214
  • Mike
    #167
    figyelj, te nem vagy fizetokepes
    ezt sem veszik figyelembe
    ha nem toltened le, akkor sem tudnad megvenni
  • Mike
    #166
    masreszrol a mozi ellen szol, hogy a DVD joval olcsobb mint a mozi

    tegyuk fel adott egy csalad 2 felnott 2 gyerek
    hetvegen elmennek moziba,
    megnezik mondjuk a Harry Pottert Bp-n vmelyik multiba
    jegy+kukorica+stb siman 8k

    ugyanez DVD-n 3690,-
  • Mike
    #165
    Azt birom, hogy a tobbsegnek, akik DVD fronton a magas arakkal jonnek, fogalam sincs a mostani arakrol, csak kb. arrol mi volt 3 evvel ezelott
    a DVD nem CD
    a legtobb kiado ma mar 3-4k korul adja az uj filmjeit, csak a kulonleges, soklemezesek kerulnek 8+ -ba
  • Mike
    #164
    akkor mehetsz is vasarolni
    afilmek ma mar inkabb kerulnek 4k-ba mint 8-ba
  • Mike
    #163
    valaki azt is elmagyarazhatna akkor, hogy egy koncertjegy miert kerul ilyen kurva sokba
  • Mike
    #162
    igy van!
    es ha az allamot nezzuk:
    melyik jobb neki, egy adofizeto, vagy egy bortonbenulo, majd hid alatt lako, akit inenntol neki kell eltartania?
    remelem a koztisztviseloinknek van ennyi esze, es nem hallgatnak a fulukbe merget csepegteto "jogvedokre"
  • Mike
    #161
  • Mike
    #160
    Magyarorszagon hazi hasznalatra legalisan tolthetsz le filmet zenet
    Legalisan rakhatsz magadnak ossze valogatas cd-t
    ami nem legalis, az a kozzetetel
    tehat nem oszthatod meg, hogy masok is letolthessek, illetve nem nyomadhatod a cd-det a radiodban vagy a kocsmadban
  • Mike
    #159
    Tevedes
    nagyon soxor egy kiadas van szinte egesz europara
    angliban is kapsz magyar szinkronos, felirtatos filmeket
    sot
    Ausztraliaban is van jonehany
    soxor ami itt nnalunk ujdonsagkent megjelenik, kint mar akcios
    es tok ugyanaz a kiadas
  • Mike
    #158
    ne Magyarorszagban gondolkodj
  • teddybear
    #157
    "közel 600 millió forint kárt okoztak a forgalmazónak " maximum bevételkiesést!

