513
  • Dzson
    #166
    1: Játékprogramokról volt szó.
    2: Nem globálisan, hanem 1 developer cégre levetítve.
    3: NINCS olyan kártya ma kereskedelmi forgalomban, amin fél éve megjelent játék 1024x1280-ban full effektekkel, FSAA stb.-val röcögés mentesen futna. 800x600-ban meg játszál te a 120ezer ft-s videokarin.
  • CzG
    #167
    Hé dzsonika, miért nem mész vissza az 576-ra segget nyalni??? Ott lenne a helyed és nem itt kéne ismételten játszani az agyad.
  • Dzson
    #168
    Hát nem is az dönti el, hogy a gyártó minek adja el. Vagy egyél szarból készült csokit. CSoki formája van, belül tök mindegy, hogy miből van. A gyártó iscsokinak adta el, csak nem hazudik, ő nem olyan (640k mindenkinek elég KELL, hogy legyen).
  • Dzson
    #169
  • uniu
    #175
    "..hogy a pc-sek bejöttek és ráröfögtek a listára,"
    :) a forumot is PS2on nyomod ?:) Nemtom most mit kell erolkodni ? Telleg nagyon jokat lehet jaccani konzolon, ezt a feelinget csak 1-2 PCs game tudta atadni. A PC multifunkcionalisabb, hat ennyi.
  • Szefmester
    #176
    élvezettel olvastam a hszeket... ennyi baromságot és értelmetlen vitát rég láttam.. mert ha nem személyeskednétek akkor még lehet hogy valami értelmes infó vagy érv is bekerülne ide.

    Én ide csak annyit akarok beírni hogy 9 éve van PC-m konzolom meg 15éve persze nem ugyanaz :P minek vitatkozni? játszani a PC-n és a konzolon is lehet.. csak a konzolt kevés más dologra lehet használni ennyi... mellesleg láttam már konzolos játékot is szaggatni... kiábrándító élmény volt .. egy életre meg is utáltatta velem az Xboxot. Megy itt a vita a grafikáról.. akkor adjunk neki.. mennyi a PS2 X-Box játékok felbontása? mennyi egy PC-é X360asé? PS3-é? ne hasonlítgassuk össze a jelenlegi PC-t a PS2vel mert nincsenek egy súlycsoportban. X360-PS3-PC itt meg a konzolok nyertek a fix hardwarrel, teljesítménnyel. de lesz ez még így se. Mert míg ugye a konzol 5-6-7 évente fejlődik addig a PC folyamatosan. és ha nem lenne pcs fejlődés nem lennének egyre újabb csúcstechnikás konzolok mert a konzolos játékokat sem tudnák a kedves programmer bácsik/nénik min megírni.

    Ennyi voltam ide. Ez egy felesleges vita. Mindkét félnek igaza van, és senkinek sincs igaza.
  • Inquisitor
    #180
    >"Én még játszottam azzal a tv játékkal, amin egy
    >progi volt variálva, a faltenisz!!"
    >
    >Te butuska azt hivtak Videoton-nak.
    >http://oldmachines.tripod.com/hun_videotontvjatek.htm
    >
    >Hat meg ennyit se tudsz ennyi evvel a hatad
    >mogott ? :P

    Hát annyira még nem vagyok öreg, de én láttam ám 197(8?)-as elektronikai könyvben, hogy kell otthon összerakni Pong játékgépet. Szóval a Videoton vagy 10 évet késett a játékhoz képest ;)
  • [Jakuza]
    #183
    Nem, csak en veled ellentetben nem azzal ervelek, hogy nekem mar volt 1980ban egy Atari2600 konzolom raadasul az elso sikeres konzoltipus, es akkor meg sehol nem volt Nintendo,Sega, a Sonyt ne is emlitsem.
    Azert nem emlitem meg,mert ennek a felhanytorgatasa nem erv.
    Es en erdekes emlekszem a nevere is ezeknek a konzoloknak, amire te nem nagy okos, szoval nem kell osztanod masnak az eszt, ha meg ezekre sem emlekszel.
    Kozben meg jossz azzal, hogy "Mert én a kezdetektől rajta voltam ezen az iparon, ezért nekem tényleg rálátásom van a dolgokra!"

