14
  • dez
    #14
    Ugh, jahh! :D
  • arty
    #13
    core=k8, az eddigi tesztekben orajel egyezőség esetén kb azonosan teljesitenek (kivéve játékok alatt a k8 picit erősebb) ...

    mivel persze asztali core nincs, igy nem is értem ki mit mivel hasonlit :)
  • SYB
    #12
    Olvasd el a mértékegységet is;-)
  • dez
    #11
    Pontosabban: nem mindenhol sikerült. Van, ahol a kisebb érték a jobb, lásd 'Secondes' alul, azoknak a teszteknek jó részében a Turion X2 volt a gyorsabb. (És ahol ezek közül jobban kikap, ott valami gáz van, pl. hibás kód-fordítás, lásd Intel kiderült manipulációja a fordítójával, pl. Ogg teszt, PI teszt.)
    Az sem mellékes, hogy DDR2-667 memót raktak mellé, ezt játékok esetén nem szereti.
    És ez csak a 32 bites teljesítmény (ami a kód integer részét illeti). A Yonah még nem tudott 64 bitet. Bár a 64 bit még nem divat Windowsos körökben, majd meg kell nézni, hogy muzsikál 64 biten a Core Duo 2, a K8-hoz képest.
  • dez
    #10
    Nem. Ezek már nem a P4 nem túl jó telj./órajel arányával rendelkeznek, hanem a K8-hoz hasonlóval.
  • Troppauer
    #9
    Most nehany honapig az AMD el a nevebol, ahogy eddig az Intel tette.

    Nehez a nepek fejebol kiverni azt a gondolatot, hogy az AMD a gyorsabb..........
  • xen
    #8
    15% szerintem is meglessz, elég sok az IBM Acer meg Hp laptop amibe AMD-s proci van, és nem utolsó sorban az sem elhanyagolható, hogy egy core duo-s laptop kb másfél! órát bír akksiról, egy Turion meg 3-at
  • kandeláber
    #7
    Hát akárhogyan is nézem, porba alázásról szó sincs. Ha az Aquamarkit és a SuperPI-t nem nézem, ahol valóban nagyon kikap, csak a valós alkalmazásokat, akkor max 5-10% a hátránya. Ha ennek megfelelően árazzák, sikerülhet a 15%. (15% nem olyan horror részesedés, nem 50%)
  • xen
    #6
    Hát igen a Turion kb az előző generációs Yonah-al van egy szinten de kb 30-50%-al lassabb mint a Core, azért szerintem várjuk meg az új AMD procikat, hátha virítanak valamit
  • Focew
    #5
    "...Conroe magos Core 2 Duo sorozattal igyekszik erősíteni. Az 1,86-2,67 MHz közötti órajeleken érkező processzorok..." Nem lesz az egy kicsit kevés?
  • #4
    Nem előzte meg ?!!!!LOL ahány tesztet láttam szinte mindegyikben porba alázta Core az egész K8-at.Turionnak még az elöző generéációs Yonah-t se sikerült legyőznie :
    Turion vs Yonah
  • dez
    #3
    Annyival nem rosszabb, sőt. A Merommal végülis nagyjából beérte az Intel az AMD-t (de pl. még mindig nincs benne beépített memvezérlő), de meg nem előzte. Ezért is jön majd a "2x2" magos Core, és nem sokkal később a köv. generáció.
  • pentium419
    #2
    de mivel akarja az AMD elérni az a 15%ot, a Merom-mal szemben? mert ahhoz lehet hogy kevés lesz a Turion64 hiába DC...
  • Darth Sith
    #1
    Core 2 Extreme X6800-em se lesz egy ideig.. :(