79
  • fade2black
    #39
    angliában előrendelhető a conroe

    Intel Core 2 DUO E6600 ''LGA775 Conroe'' 2.40GHz (1066FSB) Price: £214.95 £252.57 Including VAT at 17.5%)

    Iderakom a jelenlegi am2 4800+t is. Jól látható, hogy amd kutyának se fog procit eladni ha nemcsökkentia beigért modon a proc árakat.( 2.4es conroe csúnyán elveri a 4800+t ugye)

    AMD X2 Dual Core AM2 Athlon 64 4800 2.4GHz 2x1Mb Socket AM2 ! £379.00 £445.32 Including VAT at 17.5%
  • bertino
    #38
    70ről... mikor nálunk 90be kerül, még érezzétek szerencséseknek is magatokat...
  • Sanyix
    #37
    De durván drágák az energiatakarékosak... ki veszi majd így meg? Amúgy miért olyan nehéz az energiatakarékosat legyártani? Sztem a tervezés kerülhet sokba, a gyártás nemnagyon...
  • [Jakuza]
    #36
    Azt jelenti, mert annak csokken legjobban az ara.
    Mostani ar 303$, Julius 24-tol 169$.


    http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=2800
  • Sanyix
    #35
    Undorító persze. A videokártyáknál sincs fejlődés, csak ezek a sederek meg a többi álca "képességek". Amivel ráveszik a felhasználót, hogy vegyen egy ugyanolyan szart aminek talán csak a firmware-jét írták át. seder 3.0=True; mittudomainmi= true ennyi az egész :) ja meg egy kis overclock :)
  • Voltan
    #34
    Hm. Ez jó! Úgyis júliusben akartam gépet fejleszteni.
  • TH448
    #33
    Valaki el tudná mondani, hogy mégis milyen az a szuper killer (idézet a linkről) platform? Mert az is tuti X86, akkor meg max tolják fel az órajelet, meg csökkentik a csíkszélességet. De mi lesz a megaújítás?
  • Petrolio
    #32
    egy bögrét max shaderek miatt renderelne fél óráig. Azt meg be tudod lőni egy egyszerű gömbön is. Egyéb beállitásokat meg lenyomod vmi standard shaderrel, és csak végleges renderen használod a pöcsölőst.
  • IStexI
    #31
    Az árcsökkenés 15-45% lesz átlagbban 36%... Hát ez nem azt jelenti. hogy a 3800+ féláron lesz! A kisebb procik árát csökkenti kevésbé. Tehát a 4800+ majd 160ról leeseik 120-ra, ekkor még mindig nem éri megvenni, a 3800+ meg kb 70ről 60ra.
  • Petrolio
    #30
    hja, ezt én sem értem. Ugyanazt meg tudod csinálni egy 1.6os cerka+gf2 kombón, mint egy x2-es gépen. Esetleg pöcsölősebb picit. Egy jól belőtt tesztrender, akármilyen gépen 5 perc alatt tartható. Véglegest meg úgyis csak egyszer kell nyomni.
    Amúgy ajánlom, hogy nézz szét néhány igen csak tehetséges emberke oldalán. Van aki még P3-al nyomja.
  • HuHa
    #29
    Nem azt mondom lehetetlen, de örülnék ha egy bögrét nem fél óra alatt renderelne le a gépem. 466 celeronnal is csináltam dolgokat, de lássuk be vannak limitek, és a mostani 1,8 celeron sem egy gyorsvonat.
  • Zsoldos
    #28
    Ez mondjuk a leggagyibb kifogas. En egy 600-as athlonon kezdtem a 3d-zest. De mar 386-ossal is raytracelgettem eztazt. Ma budget-aron kapsz olyan teljesitmenyu cuccot ami 5-10 eve meg hiperszuper pro kategoria volt.
  • 3P
    #27
    Ja és még annyit, hogy ez az ár érzékenység pont a mainstream piacon a legfontosabb, s ugye ez határozza meg elsősorban a gyártó piaci részesedését.
  • 3P
    #26
    Érdekes ez a folyamatos cívódás, ha valamelyik proci gyártó bejelent valamit, arra rögötön temetni kezdik a másikat.
    Egy apró dolgot elfelejt a tisztelt publikum. Az eladott gépek többsége olyan emberekhez kerül, akik nem igazán vannak képben, hogy most Intel/AMD, sőt sokaknak nem ismond túl sokat ezen nevek. Magyarul az eladott gépek túlnyomó részét így ismereik: Dell, HP, stb... Van még egy szűkebb rész, aki olvassa a forumokat, s megpróbál ár/teljesítmény alapján választani. S van egy márkahű réteg, ők nehezebben megingathatóak.
    A forum olvasok többsége ez utóbbi kettőbe tartozik, de ez a két sáv az eladások kisebb részét képzik.
    Azt meg csak megjegyzem, hogy az ár/teljesítmény hányadosba tessék beleszámolni az alaplapot is. Egy jó AMD-s alaplap ma 20k körül van, a Core2Duo-hoz valók 50-60k környékén jönnek... Az öszesített már nem feltétlen mutat hasonlóságot a két gyártó mellett.
  • HuHa
    #25
    És PS3-al lehet CAD alkalmazásokat futtatni, 3D grafikai szoftverekkel modellezni, és egyéb számolásigényes dolgokat futtatni? Nem. Manapság az Oblivion és Doom 3 gépigényét vélik sokan mérvadónak. ezért is akadok ki az ilyen aláírásoktól, mikor én sajnos nem engedhetem meg magamnak, csak hosszas gyűjtögetések árán a fejlesztést, és így nem tudok azzal foglalkozni, ami igazán érdekelne, a 3D-vel.
  • Dragonlords
    #24
    nem hiszem hogy lecsökentik az árat legfeljeb 5%-kal...
  • whitehawk
    #23
    A teljesítmény nem gyorsul, legfeljebb nő.
  • mezeimodell
    #22
    Undorító ez az egész technológia-árháború. Ezt a sok xar fejelsztést csak azért "csinálják" hogy még több pénzt csakjanak ki belőlünk, mezei userekből. Az is érdekes, hogy az én gépem még mindig szarabb egy ps2-nél, pedig 60 ezerért lett bővítve... Míg egy ps kettő ennyek a fele kb ma már használtan, de újonnan se sokkal több. UNdorító az egész világ, és sajnos mindenki bedől ennek a sok minden cuccnak. Én próbálom csak azt venni, amit muszáj, de asszem kezdek teljesen egyedül maradni...

