115
  • dez
    #115
    Nem úgy értette. :)
  • BiroAndras
    #114
    Egyébként szerintem is hülyeség a cikk állítása. Még jópár nagy áttörés lesz, amit már most is lehet sejteni. Pl. a robotika, és a nanotechnológia hatásait ma még elképzelni sem tudjuk. Meg pl. én azt is jelentős dolognak nevezem, ha sikerül végre megvalósítani a polgári űrutazást. És jelenleg ez is emgvalósíthatónak látszik.
  • BiroAndras
    #113
    "Véletlenek nincsenek!"

    A kvantumfizika pont a véletlenről szól.
  • BiroAndras
    #112
    "qwantum"

    Magyarul : kvantum
    Angolul : quantum
    Te milyen nyelven írod?

    Egyébként a kvantum teleportációt valóban megvalósították már, de nem az információ küldés volt az elsődleges szempont. Hanem az, hogy az EPR paradoxon az a döntő kísérlet, ami elárulja, hogy a klasszikus vagy a kavntum világkép a helyes. Vagyis, hogy a határozatlanság, és a hullám tulajdonság valóban létező dolgok-e. A kísérlet alapján egyértelmű a kvantumfizika helyessége.
    Sajnos az információ küldés scak látszólag működik. Ugyan átmegy valami információ, de a dekódolásához szükség van más úton küldött információra is, tehát a fénysebességnél gyorsabb üzengetés ezzel a módszerrel nem megy.
    Viszont részecskéket teleportálni lehet, és ez felveti annak a lehetőségét, hogy esetleg nagyobb tárgyak teleportációja is lehetséges.
  • dez
    #111
    Egyszer már igazán alátámaszthatnád valamivel az ilyen kijelentéseket. Mert az kevés, hogy "irreális".

    Neked is el kellene végezned pár egyszerűbb kísérletet, és amikor szembesülsz a klasszikus fizika alapján nem magyarázható eredményekkel, elgondolkodhatsz. (Bár lehet, hogy összetörnéd az egész berendezést, és letagadnád az egészet.)
  • wanek
    #110
    Jó nagy szemfényvesztés.
  • dez
    #108
    Volt valahol egy hasonló IBM-es szöveg, amiben nem ilyen "lötyis" cucc volt, hanem egy felületre egymás mellé felvitt valamilyen atomok, amik így alkottak egy 2-3 qubites rendszert. De azt nem találom.
  • dez
    #107
    Faktorizálás kvantumszámítógéppel - 7 qubites!

