72
  • Tom Delonge
    #72
    Halmi mindenkinek.
    Én NV párti vok azért még várakozni kell az R600-de sosem fogja lenyomni a dx10-es 8800gtx-et :DDDDD
  • Gascan #71
    Nekem is ati kártyám van de szerintem azt azért el kell ismerni, hogy ez két rivális vállalat, ha az egyik csinál valami újat arra a másiknak is reagálni kell valahogy nehogy alul maradjon. Erre jó példa a Coca-Cola contra Pepsi-Cola
  • Blufox
    #70
    Én használtam geffet,sosem voltam elégedett vele...
    Már rég ATI párti vagyok és sosem volt gondom vele!
    Nem beszélve arról,hogy többet és azt jobban is tudják az ATI-k.
  • danon25
    #69
    HALI MINDENKI.Nekem egy ati radeon 9600xtm van.

    Nos semmi konkrét bajom nincs a karival.
    Tők jol megy nálam.
    Bár enm valami jo a gépem hozzá.
    Egy amd athlon 64 x2tőm van 4800+os meg 2 giga memoria.
  • rotaboy
    #68
    Én eddig használtam kb. 9-10 darab videókarit. S3-9800pro-ig. A kezem alatt használatra eddig vagy 30-40 kari fordult meg. Volt köztük nem egy rossz. Most is egy gyári hibás 9700 pro-t nyúzok kb. 2 éve. Én biztosan állíthatom, hogy nem a GPU gyártójától függ, hogy egy videókarinak milyen a minősége és mennyi hibás példány kerül a boltokba. Sokkal több múlik ez esetben azon, hogy melyik cég milyen alkatrészekből és milyen minőségben okádja össze a cuccot. A videokártya hibák 95-98%-ában nem a GPU a ludas, hanem más szutyok alkatrész, pl.: memória, kondik, feszültség stabilizátor, csatlakozók, flash IC. Kb. ebben a sorrendben.
  • Sanyix
    #67
    Nekem volt nvidia, és most ati kártyám, és semmi baj nem volt velük, úgyhogy te vagy a béna. Amúgy szánalmas a dicsekedésed a csúcskártyáddal :\ költsél valami értelmesebb dologra, amivel érdemes is dicsekedni.
  • Newfronter
    #66
    Inquisitor by HWSW:

    Idézet:
    "Itt van a kutya elásva. Mert ugyan sokak szerint marketing okokból nem lesz XP/W2K alá DX10, viszont ha igazak a hírek a Vista driverfelépítéséről (ami összefügg a fenti mondattal is), akkor vagy lehetetlen lenne megírni a Dx10-et XP alá, vagy kéne hozzá egy "kis patch", ami VISTA kernelt varázsolna az XP helyére. Ez utóbbi majdnem lehetetlen, bár még azt is el tudom képzelni, hogy az MS megpróbálta, csak belerokkantak a kóderek."

    Szerintem is lehet ennek reális alapja.
  • BiroAndras
    #65
    "Na, majd meglátjuk. A hírek szerint az OpenGL ki lesz iktatva a Vistából (elvégre az MS mindíg is utálta), és DX9/DX10 wraperren keresztül fog menni."

    Tessék már elolvasni rendesen a cikkeket.
    Csak ablakos módban lesz így! Rendes teljes képernyős módban ugyanúgy fog menni az ogl, mint eddig.
  • xen
    #64
    Az a processzor szó ami ott van az angolul van ott, mivel magyarra nem nagyon lehet lefordítani ebben az esetben. A processzor egyébként is feldolgozó egységet (processing unit) jelent, nem egy kulönálló grafikus magot vagy központi processzort( amit mi magyarok helytelenül CSAK processzornak hívunk, pedig az CPU=központi feldolgozó egység) Szóval előbb gondolkodj, aztán írj hülyeségeket
  • Gerygrey
    #63
    Hát én előbb veszek legális Vistát, mint szar konzolt.
    Egyébként biztos vagyok benne, hogy underground körökben valaki csinál egy XP alatt működésre bírható DX10-et.
  • asysoft
    #62
    Attól még hogy egy szar videokártyát kifogtál, nem jelenti azt, h az Ati szar. Nekem 2.4-es catalyst óta nem sok gondom van a drivereikkel (talán az, hogy mostmár csak .NETes vacak kiadás van...), frissítés így nem is érdekel.
  • pedrohsi
    #61
    Éljen a Gf 7900GT 256 - kisebb és majdnem olyan gyors:)
  • grobo2
    #60
    jah..persze..nagy ugrás...hova???még lejjebb??
    1:xar az ATi driver
    2:lassan frissítik
    3:xar a beállíthatóság
    4:3ból min 1 gyárihibás(személyes tapsztalat)
    5:vmi baj mindig van vele
    6:eddig volt 4grafkártyám...mind a 4Nvidia és soha seemi bajom nem volt...és egyszer vettem Atit amit meg helyből lehetett cserélni, aztán megint cserélni, és végül nvidia lett abból is...
    TEhát éljen Nvidia Gf 7900GTX 512
  • Sanyix
    #59
    Ja :) szerintem is, az köcsög m$ csak magát szivatja ezzel :)
  • arty
    #58
    hm, billiék rájöttek, h a dx10 exkluzivitása nélkül a kutyának sem kellene a vista?