    Mindegy, ahogy a sigomból látszik, inkább amd, mint intel, hajrá fiúk. Kisebbik rossz.
  • fade2black
    #21
    oriási tévedés conroe fölénye nem csak presztizsveszteség amdnek.

    és honnan veszed conroe nem mainstream proc??? Nézd már meg az árazását!
  • fade2black
    #20
    netto 25Kban intel a nyerő a d805el. ezért amd vonalon egy 3200+t kapsz nem egykategória a két proc.
  • zzebi
    #19
    Elvileg az AM2-es processzorok es a 939-es megfeleloik azonos arban lesznek. Vegre igazan elerhetove valnak majd a ketmagos CPU-k.

    A Core 2 folenye egy darabig (kb egy evig) meg csak presztizsveszteseg az AMD-nek, mivel csak a legdragabb/leggyorsabb Core processzoroknak nem lesz AMD megfeleloje. Am ez a szegmens amugyis szinte elhanyagolhato a mainstream processzorokhoz kepest, mivel legfeljebb az eladasok nehany szazalekat teszik ki. A mainstream piacon viszont szabadon valaszthat majd az ember az azonos teljesitmenyu AMD es az Intel CPU-k kozott.

    Erdekes, hogy ami eddig high-end volt, most hirtelen mainstream lesz. Mind teljesitmenyben, mind arban. Ez nekunk nagyon jo!

