94
A szakasz
  • Seten
    #94

    Sikerült megnézni. Tényleg nagggyon durva. A közelharc-jelenetek páratlanok!

  • Atomreaktor
    #93
    kösz:)))
    de a teljes kéne:)
  • Seten
    #92

    Kösz! Közben már találtam.
    Amúgy ez volt a torrent:
    "Freres De Sang Tae Guk Gi FRENCH DVDRip XViD"
    Szóval francia.
    Meg azért megismerem a csigaevők nyelvét. Ja és nem úgy mozog a szájuk sem. :)

  • Dexantreal
    #91
    a film letölthető valahonnan?
  • atomanty
    #90
    #17es komment ha nem jó a link majd átküldöm
  • mpl
    #89
    Itt találsz hozzá egy rakás magyar feliratot:
    klikk

    Biztos hogy francia? Szerintem az eredeti koreai változatot töltötted le.
  • Atomreaktor
    #88
    zenéjét fel tudja tolni vki vhova? (pl rapidshare-re?)
  • Seten
    #87

    Na ez is kezdi.

  • Bucser
    #86
    HA neked a Tae Guk Gi cím azt sugalmazta, hogy a film francia vagy amcsi.... háááát....
  • Seten
    #85

    Végre lejött az egész film. Már csak felirat kell hozzá mivel francia nyelvű.

  • Atomreaktor
    #84
    ez nem okoskodás. nekem sem volt semmi fogalmam a filmről, hát beírtam google-ba. ennyi. ezen meg nem kell egyből kötni
  • bcs78
    #83
    Félig Japán, igen. Koprodukciós film.
  • Seten
    #82

    Szerinted tudtam mi az eredeti címe?
    Még le sem jött a film, okoska. :P

    (A "Tora! Tora! Tora!" akkor pedig japán?)

  • Atomreaktor
    #81
    lol:)
    Ez az eredeti címe: Taegukgi hwinalrimyeo
    Szerinted amerikai vagy francia?:)))

    /Made in South Korea/
  • bcs78
    #80
    Dél-Koreai.
  • Seten
    #79

    Ez mekkora duma!!!!!:
    "egyszer sem tudott lekötni annyira hogy minden részletre emlékezzek"
    Jó kifogás:):):):)::)

  • Seten
    #78

    Elkezdtem letölteni. Amúgy amerikai vagy francia film?

  • Ronny
    #77
    http://en.wikipedia.org/wiki/Frag_%28military%29

    ez nagyon dúrva. Nem is gondoltam volna, hogy ez ennyire elterjedt módszer volt.
  • mpl
    #76
    Számomra az egyik legnagyobb háborús filmélmény a Harcosok szövetsége (Tae Guk Gi). A koreai háború borzalmait meséli el egy testvérpár szemszögéből. A rendező fantasztikus érzékkel jeleníti meg a háború értelmetlenségét, és azt, hogy mit is tesz valójában az emberekkel. A befejezése szerintem az egyik legmeghatóbb a filmtörténetben!

    Mellesleg simán veri a Ryan közlegény megmentésének harci jeleneteit!!!
  • Bucser
    #75
    Nekem tetszett:) Nem jobb mint a Ryan pláne nem jobb mint a Szakasz de azért élvezhető. Egyébként Ryant kétszer láttam mindkétszer TV-ben (MTV rulez) de egyszer sem tudott lekötni annyira hogy minden részletre emlékezzek.. nem úgy mint a szakasz.
  • Voltan
    #74
    :)
  • Seten
    #73

    Neked kellett volna Reiben-t játszani. :)

  • Voltan
    #72
    Egy közlegényért biztosan nem.
  • Seten
    #71

    Amúgy ti tényleg azt hiszitek, hogy ilyen sosem fordult elő a háborúkban:

    Több embert küldeni egyetlen egy megmentéséért!?

    Nagyon le vagytok maradva!

  • Seten
    #70

    "elit alakulatban azért az amcsi túlkapásokat is bemutatták rendesen. Ryanben hol láttál ilyet?"

    Mondjuk mikor a nigger és tsa lelövi a magát megadó német katonát.
    Te hogy nézel egy filmet, a fürdőszobából borotválkozás közben?

  • bcs78
    #69
    A Windtalkers nagyon nagyon nem jó háborús film. Csatajelenetek John Woo stílusban? Na ne komolytalankodjatok már!
  • Atomreaktor
    #68
    Kíváncsi leszek a Clint Eastwood féle VH-s filmre. Két részt forgatott le, mert az első filje után rájött, hogy túl egyoldalúan forgatta le a filmet, ezért nekiállt egy új filmet készíteni a másik oldalról is. Még külön érdekessége a dolognak, hogy egyszerre fog a két film a mozikba kerülni.
    http://www.origo.hu/filmklub/20051017clint1.html
  • Voltan
    #67
    Ja, tényleg, a Windtalkers is egész jó.
  • bcs78
    #66
    A Szakaszban is Dale Dye volt a katonai tanácsadó, meg volt egy kis szerepe is.
  • Bucser
    #65
    ja elit alakulatban azért az amcsi túlkapásokat is bemutatták rendesen. Ryanben hol láttál ilyet?? Ellenben a németek rohadék szemetek akik visszaküldik a frontra a menekült katonákat (sőt az illető önkéntesen megy vissza mészárolni) Mellesleg Spielberg a BoB-ban csak Executive Producer volt úgyhogy nem sok köe volt a filmsorozathoz)

    Spielberg nem élt át egyetlen éles bevetést sőt még katonai kiképzést sem kapott soha (meg lehet tekinteni az életrajzát neten nyugodtan) Elmondás alapján pedig nem kifejezhető a háború idején átélt káosz. Ezért tartom sokkal hitelesebbnek a Szakaszt.

