789


Final Fantasy XIII, XIII-2, Lightning Returns

Várható megjelenés: 2013
  • Tusy
    #629
    - nem tudom megölni
  • DarkSector
    #628
    Mi a baj nem tudod megölni vagy mi?
  • Tusy
    #627
    - Odin-nál sikerül elakadnom (4. fejezet, Lighting & Hope), jól jönne egy kis segítség
    -- én a játékra interaktív moziként tekintettem eddig, vagyis ezeknél a karaktereknél a CP-t elköltöttem, de a fegyveren - kiegészítőn nincs semmi fejlesztés (az alapanyagokat másik karakter fegyverére eldurrantottam, de amúgy sem volt sok). Szóval alapból van 500-600HP, és általában Odin 3 körön belül kinyírja Hope-t. Ha mégsem nyírja ki akkor meg nekem nem sikerül időre leverni a dögöt
    -- kicsit utána olvastam, ott a MED-MED és RAV-RAV beállítást (paradigma) ajánlották. Lecseréltem a kezdő fegyvereket, adtam +100HP-s cuccot nekik (addig semmit sem viseltek) és a beazonosítás (Libram vagy mi) után megvárom, hogy mindkettőnknek legyen + védelme (Hope SYN-ként ad valamit). Ha ekkor még él Hope (ez az első 3 körön belül van még) akkor MED-MED-ként felgyótítom Hope-t majd amíg lehet RAV-RAV-ként bántom Odin-t (ha csak kicsit sérülnek potiont adok nekik, nem szívesen és ritkán váltok MED-MED-re), viszont ebbe így időre nem döglik meg
    -- a továbbjutáshoz kérnék segítséget, mit kellene fejlesztenem és mennyire (ha még emlékszik rá valaki)?
    XBoxon játszok, ha ez fontos
  • janihunk
    #626
    Am azt összetudnád foglalni nekem hogy a 4 videó alatt kb milyen infókat mondott el a csávó?
  • janihunk
    #625
    Hát akkor nem tudom mit keresnek minden harcban a segítők.
  • janihunk
    #624
    Azért ez a kékes zöldes szín csak jobb mint a full kék.

    Bár szerintem változni fog ez még majdnem 1 év van a játékig.
  • Seth
    #623
    Mi a gond vele? 13-ban is hasonló volt.A szörnysegítő meg gondolom hasonlóan működik mint a summonok, ezzel sem értem mi a gond.
  • janihunk
    #622
    Nyugtassatok meg hogy a pirossal bekarikázott rész nem marad így mer szerintem nagyon gagyi:

    Meg mi az a hülyeség hogy kapunk egy szörnye segítőnek? Aki nézte az E3 mart és tud Angolul írhatna valamit mit mondtak. Vagy itt van pár összefoglaló videó: Final Fantasy XIII-2
  • Seth
    #621
    Akinél ott van az equip-nél
  • ricsa008
    #620
    azt hol tudom meg hogy melyik tudja használni?
  • DarkSector
    #619
    Van hozzá megfelelő karaktered?
  • ricsa008
    #618
    sziasztok
    Kezdő,Amatőr kérdés a XIII-al kapcsolatban
    most kezdtem el . Szereztem egy fegyvert hogy tudom használni? mert az Equiped mellé sehogy sem tudok pipát rakni az inv-ben
  • Victor1103
    #617
    hivatalos oldal

    Product overview

    Title: FINAL FANTASY XIII-2
    Platform: PlayStation3, Xbox360
    Genre: RPG
    Release date: Coming next winter
    RRP: TBD

    Úgy néz ki itt már nem fog sikerülni a pár hónappal későbbi nemzetközi megjelenés :S
  • Victor1103
    #616
    Igazából nekem azért vannak fenntartásaim ezzel a folytatással kapcsolatba...

