34
  • Sanyix
    #34
    Nyugi énis benéztem először :)
  • mrzool
    #33
    Az amerikai MER projektnél egy rover kb. 400 millió dollárba került, hogy most hol járnak, az passz, mindenesetre jócskán meg kellett növelni a költségvetést, mert azok a szemetek nem akarnak meghalni, és tovább kell üzemeltetni őket.:))

    Szóval ha abból indulunk ki, hogy a tapasztalt NASA mennyiért oldotta meg ezt a feladatot, akkor reális lehet az 580M eurós ár. Sose felejtsd el, ezeknél nem csak maga a rover számít, hanem minden más: tervezés, fellövés, üzemeltetés, etc...
  • Sionnach
    #32
    "..robotjármű lesz az Európai Űrügynökség, az ESA 580 millió eurós ExoMars projektjének központi eleme."

    Bár nem a teljes összeg erre a gokartra megy el, de én akkor sem értem . Elég jól működő robot-mechanikát már gyártottak (még az amatőrök is), mesterséges autóintelligenciát már írtak, vannak jó programozók is... MIRE megy el 580millió euró?
  • Tiberius B
    #31
    tényleg, a fene, az tényleg piros-fehér-kék
    nem baj, mi biztos a tetején vagyunk, hogy a marslakók először azt lássák meg:-)
  • szacsi
    #30
    az most piros-fehér-zöld vagy piros-fehér-kék? színvak vagyok, ja.
  • Tiberius B
    #29
    ott van az!
    a zászlók sorának bal vége felé van
  • Csirke4
    #28
    PEsszimisták!
    Lehet a másik oldalon van! ;-)
  • Sanyix
    #27
    Vagyis nincs ott...
  • Sanyix
    #26
    Ja ottvan :)
  • szacsi
    #25
    az uccsó képen van...asszem (:
  • szurka
    #24
    pedig annyit teszünk a zűrkutatásért:)
  • szurka
    #23
    magyar zászló nem is lesz rajta???
  • Sanyix
    #22
    Tudom, de a NASA-nak vennak legalább tervei, bár fosból akarnak újat építeni (CEV). ESA-nak van valami hordozó terve?
  • Csirke4
    #21
    Te nem az Sdkfz 232-re gonolsz?
  • valamit
    #20
    egy jobbérzésű gyerekszobába több robotot találsz, mint amennyi ma a Marson van ;)
  • Venom1986
    #19
    Lassan annyi robotot,szondát meg mittomén milyen kütyüt küldünk a marsra,hogy a végén a tervezett emberi lakhatóság,lehetetlenné válik,mert a robotok fogják uralni a szomszédos bolygót és 2053-ban kitör a 10-dik világháború a Föld és a Mars között vagyis az emberek és a robotok között...jaj asszem túl sok sci-fit nézek
  • sajoati
    #18
    egy szakértőtől kérdem: miért nem lánctalppal csinálják? vagy akkora kerekekkel, hogy ne tudjon a hátára esni?
  • pusee
    #17
    Én a képen 10 embert számoltam, gondolom a fejlesztőcsapat látható, 12 hónapnyi megfeszített munka, 580 milliós projek központi eleme! Hát nem vitték túlzásba, ennyi erővel legóbol is csinálhatták volna. LOL
  • Ryuuzaki
    #16
    Kíváncsi lennék arra, hogy mivel lehet eljutni a Marsra. Azok a tervek, amiket eddíg láttam elég szánalmasak...(NASA) Egy legénység asztronauta, meg az ellátmány ilyen hosszú úra elég szép teher... Egyébként örömmel tölt el, hogy az Óvilágban is vanak efféle fejlesztések.
  • Thrawn
    #15
    Az USA sem rendelkezik megfelelő hordozórakétával. Ez még leginkább az oroszokról mondható el, ők az Enyergiára alapozzák a terveiket.
  • valaé valaé ná
    #14
    Nyugi, lesz rajta reset gomb
    Lefeljebb megkérik valamelyik rovert, hogy ugyan guruljon már oda, oszt nyomja meg...
  • messen
    #13
    Áve!

    És hova teszik a sört?
  • Shodan
    #12
    Ez minek, inkább a mars rovereket fejlesztenék tovább nasanál, esa meg foglalkozhatna mással. pl.európára inkább valami fasza leszállóegységet küldhetnének.
  • Sanyix
    #11
    Amúgy jóhír hogy az ESA már 30 év múlva embert akar küldeni a marsra, de kérdés mivel? :) Ariane-5-el nemhiszem :D
  • Sanyix
    #10
    Amúgy jóhír hogy az ESA már 30 év múlva embert akar küldeni a marsra, de kérdés mivel? :) Ariane-5-el nemhiszem :D
  • Sanyix
    #9
    Csontra fagyott vindóznál távsegítségeljenek :DDDD
  • Fikusz Kukisz
    #8
    Én amúgy örülök neki, hogy nem csak a yenkee-k fejlesztenek ilyet. Ez is az EU erejét mutatja.
    Nem mindegy ki jut először tudományos információkhoz.
    A tudás hatalom!
  • Fikusz Kukisz
    #7
    Ne legyetek ennyire szkeptikusak!
    A winowsban van TÁVSEGÍTSÉG!
  • rigidus
    #6
    reset gomb lesz? :D
  • Killgore
    #5
    "a robot agyaként funkcionáló laptop gátolta az előrehaladást, parancsok helyett hibaüzeneteket küldözgetve az elektromos motoroknak"

    Csak nem Windows van rajta? :)
    Sajnos majd a Marson nem lesz ott a szerelő egy csavarhúzóval :)
    Amúgy sok sikert kívánok a küldetésnek.
  • neoG
    #4
    naaa, azért ezen is van kerék
  • Ronny
    #3
    végülis egyáltalán nem hasonlít rá...
  • Szefmester
    #2
    remélem befejezik a gépet mielőtt kilövik.... vagy megy valaki utána egy tekercs szig.szalaggal? lol
  • gumikacsa
    #1
    ehh, nekem mért egy német páncélos ugrik be rögtön a 3. képről? (na, nem pont ez, de arról hirtelen nem találtam képet, de az is hasonló...):