36657
10802156721287564357.jpg\"


TILOS az Off: 10802156721213620594.gif\" , a Flém: 10802156721213620607.gif\" ,és a Warez: \"\"

  • gszp
    #35935
    Újra felraktam a játékot. Óriási hiba volt. Igazából már az sem érdekel, hogy mi lesz a meccs végeredménye. Öt meccset játszottam a harmadosztályban, mondanom sem kell, hogy mind az öt Bayern-Real volt és mind az öt meccset elbuktam középszerű/gyenge játékosok ellen. Azt hiszem 15-ig már csak offline játszom, hátha ott lesz egy kis sikerélményem...

    142GY/36D/93V Inkább megőrzöm ezt a még pozitív statisztikát. Szó szerint szégyellem magam, hogy visszazuhantam a negyedosztályba...
  • SLICK
    #35934
    az a baj hiába váltok a megfelelő játékosra, ugyanúgy tovább viszi a lendület előre és az az idő kiesés, mialatt visszafordul, pont elég ahhoz, hogy ne tudjam szerelni, vagy csak szabálytalanul...
  • csonttika72
    #35933
    Segítsetek légyszi!!! Gyári FIFA 14-em van, a megjelenése óta játszom vele. Tegnap óta viszont indításkor csak a Messi képernyőig jutok el, ott megáll és csak a ctrlaltdel-re reagál a gép. Járt már így valaki? Tudtok valami megoldást? Köszi!
  • Adam Jonas
    #35932
    Beívelést gyakorolgasd, ha azt sikerül jól megtanulnod, akkor 10-ből 9-szer gól a vége.
  • zorrobomber
    #35931
    Mindig a jó emberre kell váltani és saját kézzel irányítani, vagy a plusz ember hívással operálni. Passzsávokat lezárni, második ember meg mehet a labdásra. Nekem inkább támadásban lenne mit tanulnom..
  • Adam Jonas
    #35930
    Vicc az egész. Előbb kipróbáltam a Real Madridot, hát komolyan mondom, most már értem, hogy miért mindenki ezzel a vacakkal nyomul online. Konkrétan bármelyik Real játékos gyorsabban gyalogol, mint ahogy bármely más csapat bármely más játékosa sprintelni tud.
  • SLICK
    #35929
    a védekezéssel nekem is bajaim vannak... nem tudom miért de szinte legtöbbször abból van gond, hogy a védőim előre mozognak, és egy hosszú indítással vagy kiugratással azonnal lehagyják őket az ellenfél csatárai... és egyszerűen olyan, mintha nem élnének együtt a játékkal, tehát tök másfelé rohangálnak és nem a labdát követik + nem fogják az embereket. Tök mindegy mit állítgatok akár játékon kívül vagy közben, ugyanúgy rá tudnak futtatni a nyeles cicire... És ritka az amikor nem kapok egyetlen gólt sem, alig tudom lehozni a meccseket kapott gól nélkül...
  • Adam Jonas
    #35928
    Mind1, nem próbálom ezt a szart tovább, letöröltem a picsába.
  • wednes
    #35927
    Szerintem csak érzés. Ultraoffenzívnél kinyílsz. Sokkal több az üres terület, emiatt sokkal több a rohangálás is. Ha a támadás nem sikerül, ezerrel kell visszafelé sprintelni, aztán megint támadásba mész megindul megint mindenki előre. :)

