67
  • lapaleves
    #67
    szerintem ezt még terminálkütyüként is csak az szereti, aki még nem épített átlagos irodát átlagos fali szerelvényekkel. amik ugye csak ritkán vannak usb meg vga hatótávolságban. monitor hátulja, paccskábel és viszonhallás.
  • gordonmail
    #66
    Hoss, van olyan számítógépes hálózat, csak hülyeség, mert kiba*ott drága. Másik az, hogy lassú.
  • Morden23
    #65
    Jedimester, te neoncsövet raksz a PC-dbe? :)))

    Azt hittem, azok csak a 10 éves "jasszkari mergák" alvázára valók... atyaúristen:)
  • noss
    #64
    ha igaz, e masinériát az elektromos hálózaton keresztül lehet hálóba kötni! :D
  • noss
    #63
    ja, az ide írkálók többsége meg sem érti a szöveget...
    (amit jóesetben elolvasott)
  • Jedimester
    #62
    Szerintem jobak a nagy gépházak amik jol néznek ki neoncsövel meg világitos hütökel én inkább ezeknél maradok ez inkább irodai munkára valo, gondolom a teljesitménye se lehet valami nagy
  • rigidus
    #61
    a brit Chip PC Technologies vékony kliense
  • Duncan Idaho
    #60
    MEGVAN!

    Ez arra jó ha a falra akarok rakni egy TFT monitort h azo negyen valami alap szöveges dolog, h azt elolvassa Apám h "VEGYÉL SÖRT!!!" vagyilyesmi, és nem akarok alatta egy gépet tartani, na akkor ez jó... bár a papírlap is ugyanerre jó, de azon e-mailt nem tudok megnézni...

    Szóval ez egy 21.századi fölösleges deee dizájnos izé.
  • Duncan Idaho
    #59
    ok ok tudom a PDA-se tudja ezeket, de a pda mellett mindig van otthon egy nagy gép is!
    Ez viszont már maga a "NAGY" gép! :D
  • Duncan Idaho
    #58
    Floppy????
  • Duncan Idaho
    #57
    Nade emberek!
    CD?
    DVD?
    Blue-ray?
    HD-DVD?

    Most ezt is vegyek külön egy kültérit???
    (vagy már kérdezte valaki? :D)
  • turul16
    #56
    Vékony kliensnek tul drága, kiváncsi leszek mit javasolnak szervernek, win+ rdp vékonykliens elég fura. Nem ugy volt, hogy MS csak ARM procit támogatja a továbiakban a Windows CE -vel. (Persze a régi kodok megmaradnak).

    "Az megintcsak kissé groteszk, hogy az AMD azt mondja, hogy ez egy 1,2-es x86-nak felel meg."
    x86 elég nagy szopás, nem csoda, ha néha egy 500Mhz cucc megver az 1.2Ghz x86 ot némely területen.

    "Kár, hogy a flash nem cserélhető, legalábbis a cikk szerint, 64 mega tényleg elég kevés."
    64 mega flash valószínüleg a prociba integrált, hasnlóan, mint az intel PXA-knál.

    Szerintemis ez egy PDA monitor nélkül.
    És nagyon drága. PDA árában a szines LCD erinő képernyő talán a legdrágább, ez meg majdnem anyi ,mint egy PDA.

    "Viszont linux biztos menne rajta. Azt bármire le lehet fordítani. :)" BSD -is, az még a kenyér piritón is megy :) Keress rá tényleg megy :)

