231
  • Kori
    #191
  • robos
    #190
    Hali!

    Itt 1 hír a magyarításról: Link
  • Serpa
    #189
    várni kell, h a lakó vizet vigyen a kuckójába; no meg az sem árt, ha belesik a körzetébe a kút.
  • Cowek
    #188
    Az ülepítőre gondolsz?
    Mert azt csak ha csatornát húzol a közelébe...
  • thhommy
    #187
    hello hogy h lehet lekoházakat fejleszteni? mindegyikhez külön-külön kell épiotenem például egy kutat mer egy van és az csak az egyik házat fejleszti
  • Serpa
    #186
    :)

    nem a fürdőre gondolsz?
  • Cujo01
    #185
    kád? :)
  • Rusy
    #184
    valaki mondja meg legyen szíves hogy a kádat hogy kell építeni
  • Kori
    #183
    magyarítást nem csinálja meg valaki??????????
  • Cujo01
    #182
    Megnyitottad a kereskedelmi útvonalat a térképen? :)
    Ha az megvan, akkor csak a dock-ban kiválasztod, hogy milyen áruval akarsz üzletelni.
  • a.carkey
    #181
    Nem tudja valaki, hogy ha megvan a merchant dock, épített is hajót hozzá, miért ne tudok vásárolni, hogy teljesítsem a Róma által kért kéréseket? Mit kell tenni, hogy kifusson a hajó?
  • Rusy
    #180
    Hello, köszönöm szépen nagyrészt értem a dolgokat, meg is van hogy hol kell letiltom hogy abba a wrehose-ba nem kell több pl ágy, de nem szállítja át a másikba, 90%-át értem ok, de ez nem megy írja hogy mit csináljak de nem csinálja
  • Myron
    #179
    tanulj meg angolul és akkor tudsz olvasni. az hasznos dolog...
  • Rusy
    #178
    Sikerült megcsinálnom ezt a pályát, valaki megmondaná légyszi hogy hogy lehet átszállítani egyik warehouse-bol a másikba a cuccot?
  • Rusy
    #177
    Hello amikor először lehet templomot csinálni hogy növelem a házaimat, tudok ágyat csinálni de nem nagyon segít
  • Rettenthető
    #176
    Nekem kicsit logikátlannak tűnnik, hogy azt a 300 vagonnyi munkanélkülit nem lehet besorozni katonának... Azt hittem az majd megoldja ezt a problémát, jól meglepődtem, amikor nem.

    Amúgy láttátok már, hogy a kútban időnként megjelenik egy periszkóp (ha jól láttam), vagy halucináltam volna?
  • Serpa
    #175
    hány pályás?

    mediumon elég gyorsan haladok, 5. városban vagyok.
  • Serpa
    #174
    igen, az jó lenne.

    de ha már kiépítetted az útat, elég gyorsan megteszi a két pont közti távot a karaván.
  • Hmuda
    #173
    Mostmár értem. Ezesetben meg símán építs még egy trading postot. Legalább két munkanélkülivel kevesebb elsz.
  • Myron
    #172
    tudom h lehet hozni. én azt mondom hogy olyat nem lehet hogy elvitetem vele a bort és megkéremszépen hoyg visszafele meg hozzon búzát ha már jön és ne üresen jöjjön vissza mert az időpocsékolás. érted már? elviszi a bort, eladja, és visszafele meg hozzon búzát. na ilyet nem lehet.
    ha elküldöm búzáért akkor meg odafele nem visz semmit. pedig milyen jó lenne ha úgy csinálták volna h pl odafele is lehessen vinni meg visszafele is és akkor nem kellene kétszer menni.
  • Hmuda
    #171
    #163 >.<
  • Myron
    #170
    nem kötekedni akarok de nem lehet helyben termelni és van rá szükség :D pl 3. pályán vinni bort, hozni búzát.
  • magus
    #169
    nalam el sem indul:/ kilep a toltokepernyon:/
  • Hmuda
    #168
    Már a legkisebbet is (ez a lényege, hogy ha felfejleszted az alap házakat akkor fel lehet őket pakolni és nem foglalnak helyet.
  • Serpa
    #167
    villa az utolsó előtti?