    Az első rész 5 évig készült erre pedig jóformán kevesebb mint 2 évet szánnak. Hát kíváncsi vagyok, hogy csak a szavakkal dobálóznak-e a készítők( mindentéren jobb lesz és hallgatnak a játékosok visszajelzéeire, kritikáira) vagy valóban jobb lesz mint az eredeti.

    Mindenesetre mivel ugyanúgy a crystal tools motorral készítik lehet, hogy már annyira kismerték az eszközt, hogy képesek összehozni 2 év alatt is egy épp kézláb folytatást vagy ugyanaz lesz mint az X-2 ami valljuk be lehet, hogy jó volt, de az X-től fényévekkel elmaradt.

    Stílusváltás alatt pedig remélem nem megy el valami steampunkba ez a scifi világ..:/
  • edios
    #615
    ha esetleg törölnék youtube-ról a trailert, megjelenéséig képek:

    arculatváltás:)




  • edios
    #614


    jól hangzik
  • Victor1103
    #613
    JÖN A FINAL FANTASY XIII-2!!!

    Én személyszerint nagyon várom, a XIII is nagyon tetszett nekem. Ez direkt folytatás lesz PS3-ra és Xbox360-ra. Amit elvárok tőle: ne legyen annyira lineáris, a sztori legyen jó ugyanúgy, illetve legyenek végre városok. Remélem a jót mégjobb szintre emelik és nem lesz olyan csúfos a folytatás mint annó az X-2, bár az is tetszett nekem, de sokakban keserű szájízt hagyott:P

    Gamer 365 cikk
  • NandorHUN
    #612
    Hello, van egy két dolog, amit nem értek a történettel kapcsolatban. Például,
    -Sarah hogy lesz l'Cie, mert pl Lightning-ék kapcsolatba lépnek a fal'Cie-vel az ok, de Serah az hogy?
    -A másik meg az, hogy akkor most a Focus-uk az hogy megsemmisítsék Cocon-t, vagy hogy megöljék Ragnarök-ot, vagy egyáltalán mi ez a Ragnarök?
    -A játékban lévő visszaemlékezésekben szerepel egy Pulse fal'Cie, amit az elején megölnek. Na, az h a franca kerül Badhum-ba, ahol laktak Lightning-ék??? Senkinek nem tűnik fel, hogy ott egy k*nagy szobor?!
    - És ha a Pulse l'Cie-ket üldözik, meg ki akarják nyirni, akkor az hogy van, hogy a Pulse fal'Cie-ket nem ölik meg, nem nyirják ki, viszont a l'Cie-iket meg üldözik?! wtf?
    A game-t már kijátszottam amugy,csak ez az 1-2 dolog nem esett le.
    Köszi a válaszokat!
  • Ronin1350
    #611
    A dobozban lévő kód mire jó? xbox360 verzió
  • DarkSector
    #610
    én semmi fejlesztéssel megöltem, a lényeg hogy siess.
    én nonstop mentem előre, 1-es meg 2-es szintű cuccokkal levertem, igaz hogy azt aki utána van már nem tudtam énsem, de ezt még fejlesztés nélkül megöltem, úgyhogy neked 2 ora fejlesztés után simán kéne.

    az egyetlen fontos dolog, hogy az elején nekem a játszmát eleve úgy kellett kezdeni, mielőtt beszaladtam hozzá hogy 2 ien szart beadagoltam a tagoknak, és ettől induláskor már mindennel fel voltak tunningolva, a 2 cuccot az LB vagy LT-vel kell kiválasztani.

    tudom szopatós, nekemis nehéz volt sokadikra ment, de ha már fejlesztettél neked biztos könnyebb lesz.
  • Victor1103
    #609
    Ez a Dahaka meggora egy geci boss! Ú de felbassza az agyam >_< Nem igaz hogy 2 óra karakterfejlesztés után se képes megdögleni..
  • edios
    #608
    én azért nem írtam, mert nem találkoztam ilyennel a játékkal eltöltött 70-80 óra alatt ps3-on.

    user errorra tippelnék, mivel mindenki azt támadja, akit te:D
  • Victor1103
    #607
    Hi! Valaki? Nem tudom, hogy most ez egy bug vagy mi de már eléggé idegesít.. ._.'
  • Victor1103
    #606
    Hi!
    Valaki tudna nekem segíteni a kövi problémával? Boxon végigtoltam a cuccot de most Ps3-on megint elkezdtem.

