108
Budapest | 2006.04.22
  • I.C.ram
    #68
    Ekkora gigantoszi faszságot rég olvastam.
  • I.C.ram
    #67
    4-es metro presztizskérdése volt a városnak. Demszkáj ezzel akarta bizonyítani, hogy BP lenyomja Prágát, és hogy az eltelt 16 év alatt nem csak a fizetését vette fel, hanem csinált is valamit, de sajnos rohadtul nem jött össze.
  • w77d
    #66
    teljesen igazad van, hogy sok helyzetben tökéletes. Pl: kirándulni, Iskolába járni, elugrani nagymamához :)

    amúgy sajnos én nem bringázok sokat (ha nem suliban vagyok akkor melózok, ha hazaérek nincs már erőm bringázni), van is rajtam kis súlyfelesleg :(
    ezen szeretnék a jövőben változtatni...
  • Molnibalage
    #65
    Sok helyzetben meg az. Amint eljön a jó idő elég sok bringással futok össze. Este meg a ritkán járó tömegközlekedés miatt is jó. Mire jön jármű már 4-5 kilómétert is letekertél vagy már otthon vagy.

    Én sem általánosan írtam. Az egyensúlyon van a lényeg. Erre mit csinál a városvezetés. Szar 4-es metróra költ és nem értelmes dolgokra.
  • w77d
    #64
    semmi kétség, mi is nyeljük a szmogot. És légyszíves vegyél egy kicsit vissza, én nem szapultam a bringásokat, csak arra válaszoltam, hogy azt írtad, a biciklis közlekedés pesten jobb lenne. erre írtam, hogy sok helyzetben kivitlezhetetlen!!
  • Molnibalage
    #63
    Az utóbbi két hozzászóló tipikusan a két autós díszfasz aki más közlekedési formát el sem tud képzelni. Én egyáltalán nem vagyok bringa fan, csak látom az előnyeit amikor pesten kell közlekednem vele. Mellesleg ti az autűban szerintetek nem nyelitek a szmogot? DE!
  • Molnibalage
    #62
    Igen, 1000000-szer olvasott érv. De azt hiszitek, hogy mindenki ilyen??????
  • Molnibalage
    #61
    Ha pesten te 120-szal szlalomozol akkor remélem rövid úton megdöglesz. A bringa meg igein hasznos tudod kb. 20-ad annyiba kerül, mint egy autó. Akinek erre nem telik ezzel kell járnia. Pl. és ezzel kell, hogy hazatekerjek edzés után pestről, mert a nagy büdös semmi jár ki vidékre este 10-11 után...

    "el kéne ismerni, hogya bicikli mint közlekedési ezköz totál értelmetlen"

    Jártál már Párízsban, Amszerdam-ban és egyéb kulturált nyugati városban. Elég sokan tekrnek...
  • ingy3nfr3g
    #60
    eéöttem szóló+ ne röhögtess ki mikor sok helyen 120-el szlalomozok hol tekersz te annyival.... max dugóban segithet a canga ottmeg nyelhetet a szmogot akkor inkább robogó bicigliut meg persze az nem a semmiböl terem .. elveszi a helyet a kocsik elöl meg jo sok lové amit értelmesebb célokra lehetne költeni.. fel kéne ismerni, hogya bicikli mint közlekedési ezköz totál értelmetlen és elavult maradjon hobbi célra mert jó meg egészséges de ennyi kb annyi a közlekedési haszna mint egy szörfdeszkának.
  • w77d
    #59
    csak tudod van aki mondjuk dolgozni megy és nem kis cuccot kell cipelnie magával és mondjuk öltönyben kell megjelenni. Na ilyenkor nem tökmindegy, hogy bringa vagy kocsi!
  • Molnibalage
    #58
    Esetleg elgondolkoztál azon, hogy bringával nem ragadtál volna bent? Igen, van amikor nem jó a bringa. De rövid-közép távon sebességben nem nagyon tud versenyezni Bp-n semmi a bringával, ha lenne bringaút mindenhol. 4-5 km-es táv bringával kényelmesen max. 15 perc.
  • ingy3nfr3g
    #57
    Csak annyit hogy biztos nagyon kellett az hogy 80k örült bringamadár tekerjen a városba , igy legalább a 20 mines utam 2 óra volt gratulálok a sok majomnak biciklizni a tanyán kell parasztok...
  • w77d
    #56
    Sziasztok! Én alapvetően tisztelem a Critical Mass elveit és minden bringást, pedig autós vagyok, csak nagyon ritkán tudok bringára pattanni időhiány miatt :(