    Na meg azt vettem észre, hogy sokszor a hirtelen reakció idő nem mindig jó és néha túlzónak érzem. A gyengébb játékosok sokszor úgy gyorsulnak fel, mint egy megrakott teherautó egy emelkedőn. És mikor közelbe ott pattog a labda egyszerűen képtelen jól rástartolni és a messzebb lévő ellenfél lazán elviszi. Amikor már begyorsult egy játékos akkor tud szaladni.
  • Adam Jonas
    #35924
    Tegnap azt az ultraoffenzív taktikát nyomtam be, kb. egy teljes félidőre, és az az igazság, hogy szerintem a védekezésnél is gyorsabbak voltak a játékosok, nem csak a támadásnál. Valahogy a cinkes szituációkat is könnyebben tudtam kezelni, vagy csak úgy éreztem legalábbis.
  • UoNokedli
    #35925
    Lehet hogy 3 az a 2! Mindegy a játékos szintjétől függően távolodik el a labda... és futja azt be. Azaz egy gyendébb játékostól jobban eltávolodik a labda így rosszabb esetben egy védő keresztezhet. Jobb játékoshoz meg szinte tapad a labda, de még így is gyorsabban fut mintha simán csak sprintelne.
  • UoNokedli
    #35924
    Jobb alalóg kar 2x adott irányba sprint közben ennyi (pont) / hosszabban szökteti magát a játékos így lényegében labda nélkül fut... azaz gyorsabb. /
  • zorrobomber
    #35923
    Tegnap nyomtam én is pár online meccset, mezőnyben sokszor partiban voltam az ellennel, ehhez képest 4 vereség 1 döntetlen. :) Vagy 3szor Real-al nyomultak, egy PSG-s arc volt, de persze nyilván a Lazio alázott a legcsúnyábban...
  • wednes
    #35922
    Ha hátrányba vagy benyomhatod a "nagy nyomás" taktikát(+offenzív). Ilyenkor beindul a gőzhenger, agresszíven letámadnak és törnek a kapura.

    A hátrány ilyenkor, hogy nagyon pörögnek így sokkal gyorsabban fáradnak is, ezért inkább véghajrába érdemes, mikor meg kell nyomni a meccset. Illetve az ellenfél könnyebben tud kontrázni, mert kinyílsz. De hát kockázat nélkül nincs győzelem.

    "Ellentámadás" taktikát használd akkor, ha az ellenfél van hátrányba és védekezésből vezetsz majd kontrákat.
  • Adam Jonas
    #35921
    Nem hagyott nyugodni a dolog, csak próbálgattam még ma 1-2 dolgot...

    Első meccs, gyorsan voltak a játékosaim, sima 2-1...

    Második meccs, a játékosaim megint, mint a csigák. Mondom kipróbálom már ezt a gyorstaktikás dolgot...felnyomtam ultraoffenzívra, onnantól kezdve, mintha ember feletti erőre kaptak volna a játékosaim; 2-0-s hátrányból sima 4-2-re nyertem. Hoppá.
  • Adam Jonas
    #35920
    Igen, erre emlékszem, meg azzal is tisztába vagyok, hogy elég gyorsak.

    De....azért az a para a számomra, hogy nekem nem ekkora hátrány szokott lenni, hanem ettől jóval nagyobb. És pl. ilyenkor már nem tudom, hogy mit tudnék csinálni azon kívül, hogy nyomom a padon az LT-t (futás), meg húzom a megfelelő irányba a jobb oldali analóg kart (elvileg ekkor kicsit rá tud még gyorsítani), és még sokszor így is kilométeres hátrányom lesz labda nélkül a labdát vezetőhöz képest.

    A másik, amivel nem tudok mit kezdeni, az az eső....ott én nem tudom, hogy miket csinálnak, de egyszerűen azon játékosaim is gyök kettővel mennek, akik egyébként még viszonylag gyorsak lennének, az ellenfél meg kb. ugyanolyan gyors marad.
  • mooo
    #35919
    Az a helyzet,hogy őket a valóságban sem könnyű utolérni :)
    Legemlékezetesebb a sok közül...
  • Adam Jonas
    #35918
    Ja igen, ami lemaradt:

    Mennyit fizet ez a csodálatos spanyol liga az EA-nek, hogy a játékosai szupergyorsak legyenek?! Nem hiszem el, hogy Jordi Alba-t, amikor labdával keresztül fut a térfelemen, se csatárral, se középpályással, se pedig védővel nem értem utol!!!!! Azon már meg se lepődök, hogy Messi, Neymar, Ronaldo, Bale meg godmode-ba vannak téve. Leszerelem őket, szabálytalan, utolérni képtelenség, lökdösődni megint nem lehet, mert elesnek és egyből szabadrúgás....

    Vagy mindenki ezeket a nyamvadék gyorstaktikákat nyomogatja orrba-szájba? Mert akkor ez már nem foci, hanem eszetlen gombnyomkodás, amihez csak gratulálni tudok megint, és akkor inkább megveszem a Street Fighter-t vagy Mortal Kombat-ot....
  • Adam Jonas
    #35917
    Najó, én ezzel a foshalmazzal végeztem. Ez akkora egy szánalmas egy sz.... most ne értsétek félre, nem azért fikázom, mert divat, de áááá.....