    Mellesleg WinCE -nek úgy tudom nem tul magas az ára. (3-5$ szokott lenni)
  • Dead Man
    #55
    USB-s pendrive-t hozzá lehet dugni, szerver is látni fogja hogy rádugtad, nyomtatót is lehet rádugni, amit szintén fog látni a szerve ahova becsatlakozol... Végülis minden működik, csak a lényeg hogy Win CE felismerje...
    Tapaszalataim hogy telefont, scannert meg egyéb ilyen bonyolultabb dolgokat nem képes lekezelni...
  • Dead Man
    #54
    Mindazoknak akik esetleg nem ismerik annyira ennek a cuccnak a tervezett területét:
    Ez egy Terminál kliens... Szó sincs arról hogy valaki vesz egyilyet és utána csak azt használja. Így valóban nincs értelme. Egy ilyen arra jó hogy távoli asztallal becsatlakozz egy Terminál szerverre, vagy valami hasonló módon. Így már a nagy vas teljesítményével garázdálkozhatsz, mert a fali aljzatod csak a bevitelt (bill, egér) és a monitorra való kivetítést végzi. Erre tökéletesen alkalmas a technika, működik is, és még ráadásul elterjedőben is van.
    Akit esetleg jobban érdekel a téma az keressen rá a vékony kliens (thin client) kifejezésre, ott fog találni választ magának...
  • lpmaskmancick
    #53
    jáááá gecci ilyen kicsi PC a pofám leszakad :D :O
  • Monkey
    #52
    Persze. Használj pda-t vagy palm-ot infóterminálnak vagy beléptető rendszernek...
  • CsabiDuke
    #51
    Ugyanez monitorba építve, neve: tablet PC (Tábla PC)
  • brueni
    #50
    Na ez már jobban hangzik! Tud is valamit, jól is néz ki...
  • kanyecs
    #49
    inkább ez
    http://www.tangent.com/vita/specs.htm#
  • brueni
    #48
    ez már nem is PC , hanem WC

    (Wall Computer)


  • brueni
    #47
    nem különösebben érdekel, hogy nekem, vagy másnak készül...

    haszna kb annyi mint a dvd visszapörgető készüléknek...

    ennyi erővel az egészet beépíthették volna egy jobbfajta billentyűzetbe, vagy egérbe is

    azokon a területeken ahol "még ennek is bőven sok a teljesítménye" ott meg használhatnak pda-t palmot, bármit.

    ez csak egy üzleti fogás, hogy lehet a lerágott csontot ismét eladni.

    morden23! teljesen egyetértek veled...
  • noss
    #46
    ha moncsiba építik, akkor nem lehet szabadon moncsit választani hozzá, az ár növekedéséről nem is beszélve...

    amúgymeg aki moncsiba akarja építeni, annak ott a forrasztó meg a szigszallag... ;)

    irodában, ahol eleve van jóadag meglévő monitor, ktg-hatékony és elegáns eszköz lehet!
    söt otthonra is, (apu-anyu-nagymamipapi) netes gép(é)nek

    az ára meg majd gondolom úgyis csökkeni fog, főleg ha jönnek újabb verziók, csak ahhoz nem ártana, ha vinnék mint a cukrot. nekem tutti kell egy!
  • Morden23
    #45
    Semmi értelme nincsen. Kis gépnek ott a laptop, ha meg még kisebb és mobilis dolog kell, akkor palm.
    Ez teljesen felesleges. Kicsi ugyan, de helyhez kötött, és haszna 0, mert az usb-s eszközeit, monitort még mindig kell használni. És persze nem fejleszthető.
    A PC/notebook/palm méretek között szerintem mindenki képes lehet megtalálni a maga számítását. Inkább kezdenének valamit a gépek seggéből kiálló kábel-szörnyetegekkel. Ha az ember egyszerre több multimédiás eszközt is használ, úgy érzi magát, mint Tarzan a liánok között. Nem is akarom megszámolni, hogy hány USB-hubot látok, ha körülnézek:(
    Inkább a BlueTooth-szal igyekezzenek, és legyen olcsóbb:(
  • azbeszt
    #44
    Király, kollégiumban saját gépem lesz
  • Monkey
    #43
    "gyermeklelkű felnőtt milliókból megvalósított gyermeki álma. " Ezt meg milyen jogon mondod? Lehet, hogy csak arról van szó, hogy nem neked készült? Vagy csak azt nem bírod felefogni, hogy vannak olyan területek, ahová még ennek is bőven sok a teljesítménye? Nem az a hibája, h. nem bővíthető, hanem az, hogy Win CE fut rajta.
  • brueni
    #42
    ha meg villám vág a hálózatba, kirobban a falból...