    A különböző "jogvédő", és kiadó szervezetek sajtódumásai rendszeresen összekeverik (szándékosan), a veszteség és a károkozás fogalmait a bevételkiesésükkel.
    Ez tudatos ferdítés, mert pl. ha én lefényképezem a Mona Lisát, akkor a múzeumnak én semmilyen kárt nem okoztam, hisz nem is nyúltam hozzá! Ugyanakkor nekem is meglesz másolatban.
  • KDOG
    #156
    nyomorékok
  • Balage74
    #155
    oké a lotr tényleg jó film, de az én keresetemből akkor sem adnék 10000-et érte....
  • Evil Merodak
    #154
    Ami a kiadókat illeti a szoftverek árát is csökkenhetnék. Újabb terror a felhasználók felé
  • kopo
    #153
    Hát igen, egyre több a "sorozat" film. Tehát amikk egy kaptafára készültek. Egy pé.ldát mondjak: Ott van ugye a LotR. Megfilmesitették. Akkor mindenki röhögött, hogy ezt ugysem nézi meg senki meg minden, és most? Csak kapkodnak a fejük után, hogy a LotR mennyi pénzt hozott. Na az egy olyan film amiért szívesen kiadok 10000-ket.
  • FGB
    #152
    Ha sokan nem ebből az iparágból akarnának meggazdagodni, akkor talán nem kellene, lejjebb lehetne vinni az árakat. Akárki akár mit mond egyetlen egy film sem ér meg több ezer, nem egyszer tízezer forint feletti összeget. Ha utána járunk, akkor az elő állítási költség talán 50-500 forint lehet, és akkor hova megy az a sok-sok ezer forint?
    Ami meg a hamisítást illeti, milyen jogon vádolnak bárkit is jogtalansággal, ha minden egyes adathordozóra, ami forgalomban kapható már eleve úgy vásárolom meg, hogy kifizettem érte a jogdíjat, ami egyes esetekben nem is kevés. Tehát bármit is írók az adathordózóra, arra már ki van fizetve a jogdíj, innentől fogva nem a jogdíjat beszedő céget kellene számon kérni vagy perelni???
  • xavier
    #151
    Sok olyan film??!!
    Szinte csak az van.Nézd meg hogy havonta hány olyan film van amire azt mondod hogy igen ezt 2 év múlva is megfogom nézni, megveszem!(egy se Vajna film...nahát)
    Már megint a fáktól eltűnt az erdő ezeknek az embereknek...
    Amikor még nem volt pc meg dvd ,akkor mindenki kopizta a karateharcos 5 öt meg a hofi kazettát és mégse pusztult el senki ezek szerint, sőt....
    Nem ártana azt is nézni, vagy talán csak azt kéne nézni hogy mennyi egy MAGYAR tehát nem svájci vagy Dubai átlagkereset.Mert ameddig ez breki segge alatt van ,addig nem a rendőrség hívásával kéne foglalkozni.
    Egyes emberek egy külön világban élnek úgy látszik...
  • kopo
    #150
    Ja. Sok olyan film van ami nem éri meg a mozijegy
    árát, hiába csinálták X millio dollár költségvetésből. Egyszerűen lassan odajutunk, mint az autoknál, hog yszalagon fogják gyártani a filmeket és nem lesz minöségi film. A zsebpénzemből nem telik arra hogy miinden filmeet amit jonak vélek megvegyem eredetiben. OIlyan drága, hogy örülök ha 1 évben 2-öt meg tudok venni. Na most 1 évben annyi jo film kijön (amio nem baj), hogy annyit nem tok megvenni. De ha levvinnék az árakat akkkor talán többet tudnék venni a havi 4000-ből mind most és talán annyi filmet5 sem töltenék le. Aki jo filmet akar nézni, és még diák is, tehát nem keres annyit mint Gyurcsány, aqz csak így teheti meg.
  • Cat #149
    Itt nagyon nem csak a pénzről van szó, ez az amit nem fogtak fel. Nálam nem úgy van, hogy "ráérek, oszt megnézek valami filmet a moziban", hanem csak azt nézem meg ami érdekel, viszont alkalmazkodnom kell a mozihoz. Keresni kell olyan helyet ahol felirattal adják az adott filmet, pont nekem megfelelő időpontban hogy ráérjek, és be is kell osztanom az időmet hogy akkorra odaérjek. Itthon meg fogom, kattintok egyet és már nézem is, azt és amit én akarok, akkor amikor akarom.

    Ráadásul arról a tényezőről nem is beszéltem, hogy mi van ha nem adják... Most pl. napok óta éjszaka nézem a House második szériáját, napi 2 részt kb, este 11-től (amikor ráérek) hajnal 1-ig. Ezt tévében nem nézhetem, mert magyar adó nem adja, nem kell beékelt reklámokat néznem, eredeti hanggal nézem, stb. Erre egyszerűen nincs alternatíva.
  • hiba
    #148
    Vagy mondjak azt hogy nincs DVD lemez koltseg, nincs muanyag tok koltseg, nincs szines nyomtatott borito koltseg, nincs DVD lemez-re a nyomtatott logo koltseg, nincs ennek a zszallitasi - raktarozasi logisztikai resze, es igy nem fognak megy 3x rapakolni kulnobozo jarulek terheket, hanem adjak letoltesi jogot vagy irja fel irhato DVDra maga a kiado es adja olcson.

    Persze igazabol ez nem megoldas mert az uzletben az a jo hogy mindentert fizetni kell es ettol mukodik...igyha mi tobbet keresnek akkor szarnank az egeszre...
  • hiba
    #147
    en regen is kb evente 3x mentem moziba, most sincs ez maskepp es nincs koze az online doglozhoz, ami tetszik megnezem moziba (pl sw)
    de rengeteg film van amilyert soha nem mennek be es nem fieztnek erte...
  • hiba
    #146
    en is azt tartom rohejesnek ahogy a technika kenterbe verve elhuzott a nagy mammut oriascegek elott es mar ecserteli nekik az egesz vilag hogy felejtsek el a "fizikai valo" fogalmat, csokkentsek a koltsegeket, de az olajbizniszen kivul szinte ez az egy aminek folyamatosan csak folfele kuszik az ara es a koltsegei, bizony ez a 21. szazad mindenben a reformok kora ismet aki nem lep idoben az elbukik es sirhatja vissza a regmultat, de reformok helyett nem lehet szigoritassal terrorral kenyszeritessel a bevetelekhez hozzajutni at kell gondolni es at kell strukturalni az egesz rendszert, jelenleg az onile piac az egyetlen megoldas.