    sztem ez nem a vista, hanem a konzolok még durvább elterjedéséhez vezet :)
  • Emmegki
    #57
    remélem lesz 3rd party patch amivel régebbi os-re is rá lehet erőltetni a dx10-et
  • 3P
    #56
    Köszi, most hogy kerestem rátaláltam én is, hát nagyjából 4e Ft-tal drágább, talán ennyivel gyorsabb is mint a másik kettő, kezd eldőlni a dolog... ;)
  • Inquisitor
    #55
    OFF:
    "Alapvetően én is a X1900GT-re hajtanék, de azt hallottam, hogy önállóan nem lesz kapható, csak a nagyobb gépgyártók kap(hat)nak belőle."
    Biztosan kamu, mivel van neki doboza, másrészt bazi drágáért már kapni itthon Club3D és Sapphire kártyákat.
    Csak pöttyet drágák (86e/84e), szóval ennyiért felejtős, persze kint meg rohadt ólcsó :(
  • 3P
    #54
    Igen én is ár/teljesítményt nézem, de ez alapján is nehéz dönteni:
    Gigabyte RX18L256VB 256MB Radeon X1800XL, 256MB 65,500 Ft / 78,600 Ft
    Gigabyte NX79T256DB 256MB GF 7900GT, 256MB 68,000 Ft / 81,600 Ft

    Tehát árban nem jelentős a különbség, de a teljesítmény is hasonló, legalább is EZ a teszt szerint.

    Alapvetően én is a X1900GT-re hajtanék, de azt hallottam, hogy önállóan nem lesz kapható, csak a nagyobb gépgyártók kap(hat)nak belőle. S más kérdés, hogy ha méghis lesz, hogy mikor és mennyiért, pláne a GTO...
  • 3P
    #53
    A marketinget ne keverjük össze az optimalizációval! :)
  • tothzozo
    #52
    Én szeretem a COD-ot.
    És elég sokat multizok.Neten.
    Viszont a grafika tényleg nem a legjobb.
    És a 3. rész bemutatója elég komoly.
  • Szefmester
    #51
    "Az egyelőre csak kódnevéről ismert grafikus chipről a jól értesültek annyit tudnak, hogy 64 shader processzort, 16 textúrázó egységet tartalmaz majd"

    64 processzor?? ez aztán a többmagos rendszer... még jó hogy a cikk írója ért ahhoz amiről ír.. lol
  • dez
    #50
    Elvileg csak akkor lesz gond, ha egyes cégek szándékosan olyan játékokat írnak, amikben egyszer alig van poligon, és full shader minden, egyszer épp meg ellenkezőleg. Tehát azért sem értelmes arány.
  • dez
    #49
    Ez megint a pozicióval visszaélés esete.
    De visszafelé is elsülhet... Tegyük fel lesz pár sikeres OGL-es játék, ami Vistán tetü lassú lesz...
  • dez
    #48
    Az Nvidia egyenesen az SGI-től vette át a technológiát, hogy lehet a legjobban megvalósítani az OGL hw-es gyorsítását.
  • Viszpi
    #47
    nvidia azért nem örül, mert ATI előnyben van USM-ben mivel az xbox 360-ban a xenon már azzal készült, nvidia-nak meg még új terület lesz teljesen, igaz, hogy most még nvidia jobban áll a 20-24 pipeline miatt, de ATI a 36 ill 48 shaderrel pl age of 3-ban sokkal jobb, és szerintem a jövő játékai ebbe a shaderes irányba fognak elmozdulni, majd meglátjuk
  • Inquisitor
    #46
    "De addigra lesz G80 is, szóval a csata folytatódik, örüljetek :)"

    Nem vagyok ilyen derülátó, egy másik oldalon olvasható "DX10 csak Vistára" cikkben az állt, hogy az NVidia nem örül az egyesített shader dolognak, mert nehéz megcsinálni (drága, melegszik, stb.), ezért MÁS módon probálják megoldani (G80?), és több átmenetben!