    Na most az a gáz hogy a Ps3 verzába nem úgy támadnak ahogy a boxosban mert míg az x verzában mindenki azt támadta akit én is addig a ps3ban totális a káosz mert mindenki azt támad akit akar.

    Ez konkrétan nem zavarna de így nagyon nem tellik a stagger bar vagy mi a retek annak a jobb felső csíknak a neve. Be lehet ezt vhol állítani vagy most mivan?:S THX!
  • Hugh Hefner
    #605
    még csak bele sem ütöttem oO
  • Hugh Hefner
    #604
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    orphan az első formájában érzékeny a poisonre... 9 perc alatt (a 15 helyett) leszedi a 6 millió hpját, mert % alapon sebez. csak ki kell húznod, és 3x rárakni. vicces : )
  • Seth
    #603
    Elfelejtetted a felszerelések fejlesztését? A harcok során felszedett cuccokból, ha eddíg még nem is használtad, bőven tudod fejleszteni a +HP csecsebecséket.
  • Hugh Hefner
    #602
    úgy az ellenfelek 5-10%-át hagytam ki, egy-két rohadt idegesítő csatát átléptem. igazából a fő baj ott van, hogy kevés hp-m van, nézegettem videokat, hogy hogy lehet 5 csillagot szerezni pl a legvégsőn, hogy megkapd a trófeát, hát... ott mindenkinek 10.000 hp-ja van, és 99.999-eket sebeznek. nekem 5.000 van, és magas maximum ha nagyon magasan van a stagger, akkor 20.000-et sebzek. a küldetésekből ott a szabadban 5-t csináltam meg, és folyamatban még kb 10-et. rossz taktikával nyomulok? az a baj, hogy annyira kevés hp-m van, hogy állandóan elmegy az idő a heallel. meg a buffok újrahelyezésével. a cuccaim még csak upgradelve sincsenek, de eddig olyan különösen nem okozott semmi sem nehézséget, max lassabban csináltam meg őket.
  • edios
    #601
    1, ha jól emléxem 12. chapter az offline mmo grind
    2, érdemes elolvasni egy guide-ot, ugyanis ott egyértelműen leírják, hogy mit kell csinálni
    3, ha főbossig nem rohantál át minden ellenségen, meg csillagokat is kaptál harcokért, akkor tuti, hogy elég erős a csapat
    4, egyébként a második főboss a legnehezebb:)