    Na oreg annyira van ralalasod a dolgokra, hogy meg a konzolok neveit sem tudod.
    Es hogy en a kirakatban lattam ilyet ? :P
    Nem hiszem, hiszen en emlekszem a nevukre is, veled ellentetben.
  • muerte2
    #191
    EHH!
    Mért is új ez a kontroller? Nekem semmi új nem tünik fel rajta, ugyanaz a számomra undormány kontroller mint ami a korábbi PS-ekhez is járt. Ez persze egyéni szubjektív vélemény, de ettől eltekintve mi az új a kontrollerben?
    MÁS:
    Szerintem baromi csúnya a gép, inkább a BOX, ez legalább jól is néz ki. (Szerintem)
  • muerte2
    #194
    OHH Sorry! most látom, hogy követi a kézmozdulatokat.. Ez tiszta NINTENDO.
  • Inquisitor
    #195
    1. Szvsz egy 2600+-os sempronnal is jobban jár, mint ezzel a Celeronnal
    2. Miért is nagyker árakat veszel alapul? Szinte senki se tud vásárolni nagykerben, ahol lehet ott drágább kis tételben, mint boltban.
    3. Ennyiért normális inteles alaplapot nem nagyon kapni.

    4. "Ezen a cuccoson minden mai játék fut 800x600 -ban"
    Ezt erősen kétlem. Vagy minimál beállításokra gondolsz?
  • Inquisitor
    #202
    Pont úgy néz ki, mint a jó öreg Gravis gamepad pro, és azzal nem volt semmi baj :)
    Csak van benne mozgásérzékelő ...
  • muerte2
    #204
    BOX360-nál márt nem kell várni warezra, kb most minimum 15-20Gámá tudnék hozzá leszedni, és persze a futtatásukhoz szükséges egyéb "segéd"programokat is. :)
  • GulaSoft
    #206
    Jakuza:Az a baj, hogy te meg csak a neveket fújod, hogy mi van mögötte az kit érdekel. Igen egyed csak a szarból készült csokit, mert a microfos megmondta, hogy az NEKED jó.
    Nekem nem.
  • GulaSoft
    #208
    Olvass már vissza muerte, nem erről szól.
  • KaTy
    #209
    persze:) ott dolgozom,jól fizet,megmondhatja:)
  • muerte2
    #210
    Mikor játszol hagyományos TV-n 640*480-ban? Azt egyik szabvány sem támogatja.
    Jellemzően 320*240 v valami hasonló felbontásban sugározzák pl a TV adást is, a sima TV-d jó esetben a szabvány DVD-felbontást képes megjeleníteni.
  • Mike65
    #213
    nézzétek csak azt a joy-t, csaknem gomb van a közepén?(xbox360) és csaknem nyomásérzékelős az l-r 2?(xbox), jéé és még mozgásérzékelő is van benne?(wii) véletlen egybeesés nem?
  • klastrom
    #216
    Az összes "leszedhető" progi megvan nekem is.Csak éppen elindítani nem lehet egyiket sem.A hekkrő meg annyit hogy van firmware frissítéssel állítólag működő hekk de azt meg minden indításnál meg kellene csinálni, meg ez egy egyáltalán nem tutkó módszer szal könynen szarrá mehet a vas.Akkó világosítsál fel mik ezek progik?
  • Mike65
    #217
    nem minden indításnál, hanem minden különböző játéknál
  • klastrom
    #218
    Az lehet.De hogy nem hekkeltetném meg a gépemet ezzel a módszerrel mert könnyen elszállhat a vas a tuti.Amit akartam kihozni a dologból az az hogy még közel sincs a láthatáron egy "felhasználóbarát" biztonságos hekk az M$ szarára...
  • Yv@n
    #221
    Jó durván megmondtad, mostmár egyből vagy valaki...menj csak, önts kis mosogatólevet valamenyi elektronikus háztartási eszközbe, amit otthon találsz, hisz ezek alapvetően erre lettek kitalálva. Ha valami nem éli túl, akkor az nyilvánvalóan szar.
  • Yv@n
    #222
    Szerintem nem találja a billentyűzetet a röhögéstől :)
  • sonic4
    #223
    Röhelyes a vita, röhelyes érvekkel mindkét oldalon.
    Mindkét oldalnak ugyanaz az előnye és a hátránya.
    Konzol ( mindegy milyen ):
    fix hardver = egyszeri vásárlás = egyszeri befektetés.
    pc = többször kell vásárolni = sokszoros befektetés.
    DE ! pc -> folyamatosan fejlődik, eddig még minden konzolnál ua. történt, megjelent picit jobb volt mint egy aktuális pc, eltelt fél egy év pc utolérte és 1,5-2 év után lelépte mert nincs fejlesztve a hardver. A játékok viszont fejlődtek.
    Csak egy példa: NFS:Most Wanted. Játszottam PS2-n és PC-n is, a ps2 sehol nincs a mostani pcmhez ami már most 1,5 éves. A ps2-es verziót erősen butítani kellett pc-hez képest, nem is beszélve a kisebb felbontásrol stb...
    Viszont a szebb játék folyamatosan többe is került.
    Ezenfelül gördülékenyeb volt pc-n mint ps2-n.
    Aki meg azt mondja hogy megvette a csúcs vga-t és még mindíg szar, valamit nagyon elbaszott....