    Egy egyuttes pl nox haknizenekar a fellepeseibol is szep gazsit kaszalhat, az ilyen zenekarok foleg erre: a latvanyra epitenek.

    Akkor valasszak szet ezt es a szimplan elektronikus zenet ahol ilyen teren semmi ilyen koltseg nincs, es adjak olcsobban az olyan zeneket ahol nincs ekkora korites.

    Na ez meg nem fog tetszik az ugrabugra zenekaroknak.

    Masik, ha egy olyan albumot akarok amit en teszem fel egymas utan akedvenc szamiamat akkor bizony meg kene venni kb 30 valogataslemezet, egyeb albumokat, vagy maxikat, majd azoktol a 80%-ot kukabadobni es a maradekot megtartani.
    Igen ez is a fejlodes, hogy magamnak osszeallithatom ami es ahogy tetszik, csak az ipar erre megint kopni nyelni nem tud, nem tudja esszeruen elmodani hogy milyert kell nekem a szart is megvennem amikor spec arra semmi szukegem.
    najop megmagyarzzak hogy akkor nem lesz akkora bevetel... hat ja de igy megakkora se lesz mintha kitalalnak erre valamit...
    mindig a statisztikaikkal vannak bajban amikor 2-3 evre meghatarozzak hogy fog novekdeni az audio cd dvdkbol szarmazo bevetel ami aztan persze nm tarthato mert kismillio dolgot elfelejtettek figyelembe venni, es hat kell valakit okolni...
    vicces amikor 280000 letoltesbol kiszamoljak hogy akkor 28000 x 5000 Ft az o veszteseguk-
    meg ahogy azt kato neni elkepzeli....
    a budos eletbe nem vennek meg ennyiert es ennyiszer megha internet nem is lenne...szamoljanak realisan kb ennek a 10-15%-aval...
  • kopo
    #145
    Hi all! A nagy szocsaták helyett a kiadok a cuccok árát kéne levigyék, és talán akkor nem lenne ennyi warez. Én pl. megnézek egy filmet moziba, ha arra érdemesnek tartom, s ha nagyon jo megveszem a boltban. És, ha a filmek nem 8000 forintba kerülnének, hanem mondjuk csak 4000--be, még én , a kis zsebpénzemből is megtudnám venni. Itt mindenki szajkozza a magáét, de rólunk fiatalokról, akiknek nincs több tizezer forintunk, rólunk senki nem beszél. Majd ha ez megváltozik, és az árak végre reálisak lesznek akkor dobálozanak a hiányokkal meg a kieséssel.
  • Supremo
    #144
    Ez lehet, hogy így van, de ahogy írtad is, kevesebben lesznek. Egyetértek abban, hogy azért nem kell félni, hogy a zenészeknek és a művészeknek innentől felkopik az álluk. Azért ők nem csak a lemezeladásokból élnek, hanem vannak koncerteik, van nak sajtó interjúik, reklámok stb... Mellesleg ettől még az elismerésük ugyanúgy megmarad, sőt nő is, hiszen nagyon célközönséghesz jutnak el. Amúgy a filmek terén pedig, van feelingje annak is, ha eredetiben van meg, doboz, nyomtatott dvd stb... Pl. a 990Ft-s akció egy egész jó lépés ehhez. Már csak az kéne, hogy az új filmeket + a koncert DVD-ket is ilyen áron lehessen kapni. Nem lenne itt a kiadóknak semmi gondjuk.
  • Tinman #143
    Ja-ja... Schell Judit olyan szinten mosta le Dobó "Hollywoodba 15 perc hírnév sem jutott" Katát, hogy öröm volt nézni
  • mazsa
    #142
    Ha valóban ekkora a szar, akkor Vajna most egy hajléktalan lenne és Dobó "Sztár Leszek" Kata szóba se állna vele. A NOX-os csaj meg örüljön, hogy egyáltalán a koncerteken vannak emberek, mert a zenéjük nagyon hitvány. És azért évi 400 ilyen koncert nem kis lóvé.
    Vajna valószínüleg annyit keres egy óra alatt, amennyit én még egy hónap alatt se. Mégse sírok. Persze Katuskából valahogy sztárt csinálni biztos nem olcsó mulatság...
    Ezek után mindent kétszer fogok letölteni. :)
  • Normal
    #141
    Ha jól tudom, az Emilrulez zenéit induláskor visszautasították a "kiadók", miszerint "nincs rá igény", aztán mégis megoldották.
    Nincs szükség a kiadókra, elavult dolog, szép lassan megszűnnek majd, nem siratjuk őket.

