Látható, hogy sok dologban nem változott. Csupán a játékosok poligonszámát és a mozgást-fizikát csiszolták. Csak közben eltelt 9 év. Szomorú :(
  • The Hedgehog
    #25522
    Pl ez egy remek példája a közönség és a stadion gazdagságának:



    Persze ez nem minden bajnokság minden meccsén ilyen. De azért mindenhol láthatunk a B-közepekben hatalmas transzparenseket és görögtüzeket. Kivéve az angol bajnokikat talán...
  • The Hedgehog
    #25521
    Nagyon jó amiket írsz. Pontosan ezt nem értem az EA-nél. Számos játékukban hoztak olyan apróságokat, mint például a remek közönség interakció, zászlók, transzparensek, konfetti (World Cup 2000), a meccs közben változó időjárás, eleredő eső, mozgó égbolt (EURO 2000), mozgó kispad, látható edző (UEFA CL), görögtűz (FIFA 2002-2003) és még számos sok-sok olyan dolog amiket ki tudja miért kivettek a játékból, pedig nagyon jó hangulatot teremtettek.

    Nem értem néha az EA Sports-nál FIFA-n dolgozó embereket. És ezek még nem is csak erőforrásigényes dolgok.
  • The Hedgehog
    #25520
    Azt se felejtsük el, hogy a PC-re való portolás sokkal nagyobb erőforrást vesz el. Ráadásul minek is feccöljenek egy olyan szegmensbe több pénzt ahol a warez elvisz egy csomó bevételt. Inkább a régi csapatot megtartva mindig húznak egy új bőrt a játékra... Tény, ebben nagy szerepe van annak is, hogy ezzel arra késztetik a játékost: Ha jobb FIFA-t akarsz, vegyél konzolt! De nem hiszem, hogy ez a fő ok, hiszen az EA a többi címét hozza rendesen PC-n is. A sport részleg viszont egyértelműen csak a konzolos vonalra fejleszt. Ahogy látjuk is, itt is már csak a FIFA maradt meg, az is fos formában.
  • galmat
    #25519
    Nagyon más! Konzolon legalább tényleg valóságközeli játékmenetet kapunk, idén is fejlesztgettek rajta vmit, de igazából a mozgások,a modellek, a stadionok mind-mind remekül néznek ki. Amit én hiányolok konzolon, hogy a közönség, a pályán kivüli terület élőbb legyen. Mert elég statikus az egész. Jó lenne ha lenne kispad is, pl mint az NBA-nél ahol felugranak egy-egy zsákolásnál. Vagy a közönség az NHL 10-ben pl a hazai gólnál egyszerre ugrik fel,ahogyan a valóságban. NBA 2K9-ben tetszett,hogy vannak nézők akik épp járkálnak a sorok között, sálakat lengetnek.Itt meg egyszerűen nem értem miért nem tudják megoldani. Ezek hihetetlen sokat dobnának az élményen. Hiányolom,hogy nincsenek meccs közben is látható zászlólengetések a nézőtéren, görögtűz, meg ilyesmi. Ami tetszett a 09-ben,hogy legalább sálakat lengettek a szurkolók néha.

