240
2vh-s harckocsi szimulátor
  • a.carkey
    #160
    Np. Amire gondoltál, az kb. két küldetésig volt ehető. Utána kuka.
  • Torzonborz
    #159
    kevertem na :P
  • a.carkey
    #158
    A Panzer Elite? :)
  • Szpecnyaz
    #157
    Én a koppintás alatt természetesen nem azt értettem hogy copy-paste módszerrel lemásolták hanem mint ahogy mondtad én is a páncélra gondoltam elsősorban. Azzal is egyet kell értenem aki azt mondta hogy a párduc volt a háború legjob tankja, mivel ebből születtek meg a mai harcskocsik, és akkor még nem is beszétünk az olyan forradalmi fejlesztésekről amik a párducban voltak először pl: semleges váltó üzemmód, infravörös készülékek éjszakai harchoz(ezt állítólag a magyarországi harcokban is használták). De pl a franci hadsereg is használta a háború után a párducot, nem pedig a tigrist ami egy evolúciós zsákutca volt.
  • zoltang
    #156
    Nagy fa**ok ezek az orosz fejlesztők. Az utolsó német pályán, ahol a konvojt kell megvédeni, hirtelen a semmiből a hátunkban meg jelenik 2 t34-es... A lövegkezelő néhány pályán önkényesen a gyalogságot lövi makacsul a ell. hk. helyett.
    A gépi társak totál hülyék, semmibe nem segítenek. Lövöldöznek egy helyben és várják a halálukat.
    Jó játék lenne, ha a rengeteg hiba nem lenne.

    Azonkívül az ATI 4850-en akad lebutított grafika mellett 1280x1024-ben. Főleg az utolsó pályán ahol lemegy 10fps-re.

    Már jöhetne a javítás.
  • bgabor
    #155
    Igaz, hogy a felosztás a háború után eltűnt(jött a hidegháború vele az MBT koncepció), de a háború alatt és előtte igenis komoly szerepe volt. Teljesen más szerepkörre voltak tervezve a nehéz, mint a közepes vagy könnyűtankok. Érdemes megnézni egy háború elejei francia Char-B nehéztankot, láthatóan is teljesen más feladatra épült mint például egy Somua.

    Összezavarja a helyzetet, hogy minden egyes nemzetnél más volt a könnyű-közepes-nehéz kategória közötti felosztás.
    Például az amerikai és a magyar felosztás szerint a Párduc nehéztanknak minősült, míg a német szerint közepes tank volt.

    Az igaz, hogy a háború után értelmét vesztette a felosztás, és hogy a háború utáni tankok mind a Párduc mintájára épültek. A Párduc volt vitathatatlanul a háború legjobb tankja.

    A T34/44 formavilága gyakorlatilag eltűnt, az első valódi szovjet hidegháborús típus, a T-54 már teljesen más formájú, felépítésű.
  • bgabor
    #154
    Ne nevezzük a Párducot a t-34 koppintásának, oké? A koppintás az egy az egybeni lemásolást jelent. A Párducnál korántsem ez történt. Igaz, hogy átvettek dolgokat a t-34/76-osról, mint a döntött páncélzat például.
    De a Párduc nagyságrendekkel erősebb tank lett, mint a kiindulási pontul szolgáló t-34/76os volt. Igazából még a t-34/85-ös se versenghet vele 1 az 1 elleni harcban. A Panther lövege jóval erősebb, mint a T-34/85ösé. A Panther lövege kábé egy szinten van a Tiger I '88-asával.
    Igazából orosz oldalról az IS-2-esen és a Szu-100-on kívül nincs olyan harcjármű, ami a Panthernél jobb löveggel lenne felszerelve. A kései német '88-asok, mint amilyen a Tiger II-őn vagy a Nashornon voltak, még az IS-2es 122mm-es lövegét is felülmúlják.

    Ennek ellenére az sem igaz, amit írsz, hogy a TigerI-est csak az IS-tankok tudták kilőni. Igazából a T-34/85össel a szovjetek olyan közepestankra tettek szert, amivel ki lehetett lőni a Tigris I-est. Lehet, hogy 1000 méternél közelebbről, de ki lehetett. Amúgy meg egy átlagos támadásnál hány T-34/85 jutott egy Tigerre? 20? Tehát néhánynak simán volt ideje olyan szögbe manőverezni magát tüzelés előtt, ahonnan szinte biztosan kilőhette a Tiger I-et(oldalsó és hátsó páncélzat).