    Az IBM lapja ugyanerről: IBM's Test-Tube Quantum Computer Makes History
  • dez
    #106
    Én nem veled foglalkozok, hanem azzal, amit ide írsz. :)
    Azt is mondhatnám, hogy azzal, hogy ide írsz, szükségessé teszed, hogy foglalkozzanak vele(d).
  • roliika
    #105
    Nemzeti pesszimizmus.:-D
  • dez
    #104
    Ezt hívják pesszimizmusnak.
  • dez
    #103
    De még1x berakom neked - és akit érdekel - ezt a linket, elég érthetően van leírva pár alap dolog:
  • roliika
    #102
    Ja és a fény sem részecske ezért ámám! :-) Hanem hullám. Csak akkor részecske ha megmérik! Tegnap volt a Spektrumon erről egy jó kis film csak későn.:-)
  • juzosch
    #101
    Az a baj, hogy én most hiába kezdek el gondolkozni valamin, valószínűleg valaki már megelőzött.
  • wanek
    #100
    A nadrágodban kotorássz, ne velem foglalkozz.
  • dez
    #99
    Hát, szerintem ők is gondoltak erre. :) Csakhogy, addig, amig nem mérjük meg, egy bizonyos szuperpozicióban, határozatlan állapotban vannak, és ez a lényeg. Ez a szuperpozició nem csak egy fantázia-fogalom, tényleg van ilyen, ezt bizonyos kísérletek világosan szemléltetik. Van erről 1-2 jó oldal, majd keresek linket, de rákereshetsz te is.
  • roliika
    #98
    Vagyis nem értették miért nem ér célba sosem a párja.
  • roliika
    #97
    Úgy van! De a fordított polárfólián tud csak a párja átmenni!
  • roliika
    #96
    És ha az ikreket ütköztetik 1 közös közegben akkor a spin azonos marad, így már használható adattovábbításra...replikálásra.
  • Tiberius B
    #95
    ha átmegy egy szűrőn, az már mérésnek számít
  • roliika
    #94
    Véletlenek nincsenek! Amúgy nem véletlen.:-) A lézer polárszűrőn átküldve célba ért! de ha megmérték akkor nem! Vagyis a spínje megváltozott! Mert megmérve és a szűrőt elfordítva megint célbaér! Nincs benne semmi véletlen! 100%
  • Tiberius B
    #93
    hmm, érdekelne
  • dez
    #92
    [Most sajnálom, hogy nem tettem ez annak az IBM-es bejelentésnek a linkjét, ami a 2 v. 3 qubites, pár molekulából álló "gépről" szól.]
  • roliika
    #91
    Lehet. 1 éve 410m-nél tartottak, most nincs új infó.
    Kezdeteknél a Duna alatt 1 optikai kábellel két gépet összekötöttek. És csak azt küldték el a kábelen ,hogy van-e mérés, vagy nincs, az adatok már a qwantum mezőn át mentek! De ha utána a qwantummezőt használnák a mérés megállapítására akkor semilyen kábel sem kéne.
  • Tiberius B
    #90
    véletlen egybeesés
  • Tiberius B
    #89
    ki tudja, hogy mikor változik, lehet, hogy véletlen
    ez csak egy hülyeség részemről
  • Tiberius B
    #88
    szerintem sem
  • Tiberius B
    #87
    szerintem sde sérül a rel-elm, csak az ikrek mindíg meghatározott tulajdonságokkal rendelkeznek egymáshoz képest, és mi ezt információtovábbításnak hívjuk.
  • dez
    #86
    Hát, jó helyen tapogatóztál, de kevertél is dolgokat. Wanek meg hozza a szokásos hozzáállását.
  • roliika
    #85
    Majdnem. Csak akkor változik meg az iker spinje ha megmérik. Ha nem akkor nem történik semmi. És a hatás azonnali. Ezért bevezették a qwantum mezőt.
  • Tiberius B
    #84
    a magyar szócikkben hivatkozott cikkekről beszéltem. A lényegeseknél: még nincs ilyen nevű szócikk
  • dez
    #83
    Ja, még valami. Einsteinék idejében ez még csak egy gondolat-kísérlet volt, de úgy tudom, azóta már kísérletileg is bizonyított a dolog. (Kb. 10 éve volt erről bejelentés.) És azt hiszem, mégsem sérül a relativitás-elmélet, mert így nem lehet külső információt továbbítani fénysebességnél gyorsabban. Vagy mégis? Nem tudom. (Azt hinném, mégis, mert ha határozott állapotban van a másik, az azt mutatja, megmérték az egyiket, ami információ. Csak talán azt nem lehet csak úgy megállapítani, hogy milyen állapotban is van a másik, mert az is mérés.)
  • roliika
    #82
    Legelső hozzásuólásom a témához olv el! Nanocsöveket + kvantum kütyüket említem, aztán elkezdtek a többiek oltani. :-///
  • dez
    #81
    Ja, és hogy lehet az, hogy neked nem jön be egy szócikk, másnak meg igen?
  • dez
    #80
    Arról van szó, hogy ha az egyiket megmérjük, akkor a másik is azonnan határozott állapotba kerül, mégpedig az ellenkezőjébe (így azt még tényleg nem kell megmérni) - bármilyen távolságra van. (És azért hívják ezt paradoxonnak, mert a relativitás-elmélet szerint nem haladhat semmi a fénynél gyorsabban.)
  • Tiberius B
    #79
    a wikin, már nézem az angolt, ja és az EPR-ben igazad volt, de csak annyira emlékeztem, hogy egyértelműen meghatározható mérés nélkül is az "iker" spinje
  • dez
    #78
    Hogy érted, hogy nincsenek fenn? Most néztem én is. :P
    Meg ott van az az M. Zoltán-féle oldal is. (Meg még lehet találni jópárat magyarul is.)
  • Tiberius B
    #77
    kutatás, több száz ember, elméleti adatok is globálisak
    sztem ő az olyanokra gondol, mint a berakott képen szereplő férfi
  • dez
    #76
    Ja, most látom, hogy az IBM fejlesztésekért felelős alelnöke nyilatkozott így... :D :D :D Hát ez jó, épp az IBM az egyik cég, ahol jópár nagy áttöréseket igérő kutatások folynak, mint pl. szén nanocsöves megoldások, nem beszélva a kvantumszámítógépes kutatásokról. Ez hülye.
  • Tiberius B
    #75
    sajna nincsenek fenn a hivatkozott szócikkek
    de ha ilyen lélegzetvételű, akkor jöhet az angol is
    én olvasni angol, csak nem szeretni olvasni angol