133
Monkey Island 3 avagy a Majom Sziget átka
  • Prof William
    #93
    Még kapható? Akkor ugysi megyek eredetien megszerezni. :)

    De ha mégsem...

    A képfilés megoldás működik azzal a progival?
  • Shiwo
    #92
    *../metróba/.. *
  • Shiwo
    #91
    szines/szagos verziót sztem szedd le képfileban (.iso,.nrg,...) 2 cd..
    torrenten vagy dc-n..vagy vedd meg tescoba/meroba/mittoménhol..nem lehet már vészes ára...
  • Prof William
    #90
    a igen és a magyarítás jó legyen hozzá.
  • Prof William
    #89
    Hol tölthetem le aszines/szagos más szóval full verzióját ennek az Isten gamének + ami még scumm-ban is működik? :)
  • Cat 02 #88
    "Igen nagy meglepetés ért, mikor egy Monkey Island 3 tárgyú levelet kaptam, hiszen mióta megjelent a magyarítás azóta nem sok levelet kaptam ez ügyben. Szerencsére most sem azért, mert nem tudta feltenni a honosítást, hanem mert kiderült, hogy a fordításom nem kompatibilis a ScummVM nevű programmal és javította ezt a hibát.

    Lelkes LucasArts kalandjátékosoknak nem kell bemutatnom mi tud eme kis alkalmazás, de azért a kezdőknek elmondom. A http://scummvm.sourceforge.net/ oldalról tölthető le, majd egy rövidke telepítés után képesek leszünk lejátszani a régi SCUMM kattintós kalandjátékokat anélkül, hogy a DOS rendszerrel szenvednénk. Végül is felfogható egy DOS emulátornak is, de mégsem az, hiszen kifejezetten ezekhez a játékokhoz készítették el. A program nem csak Windows platformra érhető el, hanem segítségével kedvenc játékaink elevenednek meg PSP, MAC OS, PS2, Symbian, Windows Mobile, Amiga, Dreamcast, Solaris, Linux rendszereken." -Panyi

    www.magyaritasok.hu
  • dome1976
    #87
    Sziasztok!
    Segítenétek,hogy be-, megszerezhessem a Monkey Island 3-at?
    Köszönöm.
  • Shep
    #86
    Nem tud vki a 4-hez letöltő helyet, vagy esetleg nincs meg vkinek, hogy átírná?
  • Shep
    #85
    Na végigvittem, nagyon jó volt ez is mint ahogy az előzőek, mostmár csak a 4-et kellene megszereznem.
  • Cat 02 #84
    ott mekkorát röhögtem vaz :D
    The End meg minden :D
  • Shep
    #83
    Már megvan a gyémánt is :)
  • Shiwo
    #82
    nem :)


    ezzel én is szívtam, mikor 2-3 év után ismét kijáccottam :D
  • Shep
    #81
    Nem középen? :)
  • Voltan
    #80
    Nem lehet, hogy rossz koporsóval próbálkozol? A tiéd a jobb alsó sarokban van.
  • Shep
    #79
    Kösz továbbjutottam, de most ott vagyok a koporsóban, és nem tudok kijönni, megnéztem a leírást ott azt írja, amit magamtól is gondoltam, hogy ki kell feszíteni a vésővel a koporsó tetejét, na de ha kiválasztom akkor semmi nincs amin használhatnám, ha egyszerűen rányomok, hogy használja akkor meg csak annyit mond, hogy éles. Hogy kell akkor kijutni?
  • Cat 02 #78
    Kép (1654.9 KB)
  • Shep
    #77
    Azzal is próbáltam, na majd csak sikerül.
  • Cat 02 #76
    jah igen elején 100 % hogy kikapsz de a végén tanulsz normálsi válaszokat és akkor megy
  • Lobsterman
    #75
    Nem csak rímelnie kell, de értelmesnek is. Nem tudom hogy ezzel segítettem e
  • Cat 02 #74
    Magyarosítást próbáltad már ?
  • Shep
    #73
    Hogy lehet legyőzni Rotthingamet, nem bírok jó válaszokat adni, hiába rímel nem jó.
  • Lobsterman
    #72
    Miért? Érdemes másmilyen módban?
  • Voltan
    #71
    Látom, advanced puzzle módban nyomod :D
  • Cat 02 #70
    kell véigjtszás ? :D mert van ám :P
  • Lobsterman
    #69
    jól rémlik :D
  • Shiwo
    #68
    ha jól rémlik, akkor a gumifából lehet kiszedni egy részt az 1ik formázó bizbasszal, amit az aranyfogunál nyúlhacc le..oszt ez kell vmi ragadós trutyival kombózni..
  • Shep
    #67
    A csónakot hogy tudom megragasztani, a csiríz meg van, gondolom kellene vmi tapasz vagy vmi.
  • ZsZso
    #66
    Hi!