    Ha viszont egy even belul nem sikerul az AMD-nek valami komolyat felmutatnia, akkor megint lehuzhatja a rolot.

    Eddig az Intel benazott evekig, most lehet, hogy fordul a kocka es az AMD benazasat kell majd evekig neznunk, amig az Intel ujbol eloretor.

    Mindenesetre az AMD nagyon magabiztos. A multkor kijelentettek, hogy az AMD mar nem a gyengebb es a kevesbe jelentos ceg, es mara nekik is ugyanolyan hatekony processzor kutato-fejleszto kapacitasuk van, mint az Intelnek.

    Meglatjuk...
  • greenwar
    #18
    PH!n asszem az volt hogy csak az am2 lesz ócsóbb:S ha 939is akkor maradok 939nél de ha am2-is akkor amennyivel oclsóbb a proci abból át lehet állni am2-re nem tom mi elsz... várom júluist...
  • HuHa
    #17
    Netto 25-30.
  • HuHa
    #16
    25-30 ezer FT kategóriában ki lesz a nyerő?
  • k0zi
    #15
    Nem lesz annyira drága, most készült el az új gyártósor :|
    Ontani fogja az Intel az új CPU-kat és nyomott áron, hogy AMD ne tudjon mit lépni.
  • k0zi
    #14
    Megint lesz majd olcsó AMD ami ár/értékben veri intelt? :)
  • BlueGold
    #13
    "Árat csökkent az AMD" Hibás a cím nem árat csökkent az AMD csak mivel "felnött" mellé a konkurencia, azon az áron adja a procikat amennyit érnek :-)
  • sonyv1
    #12
    Ha az Intel valami tényleg bika cuccal jön ki akkor annak meg fogja kérni az árát....
    Szóval megéri AMD-re váltani ilyen árakkal...
  • Pharaoh
    #11
    Most jön a Conroe és te most akarsz AMD-re váltani?
  • Pharaoh
    #10
    AM2 S939 egy árban lesz szerintem az árcsökkenés után is.
  • waterman
    #9
    vajon az am2-es x2-esek is 35-40ezer közé skálázódnak majd? mert szerintem aki már x2-esre vált, annak nem érdemes 939-ben gondolkodnia. elvégre az a tipus is lassan de biztosan halad a fehér fény felé, és egy x2-es szerintem jóval erősebb, mintsemhogy akár fél év után cserélje az ember megint. ergo, mikor megint gépfejlesztés lenne, akkor megint lehetne alaplapostól mindenestől cserélni. am2-vel talán van némi esély rá, hogy legközelebb elég lesz egy új proci. szvsz.
  • Artus58
    #8
    35-40 x2ért??? ójajj, asszem fejlesztek :D
  • k0zi
    #7
    Láttam egy ilyen nemhivatalos táblázatot, ott 3800+ X2 olyan 35-40E Ft közé volt beskálázva, erre sajnos itthon rájön az áfa :|
  • HuHa
    #6
    Szimpatikus ez a cég, nem is értem eddig miért voltam Intel párti :) Akkor lassan esedékes az újítás.
  • dez
    #5
    Aki kicsit ért az Athlon64 tuninghoz, nézzen már át lécci ebbe a topikba, mert már teljesen kész vagyok Jakuzától!
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1150486343
  • mikloss
    #4
    36% király!!! júliustól árzuhanás!!! Igaz csak 2008-ba akartam fejleszteni a jelenlegi vasamat(2.4 celeron) de meggondolom...
  • bertino
    #3
    Ápot a híírnek
    így tovább, csökkenjen csak!
  • grebber
    #2
    X2 3800+-os érdekel engem! Remélem árcsökkenés után alig lesz több mint 40 k.
  • CUCLI
    #1
    "A lépés a Socket AM2, Socket 939 és Socket 754 foglalatban illeszkedő termékeket egyaránt érinti majd"
    Ámen