    Egy biztos győzelmet ígérő meccsen azért kapok ki, mert az EA Sports nyomorék írni egy rendes netkódot, és persze, hogy amikor a kapum előtt van a nyomorék ellenfelem, akkor laggol be. Következő meccsen kapok egy értelmetlen piros lapot, ugyanilyen szabálytalanságért az ellenfél meg sárga lapot (WTF???????), a harmadik meccsen meg a kapus szabálytalankodik, labdával a kezébe a 16-oson belül úgy, hogy a közelébe nincs senki, és még az 5 másodperc sem telt...szabadrúgás, majd szöglet az ellenfélnek, kipattanó, persze, hogy gól.

    Szóval gratulálok EA, egy nagy hulladék ez a játék is!
  • wednes
    #35916
    Erre az a jó megoldás, ha körbevesznek. Elviszed az egyik mellet a másik rögtön be tud lépni. Persze ilyenkor több védőt lekötsz így akár magasan is indíthatsz mást. Ezt szeretem a FIFA-ba, hogy sokkal több lehetőség van benne, mint gondolnánk. Nem csak passz-lövés-szerelésből áll az egész. :)

    A lökés is hasznos lehet ilyenkor vagy szebben mondva kontakt, attól függően, hogy már átlépjük -e vele a szabálytalanság határát vagy nem.
  • gszp
    #35915
    Azon én is szoktam röhögni, persze csak akkor, amikor én csinálom. Próbáljátok ki Ribéryvel, nem könnyű tőle elvenni a labdát. :D

    Illetve a Robbennel való jobbszélről megállós, középre futós, hosszúba lövős (ahogy igazából) taktika is gyakran bejön, csak módjával kell használni.
    Utoljára szerkesztette: gszp, 2014.08.12. 20:32:06
  • Adam Jonas
    #35914
    Azt vettem észre, hogy online elég már a nagyon egyszerű cselek használata is, pl. hirtelen irányváltás, legegyszerűbb testcsel, esetleg egy biciklicsel. Múltkor játszottam egy srác ellen, végigrohanni a védelmén lehetetlen volt, szinte rögtön az első emberrel szerelt, ugyanakkor meg ha elkezdtem ezeket a hirtelen irányváltásokat csinálni, egyszerűen nem tudott mit kezdeni vele, fél pályától kb. 1 emberrel jutottam el nem is egyszer a kapujáig.
  • gszp
    #35913
    Köszönöm újfent, azt hiszem újra kell tanulnom a játékot, online-ra már nem mindig elég a passzolok-futok-lövök/futok-majd elrontja-majd elveszem kombó tetszés szerinti alkalmazása. :D

    Megmondom őszintén, emberfogással, csúszkák állításával soha nem foglalkoztam, de azt hiszem itt az ideje elkezdeni. Manapság már a gyorstaktikákat sem használom. Azt hiszem, kap még egy utolsó sanszot a játék a 15 előtt.
  • UoNokedli
    #35911
    Nekem olyan kérdésem lenne hogy, 14-ről 15-re váltáskor a jelenlegi FUT-os cuccaimból (kártyák/coin) mi marad meg és mi tűnik el?
  • wednes
    #35910
    Ez a video talán beszédesebb, igaz FIFA12, de sok dolog alap benne. :) Nézd 0:45-tól 1:20-ig. Láthatod, hogy a pálya távolabbi részén meg se kísérli a szerelést, felesleges. Hanem csak területet véd illetve a passzolást nehezíti. Az irányított játékos nem is a ladással foglalkozik hanem csak azt nézi, hogy ne tudjon másnak passzolni és szabad emberekhez rohangál.


    Utoljára szerkesztette: wednes, 2014.08.12. 08:15:23
  • wednes
    #35909
    Egyrészt az egyéni taktika is meghatározza a védekezésedet, hogy ott mi van beállítva. A pálya melyik harmadában kezdjenek védekezni, illetve mekkora nyomást helyezzenek a labdás ellenfélre. Az egyéni taktika menüpontban, a csúszkák beállításával. EZ HATÁROZZA meg milyen taktikával és milyen agresszíven védekezzenek. Aztán azt is be lehet állítani, hogy milyen széles legyen a védővonal. Ha rövid, jobban tömörülnek a kapu körül, középen elég nehéz bejutni, ilyenkor a szélekre jobban kell figyelni.

