482
  • data4
    #202
    mi legyen nekem?
    bocs fáradok
    igen miatazért elismerhetnéd a fairplay kedvéért
  • Kelta
    #201
    hehe, nem nem vagyok ö
    és legyen neked :)
  • data4
    #200
    nemakarok személysekedni de véletlenül nemvag matektanár vagy nemhívnak Somogyi Andrásnak, mert egy régi ismerösöm és ő ilyen übermakacs
    ha esetleg nemlenne elég neutrino de de de:)
  • data4
    #199
    http://www.enc.hu/1enciklopedia/fogalmi/fiz_atom/neutrino.htm

    http://web.interware.hu/valas/Valas/hirek/other/sudbury.htm


    http://cosmo.supernova.hu/neutrino.htm

    ne égesd már magad ismerd el:)
  • data4
    #198
    erről nenyissunk vitát az neutrino mindenhol neutrinoként szerepel ha millio helye neutrin és egy helyen neutralino akkor is neked van igazad mi, és te nem vagy makacs véletlenül sem, az neutrino ha megpukkdsz akkor is:)
  • Kelta
    #197
    http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20050207titokzatos.html
    azért ezt is elolvashatnád
    neutralino :)
  • data4
    #196
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Neutr%C3%ADn%C3%B3
    ez viszont "ugyvan és kész" hivatkozhatsz erre a kijelentésemre:)
  • data4
    #195
    nem csak aztmondtam hogy ugyvan és kész ezt te mondod arrol nemtehetek hogy nem arra hivatkozol amit írtam
    és neutrino:)
    és de makacs vagy hidd el mert én is azvagyok és felismrek egy makacs embert:)
  • Kelta
    #194
    Felemelkedett lények, mint Daniel Jackson??? :)
    Hm, látod ez lehetséges, hogy egy ösi civilizáció lényei olyan szintre jutottak, amit fel sem foghatunk...
    látod ez lehet...
  • Kelta
    #193
    nem vagyok makacs, dehogy, de az nekem kevés, hogy valaki azt mondja:
    ugy van és kész.
    ez nagyon gyenge érv.
    egyébként az neutralino:)
    érdekes a két elmélet
    a második elvileg elfogadható. az elsö nem.
    mert ha megnézel egy,egy centrumon átmenő tengely körül forgó spirálgalaxist, akkor a rotációs görbe jóval nagyobb tömeg vonzását feltételezi, mint amekkora tömeg a sugárzó anyagból következne.tehát több ott az anyag mint amit látunk...

  • valamit
    #192
    :) ez van. jó a tudomány, meg hasznos, én is materialista vagyok, de azon az alapon is lehet nálunknál felsőbbrendű lény. és még az is lehet, hogy egyszer a tudomány egy nálunknál felsőbbrendű lény létet is meg fogja magyarázni, más kérdés, hogy ugye ezt szeretnénk e igazán
  • Kelta
    #191
    :)
  • data4
    #190
    megintcsak aztmondom hogy komoly érve de ilyen makacs emberel ritkán lehet találkozni, de elmondtam a roncstelepes hasonlatot is kezdek kifogyni belőlük:)), de szerintem lehet érteni mire akarok utalni kivéve ha nemakarod érteni
  • data4
    #189
    az neutrino, és eddig nagyon keveset találtak a cernben és máshol lévő nehézvizes neutrino detektorokkal sokkal kevesebbet mint amennyire számitottak, egyébként a hiányzó tömegre gyártottam egy saját elméletet de ezt csak úgy félkomolyan:), egyik a Galaxisok közepén levő szupertömegü fekete-lyukak(qvantumszingularitások), adják a +tömeget gravitáció nyiróhatás formályában, a másik hogy vannak paralel Univerzumok és azok tömegét érzékeljük valahogy, persze csak közvetetten
  • valamit
    #188
    "a "neutralínó" névre keresztelt hipotetikus részecske... létezését eddig még nem sikerült bizonyítani"... ha istennek hívnám neutralínó név helyett akkor ebben se hinnél? mellesleg nagyjából tisztába vagyok azzal, hogy mire mondják, hogy "sötét anyag" és pont azért mertem leírni, hogy ezen elgondolkodnék, mert a tudósok is tanácstalanul állnak előtte, hogy hol és mi is az
  • Kelta
    #187
    a bonyolultság a bizonyiték?? ezt hogy érted?