    De! Egyes bringások viselkedése egyszerűen felháborító!! Tudom, az autósokkal is vannak bajok, de azért nem kell minden autóst szivatni. Ma a Stefánia úton közlekedtem a fekete Opel Corsa D típusú gépkocsimmal (hátha valaki magára ismer), mikor egy barom a bicikliút helyett a kocsiúton közlekedett, ráadásul úgy, hogy amikor megérkeztem mögé, szépen lassan egyre inkább húzott a sáv közepe felé. Gondoltam figyelmeztetem, egy rövidet rádudáltam. Erre a paraszt úgycsinált mintha lejjebb húzódna, de amikor elkezdtem volna előzni megint kijött elém, majdnem elgázoltam. Persze félrerántottam a kormányt, majdnem nekimentem a belső sávban haladó kék BMW-nek (tőle ezúton mégegyszer elnézést kérek). Erre a biciklis csávó nekitenyerelt a kocsimnak. Meg akartam állítani aztán a cangást, de felment a járdára és hamar eltűnt én a forgalom miatt nem tudtam követni.

    Nem az első eset volt, hogy biciklist láttama utóval szemétkedni. Nem értem őket, hisz ők az életüket kockáztatják egy kis szivatásért, míg az autós legfeljebb a lökhárítójhát. Gyerekek figyeljünk egymásra, nem kell állandóan harcolni!!

    Ui: Sok biciklisnek üzenem (akinek nem inge, ne vegye magára), a kerékpárra is vonatkoznak a KRESZ szabályai!
  • Danman
    #55
    hát ez jó volt, 80ezren voltunk kb. a szerencsésebbeknek nem kellett bringát tolni, én a mass elején voltam, csak az erzsébet hídig kellett tolnom...bringaemelés megint odabé volt:)
  • Danman
    #54
    én ott leszek:)
  • MattH
    #53
    Critical Mass Budapest 2008.04.20. - Biciklis tömegdemonstráció a Föld Napja alkalmából!!!

    2008. április 20-án, az több tízezres biciklis felvonulás lesz Budapest belvárosában!
    Célja a városi kerékpározás népszerűsítése, az ehhez szükséges infrastruktúra kiépítésének sürgetése, illetve a döntéshozók, politikusok, városlakók figyelmének felhívása a biciklis közlekedés társadalmi hasznára.

    A felvonulás 16 óra 30 perckor kezdődik az Deák téren
    Gyülekezés: 16:00-tól
    Útvonal: Deák tér - Astoria - Erzsébet híd - Attila út - Alagút - Lánchíd - Kossuth tér - Alkotmány utca - Bajcsy Zs. út - Andrássy út - Városliget

    Hossza: 9 km
    Időtartam: 120 perc
    A felvonulás a Critical Mass alkalmával szokásos több ezres városligeti kerékpáremeléssel záródik 18:30-kor.
    A demonstráció többnyire lezárt útszakaszokon, rendőri biztosítással zajlik.
    A rendezvény esőben sem marad el.

    Fotó pontok:
    Deák tér (start)
    Erzsébet híd a Gellért szobortól
    Alagút
    Lánchíd
    Városliget (kerékpár emelés 18:30-kor)

    www.criticalmass.hu
  • GregSB
    #52
    "nemsokára tényleg kelet Amszterdamja lehetünk:D"

    Ahhoz előbb gyökeresen meg kéne hogy változzon az emberek felfogása, ez pedig nem hiszem hogy olyan hamar be fog következni.

    Amsterdamban a gyalogosoknak és a bicikliseknek prioritásuk van az úton, bárhol átkelhetsz rajta a belvárosban, a tapasztalat az hogy az autók lefékeznek és türelmesen megvárják míg átkelsz, még akkor sem dudálnak vagy idegeskednek ha nem zebrán eszed ezt.
    Budapesten (meg Magyarországon) ennek épp az ellenkezője van, nem egyszer kellett átrohannom a ZEBRÁN, mert úgy jött egy baromállat. Volt már olyan hogy dudáltak is rám (szintén zebrán!!!)
  • Takezó
    #51
    Nekem első CM-em volt, úgyhogy nem tudom mihez hasonlítani a hangulatot, de azon kívül, hogy az elején az indulásnál legalább tíz percig kb. tolni lett volna érdemes a bicajt, remek volt.

