55
Megoldandó probléma
  • pet0330
    #55
    1:63 hoz ez 1,5625%
  • pet0330
    #54
    1:2-a hatodikon -1

    Egy aránylik 2 a hatodikon -1-hez

    ha ez kiszámolod és megszorzod százzal annyi százalék
  • Aquir
    #53
    nem semmi
  • arankamama
    #52
    semmi
  • kispeki
    #51
    Látom nagyon kihalt ez a topik... :

    Ha feldobunk 6 érmét, akkor mi a valószínűsége annak, hogy mind a 6 érme fej lesz?
  • Molnibalage
    #50
    Oh, micsoda információ tömörítés! :)
  • mate317
    #49
    4!= 24
  • Molnibalage
    #48
    Mi az hogy is? 24 és nem 4...
  • Aquir
    #47
    ezt hívják úgy, hogy valószínűtlen
    ebből következően pedig persze hogy lehetséges:)
  • sz4bolcs
    #46
    Nem tudom, mennyi az esély rá, de lehetséges.
  • mate317
    #45
    Szerintem is 4!

    Egy kérdés:

    van annak valószínűsége, hogy pl holnap bp-i idő szerint 13:00kor a világon minden repülő egyidőben lezuhan, miközben a világ minden miniszterelnöke szívrohamban meghal? Ez most lehetetlen, vagy mivel külön külön mindegyikre van egy kis esély, ezért lehetséges?
  • Molnibalage
    #44
    Szerintem 24.
  • kispeki
    #43
    Egy feladat :) :

    Hány 5-tel osztható 5 jegyű szám képezhető a 0, 1, 2, 3, 4 számjegyekből ha minden számjegy csk egyszer szerepelhet?

    //Várom a megoldásokat ;) Sokn az osztálytársaim közül nem tudták megcsinálni :P
  • tomcat1
    #42
    Köszi..
  • ugot2know
    #41
    hmmm,kicsit nehéz,de megpróbálom!
    a sorrend nem számit és kiválasztás:i. n. kombináció
    5 nyerő számból ki kell választanod 3-at,ezt ennyiféleképpen lehet
    85 nem nyerő számból meg 2-t kell kiválasztanod.
    Ezek szorzata megadja a lehetőségek számát
  • tomcat1
    #40
    Az a kérdésem, hogy ebben hol van az, hogy minden variációt megjátszunk? az a baj, hogy nagyon nem értem4 tudsz segíteni? esetleg elmagíarázni dedósan a példát? köszi
  • Mészy
    #39
    köszönöm!
    így már menni fog
  • ugot2know
    #38
    5 alatt a 3 szorozva 85 alatt a 2
  • Mészy
    #37
    Sziasztok!
    Kombinatorika.
    az ötöslottón ha minden lehetséges variációt megjátszunk, akkor hány darab 3 találatos szelvényünk lesz.
    Erre szeretnék S.O.S. megoldást!
  • Ronny
    #36
    1 a 1567.534343-hoz!
  • PESK
    #35
    Mennyi a valószínűsége hogy idén is lesz botrány az éreettségivel?
  • gz8
    #34
    off
    túltárgyaltuk
    tényleg on
  • Cat 02 #33
    jupíí jövö után tanulom xD
  • stp4trick
    #32
    túl tárgyaltuk off: on:
  • gz8
    #31
    Pontosan a korod miatt tettem a szmájlit.

    Ami a szavak használatát, alakját (értem ez alatt a különböző módosulatokat) illeti, az függ az adott régiótól, iskolázottságtól, műveltségtől stb.

    Tisztára a homousion vs. homoiusion vitára kezd emlékeztetni a dolog, amiben köszönöm, nem veszek részt, hanem a coito ergo sum jegyében kellemes jó éjt kívánok mindenkinek.
  • gz8
    #30
  • Shadow_THH
    #29
    apropó elvileg ha random függvényt használsz nem fogsz kapni pontos értéket, ugyanis a véletlen számok sem teljesen 'véletlenek', csak nagyon jó közelítéssel kapod meg az eredményt
  • Shadow_THH
    #28
    akárcsak a vakáció szó az áció toldalékával
  • N1ggA
    #27
    az eredmény kb. 95,1%, ez az 1. hozzászólásban is jó volt.
  • stp4trick
    #26
    ha megnéznéd a korom, rájönnél, hogy elméletileg már túlvagyok rajta, de gyakorlatilag is így van két diplomával a zsebemben

    Székesfehérvár áll székes fehér és vár szavakból vagyis egy tökéletes rövidítési lehetőség sz(ékes)f(ehér)vár de a fakultációnál ez nem igaz, hiszen az alapszó a fakult és van egy áció képző toldaléka, tanultam latint is vagy 4 évig onnan is levezethetném, de inkább nem érd be ennyivel
  • N1ggA
    #25
    ez nem jó mert nem pontosan 1, hanem legalább 1 kell. szóval lehet 2 is meg 3 is. vagy kiszámolod mind a 3-at, vagy komplementer eseménnyel számolsz.
  • N1ggA
    #24
    Összes: 20 alatt a 3
    Nincs piros: 8 alatt a 3
    Komplementer esemény.

    20 alatt a 3-ból kivonod a 8 alatt a 3-at, és az eredményt elosztod 20 alatt a 3-mal.
    Ez a megoldás.
  • bigapó
    #23
    szerintem már nem fogok. bár nincs kizárva teljesen, valószínűségéhez éppen most keresem a képletet, lehet, hogy csinálok neki topikot is...
    :)))

    ui: légyszi kérdezd már meg, de tényleg:) én is megfogom:))
  • gz8
    #22
    Majd ha jársz, akkor megtudod.

    Gondolkozz el egy kicsit a #16-ban írt Székesfehérvár vs. Szfvár alakon...
  • Shadow_THH
    #21
    mert az összes esetből kell kivonni a kedvezőtlenet (amikor nem huzol ki egyet sem) ebben biztos vagyok
  • Shadow_THH
    #20
    úgy kell hogy husz alatt a három minusz husz alatt az egy / összes eset (20*19*18

    asszem
  • bigapó
    #19
    főiskolán/egyetemen kérdezd már meg, hogy miért mondják azt, hogy fakt? mer ha van rá ésszerű magyarázat, akkor megadom magam:)
  • bigapó
    #18
    szerintem is így helyes:))
  • A-Tom
    #17
    Füdde jó, örök hála tehen_m!
    Elméletileg nekem is tanították már egy párszor, de sose tartozott a kedvenc témaköreim közé, pedig néha hasznos lenne érteni hozzá.
    Tegnap (ma) hajnali négyig túrtam a netet, 20 féle rossz megoldást kipróbáltam, aztán feladtam. Amiket kipróbáltam azokhoz képest egész egyszerű a megoldás, bár én soha nem jöttem volna rá.
    Még1x thx
  • gz8
    #16
    Akkor hogy lesz Székesfehérvár nevéből Szfvár?
    Egyébként fakt. Ha majd egyszer jársz fősulira/egyetemre, ott is faktnak mondják.