    és ennyi elég?? ez megint egy komoly érv...
  • Kelta
    #186
    nem igazán akarnám :)
    "A csillagokat és galaxisokat alkotó látható (fénylő) anyag a Világegyetem összes anyagának csupán töredékét - különböző becslések szerint 1-10%-át - teszi ki. Számos közvetett megfigyelés utal arra, hogy az Univerzumban jelentős mennyiségű láthatatlan, úgynevezett sötét anyag van jelen. Ez az anyagfajta (vagy ennek egy része) teljesen más lehet, mint a minket felépítő atomok, s környezetével csupán gravitációs kölcsönhatásban vesz részt.
    a "neutralínó" névre keresztelt hipotetikus részecske, amely az Ősrobbanás során jöhetett létre. Az elméletek szerint ez a részecske részt vesz a gravitációs kölcsönhatásban, és feloldhatná a Világegyetem jelenleg leginkább elfogadott leírásának, a Standard Modell belső ellentmondásait, ám létezését eddig még nem sikerült bizonyítani."
    ez természetes idézet, de megteszi alapoknak :)
  • data4
    #185
    szerintem a bonyolúltság a bizonyiték, nekem ennyi elég tom milyen bonyolúlt és tom hogy ez nemlehet véletlen műve
    miből teremtette? esetleg amjd kérdezd meg egyszer tőle:)
  • Kelta
    #184
    rendben, ez igaz. bocsánat
  • Kelta
    #183
    semmi gond, kezd érdekessé válni a vita, végre érveket látok. :)
  • dez
    #182
    Lényeg a lényeg, nem kellene már fiatalon berögösödni, mert még sokmindent kell tanulnotok, és berögösödve nem fog menni.
  • data4
    #181
    viszont a te alulmúlni jelződ mi ha nem személyeskedés mi eza kettős mérce?
    nemvolt semmi amire ezt írhattad volna, hacsak nem indulatbol írtad mert mást nemtudtál válaszolni
  • Kelta
    #180
    Ok, elfogadom, hogy te ebben hisezl, de erre nincs több bizonyitékod,mint bármi másra. csak a hited.
    és ez nekem kevés, ne is haragudj..bizonyitékokkal gyözz meg.és hiszek neked.az hogy mondod, hogy ugy van...??
    Isten teremtette az energiát?hm...és istent?
    és miböl teremtette?
  • valamit
    #179
    na ne viccélj már
    kezd el lécci az alapoktatásomat, kiváncsi vagyok a válaszaidra, kezdetnek megteszi a "sötét anyag" témaköre
  • dez
    #178
    Nem az energiát (az is csak képzetes dolog), hanem - esetleg - a törvényeket.
  • data4
    #177
    csak azért személyeskedtem mert azthittem befejezted a vitát, elég érdekes modon, ez nemtetszett nemtudtam hogy még hozzászólsz:), ezesetben bocsi de azért semmi durva nemvolt benne , szerintem:)
  • Kelta
    #176
    Semmi bajom azzal amit irtál, csak a kérdésekböl következtettem a felkészültségedre.
    nem akarlak megbántani, félre ne értsd...de asszem nem nekem kell elkezdenem az alap oktatásodat.
  • Kelta
    #175
    Sose állitottam ilyent. ellenkezöleg..érvelj légyszives érvek, bizonyitékok, alátámasztva..
    és meghajlok..de tényleg..
    csak az hogy -ugy van-!! az kevés...
  • data4
    #174
    Én álláspontom szerint Isten teremtette az enrgiát amiből felépül az anyagi Univerzum big bang szintén, fizikai törvények szintén és most aztfogod kérdezni és hogy erre a válasz egyszerü mert hatalma van hozzá, és ide kell a hit ami neked nincs és ez sajnálatos.
  • valamit
    #173
    :)
    nem tetszik amit írtam? pedig nem azt mondtam, hogy ezek bizonyítékok, hanem, hogy elgondolkodnék rajtuk... meg azon például, hogy az agyban lezajló kémiai folyamatok még teljesen materialista személelettel is gondolatokat, tudatot adnak ki, kémiai folyamatok meg máshol is zajlanak... például akár az egész Földön is, éppúgy ahogy a testünkben élő egyes baktériumokon belül is... de még lehetne egy sor más dolgon is...
