59
  • BiroAndras
    #59
    "Bocs megint láma voltam. Rosszul fogalmaztam. A fájlhoz való hozzáférést, a fájl felismeréseként kell érteni."

    Ezt végképp nem értem. Mit jelent a file felismerése, és miért ne tudná megoldani a win?

    "De sajna ilyen szempontból nem éppen fényes, még rosszabb a win bizonyítványa. Lásd a korábban említett kodekes mizéria."

    Ez csak kis részben az MS hibája. A kodek rendszer alapvetően jó ötlet, mert rugalmasan bővíthető 3rd party cuccossal. Tehát pont egy open interface, amit mindíg hiányolnak az MS-nél. Bárki szabadon fejleszthet hozzá.
    A probléma az, hogy egy nagy halom szar kodek meg főleg filter van, ami összebarmolja a rendszert. Emiatt meg kell válogatni, hogy mit raksz fel, és mit nem.
    A másik lehetőség, hogy csak az MS ír kodeket, és mindenki másnak kuss van. Biztos, hogy stabilabb lenne, de az is biztos, hogy sokan nehezményeznék.
    Ugyanez van a driverekkel is, valaki ír egy szart, ami kifagyasztja a wint, és persze mindenki az MS-t hibáztatja.
  • NEXUS6
    #58
    Bocs megint láma voltam. Rosszul fogalmaztam. A fájlhoz való hozzáférést, a fájl felismeréseként kell érteni.

    De sajna ilyen szempontból nem éppen fényes, még rosszabb a win bizonyítványa. Lásd a korábban említett kodekes mizéria.

    Ezzől függetlenül én a wint, a 2000-től egy használható, elfogadható stabilitású rendszernek tartom.

    Sajnos alapvető, továbbra is kijavítatlan hibákkal.
  • BiroAndras
    #57
    "Nem lehet megnyitni olvasásra sem, ha írod(legalábbis így tudom), linuxon lehet. Sőt ott simán lehet törölni is, attól még hogy nyitva van, ezt pedig tudhatná az NTFS is, mert nem egy nagy cucc."

    Szerintem sokkal biztonságosabb, ha nem lehet olvasni az éppen változó fájlt (pláne írni).
  • Caro
    #56
    Nem lehet megnyitni olvasásra sem, ha írod(legalábbis így tudom), linuxon lehet.
    Sőt ott simán lehet törölni is, attól még hogy nyitva van, ezt pedig tudhatná az NTFS is, mert nem egy nagy cucc.
  • Caro
    #55
    A megoldás:VideoLan Player
  • z5oTtu
    #54
    Szerintem, megint Megabájt-ra fizetik a programozókat, azért csúszik az Office is. Az Office97-ben mekkora jó volt már a repülőszimulátor
  • rigidus
    #53
    Ez itt a lenyegi informacio:
    "Failed validation, 378 errors"
  • rigidus
    #52
    mert
    a szabvanyt nem tartottak be az oldal keszitesekor (a validator eredmenyeit cache-eltem)
  • z5oTtu
    #51
    "Nem röhögött senki. Használtuk a netcápát meg a mosaic-ot, oszt kész."
    Én röhögtem, és használtam a netcápát.
  • BiroAndras
    #50
    "Van olyan feature a winekben, ami egyszerre lehetővé teszi az OS alatt működő minden progi számára az adott fájlhoz való hozzáférést, mint pl az Amiga 20 éves datatypes rendszere?"

    Ezt már a win 3.0 is tudta. De asszem a DOS is. csak írásra nem leeht többször megnyitni, se szerintem ez érthető.
  • BiroAndras
    #49
    "Csak a pontosítás végett, a win95 első változatában nem volt semmilyen böngésző.
    Ekkor tette BG azt a roppant jövőbelátó kijelentést a netről és az egyemistákról."

    A win95 első kiadásában azért nem volt benne az IE, mert nem készült el időre, és emiatt nem akarták már elhalasztani a kiadást. Akkor még nem volt olyan fontos a net.