    Miért, mi történt az alagútban?
  • PGA
    #50
    ne legyünk ennyire optimisták. de reménykedhetünk.
    Amugy megint fasza volt.
    De én nem értem kint voltunk 50ezren de nem ir szinte senki sem a cm-ről az sg-n. Vagy itt mindenki kocka aki a gép előtt ül mindig?!
    Na milyen volt szerintetek?
    A hangulat mintha laposabb lett volna. Na de a vége.... EH.
    nem tudja valaki mi történt az alagutban?
  • Takezó
    #49
    Idén még többen voltak kinn, és ha a fővárosi önkormányzat tartja magát az ígéreteihez, nemsokára tényleg kelet Amszterdamja lehetünk:D
  • Subw00fer
    #48
    "akiknek"
  • Inquisitor
    #47
    "mondjuk ez teljesen érthető, nem 2 perc megszervezni egy ilyet, ..."
    Az tuti. Viszont szerintem akinek "köszönhető", annak tutira szét rúgják a hátsóját ...
  • PJack
    #46
    a rohadt életbe!!
    pedig már tök rég óta erre vártam... és akkor jön a politika és elrontja az egészet
  • PíszLávJuniti
    #45
    legalább nem lesz dugó meg útlezárás :)
  • Subw00fer
    #44
    ok, értem.
    jogos, decemberben tényleg szart sem érne.
    sajnálom azért a szervezőket, mer télleg nem két perc lehetett megszervezni.
  • BiG G
    #43
    *mert az idő nem alkalmas...
  • BiG G
    #42
    jelen állás szerint nem, egyenlőre ugy néz ki hogy tavasszal lesz a kövi

    mondjuk ez teljesen érthető, nem 2 perc megszervezni egy ilyet, a legközelebbi időpont amire össze lehetne hozni az november közepe, december eleje lenne amikorra felesleges, mert nem alkalmas ilyen felvonulás lebonyolítására
  • Subw00fer
    #41
    tiszta idegbaj vagyok...
    ezt vártam már, erre a hülye politika miatt elmarad.
    be lesz pótolva?
  • GregSB
    #40
    Jaja...

    "Elmarad a pénteki Critical Mass kerékpáros felvonulás
    Budapest, 2006. szeptember 19., kedd (MTI) - Elmarad a
    Critical Mass elnevezésű, péntek estére tervezett budapesti
    kerékpáros felvonulás, nehogy azt más célokra is fel lehessen
    használni - közölte a szervezet kedden az MTI-vel.
    "A kerékpáros felvonulás rendezőiként szeretnénk elkerülni
    még az esélyét is, hogy a Parlament mellett elhaladó több tízezres
    belvárosi rendezvényt bármilyen módon fel lehessen használni az
    igazi üzenetétől eltérő célokra" - áll a szervezők közleményében.
    Mint írják, "a jelenlegi helyzetben nem lenne jó döntés" a civil
    rendezvény megtartása annak ellenére, hogy a tavaszi kampánycsend
    idején rendezett, 32 ezer biciklist megmozgató rendezvényük "gond
    nélkül" zajlott.
    Nem szeretnék ha bármilyen incidens kikezdené az egyébként
    pártpolitikától mentes demonstráció jó hírét - szögezte le Kürti
    Gábor felelős szervező.
    Hozzátette: a vidéki helyszíneken a rendezők saját hatáskörükben
    döntenek a felvonulás megtartásáról.
    Közölték azt is: az Európai Autómentes Nap nem marad el, ezért
    bátorítanak mindenkit, hogy pénteken tegye le autóját, és válassza a
    kerékpározást, illetve az aznap ingyenes tömegközlekedést.
    Arra is felhívta a figyelmet, hogy részt vesznek a pénteki,
    Népstadion melletti Millenáris "velodromban" zajló ingyenes
    Pályakerékpár Budapest Bajnokságon.
    E mozgalom egyik fő célja, hogy a lebontásra ítélt, 110 éves
    műemlék megmeneküljön, és Budapesti Kerékpáros Centrumként működjön
    a jövőben."
  • BiG G
    #39
    elmarad a pénteki critical mass :(
  • leveskocka
    #38
    itt kerdezd

    de amugy egy rugalmas anyag,ami a csillapitast vegzi ugy,hogy dorgolodik a telo belso falahoz.olaj helyett.
  • koleeee
    #37
    bocs elsztomer
  • koleeee
    #36
    figy bocs hogy nem kapcsolatos a criticall masshoz

    de ha valaki megmondaná hogy miaz az elasztometer a csillapitásnál

    akor azt megköszönném

    elöre is kössz
  • geri15
    #35


  • gabatika
    #34
    Lesz emlékpóló! :-)
  • csn tamás
    #33
    köszönöm a segítséget!!!!
  • BiG G
    #32
    csak a szervezők kaptak, de állítólag 1-2 biciklis boltban lehet majd venni később is, de azt már nemtudom hogy hol :-|
  • csn tamás
    #31
    lehet hogy késői a kéedés vagy kérés de nem lehet még valahol polot szerezni?vagy azt csak és kizárolag a szervezők kaphattak?
  • BiG G
    #30
    jövőre jön az összes koma, vagy ha nem akkor szétrúgom a seggeteket :D
  • EmIn3m02
    #29