  • Kelta
    #172
    Én ennél azért többre tartanálak, kár hogy megint elmész a személyeskedés fele...
    mért érzitek, ha nincs érvetek akkor ezt kell??
    na mindegy :)
    nem megyek elöre mereven.söt sokszor megállok és rácsodálkozom a világra..mert nem értem..sok sok mindent nem értek, és nincs magyarázat, legalábbis kielégitő nincs.
    sajnálom, ha csalodást okoztam, ne haragudj :)
  • dez
    #171
    A saját hitedet tekinted abszolútnak, és aki nem azt vallja, mint te, annak szerinted csöndben kellene maradnia. Érdekes beszélgetés lenne, ahol csak te beszélsz. (Diktálod, hogy mit kell hinni.)
  • Kelta
    #170
    ebben igazad van :) ezek emberi fogalmak, emberi mértékek..
    gyanitom egyébként pont az ember tudatának korlátai miatt, sose fogunk ezekre a kérdésekre mindre választ kapni..
    Van amit fel sem tudunk fogni..
  • valamit
    #169
    magyarázd meg őket kérlek a tudománnyal, ha annyira hülyeségek... nem tudod? akkor meg mér szólod le, ha azt mondom, hogy ezeken (de legalábbis némelyikükön) érdemes még gondolkodni?
  • data4
    #168
    legalább annyi tökösség lett volna benned hogy feladod, kevés magy mint mackósajtban a brummogás, csak aztnemértem hogy másik topicban jó és értelmes hozzászolásaid voltak itt meg hát elég gyenegus, nemtom miért esik nehezedre természetfölötti dolgok elfogadása mikor egész létünk az gyakorlatilag már az is csoda hogy létezünk, a többi extrárol nem is beszélve, nekem egyébként nemaz a célom hogy a vitapartnerem bedaráljam mint jelenesetben, csak szeretem ha valaki nem vakon menetel előre hogfy márpedig az ugyvan mert apu meg anyu meg valakik eztmndták, mindenki tévedhet, de egydolgot senki nemtehet azt hogy kizárjon valamit amiről fogalma sincs én nemzárok ki semmit, szerintem így felvilágoslutabban lehet járkálni a világban.
  • Kelta
    #167
    Ezt nagyon sok helyen olvastam, és ez csak egy elméleti matematikai arányszám...kb annyira mint a lottó ötös.mennyi rá az esélyed???
    1:40milliohoz, és nééé csak, most volt egy...
    az hogy valaminerk kicsi az esélye, nem azt jelenti hogy lehetetlen.ez igaz a teremtésre is, mielött rámutatnál, elismerem.
    értem, az én érvem szerint a semmiböl, hopp lett az anyag, ez valotlan.mondod te:
    " te elképzelésed hogy a semmiből lesz valami mennyivel életszerübb, semmiből szerinted lesz valami mert haigen akkor ez szintén vicces álláspont, "
    szoval akkor a teremtés, nem a semmiböl teremt valamit? lön világosság?? és lön??? az nem a semmiböl lett??
    Az univerzumban lévö anyag örök, végtelen körforgásban van, mindig létezett és létezni fog, s lehet van olyan fizikai állapota ami számunkra felfoghatatlan, ezért nem létezö..
    de erre elöbb utobb válaszokat talál majd a fizika és egyéb tudomány..nem a hit.
  • dez
    #166
    Akkor már inkább azt, hogy nincs is olyan, hogy "anyag"... Már azon is túl vagyunk, hogy "minden energia", mert igazából ami igazán "van", az az energiát irányító törvények. Azaz, információ, hogy mi legyen, mi hogy történjen...
  • Kelta
    #165
    Hát igen, meghajlok érveid elött...ezt nem tudom alulüberelni :)
  • Kelta
    #164
    Nem sértettél meg :)
    "nekem" hát más nevében nem irhatok, gondolom te is a saját gondolataid, érveid fogalmazod meg..logikus, nem?
    mit szóljak, sose állitottam, hogy a belsö hit, az nem magánügy.az.
    de NEM erröl szólt a vita, már bocs, és nem terjesztek semmit, beszélgetek..
  • data4
    #163
    komolyabbak mint a tied:)