    én sem grindeltem (főbossig kb 15 küldit csináltam meg - kötelezőkkel együtt - a kb hatvanvalahányból), és csak annyi szívás volt, hogy harmadik bosstól csak 4 csillagot kaptam.
  • Hugh Hefner
    #600
    óhogy száradna le az összes fasza annak a kis kurva nippon törpefaszú rohadéknak aki kitalálta, hogy hogy nézzen ki a játék a chapter 11 után.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem álltam le grindelni az offline mmorpg szimulátor chapter 11-ben, és emiatt a játék egy hangyányit benehezedett utána. ami nem is volt baj, átszenvedtem magam nagy nehezen a játékon a főellenségig, ami a tápolás hiánya miatt a 3 főellenségnél az első kettőnél fél órát vett igénybe, a harmadiknál meg a doom debuff miatt nem sikerült legyőznöm azt a rohadékot. valahogy biztos megoldom, de mérgemben kiléptem az egészből, és most kezdhetem előlről a főellenségek 6.000.000 hp-jának leütését... mekkora óriási faszság már, hogy az egész játékban kiszámolják, hogy tápolás nélkül is élvezhető legyen, erre a végén csak visszahozzák a 20 éve elöregett barom jrpg mentalitást. hát mindjárt feldarabolom a legközelebbi vágottszeműt
  • wordsworth
    #599
    Valamit lehet, hogy rosszul csinálsz :) Junctionok rendesen be vannak állítva? HP+% betéve stb?
  • EnxTheOne
    #598
    köszi :D
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Már pár napja nem játszotam, de most szüneteltetem egy kicsit. :D Ez volt diablos-nál is. Ötse birtam megölni egy jó ideig, pár hét szünet és elsőre, ugyanazal a stratigiával. (GF gyengék voltak még hozzá (több mint 20.000 élete volt a g*cinek), minden karakternél volt blind, és draw parancs. Kb 30 szor harcoltam ellene, de egyszer se sikerült megvakitani, és kb 3!szor sikerült a demi-t használni rajta a kb 100 probálkozásbol. Pár hét múlva elkezdtem megint játszani, és gyorsan meghalt.
  • Seth
    #597
    Haladj mindíg Rinoa felé. Ha felfelé sodródik,akkor felfelé nyomod. Ha jobbra le,akkor te jobbra-le nyomod.Próbáld középre hozni.Vmelyik gombbal lehet kicsit gyorsítani is pár másodpercig.Ilyen egyszerű, szerintem rajtad kívül még senki nem rontotta el 20x alkalommal XD
  • EnxTheOne
    #596
    Sziasztok, FF 8-ban kéne egy kis segitség. Gondolom itt is megkérdézem, hátha tud valaki segiteni.


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az űrbe vagyok, és Rinoa sodrodik az űrben, és nekem elkéne kapni. Időre megy (ilyen mini játék szerű), de vagy 20szor probáltam, de egyszer se sikerült. :(


    És érdekelne hogy mi a trükkje, neten nem találtam leirást, és videót se. :(
  • Seth
    #595
    Szerintem az egyik legkönnyebben végigjátszható rész :)
  • NandorHUN
    #594
    Nem egy könnyű game :D
  • Caine
    #593
    A csillagokat az alapján kapod, hogy milyen gyorsan vered le az ellent a szintidőhöz képest. A szintidőt ki is írja a csata végén.
    A szintidő meg a te táposságod (szint, tárgyak, tulajdonságok) és a monszta szintje közötti különbségből számolja.
    Ergo, minél táposabb vagy, annál alacsonyabb a szintidő.
  • Hugh Hefner
    #592
    mi alapján osztályozza a csatákat a játék? az, hogy milyen gyorsan vered le? vagy hogy mennyire vagy technikás? amikor az 5. felállást is használtam már, buffoltam, healeltem, gyorsan rámentem, hogy megtöltsem a csíkját, akkor is volt, hogy nulla csillagot kaptam...
  • ggeerryy
    #591
    Én a dinókat vagy miket ölném ha tudnám mert kéne az a nem tudom milyen tárgy amivel átalakíthatom a a fegyverem omega weapen-né de állandóan kinyír .... embereim 9000 hp körül magic meg sebzés 2000 és kinyír állandóan ... eddig azt csináltam hogy vanille idézek hogy összerogyjon utána saboteur stager kigyűjtése majd a többiek varázsolnak támadnak én meg nyomom a deathot persze előtte rányomok minden átkot amit lehet ....... gyenge vagyok még hozzájuk ? vagy valamit nagyon gázul csinálok ? ha másodjára feláll végem :S
  • rnd
    #590
    Én csak a sztorin ballagtam végig első körben mindenféle extra fejlesztgetés nélkül (kábé mindent ami szembejött kinyírtam, azon kívül mást nem nagyon) és különösebb gondom nem volt a végével. Persze rá kellett jönnöm hogy mi a taktika a nyeréshez, de harmadszorra ment...