    Aztán játék közben vannak a gyors taktikák, ami kontrolleren a D-pad, föl-le és beugrik a csapatnyomás (van ott még KH felfutás, lestaktika stb). Ezek csak pillanatnyi szituációk, rövid ideig tartanak. A csapatnyomás addig míg az ellenfélnél a labda. Minden egyes labdavesztésnél lehet újra benyomni.

    Ha benyomtad ilyenkor 1 játékos (talán 2) próbálja fogni a labdás támadót. Ilyenkor még hívhatsz +1 társat, aztán te magad is elállhatod az utat (vagy máshova állsz, másik ellenfelet fogsz, passzsávot zársz le) Ezt lehet látni a #35903-as képen is (falat húzol fel). Ez arra jó, hogy nem tud egyszerűen átmenni. Ez a védekezés kulcsa, nem pedig a direktben szerelés. A szerelés egy kedvező lehetőség kivárása. Jól kell időzíteni, mert ha nem sikerül azzal a játékosodon már átjutottak. A sprint gombot meg tényleg ne nyomd, csak ha kergeted, vagy lepattant a labda és rá kell startolni. Támadásnál se mindig szerencsés állandóan sprintet nyomni, mert akkor a legkönnyebb labdát is veszíteni. Azt is néha adagolni kell, megnyomom elengedem stb. A védekezés elől csak zavarásról szóljon illetve az utat próbálod elállni.

    Olyan védővel próbálj szerelni aki mögött még állnak saját játékosok. Ha már nincs, inkább csak lezárás.
  • gszp
    #35908
    Ó, köszönöm a részletes elemzést. Igen, ha odafigyelek és elengedem a sprint gombot (nem rohangálok ész nélkül a labdás után), akkor néha csodákra vagyok képes. Végül is az egész a türelemjátékról szól, csak még mindig nem értem, hogy miért nem védekeznek szorosabban, nem támadnak le az embereim. Lehet, hogy annak is az analóg sprint lenne a megoldása? Én régi fifás vagyok, szerintem már képtelen lennék átszokni rá, pedig gyakran jól jönne. A múltkor nagyon felkúrt a játék, úgyhogy szerintem a gyakorlás marad a FIFA 15 demóra.
  • wednes
    #35907
    Na most már már szemben vagyok a támadóval, betömtük a rést, a többiek is nagyjából jó helyen és hívjuk a zavaró emberkét hátulról.

  • wednes
    #35906
    Lehet én bénázok de tényleg nem enged 2 képet egy hsz-be nekem....

    Itt meg sem kísérlem letámadni az ellenfelet, hanem inkább visszazárok. És hívok segítséget.


  • wednes
    #35904
    Itt ha nem váltok villámgyorsan a megfelelő játékosra és rohanok a szélre, ott bambult volna a többivel egy csokorban. És már kész is a baj.

  • wednes
    #35903
    Képeket nem sikerül egy hsz-be gyűjteni, mert valamiért elsötétül és lefagy a böngésző.

    Itt se lépek ki a támadóra hagyom, hogy ő próbálkozzon. Illetve csak arra figyelek, hogy ne tudjon passzolni. Sokszor csak körbe kell venni. Jah igen, használjuk a csapatnyomás taktikát. Ilyenkor alapból rákoncentrálnak a labdát cipelőre, nekünk meg csak körülöttük kell jól helyezkednünk.

  • wednes
    #35902
    Lehet nálad nem ez okozza a problémát, mert akkor nem kezdő játékos vagy. De azért leírom.

    Nem mindegy, hogy az általunk irányított 1+1 fővel, hogyan mozgunk mert kihatással van a többiek helyezkedésére. Nem megfelelően kilépő védő, egy helyre tömörülés nagy galibát tud okozni (taktikus védekezést használok).