    Régen a kalandjátékoknak két változata terjedt el. Először a gyártó is adott ki CDs és floppy -s verziót is (spec Monkey1 csak floppys volt :). Netre általában a floppysak kerültek/kerülnek fel, hisz kis helyet foglalnak. Ezekben nincs hang, ezért sikerült őket ilyen kis helyre összeszorítani. Továbbá léteztek CDs verziók is (ISO), ahol már hallhattad, mit motyognak a rajzolt karakterek (ez viszont súlyos megákba kerül)

    Továbbá léteznek olyan illegális kópiák is teljes CDs játékokról, amikből eltávolították a hangot és videókat (un. RIPek) ... képzelheted, hogy a Curse of Monkey Islandnak nem volt floppys verziója :) Azok a játékok amikből (úgymond) kirippelték a videókat játszhatatlanok, hisz nem tudod, hogy mi miért következett be, ha egy videót kihagytál (anno Broken Sword -ot jáccottam így ... nem kívánom senkinek :)

    Tehát a régi SCUMMos játékoknak is van hangja (90%ának), max neked nem ez a verzió volt meg. Ajánlom, hogy szedd le az ISOkat is, és nyomd őket végig úgy is. Írtó jó móka! :)
  • Gladiator
    #65
    ja, nekem is ezt csinálta vmelyik szar tört verzió. szerezz vhonnan mentést, vagy másik verziót.
  • edios
    #64
    Normálisan ez úgy zajlik, hogy énekelgetnek egy ideig, utána 2-3-4x neked is bele kell nyögnöd vmit, és utána mondják, h Lec get bek tu Vörk!
    És folytatódik a játék!
    Ha nem így van akkor vmi hiba van nálad
  • dudlibond
    #63


    Ezt a képet adja be, az emberek mozognak, de kurzor nincs, semmivel sem lehet semmit csinálni.
  • Cat 02 #62
    hmm :D és csak énekelnek és énekelnek ? :D
  • Shiwo
    #61
    billentyűzettel se jó ? vagy már a választható hozzászólások se jelennek meg ?
    ill. ha tört verziód van, és nincsenek hozzá meg a beszéd-hangok, akkor könnyen előferdülhet ez a hiba (annó velem is megtörtént, így leszedtem iso-ba :)
  • dudlibond
    #60
    Na lenne egy kis problémám. Az a helyzet, hogy a játék 3. fejezetében rögtön az elején miután legyőz Rottingham és elviszi a térképet- a legénység elkezd énekelni, amit nem tudok elnyomni. Elvileg velük kéne énekelnem, míg meg nem unják, de nekem a kurzor sem működik, hiába kattintok bárhova is. Segítsetek ha tudtok légyszíves.
  • Animefox
    #59
    Ps2-n meg van a játék. Tök olcsó. 5 ropi? Mellesleg meg van eredetiben PC-n. ;)
  • Cat 02 #58
    enyim is olyan :D
  • Shep
    #57
    Nem tudtok helyet, ahonnan le lehetne tölteni?
  • Shiwo
    #56
    nekem van hang..igaz, az enyém standard 2 cd-s...
  • dudlibond
    #55
    Hello! Lehet hogy elég bárgyú kérdés lesz, de a monkey 3-ban a scummvm-ben nincsen hengja a karaktereknek. A régi scumm-os játékoknak nem is szokott, de hát már a Gabriel knight 1- ben is volt hangja a karaktereknek. Tehát nem tudjátok , hogy ha van hang akkor nálam miért nem működik. Ja és a videókat nekem sem játssza le a gép, mint azt már valaki lejebb is említette valaki, hogy neki sem. Hú kicsit hosszú lett.
  • Cat 02 #54
    mi van ? :D
    www.worldofmi.com egy jó oldal :D 1ébként ilyne 2d-s mászkálós de kézzel rajzolt és szép :D