    Nézzük, mi lesz, ha egy elavult szolgáltatást mégis meg tudnak támogatni törvényerejű büntetéssel:
    -akinek nem volt pénze rá, továbbra se fogyasztja a terméküket
    -akinek van pénze párra, le is tölt mellé, és nem kapják el, az marad olyan, mint most
    -aki olyan, mint az előbbi, de elkapják, az onnantól egy ideig _semmit_ se fog fogyasztani, minden piacról kiesik, s utána priusszal se lesz oly jó kategóriás fogyasztó
    -aki gazdag, és eddig is meg tudta venni, tapasztalni fog mégegy áremelkedést, hisz az iparág fogyasztói csökkennek, de az iparág nem lesz kötelezve egy elfogadható szintű szolgáltatás adására - sőt a fogyasztókat korlátozza!

    Kb olyan, hogy ne vegyen már mindenki mobilt, mert ez rontja a vezetékes telefon eladásának esélyeit... :)
  • tacsaby
    #140
    Szerintem a kiadók a saját kapzsiságuk és határtalan mohóságuk áldozatai. Nekem senki ne magyarázza el azt hogy egy cd vagy dvd amelynek előállítási költsége pár száz forint, ami még sokkal olsóbb is mint a mágneses adathordozóké, az a jogdíjakkkal együtt már 4-5 ezer forint! Ha reális árakat szabnának, az emberek igenis megvennék az eredetit! Mert az emberek szeretnek vásárolni, szeretik kézbevenni és birtokolni a terméket és szeretik azt érezni, hogy jó vásárt csináltak. Másrészről a letöltés az emberek idejét rabolja, drága internet előfizetés kell hozzá, és a már letöltött-másolt anyagot általában ki kell írni CD-re, majd felcímkézni, borítót készíteni, ami szintén időtrabló macera, ami nem hiányzik az embereknek. Sőt az ilyen másolat élettartama rövidebb mint az eredetié (és ráadásul még jogdíj is van az írható médiákon). Mindezek ellenére aki teheti letölt és másol, hiszen nagyon szűk az a réteg aki megteheti, hogy az összes ízlésének megfelelő filmet és zenei albumot súlyos ezrekért eredetiben vásárolja meg. Érdekes, de nem meglepő dolog, hogy a hipermarketek polcain levő olcsó, gyakran gagyi 999 ft-os B filmek mennyivel jobban fogynak, mint az aktuális sikermozik!
  • assdf
    #139
    Egyébként ez egy ördögi körforgás, amit a másik oldal nem vesz észre mert a jól fizetett jogvédő tanácsadóik elfelejtetik közölni velül a tényeket.
    Mondok egy példát:mozi.
    Mindenki panaszkodik hogy alacsony a bevétel a mozikba kevesen mennek el. Jogvédő megoldás:emeljük duplájára a jegyárakat, igy majd dupla haszon lesz.következmény:feleannyian sem mennek el, bevétel mégjobban csökken.jogvédő megoldás:emeljük ismét duplájára...
    végül csödbe mennek. Miért? jogvédő magyarázat:mert a sok warez miatt nem mentek az emberek... és lemerném fogadni hogy a kiadók, studiok ezzel foglalkozó vezetőinek eszébe se jut hogy semmi gond a filmmel meg a warezzel sem, csak egyszerüen túl magasak az árak az átlagember számára.Mert ő ugye beül az audijába és elhajt a hiltonba miközben szivart pöfékel és nem gondolkozik el rajta hogy az átlagember menyniből is él.

