365
  • Tari Róbert
    #325
    Sziasztok én szeretném megtudni hogy ha le lehet tölteni a játékot honnan tudom mert kerestem boltban de nem volt sehol köszönöm
  • Olimpia
    #324
    Sziasztok!!Engem az érdekelne,hogy mivel nem rég ota játszok ott járok mikor az öreg Mihály úr házában kell egy titkos irást kirakni és már 3-szor probáltam meg de nem fogadja el!!Nem tudnátok egy képet felrakni hogy néz ki kirakva vagy vmi segitség??Köszi elöre is!!
  • tabek
    #323
    Köszönet érte.
  • tabek
    #322
    http://attilahonlapja.uw.hu/brossura.jpg
    Nekem is ez segített.
  • Solyom2
    #321
    Helló!

    A gárdonyi házban hogy kell összekötni a pontokat?
  • sandyka
    #320
    Am én is a metszéspont bejelölésénél akadtam el!tudna nekem segíteni vki?
  • sandyka
    #319
    Szia!
    A JI felirat az "első" sorban a hordók mögött a falon van!én is azt hittem h nem tom elővenni a gyertyát de már a kezébe volt alapból csak nem látni!(ezt én se értettem)
  • suree12
    #318
    hello!
    én is csak állok az istenes pincében, de nem tudom használni a gyertyát. valami tanács, hogy most mit kezdjek a játékkal? tovább tudok menni igy is (ha igen, hogyan?) vagy kezdhetem előlről, reménykedve, hogy most majd nem bugol be a gyertya?
  • upe
    #317
    Köszi csak szét kellett volna néznem jobban.
    Amúgy már az 5 napnál járok nagyon szép ez a játék, főleg úgy ha már járt az ember Egerben.
  • hykao #316
    Banner...
  • upe
    #315
    HI

    A házban akadtam el éni nem tudom melyik az a 4 pont amit össze kellene kötnöm.
    Valaki berajzolná?

  • danithe
    #314
    toller engem is érdekelne..... meg az is h a prosurával hogy kell vagy mti kel lkatittnani? ne mvágom :S
  • csibe70
    #313
    Szia, valaki tudna segíteni a Gárdonnyi/Toller ide-oda rohangálás már kikészít ,hogyan kell tovább mennem?A v.játszás nem pontosan írja le mit is kell igazán tenni,valaki adna pontos infot.Köszi!
  • Nightcrawn
    #312
    Hi
    Tudna nekem valaki segíteni én ott akadtam el amikor a második Gárdonyi rejtvényt kellen megfejteni, a leírásban azt írja hogy kombinálni kéne az előző rejtvénnyel, na ez nem megy valahogy de még a többi lapot se tom megnézni csak az elsőt és ott se nagyon tom kivenni a karaktereket, megha le is tudnám fordítani papíron a szöveget honnan az istenből tudná a gép hogy megvan a megfejtés és továbbenged. Mit kell itt csinálni hogy a gépen lehessen megcsinálni a rejtvényt???
    Előre is köszi
  • Web mester
    #311
    Nekem is pont ez a problémám. Lécci segítsetek!
  • Csuhai G
    #310
    Valamint a másik problémám az, hogy a végigjátszás szerint az Istenes pincébe keresnem kell sötét helyeket hátul a falon, és azokat az égő gyertyával megvilágítani. Nos, a gondom az, hogy szerintem megvan a sötét hely, amit meg kéne világítani, viszont az inventoryból nem tudom elővenni az égő gyertyát, hiába kattintok rá.
  • Csuhai G
    #309
    Sziasztok!
    Sajnos elakadtam, és a végigjátszás sem segít rajtam. Ott tartok, hogy Julit felhívtam, hogy segítsen előkeríteni a Gárdonyi-hagyatékot. Ezek után akárhova megyek, senki se tud segíteni, semmiben. Mi lehet a következő lépés? Hova kéne mennem?
  • erikn
    #308
    Ja meg nem tudom össze kötni az utolsó tárgyat(3 össze kötök és a negyediknél újat kezd)
  • erikn
    #307
    Hello
    Tud valaki segíteni hogy kell össze kötni a tárgyakat a Gárdonyi házban?
  • bbtor
    #306
    csücskös talpú pajzs
    sátor formában három részre osztva
    középen kék, a két felső sarkában ezüst=fehér
    kék mezőbe: szabjás támadó oroszlán
    fehér mezőkbe két kis zárt hordó
    szürke, csőrös, balra néző sisak
    koronában megint szabjás támadó oroszlán
    kék és ezüst=fehér fodros lelógó kendő
    fém résszel kiegészülő talapzat
    alatta s-alakban kígyózó tekercs
    két oldalán pedig két vörös koszorút viselő buzogányos vadember

