689
Miért is?
  • Gabyee
    #369
    ez a topik minha egyszer már elpusztult volna
    vagy az másik idősíkban volt:P
  • Garfield
    #368
  • Matthew Prosac
    #367
    ajánlom figyelmedbe ezt a zenét , bár neked valszeg "kicsit" egyhangú lesz.
    de azért egyszer érdemes végighallgatni ez a "tücc-tücc"-öt is! na csak ennyi.
    download it!
    ..lap alján..
  • VinylToy #366
    szerintem pedig nem kell erőltetni az ilyen topikokat, szabad kérdeznem miért döntöttél úgy hogy újra megnyitja kapuit? :D
  • Dying Soul
    #365
    Nem célom
  • McGrady
    #364
    vettem fel, egy saját magam szerkesztette gitárszólórészletet, és számítógépen rátettem pár effektet. így kicsit elektro-s beütése van (szerintem:)) de mégis hangszerel van csinálva.
    ha valaki tud még ilyet mutatni azt örömmel fogadom :)

    Részlet
  • Matthew Prosac
    #363
    ha kideríted akkor megkereslek személyesen valami díjjal a kezemben.
  • zakika
    #362
    iganazn tevesztem a fogalmakat. mi kozottuk a kulombseg?
  • Dying Soul
    #361
    "(a valóéletben)"
  • windrunner
    #360
    Kideríthető mivel az "elektroo" oldal nem fikázott semmit csak védte az igazát sőt még elis ismerte hogy valamilyen az élőzenei résznek van igaza, de ez nem volt elég...akkor nyugodtak volna meg itt eggyesek ha még az univerzumból is eltűnik az elektro zene és elpuztul az összes Dj és Producer...
  • zakika
    #359
    szerintem tok mindegy, lenyeg hogy az elektro zene sem egyseges, tehat mindenki a sajat igazat fogja bizonygatni

    amit most eppen halgatok - Pet shop boy - Disco 2 (tudom, szerintetek ez sz@r kommerc meg minden, de szamomra halgathato elektronika)
  • Dying Soul
    #358
    Ezt akartam anno ide beírni :|
  • prezi
    #357
    khm -.-
  • Dying Soul
    #356
    Az viszont már megint szinte kideríthetetlen, hogy melyik oldal kezdte (a valóéletben) a másik fikázását
  • PResident Evil
    #355
    próbáljatok meg személyeskedés nélkül folytatni az eszmecserét... javasolnám (a topic témája szerint) a zenék linkelését, ami sztem többet ér mint 10-20-x flémelő komment :)
  • PResident Evil
    #354
    ...kár, hogy manapság nem lehet fentartani egy normális vitafórumot, ahol flém nélkül tudjuk megbeszélni az adott témát... erre az SG-n sosem lesz lehetőség, mindig lesz egy-két szélsőséges arc.
  • robotnyk
    #353
    a lenézés felőletek jön (nem zene, nem zenész, gagyi, prüntyögés), aztán utána ezzel védekezel, vicces.
  • Guer
    #352
    ez valszeg fordítva is igaz
    és itt már nem a zenéről van szó hanem az emberekről...
  • Dying Soul
    #351
    Veled semmi bajom.
    Részemről sosem arról szólt közvetlenül a téma, hogy az elektronikus zene miért zene, meg miért nem, hanem az elektronikus zenét hallgatókhoz társult magatartás formáról, ami hihetetlenül irritáló. Persze vannak kivételek, de amerre a szem ellát (nem itt a neten) a 95%-uk taplóparaszt és lenézi a másikat, aki nem azt hallgatja. Az egyik legjobb barátom szereti Marilyn Mansont és Yonderboit is, és nagyon jól kijövünk.
  • Guer
    #350
    ideje lenne...
  • OPM
    #349
    helyes #18-ban is ezt próbáltam kifejezésre juttatni...
  • Guer
    #348
    én pl szeretem a rockzenét is...
    söt közülünk sokan valszeg ha nem is vannak annyira oda érte de tisztelik a másik scénát is...
  • Dying Soul
    #347
    #331
    Itt kezdődik a flém
    Az más kérdés, hogy nem vettem fel
  • Nusi
    #346

    A zene a hangok és a csend érzelmeket kiváltó elrendezése, létezésének lényege az idő. A pontos meghatározás nem könnyű, de abban általában egyetértés mutatkozik, hogy a zene a hangok tudatosan elrendezett folyamata.