    És ezzel el is jutottam a másik mondandómhoz, hogy a konzol "hülyebiztos" beteszem a lemezt nyomom a gombot és játszok, ergo nem kell hozzá érteni, viszont pc-hez igenis kell, hiába állítják hogy nem kell hozzá érteni. A pc-hez mindig is kellett, kell és kelleni fog a hozzáértés másképp nem megy ( (a windowsban nyomkodom az ikonokat || megtudom venni x vga-t és bettenni) != hozzáértés )
    Értő kezekben érdekes nincsenek olyan hibái a pc-nek amiket itt egyesek leírnak...

    És még egy ( tudom ez már +1):
    Ps3-ig grafikailag a pc már 800*600-ban vezetett a konzolokhoz képest lévén pal vagy ntsc szabványt használtak... És a pc-n már akkor játszhattam 1024*768 és a felett amikor a konzolosok csak álmodozhattak.
    A ps3 már tud jobb felbontást, oké remélem vettetek hozzá tv-t is, mert anélkül még most se vagy jobb... Tv-böl is hogy megüsd egy pc grafikai minőségét minimum ott kezdünk hogy tudnia kéne 1080p-t! fizikailag... Amit a legtöbb mostani "HD READY" tv nemtud.... És ha már vettetek ha csak nem tartoztok ahoz az elenyésző százalékhoz aki volt olyan szerencsés hogy a megfelelő tartalom védelmi chipek is ott figyelnek a készülékében, az kitörölheti a PS3 blu-ray meghajtójával meg a TV-jével a s***ét.... Ugyanis ahoz, hogy a megjelenő HD tartalmakat tényleg HD felbontásban nézhesse vehet új tv-t.... ( ez PC-nél ugyanígy igaz, új vga új monitor... )
    És mire a ps3-at teljesen ki foglya tudni használni bárki is megint ott fogunk tartani hogy a pc már fejlettebb...(igen a vas most is többe került)
    Viszont tételezzük fel az esetet hogy mindkét oldal eredetiban veszi a játékokat, általában a konzolos játékok 15-25%-al drágábbak mint ugyanaz pc-re. Ami esetünkben olyan 30-35 db játék környékén kiegyenlíti a kettő költségét és onnantol pc "olcsóbb" vagy fejlettebb.

    És csak még 1 azokban a játékokban ahol fontos a gyors és pontos irányítás, ott a konzolok a jelenlegi beviteli eszközeikkel esélytelenek.
    PL: stratégiai játékok, FPS...

    És a PC-t nem csak játékra lehet használni, az ide irogató konzolos társaság ( szvsz ) több mint fele másolt játékkal nyomul a konzolján és azzal is fog ... ( amihez persze kellett egy pc )
    Így elsőre ennyi aztán majd jön a többi, meg úgyis lesz vita bőven..
  • Doomista
    #224
    szerintem hülye az aki csak azért vesz min 400 ezerért hd tv-t mert vett egy PS3-at vagy egy X360-at!

    nekem van egy komoly sony hdtvm 83cm-es frankó házimozival, szal aki elszánja magát egy ilyen tv re az má nehogymá csak azért vegyen konzolt, mert az hülye!

    nekem van komoly gépem és most még jelenleg
    hogy fejlesztem-e továbbra is? hát nem tudom
    van rá pénzem, de lehet nem szánok rá, nem tudom

    de x360-at és ps3-at vagy egyiket mindenképpen veszek, No nem azért mert jobbnak tartom a pc nél bármilyen szempontból, hanem azért mert rendkívül jó játékok, játékok lesznek-vannak rajtuk!
    most nem sorolom, hiszen mindenki tudja...

    nah meg imádok a haverral-haverokkal együtt játszani konzolokon.... (aki szokott az tudja mért!!!!)

    meg van a konzolnak egyfjata filingje, itt szintén akinek van és érzi az tudja

    hát szóval ennyi

    JAH ÉS AKI VESZ EGY X360-AT VAGY EGY PS3-AT VAGY ISTEN SEGÍTSE MEG ÉS MIND2-T AZ BIZTOSAN NEM FOG ROSSZUL JÁRNI! HÁT MOST, NEM????
  • NEXUS6
    #225
    Hú ez az új kontroller rendesen odatesz a wihihinek!

    A Sony kezdi elfelejteni, hogy miért lett a PS annak idején a legelterjedtebb. Mert a legjobban warezolható volt.
    És azért 1-2 eredeti is mindenkinek beesett.