    Sajnos a Tiger I-es páncélzata 1944-re elavultá vált, normandiában az angolok Sherman Firefly-a a maga 17 fontos(76mm-es) lövegével akár szemből is ki tudta lőni a Tigert, akár másfél kilométerről is.
  • Bossbob
    #153
    Pont ez az hogy a tigris volt az utolsó régi típusú harckocsi mivel teljesen függőleges lemezekből áll a páncélteste, mert túl gyors volt a tervezés, egyébként az hogy közepes vagy nehéz harckocsi lényegében csak egy kategória amibe megpróbálják definiálni a tank típusát, és ez a rendszer a háború után el is tűnt. Lásd: ma már nincs közepes vagy nehéz tank hanem MBT van azaz Main Battle Tank
    A párduc és a t-34 már inkább volt új generációs és forradalmi, mivel belőlük alakították ki a hidegháború tankjait, nem pedig a tigrisből!
  • BF109
    #152
    nem az elite action hanem az ősrégi panzer elite. vegytiszta szimulátor, szinte ugyanaz mint a panzer commander.
  • BF109
    #151
    pedig egy kategória. mindkettő közepes. a tigris viszont nehéz harckocsi. továbbá a tigris egy generációval fejletlenebb mint a t-34 vagy a párduc. a játék fejlesztői nyilván azért választották a tigrist mert az "legendásabb" volt, legalább annyira mint a t 34
  • samsung123
    #150
    BANNERNAK?
  • Bossbob
    #149
    A T-34-esről pedig itt található részletes magyar nyelvű leírás
  • Bossbob
    #148
    Itt található a II. világháborús szovjet harckocsilövegek táblázata
    A Panzerkeil oldalon a német lövegek táblázata
  • Bossbob
    #147
    Szerintem ha már ez lett a játék neve akkor igen is bele illik a képbe, mert mind a kettő legendás típus. Másrészt a Tigrist könnyebb volt kilőni mint egy párducot persze csak szemből! Mivel a T-34/85-ös ZIS-S-53-as ágyúja főleg az űrméret alatti BR-365P lövedékkel, ami mellesleg 1000m-ről 118 mm páncélzatot volt képes átütni kilőtte a tigrist, és 1944-ben már a szovjet hadsereg színvonala is sokkal magasabb volt, és a magas veszteség is nyilvánvaló mivel támadtak. Azzal én is egyetértek, hogy több típust kellett volna játszhatóvá tenni. Amúgy meg ha jól megfigyeljük a szerzők indokolhatják azzal is hogy nincs sok típus a játékban, hogy nem híres csatákat kell újrajátszani, hanem kis hadműveleteket, persze annek én sem örülök!!!
  • Szpecnyaz
    #146
    A Tigrisnek a T34-es még reggelire se volt elég. A statisztika szerint a 1 kilőtt Tigrisre 8 T34-es jutott, na persze ebbe bejátszik az is hogy a továrisokat néha egy pár órás gyorstalpaló útán a frontra zavarták, viszont a nyugati fronton már 1 Tiger 4 Sherman volt az arány (gondoljatok csak Wittmanra és az ő tevékenységére Ville Bocage-nál), és a nyugati harckocsizók jól képzettek voltak. Szal inkább a Párduc vagy a PZ IV-es illene a játékba(bár a Párduc is hasonló arányokat produkált mint nagyobb testvére, pedig ez egy T34 koppintás alapjában véve), nem pedig a csak a JSZ tankok által kilőhető Tigris.
  • bgabor
    #145
    A T-34-el egyértelműen a Pz-4est kellett volna szembeállítani.
    A Párduc még sehol se volt amikor ezek ketten már egymást ölték 1941-ben. Ugyebár a Párduc a Pz-4 utóda volt a közepes tank kategóriában, és csak 1943-ban jelent meg.
    Mondjuk egy T-34/85 vs Panther párosítás már jóval logikusabb lett volna, különösen mivel a játék 1944-ben játszódik.

    A Tiger I sehogyse illik a képbe. A Tiger I és II nehéztank volt, teljesen más célú, kialakítású és koncepciójú tank mint a T-34es.
    A Tigerrel a szovjet KV-1est vagy 44 felé inkább az IS-2est kellett volna szembeállítani.

    Akárhogy is, sehogyse stimmel a játék elgondolása. És arra hogy a T-34/76 miért nem játszható, tényleg semmi mentségük sincs a fejlesztőknek. Szinte teljesen ugyanaz mint a játszható T-34/85.
  • vigh
    #144
    Ha jöne valaki játszani
  • vigh
    #143
    Én megpróbálnám a játék multiját ha megy
  • Bossbob
    #142
    Mivel multiztok? Mármint xfire vagy v.mi hasonló program?
  • Eagle16
    #141
    Mondjuk a T-34 és a Párduc sem egy kategória :D
    Mármint arra gondolok, hogy a 85mm-es löveggel szerelt T-34-s már hatékony volt a Párduccal szemben, de azért a 76mm-es változat semmit sem tudott a Kwk. 42-hez képest :)

    "A KwK 42-es kiváló páncéltörő lövegnek bizonyult, egyes jelentések szerint volt olyan eset, amikor egy Panther 3000 méteres(!) távolságból semmisített meg egy T-34-est."
  • vigh
    #140
    Te probáltad már a miltiba?
  • vigh
    #139
    Hello Axon!
  • Axon
    #138
    Első portyázásom eredménye:



    Én csak sofőrködtem, a tüzérem intézte el ezt a teherautót.
  • vigh
    #137
    Probálta már valaki multiba?
  • Axon
    #136
    Köszi!
    Így már végre fel tudtam telepíteni.
  • Torzonborz
    #135
    a panzer elite szerintem messze nem ez a kategória. az inkább akció mint sem szimulátor.
  • BF109
    #134
    én is a steel fury-ban bízom. remélem több harckocsit lehet kipróbálni benne majd , mint a t34 vs. tiger-ben Egyébként azt sem értem, miért a tigrist állították szembe a t-34-gyel és miért nem a párducot? nem egy súlycsoport...
  • BF109
    #133
    pl a panzer commander és a panzer elite irányítása jobb volt, vsz ez a sebváltósdi már túlzás. helyette mondjuk csiszolhatták volna az "auto" sofőr képességeit...
  • stuka85
    #132
    nem tudom én még megvárom a steel fury-t, ami elméletig nov. 7.-én jön ha jön. Ja nekem ez a AI-kezeli a homlok géppuskát egy kicsit nem illik egy szimulátor játékba, amúgy meg ha jól emlékszek a steel fury demóban még a töltő kezelőt is lehetett irányítani, ja és ott még az éppen nem játszott pozíciókban is voltak emberek, na ezt jó szarul fogalmaztam meg magyarra fordítva ha, mondjuk parancsnok voltál akkor láttad mondjuk T-34-ben előtted a irányzót vagy ha jobbra néztél akkor a töltőt amint tölt, meg ha elsütötték az ágyút akkor a kieső hüvelyt, de itt ilyen miért nincs. DE persze amit itt leírtam, az mind a saját véleményem, és én is örülök hogy van egy pár ilyen játék.......de akkor is lehetne jobb is :D
  • samsung123
    #131
    az irányíthatóság szerintem nem rossz, szimulátoros azaz nehézkes és tanulni kell ez a velejárója nem egy megnyomom a "w"-t és és lövök játék
  • BF109
    #130
    heló!
    tegnap kipróbáltam a játékot, csak kb fél órát toltam vele! grafika nem rossz a játszhatóság, irányíthatóság szerintem szar. és nehéz megszokni.
    a játék hivatalos oldalán nem túl erős gépigényt írnak (a minimum és az ájánlott konfig azonos, maga a honlap is "bugos" xD ) de egy c2d e7200 hd 4850 es vga val meg 4 giga rammal nem elég az 1680*1050 felbontáshoz ha minden grafikai lehetőség fullra van állítva. értsd szaggat mint az állat, főleg ha távcsővel nézelődök. ez azért meglepett.
  • samsung123
    #129
    jobb click ->nividia control panel ->manage 3d settings ->antialiasing-mode: override any application setting
    ezután bealitod a kivánt élsimitást is. igy mennie kell. a játék menüjében sajnos ezután se tudod álitani, de lesz élsimitás
  • vigh
    #128
    Hello! samsung123 hol van ez abeállítás pontosan?
    Az Nvidia vezérlőpult,3D beállítás kezelése?
  • beyczy
    #127
    Use serial: F4ZX7-8LV12-2TJK5-1K6N1-4YVX8
  • samsung123
    #126
    az én tapasztalatom az hogy 9600GT nincs grafikai probléma, és Nvidia karikon is be lehet állitani az élsimitást, az nividia control panelbe
    be kell álitani az élsimitást CSAK azt kell beállitani hogy mindig azt használja és irjon felül bármi mást(angolul most nem tudom pontosan mi a neve), nekem igy volt élsimitás.
  • Torzonborz
    #125
    elvileg ugyanebben a file-ban lehet átírni AA értékét is ( options-ben nekem sincs lévén nvidiám van ) de játékon belül nem vettem észre különbséget.
    megnéztem az editort is úgy tűnik hogy új mission-t nem lehet létrehozni csak meglévőt módosítani . readme-ben is ilyesmit írnak. elég nagy ballépés.
  • Axon
    #124
    Egy serialt tudnátok mondani hozzá?
  • bgabor
    #123
    Én két gépen próbáltam a játékot. ATI kártyával(x1950pro) működik az antialiasing, de bizonyos helyeken vannak hibás textúrák. Nvidia kártyával (9600GT) nincs antialiasing, de nincsenek textúra bugok se.

    Úgyhogy azt javaslom, élsimítás helyett toljátok fel a felbontást.
  • vigh
    #122
    Hello olvastam amit írtál meg is próbáltam tényleg gyorsabb lett.
    Szerinted a Anti-Anising szürőt is be lehet itt állítani hogy jelenjen meg?
  • vigh
    #121
    Hellosztok!
    Én is játszottam már a játékkal tényleg a környezet elég szar,és észrevettem hogy a video beállításokba az Anti-Anising szürőt se lehet állítani nekem szürke.Kérdezném nálatok is ez a helyzet?