    Dye neve mond valamit (hivatásos volt szolgált Vietnamban leszerelt a SofF magazint is szerkesztette és játszott a BoB-ben és a Ryanben is és tanácsadóként is közreműködött) de mindez nem befolyásolta Spielberg világát. Dye feladata az volt hogy a taktikai és tehnikai elemek legyenek a helyükön (pl hogy az Mg42-es fészket ne szemberohammal próbálják esetleg bevenni) de a film lélektanába és lelkivilágába nem volt beleszólása. Spielberg ezt úgy valósította meg és kérte a színészeitől is ahogy a Discovery vagy Nat. Geo filmjeiből láthatta gyerekkorában hogy mi is volt az WWII. A németek gonoszok az amcsik jók és nem hagyunk hátra senkit és innentől csak egy lépés hogy 8 embert küldünk eggyért a front hátsó részére.

    Szóval lélektanilag sehol nem volt hiteles a film a story mese a motivációk üresek és borzalmasan szar ezen a téren az egész.. Spielberg mint a schindler listájának kivételével mindig egyetlen dologgal aratott sikert. A legmesszemenőkibb pontosan ügyelt a részlettekre... de közben teljesen kimaradt az egészből a lelki háttér ami a háborús filmek alapja...

    Egyébként jó háborús film még a Windtalkers is.
  • Seten
    #64

    Láttam a Sztálingrádot. A Vaskeresztet is. A nagy vörös egyest is.
    Mind a háborút ábrázolja, - bár én nem harcoltam - úgy gondolom jól.
    Az elit alakulat és a Ryan.... viszont valósághűbb. (hogy mitől könnyes nem tudom)

    Ami Spielberget illeti hát nem könyveket olvasva csinál filmeket.
    Dale A. Dye neve mond valamit?

  • Voltan
    #63
    Igen. Mese. Az egész alapsztorija valami iszonyú nagy marhaság. Küldjünk egy egész szakasz keresztül az ellenséges vonalakon, hogy megmentsenek 1, azaz 1 darab közlegényt. Na ne...
    Jó, igen, persze, ez egy szimbólum akart lenni, hogy még a hülye amik is lássák, hogy milyen értelmetlen a háború.
    Ne érts félre, én is csípem a filmet, láttam már háromszor, de nagyon köze nincs a legjobb háborús filmek kategóriájához. Ha igazán jó, megrázó és hiteles filmet akarsz nézni a második világháborúról, akkor ajánlom a Sztálingrádot. Ha azt megnézted, Te is úgy látod majd, hogy a Ryan közlegény egy szép könnyes mese.
  • bcs78
    #62
    Ez mondjuk kétségtelen.
  • Bucser
    #61
    JA. Spielberg filmet csinált egy olyan dologról amit a könyvekben olvasott Stone pedig egy olyanról amit megélt mikor ott volt. Csak ez a hatalmas nagy különbség a kettő között:)
  • bcs78
    #60
    A Ryan közlegénynek is megvannak a maga jó és rossz dolgai, meg a Szakasznak is. Ahogyan a Ryan sem, úgy a Szakasz sem dokumentumfilm, hanem egy teljes egészében kitalált történet. Szóval most ezen szerintem kár vitatkozni, hogy melyik a hitelesebb. A Ryan monumentális csatajelenetei is lenyűgözőek, de a Szakasz kisköltségvetésű ütközetei közben is végig fut a hideg a hátamon. A karakterek is jól kidolgozottak mindkét filmben. A sztori pedig mindkettőben fikció, valós történelmi környezetbe helyezve.
  • Bucser
    #59
    Magyarázhatsz akármit Ryan és a Szakasz nem egy kategória. Ha valaki azt mondja, hogya ryan Közlegény.. a legjobb háborús film az még nem látott igazi háborús filmet.
  • Seten
    #58

    Szóval az neked mese?
    Komoly mondanivalója van (ahogyan a szakasznak is) csak a golyózápor mögé kellene nézni!

  • Atomreaktor
    #57
    két kategória sztem nem érdemes összehasonlítani. Ryan látványügyileg jó, szinte ott érzi magát az ember, hogy húha ez tényleg ilyen lehetett mikor röpküdnek a golyók a fejem felett. A szakasz és társai pedig főként a lelkivilágot próbálják bemutatni, mert az oké, hogy milyen érzés ahogy robba körülötted a bomba, suhannak a golyók, de milyen érzés mikor halomra ölöd az emebreket értelmetlenül? stb. lehet a Ryanben is ilyen beszélgetés, de csak felszínes valami, hogy mégis legyen arról is. Ettől függetlenül lehet, hogy valakit Ryan fog meg jobban, a lényeg, hogy elérjék céljukat (már ha ez az), hogy nincs értelme a háborúnak és erőszaknak.
  • Voltan
    #56
    Mondjuk azért az tény, hogy a Ryan közlegény egy tipikus amerikai háborús mese, realisztikusan brutális körítéssel. A szakasz viszont egy kőkemény csupasz, naturalisztikus háborús film, megmutatja azt a tébolyt, amit a katonák átélnek a háború során, minden sallang és színezés nélkül.
  • Seten
    #55

    "A ryan közlegényben megkérdezték valaha is egyetlen katona is hogy van-e értelme a gyilkolásnak?? nem... "

    Akkor nézd meg még egyszer a filmet. Azt a részt mikor a Miller százados és Horvath őrmester arról beszél, hogy van-e értelme ennek az egész háborúnak!