    nekem az volt a gondom, hogy mindig sátrat tettem a címerbe, pedig a sátor a címerben levő felosztást jelenti a többi a versből és a könyvől számomra kitalálható volt
  • nedgriss
    #305
    sziasztok!
    sajnos én csak most jutottam hozzá ehhez a játékhoz, ám nem bántam meg! Tetszik nagyon! De elakadtam Nem tudom a címert összerakni úgy, h. a kedves borász elfogadaj azt
    Segítsetek, kérlek!
    Köszoi!
  • Pogacsa--
    #304
    Egyáltalán?
    Hát akkor ennyi.
  • mama2
    #303
    0,9 giga? LOL akkor ott gáz van tényleg. Ja és: Vistán nem fut!!
  • Pogacsa--
    #302
    Ja egyébként csak 0,9 gigát telepített fel, holott ha jól emlékszem 4 gigát mondott telepítéskor.
  • Pogacsa--
    #301
    Szarba vagyok, rögtön indítás után kilép a játék.
    Vista-t használok.
    Próbáltam mindenféle compatibility módban indítani, meg adminisztrátorként is, patch is le van töltve, de semmi.
    Megoldás van?
  • daci333
    #300
    figyu valaki légyszi segítsen mert elakadtam. ott ahol a pincébe kell lenni és megtaláltuk a domborműves izét a gyertya segítségével. De julit nem tudom elérni sehogy, pedig rá van bízva a feladat, és amíg ő nem jelentkezik nem tudok tovább menni. A merkúros résznél van. Kérlek segítsetek. Kérlek.
  • mama2
    #299
    Na, találtam a fűben egy csáklyát, de nem történik semmi. a végigjátszás szerint egy kötélnek is lenni-e kéne a fűben, de azt nem találom. Az hol van?
  • mama2
    #298
    Már megoldódott.De megint elakadtam.A talizmán puzzle című résznél tartok. Ugye a Czifra tanárúr, ajánlott nekem egy helyett a sírkövekkel kapcsolatban el is mentem oda, meg van a relytvény, a tanár megoldotta. Mondta, hogy menjek az Egri várba fel meg a Tetemvárba. Na most voltam az Egri várba, ott semit nem volt, elmentem a tetem Várba, ott csörgöt a teló, juli volt az. Megmondta, hogy az apjának most van a szülinapja, meg hogy a Czifra tanár úr, hagyott nekem egy üzenetet, miszerint, régen egy talizmánt ástak ki a várnál. A végigjátszás szerint, most már érdemes elmenni a várba, de nem tudok semmit csinálni, de mégazt is írja a végigjátszás, hogy a tetemvárnál, a fűben is érdemes keresgélni. De a fűben nincs semmi. De biztos kell valahol a Tetemvárnál valaminek lenni-e, mert amit az Egri várnál kell csinálni, ahhoz a végigjátszás szerint, arra a tárgyra is szügség lesz, amit a Tetzem várnál összeszedtem. de a Tetem várnál nincs semmi, csak a tábla. Julit nem lehet elérni, nuku semmi nincs. Mit kell itt csinálni?
  • mama2
    #297
    Hali. Nem tudom ír-e ide valaki de bízom benne hogy igen: Elakadtam, ott hogy az Istenes picében, megtaláltam a falon az írást, és onnan hova tovább? az tudom, hogy be kéne írni az öreg lakásánál a levélbe, de hogy? Mert nem tudom melyiuk betű melyik, emrt annyira "titkos" az írás:D. Vagy mit kéne itt csinálni?? PLS HELP!!
  • Web mester
    #296
    Ha jól emlékszem kb 5 giga.
  • syberia2
    #295
    Hello!
    Nem tudná valaki megnézni hogy mennyi helyet foglal a teljes verzió???
  • Roxika80
    #294
    valaki segitsen itt vagyok a muzeumban, nem találok semmit a füben sem b....... már megvan a jIII. üzenete hogyan tovább?
  • kirol
    #293
    Na kb. egy év után ma végre befejeztem a Jumurdzsák gyűrűje játékot!
    Hát jó lett volna - bár kicsit elfogult vagyok, hiszen olyan jó érzés, hogy magyar hangot hallassz benne -, de kicsit elbonyolították a dolgokat. Túlságosan is ellehetetlenítették a játékosok helyzetét szerintem. Játszottam már ugye pár kalandjátékkal, de a készítők a meglátásom szerint nem, vagy ők direkt csinálták volna ilyenre?

    Na mindegy, ha tényleg lenne folytatás, mármint másik ilyen típusú játék örömmel venném. Bár anno írták is, hogy folytatódik, de azóta sincs semmi hír. Sajna. :(
  • Rage47
    #292
    most láttam a trailer-ét gametrailers-en érdekes game:)
  • kirol
    #291
    A 4. nap végén megvan a kulcs a restauráló műhelyhez, de k****ra nem akar este lenni. Már bejártam a várost, megnéztem az összes promót Egerről a TV-ben a holetben, de semmi. Csáklya kötéllel egyesítve. Mivan ilyenkor?
  • hykao #290
    Nagyon szépen megkérlek, hogy ne kérj itt ilyeneket! Legalább a magyar játékokat vegyük már meg...
  • TopGun
    #288
    En mindent megcsinaltam es megsem haladok! mar ott tartok, hogy letorlom az egeszet! :((
  • totyak
    #287
    A ház pincéjéből összeszedtétek a láda kulcsát és elolvastátok a kemence feliratát? Szerintem ha ezek megvannak és utána a nyanya elküld Tollárhoz akkor biztos zörögni fog a láda alján valami.
  • TopGun
    #286
    Hi! nekem is hasonlo a problemam :(
  • esszteer
    #285
    Sziasztok!
    Nagyon durva dolog történt, ugyanis kedves Tollár úr (asszem ez a neve) nekem azt mondta hogy a láda NEM ZÖRÖG!! Ezért nem is tudok vele egyzkedni, a láda pedig ott van a háta mögött de nem tudom megnézni (pedig minden oldalról próbáltam), a pasival pedig nem beszélhetek mert nem engedi...
    na, most akkor ilyenkor mizu? :D
    légyszi segítsetek!! áááá