  • Valandil
    #138
    Egyébként meg kérem vissza a CD/DVD-re kivetett "matrica" árát, szemét rablók! Lóbaszás fejében elveszik a pénzt. Ez a nagyeszű Jeszenszky panaszkodott is, hogy a szemét magyarok külföldről hozzák be a nyers CD-ket és DVD-ket. És azon nincs matrica. Jajj-jajj, éhen fognak halni!
  • Valandil
    #137
    A jelenlegi jogszabályok szerint a filmek és zenék hazai letöltése legális. (A szoftvereké nem.) Akkor miért mondják a letöltőkre, hogy bűnözők? Ez rágalmazás, be kell őket perelni, kivinni az összes patkányt a gátakra homozsákot pakolni! Akkor majd megtanulják, hogy a szájukat enni használják, és milyen érzés dolgozni!
  • illaes
    #136
    Nem olvastam végig ezt a cikket mert lusta voltam ennyit olvasni. De az én meglátásom kalózmásolatokról az, hogy miért nem teszik letölthetővé a filemeket mondjuk emelt díjas sms fejében mint a sex filemket?
    Így én is szívesebben megvenném őket, de egy DVD-ért nem fogok kiadni 8- 10e HUF-t. Bár megoldás lenne az is, ha mondjuk az emberek többet keresnének így akkor lenne pénzük megvenni azokat.
  • Gerygrey
    #135
    Ja és amíg létezikaz arany ill. platinalemez fogalom, meg Ogli G kaliberű "tehetségek" 15 millás dzsipekkel villognak, addig én nehezen hiszem el hogy a zeneiparnak valami baja lenne... Azt meg árulja már el valaki, hogy tudom ma Magyarországon legálisan megoldani hogy legyen 2 válogatás CD-m a kocsiban, 15-15 számmal? Vegyem meg a 30 albumot potom 100-120 ezerért?
  • Mardel
    #134
    Teszel rá egyet! ;) (Eredeti megvan? -Meg!)
    Akkor hol a itt a gond? Gondolom, nemfogják egyenként megnézni a DVDket, hogy tartalmaz plusz szinkront és feliratot, és szerintem még mindig érdemesebb kintről rendelni, mint itthon megvenni 4xeres áron! ;)
  • Maci88
    #133
    Ha tegyük fel az usában járnék, vagy valahol németországban és megvennék 1 filmet olcsóbban mint itthon, az miért lenne jó nekem?
    igaz szeretem 1-2 filmet eredeti szinkronnal megnézni. de mégis jobban esik magyarul, nézni és nem olvasgatni.
    ugyhogy marad a letöltés, mert én tanuló létemre nem tehetem meg hogy 6-7 ezreket dobáljak egy olyan filmre amit ha jobb esetben ha 2szer megnézek utána megy a polcra és többé elő se veszem max karácsonykor ha portalanítok...
    ugyhogy ez a külföldi megrendelős dolog ez is hülyeség mert azon nincs magyar szinkron.
  • Gerygrey
    #132
    Sosem kapok választ arra a kérdésemre, hogy miért fájna nekem ha egy (szép) napon a zeneipar csődbe menne? Eltűnnek a kommersz tucategyüttesek? Oh mekkora veszteség, istenem... Érdekes, hogy a XX. század előtt nem volt zeneipar, a zene viszont többezer éve létezik, hogy maradt fenn addig míg nem voltak managerek, producerek? A tehenes hasonlat meg nem stimmel, inkább aranytojást tojo tyúk az...
  • Balage74
    #131
    Csökken a profit????? ez érdekes kijelentés, én megkérdezném, hogy ilyen cd és dvd árak mellett mennyi a profit, amelyen a kiadó a forgalmazó és a művész osztozik? és ebből mennyi a művészé pl a cd-k esetében...? hozzáteszem, nekem van eredeti és letöltött dvd-m is, zenei cd-t nem veszek (5000 ft-ért? ki az a hülye...) a vásárolt dvd-k 1000 ft-ba kerültek a sarki tescoban, igaz 2-3 éves filmek, de hát hiányoztak a polcról. Nem értem, miért nem lehetett 2-3 éve ugyanennyiért adni? Talán ha nem hirtelen akarna mindenki meggazdagodni, akkor jelentősen csökkenne a kalózkodás, mert nem hiszem, hogy én lennék az egyetlen, aki kész megvenni az eredeti dvd-t 1000-1500 ft-ért.
  • Mike
    #130
    nem tudom miert kell ebbe a politikat belekeverni...

    itthon a DVD eladasok szepen nonek, persze lehetne azert tobb is, kerdezzetek meg mondjuk az Odeont, mennyi fogy egy kiadvanyukbol, pedig ok aztan nivosan dolgoznak
  • Mike
    #129
    csak csokken a profit
    es amikor a reszvenyesek megkerdik miert, azt lehet mondani, a rohatt mocskos masolok es letoltok miatt
    es akkor mindenki megnyugszik es orul :)))
  • Mike
    #128
    igy van
    aki meg akaja venni, az megveszi, nem letolti
    en spec megveszem a DVD-t
    en ugyan nem toltikezek le mindenfelet a netrol, nekem az tok idorablo, pepecseles

    igaz nem is 12-17k egy uj film

    hnm mondjuk 2-3k, esetleg 4

    es mindig vannak akciok, szerte a vilagban
    ki mondta, hogy csak Mo-n szabad vasarolni

    egy dvd kint USA-ban soxor 10 USD alatt van, 5 USD korul idehozzak, annyi mintha a Magyar Posta szallitani Bp-rol Bp-re

    itt a net, nagyon szepen lehet sporolni