    A zene egy művészi kifejezési forma, a hangok és "nem-hangok" (csendek) időbeli váltakozásának többnyire tudatosan előállított sorrendje, mely nem utasít konkrét cselekvésre, viszont érzelmeket, indulatokat kelt és gondolatokat ébreszt.

    Az olyan hangkombinációkat, amelyek ugyan tudatosan jönnek létre, de konkrét üzenetük van (vagyis valamilyen cselekvésre ösztönöznek), általában nem nevezzük zenének. Kizárólagos céljuk a figyelem felkeltése. (Autóduda, dallamkürtök, szirénák, telefon, ébresztőóra, tömegközlekedés felhívó hangjelzései, rádióadók szignáljai, áruhoz kapcsolt dallamok, templomi harang, egykoron a vadászok vagy a katonák kürtjelei stb., stb., stb..)

    Kizárólag a megfigyelő nézőpontján múlik, hogy mit tekint zajnak vagy zenének.A két fogalom nem zárja ki egymást: bizonyos körülmények között a zene is lehet zaj (például komolyzenei hangverseny átszűrődő hangjai, mikor aludni szeretnénk), máskor a hétköznapi értelemben vett zajt is zeneként értelmezhetjük (vonat ritmikusan zakatoló hangjai, patadobogás). Mindkét csoportba tartozhatnak a természet hangjai, de bizonyosan az emberi beszéd is.

    A zenének többféle alkalmazási területe van, ahol nem veszít jellemzőiből, hanem más hasonló célú kifejezési formához társul (mozgásművészetek, színház, film, képzőművészet, irodalom), vagy pedig egy más terület veszi segítségül igénybe úgy, hogy valamelyik jellemzőjét kiemeli (sport, zeneterápia vagy disco, politika), de nem szűnteti meg.

    A kiemelt részre hívnám fel a figyelmed, tehát a te rockZENÉD akár nekem ZAJ is lehet!
  • prezi
    #345
    ezért lesz fél percen belül lezárva...
  • Dying Soul
    #344
    Ácsi, te nem a rockzenét fikáztad, hanem a rockot szeretőket, ergo flémet indítottál..
  • OPM
    #343
    full ugyanaz mint az előző topic :D
  • prezi
    #342
    ne kezdd a flémet...
  • OPM
    #341
    "úgy csináltok mint a kiskirályok, eccerűen lekezeltek meg leoltotok minket"

    idézetet pls
  • McGrady
    #340
    a stílusodat senki nem határozza meg. (kivéve divatrocker, stb..)
    a gond ott van, hogy nem zenét hallgattok. bocs, ha kemény lett, nemtok máshogy fogalmazni.:(
  • McGrady
    #339
    :DDD
    és te is túlértékeled a saját stílusod.
    igen, az aláírásom tényleg kreténség, van még itt pár kincs amit tudnék idézni az igazi zenét illetően.
    úgy csináltok mint a kiskirályok, eccerűen lekezeltek meg leoltotok minket.
    azt hiszitek igazatok van, de csak többen vagytok. :)
    tudod, többség nyer, egység nyal.
  • king13
    #338
    Sokkal inkább viccnek szántam. Tudod hogy én nem ítélem el a rock zenét, ezért nem is fikáztam őket egész eddig (és úgy hiszem most sem fikáztam őket, főleg ha azt vesszük fikázásnak amit ők csinálnak :) ). Csak kicsit bántotta a szememet, hogy ők lazán igénytelennek neveznek minket, mert nem olyan zenét hallgatunk mint ők.
  • robotnyk
    #337
    azért hiszed ezt, mert túlértékeled a magad kedvenc stílusát, és felveszed a kultúrsznob figurát. ugyanolyan kreténség, mint az, ami az aláírásodban van.
  • Dying Soul
    #336
    Loál, milyen furcsa, az ember haja zsírosodik, tudod ez tény. Az is tény, hogy a tied is.
    A headbangelésről meg annyit, hogy az nem általánosítás, alap egy jó szám esetén.
  • robotnyk
    #335
    igen, az az ami elektronikus de nem tánczene, de minek magyarázzam, ha a dj és a producer közötti különbséget is ilyen nehéz volt felfogni
  • OPM
    #334
    ezt nem kellett volna... maradjon meg csak az egyik oldalról történő fikázás...
  • McGrady
    #333
    hát akkor télleg elég képzetlenek mind a dj mind a producer [kivédte]
  • OPM
    #332
    de néha olyat is, amit nem :D
  • king13
    #331
    ti rázzátok a zsíros hajatokat a rock zenére, és még mi vagyunk az igénytelenek? :P (tetszik az általánosítás ugye?)
  • king13
    #330
    LOL