    vagy gyorsan nekiesel csavarhúzóval és leszereled a konnektort.

    gyermeklelkű felnőtt milliókból megvalósított gyermeki álma.

    mire megveszed elavul, bővíteni nem lehet. Akkor már inkább TV-vel integrált monitoros, fara rakható, netes, bővíthető, stb.. kütyü.

    Még a 100 dolláros laptop is szimpatikusabb a kurblijával...
  • mad mind
    #41
    Szerintem nem értelmetlen. Ez az eszköz 80 ezer+ egy 15-ös TFT 35 ezer, tehát 115 ezerből meg van egy gép. Mivel ez cégeknek készül nagy mennyiségnél még olcsóbb lehet, tehát jobban megéri, mint egy komplett számítógépet venni, és a szerverrel teljesen kihasználható. Bár vicces lesz majd, amikor a felhasználók a karbantarókat kezdik zaklatni, mert elromlott a "konnektor".
  • Ryuuzaki
    #40
    Az elgondolás nem rossz, azért van még mit fejleszteni, de jó és innovatív ötletnek tartom.
    Múzeumok, Internet caffé-k imádni fogják.
  • bunny
    #39
    Nagyjából ráéreztél a lényegre, sokkal értelmesebb megoldás a monitorba épített gép, kevesebb kábel, erősebb gépet lehet beleépíteni, stb. Jópofa ötlet, csak értelmetlen... szvsz.
  • RelakS
    #38
    Nem azért, de szvsz 80 ropi egy ilyen ketyeréért nem drága
  • Caro
    #37
    Leírta, hogy terminálként használható, ez nagy előny.
    Viszont óriási hátrány, hogy nincs benne WLAN, és semennyire sem bővíthető, hiába van rajta USB.
    Legfeljebb a standard USB eszközöket kezeli (HID, mass storage device), de olyat, ami specifikus drivert igényel, mint a wlan kártya vagy egy bluetooth adapter nem tud.
    A drivert ugyanis nem szokták Win CE-re megírni.
    Ilyen szempontból egy linux tényleg sokkal jobb választás lett volna.
    Bár ndiswrapper ott se működne az architektúrális különbségek miatt, de sokkal töb eszközt kezel, mint a Windows CE.
    Az megintcsak kissé groteszk, hogy az AMD azt mondja, hogy ez egy 1,2-es x86-nak felel meg.
    Nekem itthon egy 1000-es P3 dübörög, és mindenre bőven elég.
    Csak nekem 512 RAM-om van bele, meg egy Gef FX 5500-am.
    És 40 giga vinyóm.
    De a proci ezek szerint elég lenne.
    Kár, hogy a flash nem cserélhető, legalábbis a cikk szerint, 64 mega tényleg elég kevés.
    Ha CF lenne, akkor lehetne belerakni microdrive-ot, az már legalább 4 giga.
    Terminálként valóban sokkal jobb lenne, de ahhoz nem kell ekkora proci.
    Viszont terminálon eléggé érdekesen fogsz filmet, tv-t nézni. A 100 Mbit arra kevés. Ehhez az kéne, hogy a terminálszerverről az enkódolt stream-et kéne kapni, és azt helyben dekódolná. Ilyen megoldás tudomásom szerint nem létezik.
    Nem terminálként egy VLC-vel egyszerűen meg lehet oldani szerencsére.
    Azért én viszont megnézem azt a switch-et, ami 5W-ot tud adni egy ilyennek.
    Egy switch átlag 7-8W-ot fogyaszt. Ebből elmenne 5 ennek a kütyünek...
  • Griphons
    #36
    Ezt alapvetően irodai felhasználásra találták ki, annak elég a WinCE, de ez még nem fog felváltani egy home pc-t. Ahhoz még gyúrni kell, hogy belemenjen egy CISC proci (olyan 3-4GHzval), 1-2 Gb memória, normális video, audio.
    Szal ne kapkodjatok: ezen nem fut se a Doom3 se a NfSU :P
    És miért nem építik bele egy TFT monitorba? Mert olyan már van, és laptopnak hívják. :)
    Van olyan cucc is, ami billentyűzet nélküli, 19'-os érintőképernyős felület. De nem jut most eszembe a neve bocs.