    "Minekután mindenki azon röhögött, hogy az M$-nek zéro internet stratégiája se nincs, és a Netscape bizony kedte felszívni magát"

    Nem röhögött senki. Használtuk a netcápát meg a mosaic-ot, oszt kész.
  • eke
    #48
    Jó lenne pl egy egységes fájlrendszer is vagy az audió-video kodekek rendbe tétele ha, tetszik, ha nem alapon...
  • eke
    #47
    Hát igen, Gates filozófiája az volt nem az számít ki a jobb...hanem, az, hogy elhitesd az emberekkel, hogy erre van szükségük...
    eljátszom a gondolattal mi lett volna belőle anno ha, az Szovjetunióba születik...
    Persze az O.O csípi a M$ szemét de, nem tulajdonít túl nagy jelentőséget neki...egészen mostanáig. Alapvetően érthető a M$ álláspontja, hisz kapitalizmus van vagy miafene...
    Csak épp meg kellene eggyezni a szabványosításról (pl. DirectX más op. renszerek alá...Különböző GUI importálása ide-oda) Csak hát a mesés összegek miatt ezekről a monpóliumokról nme könnyű lemondani...
  • asdefge
    #46
    És mindezt Opera alól szóltam hozzá....
  • asdefge
    #45
    Attól tartok, Neked van igazad :-))
  • moha
    #44
    Nem tud menteni a Wordpad doc-ba (most néztem :), XP alatti wordpad ). Könnyen lehet hogy másnál fent van az Office és azért tud menteni. Én egyébként szeretem a windows-t és a Vista-t is várom :)
  • SonicBoom
    #43
    Én tudom miért késik: még nem volt elég nagy a gépigénye...
  • fflx
    #42
    a designerek ismet kitettek magukert
  • adrianvadas
    #41
    nem lessz ez olyan nagy durranas
  • Macc
    #40
    "Az IBM pár dollárért eladta a DOS-t a MS-nak, viszont a MS tette ismerté, nélkülük soha nem terjedt volna el a világ összes gépén, az IBM meg balfék volt..."

    Jajj Djano, mindent ilyen pontosan tudsz? A DOS-t az MS egy vadidegentol vette meg, hogy eladja az IBM-nek, hogy azok el tudjak adni a Gepeiket. Maradjunk annyiban, hogy egymast tettek ismertte.
  • SYB
    #39
    "640KB-nak mindenre elégnek kell lennie"
    Igaza volt?

    Én is úgy emléxem, hogy tud menteni docba.
  • droland
    #38
    "de ettől még a wordpad nem tud doc-ban menteni.;)" - de tud :)
  • GABOR16
    #37
    Próbálj meg nem szabványos papírméretre nyomtatni aminek a hátterében teljes részén halványított kép van, és rajta szöveg.
    Nekem mindegyik kiakad tőle. Legyen az bárkinek a terméke.
  • NEXUS6
    #36
    Hát ez tényleg nagyszerű, de ettől még a wordpad nem tud doc-ban menteni.;)
    A videoformátumokhoz telepített kodekekkel meg nagyszerűen szét lehet barmolni a rendszert, ami sajna szükségszerű, mert nincs általánosan használható formátum kezelés.
  • NEXUS6
    #35
    Ez látszólag egy elfogadható álláspont.
    Csakhogy, ami általánosan is működik az IT-ben az nem az amit valami cég kiszakított magának, hanem amit nyílt szabványként elfogadtak. A net nem azért működik, mert benne van az explorer a winben. Hanem mert van egy szekéraljnyi olyan szabvány, amihez a M$ is alkalmazkodnia kell.

    Az egy dolog hogy általános nyílt szabvány nem létezik sajnos a GUI-ra. Sőt amit lehet a M$ s megpróbál levédetni (progressbar, duplaklikk stb)

    Ha lenne egy nyílt sztenderd erre is, ami akár alapulhatna a winen is (miért ne?), akkor mindenki leszarná, hogy milyen OS van a gépén, mert a lényeg az legyen, hogy duplaklikk az duplaklikk, az ablak az ikon meg az ami.

    Jelenleg a M$ tartja a kezében a piac 90%-át sajna nem nyílt szabványok segítségével. Ezek után könnyű úgy versenyeznie, hogy ad magának 300 m előnyt a 400 m-es síkfutáson.

  • Hierogli
    #34
    "Van olyan feature a winekben, ami egyszerre lehetővé teszi az OS alatt működő minden progi számára az adott fájlhoz való hozzáférést, mint pl az Amiga 20 éves datatypes rendszere?"