    kicsit utána néztem 1-2 dolognak.
    azt láttom, h az insula (small, medium, large) egy lakóépület típus.
    ha elérem a small szintet, akkor rakhatok insulát mondjuk a hentesre?
    vagy a largenál tok csak.
  • Hmuda
    #166
    Nem lehet. Legésszerűbb ha építesz két raktárt. Egyet a házak mellé, kizárólag a szükségleteknek (ágy, olaj, ruhák, miegymás), egyet meg valahova félre, de ne túl messzire (talán a termőföldek mellé), ami meg csak nyersanyagot fogad be. Nekem eddig nagyon jól bevált.

    Házaknál meg a Palace a max. Van egy pár kis ház, majd a boltokra rakható három fokozatú insula, ezután egy három fokozatú Domus, majd jön azt hiszem az utolsó kettő (az utolsó a Palace, az utolsó előtti nem jut eszembe, de kicsit kisebb mint a palace).
  • Serpa
    #165
    melyik háztípus a max?
  • Serpa
    #164
    a granaryt és a warehouse t lehet upgradelni?
  • Hmuda
    #163
    Akkor meg ott kell lennie annak a búzának a lehetőségek között.

    Insulát meg akkor tudsz, ha egy síma kis ház felfejlődött maximumra és már villog a felette a zöld nyíl. Ekkor klikk a házra, oldalt a zöld upgrade gomb, bejön az insula alapja és rárakhatod egy workshopra (mint pl a hentes, olajprés, szabó, pék).
  • Serpa
    #162
    épp most fejeztem be azt.
    Romából búzát kell hozni.


    Insulát, hogy tok az épületekre rakni?
  • Hmuda
    #161
    Mert gondolom ami kell az már vagy ott van helyben, csak termelni kell, vagy nincs szükség rá az adott küldiben. :P
  • Myron
    #160
    konkrétan 3. pályán csak róma van. de tök logikátlan, miért nem lehet visszafele is hozatni valamit?
  • Hmuda
    #159
    Mindig meg kell nézni, hogy vannak-e még városok. Ha vannak akkor csak meg kell nyitni egy kereskedelmi utat és máris több a lehetőség.
  • Myron
    #158
    ja de olyat még véletlenül sem lehet h odafele visz bort visszafele meg hoz búzát.
  • Hmuda
    #157
    Őőő, például kereskedéssel (tudod, ahol kis csacsikkal viszik a cumót)?
  • Headers
    #156
    Egy olyan küldetésnél tartok, ahol azt írja ki a küldinek ,ho sold goods: 60wine, sold goods: 50 stone. Hogyan lehet eladni ezeket a dolgokat?
  • Serpa
    #155
    remélem mihamarabb kiadják.

    mert már harmadjára kezdem előről a 3. várost.
  • Hmuda
    #154
    Valószínűleg majd a patch-el lehet áthidalni.
  • Serpa
    #153
    hogy lehet áthídalni az "ördögi kört"?

    vagyis, h ne növekedjen agyatlanul a munkanélküliség.
    ahogy lerakok egy munkahelyet, máris emelkedik a lélekszám, és így azok helyébe akik melót kaptak, jöttek a munkanélküliek.
  • Hunor1
    #152
    Hello!Nah végigvittem.....Nem maradt más hátra csak az editor..Csinálhatok magamnak missiókat.Egy kérdés, találkozott valaki olyannal hogyha nem teljesíti a szenátus (Róma) kéréseit, lemegy minuszba, akkor Róma büntető légiót küld ellened?Így volt ez arégi Caesarban is(bár félek hogy ez az akció nincs benne ebben a játékban)