    Úgyhogy ha jövőre nem csak a pályán belüli hangulatot tennék autentikussá,hanem az egész stadion azzá válna, akkor egy szinte tökéletes foci programunk lenne.
  • hello
    #25518
    Itt a válasz, hogy miért csinálják ilyenre a fifát PC-re. Vagy a Sony vagy a Microsoft vagy mindkettő csurgat egy kis pénzt az EA-nek, hogy PC-re ilyen ganét adjon ki így rákényszerítve az embereket, hogy Xbox-ot meg Playstationt vegyenek. Ha konzolod van akkor meg nagy valószínűséggel meg fogod venni a játékot mert a warez eléggé szenvedős, a PC-sek meg warezolják szét ezt a játékot aki meg olyan hülye, hogy 8ezret kiad érte az tegye. Úgyhogy valamilyen szinten meg lehet érteni a dolgot csak ez az elterelő duma, hogy a mai gépek nem elég jók még hozzá meg mit tudom én. Szánalmas... Aztán meg vannak olyan játékok mint PL az NBA2k sorozat meg a PES ami az így keletkező űrt próbálja kihasználni.
  • The Hedgehog
    #25517
    A fájlrendszert tekintve megoldható lenne az XBOX-ra való fejlesztés is, de elég bonyolult, illetve a tesztelés is macerás és ezért nem is foglalkozik vele senki. PC-n azért egyszerűbb a dolog, de a lenti okok miatt pl én nem is foglalkozom már ezzel. Én is konzolon, PS3-on nyomom. Más élmény teljesen...
  • galmat
    #25516
    Egyetértek.
    Én másfél éve váltottam Xbox360-ra PC-ről. Teljesen megvagyok elégedve vele. Csak a HSP hiányzik nekem konzolról!
  • szucsy89
    #25515
  • The Hedgehog
    #25514
    Igazából sosem értem miért várjátok minden évben azt, hogy a demóhoz képest jobb és szebb játékot kapjatok. FIFA-nál még sosem volt olyan, hogy grafikailag szebb játék jött volna a teljes megjelenésével. Játékmenetben voltak max változtatások, de ez is utoljára a FIFA 2003 demójánál történt, ahol is a demó és a teljes game között hatalmas különbségek voltak.

    Sajnos aki PC-n játszik be kell, hogy érje egy butított, csúnyább és statikusabb játékmenetű FIFA-val. A konzolos verzió sokkal élethűbb és sokkal finomabb mozgással bír, élvezhetőbb és tartósabb is a vele való játék.

    Megmondom őszintén engem PC-n még mindig a grafika idegesít. Kifogás, hogy nem tudják hozni a konzolos színvonalat. Elég csak megnézni az NBA 2k legújabb részét, ami jön PC-re és talán még szebb is lesz itt, mint konzolokon. Vagy csak a PES-t említsem... Förtelem, hogy 2009-ben még mindig ugyanazokban a szegényes stadionokban, ugyanolyan papírközönség előtt futkoznak a már több poligonnal összerakott, de még mindig néha darabosan mozgó játékosok.

    A FIFA sorozat születése óta játszom a játékkal. Alapítottam neki egy közösséget (FIFAHUNGARY), készítettem neki magyar patcheket (HSP sorozat) és nagyon sok időmet szenteltem annak, hogy csak jobbá tegyem a játékot. Azt kell látnom, hogy PC-n mostohagyerek lett a sorozat. Adjuk itt is ki a régi motorral, minimális csiszolással és úgy is megveszik. Ez van évek óta. Sajnálom picit, mert ha úgy nézne ki a játék PC-n, mint konzolon, akkor biztosan újra leülnék a Photoshop mellé és szívesen gyártanék hozzá bármit... De így inkább nosztalgiázom, hogy micsoda élmény volt a FIFA 2001-hez HSP-t összerakni, amikor a játék megelőzte a korát...
  • Dean Winchester
    #25513
    hmmmm
    tavaly 12 rugó volt a fifa most a fifa10 meg 8k-ért elvihető :D
    még 2004ben ugy voltam vele,hogy ha elérjük a 2010es évet akkor milyen fasza game-t fogunk kapni meg milyen jó lesz.(teszem fel azért is bíztam akkor anynira mert összehasonlítottam a fifa98 és a 2004 közti különbségeket és hát mondom ha ennyi év alatt igy eljutottak akor még ennyi idő és egy nagyon brutál game-t fogunk kapni :S
    sajnos nem igy lett :(
    2006 tól ugyanaz minden (mert asszem a 2005 ös verzióban is még kockásak voltak a pléják)
    na mind1 szó mi szó a fifa10 et leszedem és tolom a manadzser módót!
    várom nagyon :D
    nekem a fű a legnagyobb bajom hiszen a játék ott zajlódik a füvet mindig látjuk :D
    arra nagy hangsúlyt fektethettek volna :'(
  • SLICK
    #25512
    van egy olyan érzésem, hogy hamarabb. Ma este vagy a holnapi nap folyamán...