    Szokas szerint tevedsz. A word eddig az un. structurd storage-t hasznalja a word belso formatumahoz. A structured storage pedig rendszer szolgaltatas.
  • kbupdate
    #33
    "az internet nem más mint egyetemisták játékszere", ja ez mikor is volt? 15-20 éve? Hát akkor az volt. IGAZA VOLT! Azóta változtak az idők.
  • droland
    #32
    de gondolom át még 1x :)=nem gondolom át még 1x :)

    A végét is jól megmondtam az a lényeg! :)
  • droland
    #31
    NEXUS6 én ezt úgy gondoltam, hogy amíg nincs egy egységesített OS, nem csak a netre kihegyezve, hanem láma kezek számára is kihegyezve, ezért volt jó a win95.

    Mert most akkor én is mondhatom, hogy DE HÁT VOLT DOS ALÁ IS BÖNGÉSZŐ... attól még nem lesz überkönnyű lámák számára az OS TELJES használata, mert hogy van alá egy jó böngésző...

    Mindegy, hülyén fogalmaztam, de gondolom át még 1x :)
  • blackeagle
    #30
    Teljesen felesleges azon meditálni mi lett volna ha ? Inkább azon kéne elgondolkodni ,hogy az egyik legnyereségesebb cég egy halom pénzzel és támogatással a kezében miért nem tud értelmes dolgot rendszert időben csinálni ?
  • Caro
    #29
    Igaz ennek a balféknek az architektúrája adja a mai PC-k 95%-át...
  • Caro
    #28
    Mi lett volna, ha Savery nem találta volna fel a gőzgépet?
    Semmi, feltalálta volna más, mert igény volt rá.
    (helyesebben Papin találta fel, de ő nem verte nagy dobra, és az övé dugattyús is volt
    meg persze már a görögök is csináltak gőzturbinát, de az eszükbe sem jutott, hogy mire lehetne használni)
  • komonyi
    #27
    wáá az ien mondatoktol megőrülök h mi lenne ha nem lnne ms vagy gates
    nem lenne nagy különbség més cég is foglalkozott volna op rendszerekkel és bill sem az egyetlen igazgato egy cégnek
  • Proview
    #26
    Szerintem az új office még színesebb diagramokat tud majd!
    Meg mindenki kedvence, az office-segéd 3d-ben ugrál majd a képernyőn; vidám hangulatot teremtve
  • DjDano
    #25
    Az IBM pár dollárért eladta a DOS-t a MS-nak, viszont a MS tette ismerté, nélkülük soha nem terjedt volna el a világ összes gépén, az IBM meg balfék volt...



  • Darth Sith
    #24
    nekem se megy. pár hete megmakacsolta magát egyik napról a másikra az Opera, és nem hajlandó elküldenia hozzászólásokat. Az a vicc, hogy bejelentkezem ahogyan régen is, majd amikor bejelentkezve megíroma comment-et, kiírja hogy a nick csak számmal vagy betüvel kezdődhet, miközben már rég bevok jelentkezve... nem értem mi történhtetett. De érdekelne, és kénytelen vok FF alól kommentelni.
  • NEXUS6
    #23
    Oks, te akartad!;)

    Van olyan feature a winekben, ami egyszerre lehetővé teszi az OS alatt működő minden progi számára az adott fájlhoz való hozzáférést, mint pl az Amiga 20 éves datatypes rendszere?

    Nincs!

    Nem gondolod, hogy elég ciki, hogy a M$ a saját OS-ébe a saját kifinomultabb szövegszerkesztőjének saját fájlformátumát csak úgy tudja olvashatóvá tenni, hogy egy lebutítított wordot tesz bele, ami ráadásul menteni sem tud ebben a formátumban.

    Höhöhöhö.
  • Garfield
    #22
    Amúgy mi köze a file szabványoknak egyáltalán, az OS-hez?

    Ha csak az nem hogy a win-ben OS szinten nem igen támogatnak semmilyen fájl formátumot.

    Lásd ugye a Winhez mellékelt Wordpad NEM tud word formátumban menteni!!!!!!!!!!!!

    Hogy miért, a pénzért, hogy vedd meg a Zoffisztot.

    NO COMMENT!


    Leszámítva persze a formázott szöveg elmentésére képes RTF-et, amelyet viszont egy csomó más szövegszerkesztőben meg lehet nyitni, melyeknek pedig semmi köze a MS-hoz. Márpedig a szoftverfüggetlen fájlformátum nem MS-szoftverekről szóló vitáknál kifejezett előny szokott lenni, nemdebár?

    Hogy is írtad?

    NO COMMENT!
  • NEXUS6
    #21
    Ezt hogy érted?

    A DOS története
  • bertino
    #20
    felébredhetne kicsit ez a MS :)