    Ennek így nagyon GeForce FX szaga van :(
    Lesz egy DX9-ben brutál majdnem Dx10 kártyájuk, mint ahogyan az FX DX9 volt, csak éppen DX8-ban tudott teljesíteni jól?
  • Inquisitor
    #45
    "A VGA terén hezitálok a legtöbbet, jelenleg a GF 7900GT és a Radeon X1800XL közöt vacilálok, nem tudom, hogy melyik legyen."
    Ár/teljesítmény, akkor 7900GT, ha viszont értékeled a shader teljesítményt a köv. generáció programokban, akkor x1900GT/GTO ;)
  • Inquisitor
    #44
    Ez elég naív kijelentés. Tudjuk, hogy van egy halom játék ami ATI alatt jobban hasít, meg van ami NVidia kártyával sokkal jobban megy.
    Viszont annak, hogy ATI vagy NVidia logóval indít a játék semmi köze a valódi optimalizációhoz.
    Mindkét verzióból van bőven olyan program, mai pont a másik kártyán megy jobban :)
  • Inquisitor
    #43
    Na, majd meglátjuk. A hírek szerint az OpenGL ki lesz iktatva a Vistából (elvégre az MS mindíg is utálta), és DX9/DX10 wraperren keresztül fog menni.
    Ez azt jelenti, hogy valószínüleg nem lesz túl gyors egyik kártyán se, és attól fog függeni a sebessége mennyire jó DX9/DX10 kártyád van, nem attól milyen jó az OpenGL drivere ...
  • virs lee
    #42
    7900 gt. Pláne hogy ma elég sok game elején virít az nvidia logó, valszeg nem a radeonos optimalizáció miatt. :D
  • 3P
    #41
    Remélem lesz egy kisebb teljesítményű, alacsonyabb fogyasztású kártya is belőle. Nekem a hallk működés többet ér, mint +20-30% teljesítmény...

    Én asszem ezt már nem tudom megvárni, mert a gép bővítés nagyon időszerű (5 éves a konfig, igaz volt közbe 1 VGA upgrade).

    A VGA terén hezitálok a legtöbbet, jelenleg a GF 7900GT és a Radeon X1800XL közöt vacilálok, nem tudom, hogy melyik legyen.
  • virs lee
    #40
    Lesz helyette más, pl. Crysis, ami meg konzolra nem lesz. Nálam a COD2 se élt tovább 10 percnél, elég ronda a grafikája a FEAR, Obli mellett, ebből nem kell 3. rész, mehet a hulladék konzolra. :)
  • virs lee
    #39
    Viszont sok régebbi játék OpenGL-es, amiben az ATI eléggé gyalázatos teljesítményt mutat (leszámítva 1-2 játékot amihez külön "optimalizálták" a drivert, de még azzal se Nvidia szint), és azért az újak közt is lesz néhány OGL-es. Elég ha a kedvenc játékod az, azt nem feledteti az a tény hogy de legalább DX-ből több van. Jelenleg most az Nvidia jobban áll, az x1900 ott hasít ahol lehet sokat shaderkedni, viszont a 24 pipe az 24 pipe, az erő az Nvidiával van. :) A 7900 gtx mindenben lenyomja az x1900 xtx-et, még HL2-ben is, ami ciki. :) Hogy később mi lesz, az majd kiderül, ha újra az ATI lesz jobb, akkor megint ATI kártyám lesz, addig meg 7900 gt.
  • tothzozo
    #38
    Igen ez mind jó és szép.
    Csak egy csomó játékot nem akarnak PC-e kiadi.
    PL COD3
    Csak az új konzolokra.
  • virs lee
    #37
    Az 512 megás kártyák: 7900 gtx, x1900 xtx az überalles.
  • Evogordon
    #36
    Hajrá ATI!!!
  • virs lee
    #35
    Nemtom mit használ, de DirectX-et biztos nem. :DD
  • virs lee
    #34
    Épp tegnap gagyogott Ballmer arról hogy lehet még 2007 elején se lesz Pista, akkor meg minek sietni? XP-re nyilván azért nem lesz DX10, mert akkor ki váltana Pistára? A cégeknek jó a win2k is, gamereknek meg az XP.
  • GABOR16
    #33
    Igaz a másik oldalról meg ott az XBoX.
    Vajon melyikre lesznek jobb programok...