    Ha ennek alaposan keresztberakik akkor magát szopassa, lásd Minidisc vs. MP3lejáccó.
  • Doomista
    #226
    kezdtem örülni, hogy új controller, még jobb és dizájnosabb lesz mint a másik, de nem!

    a régi nyugodtan megmradhatott volna, mert az illett az új koznozlhoz, dessingben modenségben stílusban stb

    aki meg azt mondja hogy szar bumeráng volt stb... az az ember TUDATOSAN HAZUDIK VAGY ROSSZ AZ ÍZLÉSE
    vagy mind2
  • sonic4
    #227
    1-2 játék van amivel szivesen játszanék, de csak 1-2 játékért nem fogok venni 1 konzolt is, elég ezt a vasat fenttartani ( nem csak játszok rajta )...
    Majd lesz emu akkor játszok vele, mondjuk amennyi időm mostanában van az nem lesz hosszú játékidő..
    És igen meg van a feelingje, de tudok multizni konzol nélkül is....
    És nem csak azért kell hdtv-t venni, de ha ki akarja rendesen használni és tényleg el akarja mondani jobb vagyok mint pc akkor kelleni fog az a tv.... ( a 400 E lehet picit kevés lesz )
  • NEXUS6
    #228
    Huh, most néztem meg a fájnölfentezífőrtín trélerét.

    Az ajkaimat még most sem tudom összezárni!:0

    Amelyik platformon EZ, vagy ilyen az elkövetkező 1 évben nem lesz az nevetség trágyává fog válni. Sorry Nintendó, ez van!
  • Evil Merodak
    #229
    Hát amíg nincs hozzá warez és amíg a BD másolásvédelmét nem törik fel addig még nem biztos hogy olyan jó befektetés.

    Persze ha lesz rá Linux akkor az adott disztribhez kiadott játékok még futhatnak rajta, bár a linux alatt egy játékot natívan beizzítani érdekes móka lehet.
  • Evil Merodak
    #230
    "bár a linux alatt egy játékot natívan beizzítani érdekes móka lehet."

    Mármint konzolon Linux alatt natívan.
  • [Jakuza]
    #231
    Na de azert a vibri hianyat jol megmagyaraztak. :P

    "A korábbi Dualshock vezérlőknél megszokott rezgőmotor viszont a rendszerrel való összeférhetetlenség miatt ezentúl nem lesz része a kontrollernek. "

    Gihihi.
    Rendszerrel valo osszeferhetetlenseg ?
    Nem inkabb a Sony ellen benyujtott kereslet van emogott ?
  • [Jakuza]
    #232
    kereset
  • [Jakuza]
    #233
    "Szabadalombitorlás miatt elmarasztalta a bíróság a Sonyt és arra utasította, hogy függessze fel PlayStation, valamint PlayStation 2 konzoljainak, a hozzájuk tartozó "DualShock" játékvezérlőknek, valamint 47 szoftvernek amerikai árusítását. A japán vállalat termékei a kaliforniai Immersion szabadalmát sértik, amelyek a kontroller rezgésével kapcsolatosak. A bíróság emellett 90,7 millió dollár megfizetésére is kötelezte a Sonyt. "

    Szoval megint igazmondasbol egyesre vizsgazott a Sunyi :P
  • klastrom
    #234
    Nem lesz a joyba rezgő ? Akkor ez egy nagy fos...
  • Dömper Ármánd
    #235
    Engem meggyőztél! Napok óta nem birok aludni, mert nem tudom, hogy hogyan védem meg a PC-met holmi partizán felmosóvizektől. :)

    Egyébként azt elárulhatnád, hogy hogyan jött ki az, hogy a "csillivilli vinfos", az erőforrások negyedét viszi el?
  • Vucli
    #236
    "A vezeték nélküli kapcsolatra épülő vezérlő ugyanis pontosan leköveti a kézmozdulatokat, így a Sony szerint sok esetben mellőzhetjük a gombok használatát. Hasonló megoldást mutatott be a Nintendo is Wii konzoljához, amely ott a készülék csúcspontjaként jelent meg"

    A két irányítónak köze nincs egymáshoz, legalábbis a videók alapján. A ps 3 "mozgáskövetése" egy 1999 ben pc re kiadott MS technológiájának másolata

    Kissé diletáns ez a cikk, mint általába az sg konzol cikkei
  • Vucli
    #237
    pc-re kiadott MS gamepad*
  • NEXUS6
    #238
    MGS4 dettó!
    Behalás a köbön.
    Persze előbb utóbb (kb 2-3 év múlva) a PC is tud ilyet, de addig is...
  • [Jakuza]
    #239
    Ki tudja, lehet hamarabb a tobbmagos CPU-k es a Physix elterjedese miatt.
    Erdekes megnezni ehhez kapcsolodoan a fizikai modellezes gyorsitasat.

    http://pcweb.mycom.co.jp/articles/2005/09/13/cedec/images/027.wmv