    Egyszóval: nemkellám hanyattesni, csak mert a srácok átszereltek egy gagyi PDA-t :)
  • Gerygrey
    #35
    Öhmmm... És ebbe hova teszem a neont meg a világítós procihűtőt? :D

    Amúgy nekem nem annyira tetszik ez a cucc, túl sok mindent nem lehet belezsúfolni (izmosabb VGA-t, procit, stb). Persze, jó poén hogy csak a monitor és a bill/egér van a desktopon, de akkor már inkább valami bluetooth vagy WLAN megoldással egy rendes PC-t száműznék mondjuk a kazánházba, abban lenne még a TV tuner is esetleg, a lakás több pontján pedig LCD-monitorok és egy vezetéknélküli egér, meg egy billentyűzet így bármelyiken lehetne TV-t nézni, netezni, vagy játszani.
  • Munch
    #34
    "-Te, Pál! Dugd már be a fejhallgatómat a fali PC aljzatba! ... De nehogy a 230-ba!
    -Bumm."
  • Maco13
    #33
    kurva jó ötlet, és sztem sem drága...
  • nbarnabas
    #32
    megelőztél
  • Lacc
    #31
    Mac...
  • Darth Sith
    #30
    ilyet muszáj szereznem! :D
  • RealPhoenixx
    #29
    Igen nyero ez a cucc, s latom nem csak nekem szimpatikus, biztos vagyok benne, hogy luxus hotelekben meg egyebb hasonlo helyeken elbol be fogjak vezetni, s a vendegek is szivessebben ellesznek ott.

    Igencsak praktikus, s teny hogy nehany parameter meg nem a leg kedvezobb, de sztem nagyon hamar valtozni fog ez, s akkor nagyon meno lesz.

    A leg poenosabb megoldasa a cuccnak mar csak az lenne, ha konnektoron keresztuli internet lenne rajta, s akkor csak a konnektort kotod ra, es netezhetsz, meg jatszhatsz meg minden, marmint ha a hardware egy picit fejlettebb lesz.

    Amugy pedig en LCD moncsikra keszitenek hasonlo megoldast, es latszolag amugy semmit sem veszel, csak egy monitort, ami pediglen tunkeppen egy komplett szamitogep, s minden bizonnyal lesz nemsokara ilyesmi alternativa, a kulonbseg csupan az lesz hogy az mar picit komolyabb lesz, de moncsiba fogod dugni a billentyut, az egeret, etc, avagy pedig erintokepernyos cucc lesz, konnektoron keresztul internetet biztosit, es alapjaraton nagyobb teljesitmenyu cucc lesz bele integralhato cserelhetos elven, tunkeppen olyan lesz mintha aksit vennel a moncsihoz, s az aksi jellegu cuccost cserelgetheted, de valojaban pedig egy komplett pc lesz az egesz kis aksi a vegen :)

    Na szval ezen vonulaton mar lehet mit operalni, s a hutes is jobban megoldhato lesz, vagyis opcionalisan is fogod tudni tuningolni, csakugy mint egy asztali PCt
  • dez
    #28
    Tényleg hülyeségeket beszélsz. :P