    Sokszor a játékosaink ALAPBÓL rosszul helyezkednek, itt a játékmenetet maga ez a szituáció adja. Nekünk folyamatosan pásztázni és nem csak a labdát cipelő játékosra figyelni, aztán villámgyorsan felismerni a hiányosságokat, és a megfelelő helyre mozgatni az embereket, hogy lezárják a réseket, területet védjenek zavarjanak. A szerelés mellékes szempont. A játékos hívásánál is figyelni kell, mert sokszor nem a megfelelő ember lépne ki az ellenfélre, hanem egy hátsó védő és hatalmas lukat csinál hátul. A zavaró emberrel zavarjunk mi meg a passzsávokat próbáljuk zárni, hogy csak hátrafelé tudjon játszani. Vagy esetleg megpróbálja magát átcselezni, de az elég ritkán sikerül, hiszen belép a közelbe lévő védő, ha a társát befűzik. Nem a közvetlen szerelés a lényeg, azt csak akkor ha sikerülhet, illetve fedezve van az emberünk. Mert ha nem sikerül, már verve is van.

    Rések lezárása:


  • Adam Jonas
    #35901
    Köszkösz, próbálgatom ezeket ezerrel, tegnap már egész jól ment. Ugyanakkor rájöttem még arra is, hogy talán lehet azzal van a gond, hogy az ilyen Real - Barca - PSG - ManCity - stb. nagy klubok tele vannak speciális képességgel rendelkező játékossal, pl. mesterlövész, légi veszély, stb. Tegnap a Bayern-nel toltam Real-os csapatok ellen, valahogy fényévekkel könnyebbnek tűnt pl. védekezni is.
  • gszp
    #35900
    Akkor már én is kérdeznék. Az miért van, hogy akárkivel játszok (online/haverral egy gépen), az ő csapata úgymond teszi a dolgát, tehát letámad, magától is mozognak az emberek, helyezkednek, viszont az én játékosaim meg körülbelül kóvályognak a pályán? Védekezésem így úgyszólván katasztrófa, mentségemre legyen szólva, hogy így is jó párszor megjártam az első osztályt, tehát azért nem vagyok olyan elveszett, csak idegesít, amikor olyannal kerülök szembe, aki semmivel sem jobb nálam, csak a játékosai "megoldják" a dolgokat. FIFA 13-ról van szó, de ez végül is végigkíséri az egész fifás pályafutásomat.

    Előre is köszi a válaszokat.
  • Dzsodragon
    #35898
    Sziasztok!

    Segítséget kérnék. Fifa 14 menedzser módban egy meglévő mentésbe akarok saját magam által készített játékost betenni. Hogyan lehet, vagy lehet egyáltalán??
  • UoNokedli
    #35898
    Off: Az ilyen "divatdrukkereket" helyes taktikával, helyzetek kihasználásával, sokpasszos (lapos,gyors) játtékkal simán le lehet focizni! Eröltetni kell a szélen, onnan beadni vagy gyors passzokkal középen ezt a "divatdrukker" ellenfél játékától függően kell választani. (Szabadrúgást meg begyakorolni hogy 16-30m-ig belődd!) Taktikus védekezésen játszva, rángatás/lökés... Tudni kell védekezni ennyi a titka.
    On.
  • Adam Jonas
    #35897
    Próbáltam már azt is, pl. Ajax-ot kiválasztottam, de akkor meg nem talál ellenfelet. Elég kakán van ez így megoldva...
  • gszp
    #35896
    Mert mindenki velük játszik.

    Viccet félretéve, én csak 13-ról tudok nyilatkozni, ott is ez van. Mérgemben kiválasztottam a 4,5 csillagos Kolumbiát, meg is oldódott a problémám. Akkor viszont meg olyanokat dobott, akik pl. Dortmund/Arsenal menők, úgyhogy az sem volt jobb megoldás. Próbáld ki te is, bár azt hiszem a Dortmund is 4,5 csillag. Keress akkor 4 csillagos csapatot, hátha az bejön. Mást sajnos nem tudsz csinálni. :(
  • Adam Jonas
    #35895
    Sziasztok!

    Valaki nem tudja, hogy ez a foshalmaz FIFA 14 (már bocs, de kicsit már elegem lenni belőle) multiplayerben miért mindig Real Madrid meg FC Barcelona-t használó divatdrukkerekkel rak össze? Kicsit kezd elegem lenni, hogy mindig amiatt kapok ki, hogy tőlem sokkal gyengébb játékosok ezzel a két csapattal játszanak ellenem....és igazából tök mind1, hogy Arsenal-al, Dortmunddal vagy mivel vagyok, mindig ezt a két csapatot használókat "sorsolja ki" ez a szar...
  • Nagyi2pac
    #35894